FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.07  21:00

    « Teplota motoru

    s tou teplotou to mám stejně, taky je níž než 90 a kamarád, co si ho kupoval, to má taky, navíc ta teplota zajímavě stoupá, zkuste to někdy vypozorovat, je to nic, nic, nic a pak se najednou zhoupne na tuhle lehce "podchlazenou" hodnotu a pak už se nehne, buhví jestli to vůbec měří :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.07  19:21

    « Re: Nové auto

    misoo: A ako funguje ten EuroGap v pripade, ked je auto na lizing? Pisal som im, ale zatial mi nedosla odpoved.

    all: Tak uz som nasiel v TP zapisanu tu spotrebu :yes: V kolonke 51.8 je sice pomlcka, ale v casti "Dalsie uradne zaznamy" je to pekne napisane >:D Vsimol som si vsak inu vec v suvislosti s autom - aj po hociako dlhej jazde rucicka teplomera nevystupi na 90*C, zostava niekde okolo 80*C. Taky maly detail, ale ja som puntickar...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.05.07  08:49

    « manzelka, dcera, znami, pes, rybicky...

    ja mam zatial iba manzelku, ta nema vodicak, takze sa nemusim s nikym delit >:-[] :-! :yes: obcas som auto pozical brachovi, brantrancovi u ktorych nemam problem, su dobri vodici. ale niekomu este s teplym vodicakom neviem neviem, asi iba niekde na parkovisku, pripadne vo vynimocnej situacii... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  21:07

    « Re: Nové auto

    ja sa tiez uz neviem dockat auta. Mal som Feldu Kombi, avsak pod stromcek som dostal pekny darcek od bratislavskeho podsvetia. Ukradli mi ju hned rano 28.12. Bola uz dobre ojazdena, aj ked funkcna a bezproblemova. Nechaval som ju spinavu, ze nech "neberie oci". Ale smola, aj tak sa ulakomili. Obycajna Felda, aj o nu mali zaujem. Havarijne poistenie som nemal, ved kto by to uz kradol...Takze z Feldy nemam ani korunu. Moje kazde dasie auto bude urcite poistene.
    Ked budem mat Focusa (dufam, ze uz tento tyzden, huraaaa), tak si ho urcite poistim proti kradezi a investicia do EuroGAP je v porovnani s tym, o co mozem prist, uplne smiesna. Takze davam aj EuroGAP.
    Ja uz 4 mesiace jazdim do prace autobusom, cesta autom mi predtym trvala 10 minut (aj s nasadnutim a vysadnutim), autobusom mi to trva 40 minut, asi aj pesi by tom bolo rychlejsie. Takze Focus pre mna znamena navrat do civilizacie...
    Auto poziciavam aj manzelke, nemam s tym problem. Ale ked sme si objednali Focusa, tak som dal manzelke hned otazku: Co si myslis, kedy si prvy krat sadnes za volant ? Skoro bolo z toho veeelmi zle....
    Musim tiez podakovat Misoo-vi a Ondrovi za tipy, co kontrolovat pri preberani. Avsak aj tak mam velky strach, ze budem v deliriu a nedokazem nic skontrolovat. Ale na druhej strane si myslim, ze existuje zarucna doba, pocas ktorej sa snad budu dat reklamovat nejdene chyby...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  20:44

    « Re: Nové auto

    Připojištění dělají 2 pojišťovny - ta druhá má lhůtu 90 dní od koupě vozidla. I když si myslím, že mého fokouska, který je jenom v základní výbavě a bez metly těžko někdo ukradne, tak přeci jenom těch 12 tisíc je směšná částka proti rozdílu již třeba po 6 měsících. Zatím do 4000 km jsem si s tím jezdil sám, teď k tomu budu pouštět i manželku. Trošku si musí zvyknout na rozměry, ale jízdní vlastnosti si pochvaluje. bude se moct předvést na italských dálnicích, kam v červnu vyrážíme na nejdelší (zatím) výlet mého života.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  19:45

