FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.07  16:57

    « pneu a iné

    takže pneu sa presekne asi tak, že v úzkej uličke je v protismere zaparkované auto a protiidúca Škoda120 plná robošov nezastaví, ale prejde do tvojho jazdného pruhu a Ty strhneš volant doprava...zmestíte sa, ale od pravého predného kolesa príde šleha "prásk...fúúúú" a už iba spočinieš na disku. V pneumatike je diera zboku o veľkosti 5x3 cm a Š120 zmizne v nedohľadne, lebo si ani nič nevšimne. a potom v obleku vymeníš dojazdovku a večer na nete zisťuješ ceny pneu..keďže spoluúčasť je 5000 Sk, tak to bude čistá strata.
    mám tam Michelin Pilot Premacy 205/55 R16 V91 a už som zohnal na www.inmotion.sk za 3800 SK s dph.
    na tom www.aaa-pneu.sk to majú za 3650 sk a na astrapneu za 5800 sk ako v Mikone :-)) Takže cenu mám dobrú. už som u nich kupoval zimné Good year Ultra Grip 7 (podľa mňa najlepšia zimná guma)

    aha...a disk je v pohode. odtrhnutá guma z boku pneu sa zázrakom dostala medzi disk a obrubník a ochránila ho! šťastie v nešťastí.

    Otázka: je správne,že v pneuservise dali na zliatinové kolesá (Ford Ghia) závažie zvonku - nabité kladivom??? nie je zásadou na elektróny to lepiť zvnútra?

    a vŕzganie dverí je tu zas.... vďaka ideálnemu namazaniu tesnení som prišiel na to (asi), že to je od plastového obloženia dverí, ktoré sa pri krížení karosérie (stačí prejazd z pruhu do pruhu, alebo zákruta) otláča o plech dverí a vŕzga....ale toto už fakt neviem, ako odstránim. Budem to reklamovať a dám vám vedieť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.07  14:11

    « Re: Kabinový filtr

    Uz Ti bohuzel nepovim kde jsem to zahledl na netu, mam ten dojem ze to byly nejake ruske stranky o FoFoII a tam byla vymena filtru s odmontovanim pedalu spojky, takze filtr je nekde v tech mistech, resp nad pedaly(to zas nekdo neco vymyslel).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.07  10:50

    « Kabinový filtr

    Nevíte někdo kde je u FF II schovaný kabinový filtr a jak se k němu dostat aby šel vyměnit?
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.05.07  23:13

    « 205/55/16

    antonio to je smola, disk je OK ? mozem ti zatial zicat zimnu ak by si chcel... >:D tiez mozem odporucit aaa-pneu.sk, maju tam najlepsie ceny, dovoz kam si povies a plati sa cash kurierovi. proste ideal ! ;-) :yes:
    inac celkom by ma zaujimalo ako sa da prerazit guma... mohol by si popisat tu situaciu ? dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.05.07  22:15

    « Re: vrzganie zmizlo, radosť rýchlo zmizla!

    fuuu, antonio... to veru nepotesi... a disk je OK???
    v oktobri-novembri som nakupil zimne na www.aaa-pneu.sk. prislo vsetko tak ako malo. pripadne predtym som kupil na 307SW v astra-pneu.sk vo vypredaji 4 ks letnych nokian nrzi 205/55 r16 za 8.000. jedina nevyhoda - rychlostny index W.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 03.05.07  20:37

    « Re: vrzganie zmizlo, radosť rýchlo zmizla!

    ach jaj, tak to veru nepoteší :-(
    Inak ja mam presne tie iste pneu - a tiež 1.8 TDCi combík ;-)Akurát mám plecháče a pekné 8 lúčové kryty.
    Ako sa ti to "podarilo"? Úplne si ju zrušil?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.05.07  18:47

    « vrzganie zmizlo, radosť rýchlo zmizla!

    To all:
    na tesnenia dverí Focusu2 doporučujem prostriedok Mercedes Spezial Gleitmittel (neznáme zloženie)!
    Neviem či ho predajú, ja som sa k nemu dostal cez známeho.
    Používajú ho napr. na kabriolety, kde všetky gumy (dvere, strecha) po zime vŕzgajú "jak sviňa".
    A funguje, vyskúšal som!

    Potešil som sa a o 2 hodiny som rozsekol pneumatiku 205/55 R16 na obrubníku...opraviť sa nedá :-( :-( :-( :-( takže radosť dlho netrvala! Očakávam Vaše tipy na dobré ceny na pneu.
    Ja som mal na Focuse originál Michelin Premacy Pilot 91V.
    Všimol som si, že čo týždeň, to iné pneumatiky (v showroome majú bridgestone, hankook aj good-year).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.05.07  10:37

    « radio

    Ahojte..po dlouhe dobe jsem zde zavital ;-) a same dobre novinky...

