FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  15:31

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    z vlastnich zkusenosti bych doporucil vyhrivane predni sklo - v zime nemusis drhnout led a snih a taky kdyz se Ti mlzi predni sklo staci zapnout vyhrivani a rosa z okna je pryc :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  12:13

    « Re: rally

    nedela samozrejme moze byt, odpis na moj email a skus navrhnut, kedy a kde. Pripadne navrhnem ja.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  11:50

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    myslim, ze som to sa to kedysi skusal pomerat a vychadzalo to nieco okolo 0.7l/100km naviac pri klime aj v horucom lete.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.05.07  08:20

    « Re: rally

    vyhovuje mi to v nedelu doobeda, ak aj tebe, daj vediet. v robote kuknem tu stranku (momentalne mi ide) a pozriem kde a co bude v nedelu doobeda a dohodneme miesto a cas.
    PS: pri prilezitosti otvorenia tunela sitina (koncom juna) pojde cez sitinu a casti BA nejaky monopost F1, tak tam by som tiez rad zbehol :-)

    co sa tyka spotreby pri klime, tak ja to nejako nesledujem, liter hore/dole mi nevadi a rozdiel klimy bude mensi, takze tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sranki

    Sranki 31.05.07  07:33

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    Nemozete preratavat spotrebu pri volnobehu na spotrebu za jazdy. Nejde to, pretoze motor pracuje pod inym zatazenim a otackach, auto ide inou rychlostou atd. Klima je pohanana z klukoveho hriadela motora a nie z alternatora (presnejsie povedane cerpadlo, elektronika samozrejme vyuziva el. prud vyrobeny alternatorom). Tak isto vykon klimy sa meni podla potreby, tzn. ze v pri urcitej vonkajsej teplote bude potrebovat na dosiahnutie nastavenej teploty v inetrieri iny prikon - z coho dalej vyplyva aj ina spotreba. To co ste namerali vy platilo len pre tu danu chvilu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  22:46

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    Tu spotrebu mozem potvrdit, u mna to robi 0.8 l/h bez klimy a 1.2 s klimou, rozdiel je ten isty.

    Nie som si uplne isty, ale klima tusim zije z alternatora, takze pre beh klimy je potrebne aby mal motor (a tym padom aj alternator) otacky. Ked auto stoji, tak predpokladam ze aj klima nejde na maximum, preto podla mna spotreba klimy nie je len 0.4 litra na hodinu, bude asi vyssia (uz len teplo vyprodukovane klimou bude za hodinu vacsie ako teplo z 0.4 litra benzinu). Ja by som to odhadoval na 1 liter na hodinu pocas jazdy. Ale som totalny laik.

    Ale tiez ma tato problematika zaujimala, ako zapnuta klima ovplyvnuje spotrebu. Ak sa ozvem niekto, kto to naozaj vie, budem rad.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  22:34

    « Re: rally

    tak si pozri stranku [odkaz] (teraz zrovna nejde, snad onedlho pojde). Su tam o tom vsetky informacie. Pojde sa v sobotu poobede a v nedelu doobeda. Rychlostne skusky v Inchebe, pri AWT Bavaria (blizko Shopping Palace), cez celu Babu (od Perneku az do vinic pri pezinku) a v blizkosti Pezinka vo viniciach. Nepamatam sa, ktore pojdu v sobotu a ktore v nedelu. Az ked pojde stranka....;o(

    Takze ak mas zaujem, mozme spravit mini zraz. Este by sa mohol niekto ozvat, bolo by to super....
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 30.05.07  22:10

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    ja jsem zatim spokojen se vsim, co jsem si priplatil: autoklima, ESP, el. staveni vysky sedacky ridice (+ man. u sedacky spolujezdkyne a u obou bederni operka) a el. zadni okna. Trochu me mrzi, ze jsem nevzal xenony. Jo a s priplacenou metalizou jsem taky spokojen :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 30.05.07  22:06

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    zkousel jsem zapnout klimu pri stojicim aute a z ukazovane spotreby 0,9 l/h to skocilo na 1,3 l/h. Tak jestli to nekdo prepoctete kolik to da navic na 100 km jizdy... :-) Anebo se to da brat jako fix za hodinu, at jedes, jak jedes? Co vy na to experti? Meni se odber kompresoru podle typu jizdy?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.05.07  22:05

    « Re: rally

    jake rally ??? o nicom neviem. v nedelu by som mozno aj mohol
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  21:35