    « Nové auto

    To misoo a Ondro : Díky za užitečné tipy. Pokusím se nepodlehnout euforii o prozkoumám vše co jste mi poradili, i když to bude velmi a velmi těžké. Už se na Focusíka moc těším.Čekám na něj už dva a půl měsíce. Zatím jezdím se starou Š-125, takže si možná dovedete představit, co to pro mě asi bude přesednout ze škodovky do focuse. Ale škodovku si nechám, zatím nám dobře sloužila a zejména mojí ženě přirostla k srdci, tak s ní může dál jezdit do práce a na nákupy (pokud nedá přednost focusovi) :-). To all - Mimochodem, teď mě napadá: Pánové, půjčujete své plechové miláčky svým manželkám, přítelkyním, dcerám nebo k volantu nikoho jiného nepustíte? Docela by mě to zajímalo ;-).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  19:44

    « Nocvé auto

    To misoo a Ondro : Díky za užitečné tipy. Pokusím se nepodlehnout euforii o prozkoumám vše co jste mi poradili, i když to bude velmi a velmi těžké. Už se na Focusíka moc těším.Čekám na něj už dva a půl měsíce. Zatím jezdím se starou Š-125, takže si možná dovedete představit, co to pro mě asi bude přesednout ze škodovky do focuse. Ale škodovku si nechám, zatím nám dobře sloužila a zejména mojí ženě přirostla k srdci, tak s ní může dál jezdit do práce a na nákupy (pokud nedá přednost focusovi) :-). To all - Mimochodem, teď mě napadá: Pánové, půjčujete své plechové miláčky svým manželkám, přítelkyním, dcerám nebo k volantu nikoho jiného nepustíte? Docela by mě to zajímalo ;-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  13:00

    « Re: Nové auto

    Zdravím. Okrem možných škrabancov by som ešte pozrel povinnú výbavu - lekárnička, náradie, rezerva a určite by som skontroloval či náhodou nevŕzgajú tesnenia na dverách ako písal Antonio. Odskúšali sme to tak, že sme zatlačili prstami na rám dverí v uplne vrchnej časti (je tam kde sa horne tesnenie opiera o karoseriu) Pri pritlacani dveri prstami sa môže ozvať vŕzgane tesnenia. U Antonia sa to prejavilo ked bolo teplo. Postup ako to však zistiť by ti asi najlepšie opísal Antonio.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.05.07  12:00

    « Re: Nové auto

    brava: na co sa pri kupe zamerat ? to je tazko, hlavne si daj pozor na papiere a daj si pripoistenie havarijky - EuroGap !! ak ti auto ukradnu nedostanes smiesnu trhovu cenu, ale plnu kupnu. treba to vsak do 30 dni od kupy !! to je moja zakladna rada a vlastna skusenost !! samotne auto som si tiez chcel skontrolovat, ale bol som taky nadrzany, ze som sadol a odfrcal >:D je to nove, takze si teoreticky nemusis dat na nic pozor. ALE pre istotu si pozri karoseriu ci ti to nejaky babrak neoskrel, pozri si ci mas komplet vybavu, ci neni niekde poskodeny interier a tak. mala by sa spravit aj testovacia jazda s predajcom. tam by som si vsimal hlavne nastavenie kolies, ci ti neklepe volant, ci je vycentrovany a ci niekde nieco nedrnci a tak. este by som kukol ci vsetky ovladace idu tak ako maju, nezasekavaju sa. hlavne netreba podlahnut euforii z vonaveho noveho auta a upozornit na kazdu nedokonalost, na kazdy detail. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  09:43

    « Re: Dotaz

    2 martas2005: jsem asi lama ;-), ale kde se muzu podivat na ty tvoje fotky.
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 01.05.07  09:29

    « Re: Dotaz

    2 seagray: jj, uz se tam zobrazuje i aktualni spotreba. Ktera me tedy zatim vetsinou prilis netesi :-).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  07:39

    « Nové auto

    to martas2005 - všiml jsem si, že ty plastové lemy nárazníků nad mlhovkami jsou už lakované. Řekl bych, že to vypadá o trochu lépe než u předchozích modelů. Jinak,včera mi psal můj prodejce, že tento týden by měli moje auto přivézt, tak s ním budu zítra domlouvat termín převzetí. To all - pokud byste mi mohl někdo poradit, na co se při přebírání nového auta zaměřit, co kontrolovat, byl bych vděčný za každou radu.Je mi jasné, že není možné kontrolovat vše, ale na co se mám především zaměřit? Předem dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.04.07  23:16