    Mamjen jeden velice podstatny dotaz...mam radio 6000 cd..tu klasiku a zajimalo by me jak se vypne AST od nejake doby kdy se v nem nekdo vrtal to porad sviti na displeji od radia a samo mi to preladuje porad stanice a uklada je do pameti... Dost me to stve...jo a taky nevite jak nastavit radio pro optimalni prijem dopravniho zpravodajstvi...Jestli zpravy traffic local nebo distant??

    diky
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.05.07  00:00

    « eurogap a teplota

    eurogap nema nic s leasingom. ak ti auto ukradnu, tak ti z eurogapu vyplatia rozdiel medzi vyplatenou sumou z havarijnej poistky a kupnou cenou auta. v pripade kradeze auta pri leasingu len poistovna vyplati havarijnu poistku leasingovke, ona si od toho odpocita tvoje buduce splatky (akoby si auto okamzite dosplacal) a zvysok ti hned vrati.
    eurogap sa oplati az vtedy ked trhova hodnota auta klesne pod cenu na fakture znizenu o cenu eurogapu. co je pri novych autach bohuzial uz na druhy den po kupe >:D takze eurogap nepodcenovat a sup sup pripoistit !! ;-)
    PS: eurogap funguje pri totalnej skode, cize nie len pri kradezi, ale aj pri buracke, ktora je pri plneni z havarijnej poistky uvedena ako totalna skoda !

    tu teplotu mam tiez vzdy kusok pod tou strednou palickou (90°C). ani pri sportovej jazde v letnych horucavach som to nemal vyssie... bud to nefunguje (co si nemyslim), alebo tam mame super chladenie ;-) :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.07  21:59

    « eurogap

    Na leasing to funguje stejně jako při hotové platbě. On ten produkt byl prý původně určen právě pro leasing.

    Doplněno: Tedy jako ochrana investice při leasingu.Protože za určitých okolností (i při nezaviněné totálce) ještě musí člověk něco doplatit leasingovce a nemá ani auto, ani peníze.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.07  21:00

    « Teplota motoru

    s tou teplotou to mám stejně, taky je níž než 90 a kamarád, co si ho kupoval, to má taky, navíc ta teplota zajímavě stoupá, zkuste to někdy vypozorovat, je to nic, nic, nic a pak se najednou zhoupne na tuhle lehce "podchlazenou" hodnotu a pak už se nehne, buhví jestli to vůbec měří :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.07  19:21

    « Re: Nové auto

    misoo: A ako funguje ten EuroGap v pripade, ked je auto na lizing? Pisal som im, ale zatial mi nedosla odpoved.

    all: Tak uz som nasiel v TP zapisanu tu spotrebu :yes: V kolonke 51.8 je sice pomlcka, ale v casti "Dalsie uradne zaznamy" je to pekne napisane >:D Vsimol som si vsak inu vec v suvislosti s autom - aj po hociako dlhej jazde rucicka teplomera nevystupi na 90*C, zostava niekde okolo 80*C. Taky maly detail, ale ja som puntickar...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.05.07  08:49

    « manzelka, dcera, znami, pes, rybicky...

    ja mam zatial iba manzelku, ta nema vodicak, takze sa nemusim s nikym delit >:-[] :-! :yes: obcas som auto pozical brachovi, brantrancovi u ktorych nemam problem, su dobri vodici. ale niekomu este s teplym vodicakom neviem neviem, asi iba niekde na parkovisku, pripadne vo vynimocnej situacii... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  21:07

    « Re: Nové auto

    ja sa tiez uz neviem dockat auta. Mal som Feldu Kombi, avsak pod stromcek som dostal pekny darcek od bratislavskeho podsvetia. Ukradli mi ju hned rano 28.12. Bola uz dobre ojazdena, aj ked funkcna a bezproblemova. Nechaval som ju spinavu, ze nech "neberie oci". Ale smola, aj tak sa ulakomili. Obycajna Felda, aj o nu mali zaujem. Havarijne poistenie som nemal, ved kto by to uz kradol...Takze z Feldy nemam ani korunu. Moje kazde dasie auto bude urcite poistene.
    Ked budem mat Focusa (dufam, ze uz tento tyzden, huraaaa), tak si ho urcite poistim proti kradezi a investicia do EuroGAP je v porovnani s tym, o co mozem prist, uplne smiesna. Takze davam aj EuroGAP.
    Ja uz 4 mesiace jazdim do prace autobusom, cesta autom mi predtym trvala 10 minut (aj s nasadnutim a vysadnutim), autobusom mi to trva 40 minut, asi aj pesi by tom bolo rychlejsie. Takze Focus pre mna znamena navrat do civilizacie...
    Auto poziciavam aj manzelke, nemam s tym problem. Ale ked sme si objednali Focusa, tak som dal manzelke hned otazku: Co si myslis, kedy si prvy krat sadnes za volant ? Skoro bolo z toho veeelmi zle....
    Musim tiez podakovat Misoo-vi a Ondrovi za tipy, co kontrolovat pri preberani. Avsak aj tak mam velky strach, ze budem v deliriu a nedokazem nic skontrolovat. Ale na druhej strane si myslim, ze existuje zarucna doba, pocas ktorej sa snad budu dat reklamovat nejdene chyby...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  20:44