    « rally

    Chysta sa niekto z Vas na rally do BA ? Bude tento tyzden v sobotu a nedelu. Mohli by sme pripadne spravit taky maly Focus zraz. Pridete niekto ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  15:50

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    uz vis jaky chces motor? Zalezi na co to auto beres - zda jako rodinne (najedes min) nebo sluzebni (dlouhe trasy).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  13:36

    « Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdar chlapci, ( a dívky, kdyby náhodou ), chci koupit FOCUS 1,6 Combi, . Co od toho čekat ? Je něco typického, na co si to autíčko (ne)potrpí ? Co tam rozhodně objednat ?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.05.07  11:19

    « Re: teplomer

    mao: o tej teplote motora sa tu viedla uz diskusia, staci trochu zalistovat a najdes otazky hadam aj na vsetky tvoje otazky. je to inac ok, kazdy to tak mame.
    pripadne mrkni na ford-focus.cz, tam je toho fakt dost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  10:03

    « teplomer

    caute,
    uz davnejsie som si zohnal zo zahranicia "DE" ford focus II vybava trend, 1.6 74kW, zatial velka spokojnost. Posledna merana spotreba 6,2 (45% dialnica 120km/h, 45% cesta 1 tr., ostatok mesto "PK-LV" s ciastocne zapnutou klimou), inak spotrebu viac ako 6,6 som nemal, ale jazdim v pohode nikam sa neponahlam. Ale nerad by som to prehanal so spokojnostou, lebo ako sa poznam ked nieco vychvalim tak sa mi to vzapati vrati spat a nastanu problemi.
    Vo vybave nie je palubny PC, chcel by som sa ale spytat ci neviete poradit ci sa da dorobit nejako teplomer vonkajsej teploty???
    Dalej by som sa rad dozvedel od ludi ktory maju 1.6 74kW s palubnym PC, o kolko sa zmeni spotreba pri pouziti klimatizacie.
    A este jedna otazka co ma teraz napadla, po zahriati motora n prevadzkovu teplotu,ukazovatel teploty neukazuje presny stred, cize 90°C ale nieco menej. Stretol sa niekto z vas s niecim podobnym?
    Dik za odpovede, Martin.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.05.07  09:40

    « Re: Alarm

    dvojité zamykání: i když ti rozbijou okno, aby se dostali do auta tak musí vlézt i vylézt rozbitým oknem a ne dveřmi. a to je někdy nápadné ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 28.05.07  22:36

    « Re: Alarm

    dvojite zamykanie spociva v tom, ze auto zamykas dvoma stlaceniami (otoceniami kluca). na prvy krat auto zamknes a na druhy aktivujes alarm (blinkre zablikaju). odomyka sa jedinym stlacenim (opat len zablika). alarm vo focuse (ten drahsi z tych dvoch co ponukaju) ma priestorove cidlo, takze ak si v nutri zamknes muchu, tak asi o 30 sekund ti zacne hukat (trubit). no zatial sa mi to nestalo, ale stalo sa mi, ze som zamkol (2x), nechal otvorene okna a preletel nejaky hmyz a uz bol hukot.
    podla mna kazdy zabezpecovaci prvok ma svoj vyznam. i ked zbytocny, ale ma >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 28.05.07  22:17

    « Re: Alarm

    Centralni dvojite zamykani znamena ze se auto zamkne (normalni funkce - lze otevrit klickou zevnitr) a po druhem stisku tlacitka se zamkne tak ze nejde otevrit zevnitr pouze klicem nebo DO. Obvodovy alarm by mel pracovat podobne jako vsechny alarmy, pri naruseni nejakeho cidla spusti poplach :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.07  19:27

    « Alarm

    Chlapci,díky za odpovědi.Mám ještě dotaz.Můžete mi v několika větách vysvětlit činnost centrálního dvojitého zamykání a také jak pracuje obvodový alarm?Nevím zda alarm v takovém autě za půl mega není zbytečný...Děkuji,snad už to bude poslední dotaz a půjdu si autíčko konečně objednat
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.05.07  23:14

    « Re: Klimatizace

    ja som najprv tiez vahal nad tym, ci sa mi oplati minut prachy na automaticku klimu. Ale nakoniec ma presvedcil kamarat a som rad. Uz by som asi inu ako automaticku klimu nechcel. Nemusis sledovat, ci slnko svieti viac alebo uz svieti menej, aby Ti nebolo prilis teplo pripadne zima. Najdes si svoju teplotu, nastavis si ju a uz ta to viac nezaujima. Ak Ti este zostanu prachy, tak investisticia do automatickej klimy je vyborna.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…