    « Re: moje.auto.cz

    ondro, dik za pochvalu :-) sedi to dobre, co viac povedat... :-) dokonca az tak dobre, ze ked som siel minule na boxsterovi do znamej zatacky, tak som tam vletel tak, ze piskali gumy a sunulo ma von. myslel som si, ze porsche na 235/265 gumach podrzi daleko lepsie ako "trapny focus" na 205-kach. no nebol to az taky rozdiel ako som cakal ! ;-) ad biky : ziadne koleso dolu, staci vytocit riaditka a je to. ked pojdeme nabuduce, musim to odfotit ! samozrejme tu batozinu som nemyslel dva lodne kufre, stan a styri spacaky >:D myslel som to tak, ze sa na tie biky vzdy da este nieco polozit ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.07  21:20

    « Dotaz

    martas: Ešte otázka - v rámci novej prístrojovky sa už konečne zobrazuje aj aktuálna spotreba? Práve som sa dočítal v tvojej minirecenzii o problémoch s oknom - "super" :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.07  21:16

    « Re: Kola

    martas: Gratulácia k autíčku :yes: To červené podsvietenie vyzerá super! Dizajn stredovej konzoly je tiež fajn... Škoda, že u nás sa nedalo nič doobjednať, tiež by som bol priplatil za dual klímu :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.07  21:12

    « Re: moje.auto.cz

    Antonio: Sakra veď mi aj trvalo, kým som tam tie vozy našiel >:D

    vcedula: No problem, my sme tiež podpisovali zmluvu a 2 dni na to klesla cena o 30tisíc. Vcelku ma to vyplašilo, zložená záloha 10tisíc a už som mal nachystaný kopec argumentov, dokonca som uvažoval nad zrušením objednávky s tým, že prídeme o 10tisíc (stále by sme ale ušetrili 20tisíc). Nakoniec som odchádzal úplne spokojný, lebo mi bolo oznámené, že auto bude vyfaktúrované v deň prevzatia v aktuálnej cene platnej pre ten deň, takže sme predsalen ušetrili 30tisíc :-!

    ToAll: Help SOS zrada - idem si oči vyočiť, ale v TP som nenašiel spotrebu. V časti V.8, kde je kolónka pre spotrebu je len jedna tučná pomlčka ;-\ Vy ostatní tam fakt máte napísanú spotrebu??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.07  18:28

    « Re: moje.auto.cz

    misoo: tvoje fofo vyzera fakt dobre. :-) Najviac ma fascinuju tie upravy. Neviem si ani predstavit ako dobre musi sediet na ceste ! Len tak mimochodom, vies to zhruba zhodnotit o kolko je to teraz lepsie ? na margo 2 biky + batozina v 5 dveráku ? No, nalozis iba ak demontujes kolesa z bicykla a das ich bokom. Potom ano :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.04.07  16:06

    « Re: display

    lulipin: ak je to len designova zmena, tak milion krat radsej zober stare "sony" (aj tak je to visteon), ma daleko lepsi zvuk !! ;-) lomo: s tou kvalitou treba len dufat :-)
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 30.04.07  12:27

    « display

    já už chci taky fofo §!!!! ještě dva měsíce. Ale mrzí mě, když budu kupovat ojetého tak bude se starým displayem. Já jsem ulítlý na oranžovou barvu a to mi bude moc líto. Nový vzhled radia mě sice neuchvátil, tedy kromě toho oranžového displaye a jestli se jedná jen o změnu vzhledu a ne funkčnosti tak to ani nestojí za to. Preferuji spíše rádio sony, nějak mi tam do té palubovky opticky zapadá :-) a zřejmě bude mít i lepší produkci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.04.07  08:57

    « facelift interieru

    misoo - veru, bajky sa pohodlne odvezu aj v HB, aj ked myslim, ze je to lepsie ich hodit na strechu alebo dozadu na drziak. :-)

    inac ten facelift radia a klimy sa mne osobne celkom paci, rozhodne pokrok voci CD6000, dufam, ze aj kvalitu zvuku vylepsili.

    ozaj, neviete aky rozmer repro sa dava do FFII? nikde som sa nedopatral a dvere sa mi odmontovavat nechce, aj ked asi budem musiet, lebo tie pazvuky od dveri vodica ma obcas neskutocne nasieraju :-) je fakt, ze interier je poslabsia stranka FFII.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…