    « Re: Nové auto

    Připojištění dělají 2 pojišťovny - ta druhá má lhůtu 90 dní od koupě vozidla. I když si myslím, že mého fokouska, který je jenom v základní výbavě a bez metly těžko někdo ukradne, tak přeci jenom těch 12 tisíc je směšná částka proti rozdílu již třeba po 6 měsících. Zatím do 4000 km jsem si s tím jezdil sám, teď k tomu budu pouštět i manželku. Trošku si musí zvyknout na rozměry, ale jízdní vlastnosti si pochvaluje. bude se moct předvést na italských dálnicích, kam v červnu vyrážíme na nejdelší (zatím) výlet mého života.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  19:45

    « Nové auto

    To misoo a Ondro : Díky za užitečné tipy. Pokusím se nepodlehnout euforii o prozkoumám vše co jste mi poradili, i když to bude velmi a velmi těžké. Už se na Focusíka moc těším.Čekám na něj už dva a půl měsíce. Zatím jezdím se starou Š-125, takže si možná dovedete představit, co to pro mě asi bude přesednout ze škodovky do focuse. Ale škodovku si nechám, zatím nám dobře sloužila a zejména mojí ženě přirostla k srdci, tak s ní může dál jezdit do práce a na nákupy (pokud nedá přednost focusovi) :-). To all - Mimochodem, teď mě napadá: Pánové, půjčujete své plechové miláčky svým manželkám, přítelkyním, dcerám nebo k volantu nikoho jiného nepustíte? Docela by mě to zajímalo ;-).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  19:44

    « Nocvé auto

    To misoo a Ondro : Díky za užitečné tipy. Pokusím se nepodlehnout euforii o prozkoumám vše co jste mi poradili, i když to bude velmi a velmi těžké. Už se na Focusíka moc těším.Čekám na něj už dva a půl měsíce. Zatím jezdím se starou Š-125, takže si možná dovedete představit, co to pro mě asi bude přesednout ze škodovky do focuse. Ale škodovku si nechám, zatím nám dobře sloužila a zejména mojí ženě přirostla k srdci, tak s ní může dál jezdit do práce a na nákupy (pokud nedá přednost focusovi) :-). To all - Mimochodem, teď mě napadá: Pánové, půjčujete své plechové miláčky svým manželkám, přítelkyním, dcerám nebo k volantu nikoho jiného nepustíte? Docela by mě to zajímalo ;-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  13:00

    « Re: Nové auto

    Zdravím. Okrem možných škrabancov by som ešte pozrel povinnú výbavu - lekárnička, náradie, rezerva a určite by som skontroloval či náhodou nevŕzgajú tesnenia na dverách ako písal Antonio. Odskúšali sme to tak, že sme zatlačili prstami na rám dverí v uplne vrchnej časti (je tam kde sa horne tesnenie opiera o karoseriu) Pri pritlacani dveri prstami sa môže ozvať vŕzgane tesnenia. U Antonia sa to prejavilo ked bolo teplo. Postup ako to však zistiť by ti asi najlepšie opísal Antonio.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.05.07  12:00

    « Re: Nové auto

    brava: na co sa pri kupe zamerat ? to je tazko, hlavne si daj pozor na papiere a daj si pripoistenie havarijky - EuroGap !! ak ti auto ukradnu nedostanes smiesnu trhovu cenu, ale plnu kupnu. treba to vsak do 30 dni od kupy !! to je moja zakladna rada a vlastna skusenost !! samotne auto som si tiez chcel skontrolovat, ale bol som taky nadrzany, ze som sadol a odfrcal >:D je to nove, takze si teoreticky nemusis dat na nic pozor. ALE pre istotu si pozri karoseriu ci ti to nejaky babrak neoskrel, pozri si ci mas komplet vybavu, ci neni niekde poskodeny interier a tak. mala by sa spravit aj testovacia jazda s predajcom. tam by som si vsimal hlavne nastavenie kolies, ci ti neklepe volant, ci je vycentrovany a ci niekde nieco nedrnci a tak. este by som kukol ci vsetky ovladace idu tak ako maju, nezasekavaju sa. hlavne netreba podlahnut euforii z vonaveho noveho auta a upozornit na kazdu nedokonalost, na kazdy detail. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.07  09:43

    « Re: Dotaz

    2 martas2005: jsem asi lama ;-), ale kde se muzu podivat na ty tvoje fotky.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…