FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 19.10.09  23:27

    « Re: DLR

    Tie plastove kryty hmloviek su dva, jedna horna lista a potom spodna vypln okolo hmlovky. Ani za jednym nie je miesto. Pod nimi je naraznik. To by som musel rezat do naraznika.
    Ked to dam do varianty 2 tak to sa bude dat v pohode umiestnit rovno - v narazniku budu zosikma, ale pri pohlade zpredu budu rovno. Tato varianta je najepsia, len som sa bal vzdialenosti, ale Felicia to zmenila ;-)

    Este som sa bal, ked dam riadiacu jednotku pred chladic, ci tam nebude teplo, ale na moje prekvapenie po 450 km a dilnici bol chladic studeny.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 19.10.09  21:34

    « Re: DLR

    Dají se oddělat ty plastové kryty u mlhovek? Kolik je za nimi místa? Viděl jsem ty diody strčené tam, ale byly kousek ven a nebyly kolmo. Pokud by se to dalo nějak zapustit dovnitř, taky by to nemuselo být špatné. U nás jezdí jeden opel, má je mírně zešikma ven a ještě se to dá, ale pokud nestojíš přímo před autem a stojíš bokem, tak jedno světlo svítí, ale to druhé už není vidět
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 19.10.09  21:23

    « Re: DLR

    Normálně zkopíruju odkaz a pak ho vložím tak jak je a ono to funguje ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 19.10.09  20:04

    « Re: DLR

    Ta Honda je bomba >:D
    mam fakticku poznamku. Ako pidavas tie linky v tejto diskusii? Ja ked dam http alebo rovno www tak vzdy mi ich vlozi ako text a konce pre istotu odsekne.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 19.10.09  18:54

    « Re: DLR

    Většinou na těch fotkách je vidět, že se vždy hledí na estetiku a do nárazníku nikdo kvůli nějakým centimetrům vrtat nechce. Je tam dost fotek, co je mají blízko značky. Tohle ale boduje
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 19.10.09  18:35

    « Re: DLR

    Jasně, varianta dvě bude lepší, ono kdyby ti trčely ven, tak by Tě mohli fízli upozornit na přečnívající nebo ostré hrany, kde bys mohl někoho zachytit. Toho si všimnou víc, než nějakého centimetru. Já osobně jsem nikdy problém neměl a můžu říct, že jsem je měl u nás první. Teď už s tím jezdí každý a je mnoho typů těch světel. Pokud nějak nerozchodím automatické rozsvěcování, budu o nich uvažovat znovu. Jinak nějaké světla jsou tady:
    [odkaz]

    Jo a ještě jsem měl před diodama pojistku 3A, stačí údajně 1A ale tu jsem nemohl sehnat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 19.10.09  18:21

    « Re: DLR

    Hmlovky mam, len neviem, ci je to vyhoda, lebo za 8 mesiacov som ich zapol iba raz na 5 minut.
    Dnes som stretol Feliciu, co mala moje LEDky v prednej mriezke chladica - tak ako je znak Skoda a boli od seba asi 20 alebo 30cm! Ked ich niekto moze mat tak blizko, tak ja mozem mat 54cm medzi nimi a teda zvolim variantu 2.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 19.10.09  18:13

    « Re: LED na FocusII

    Dobre vymyslene s tym zapojenim! Genialita je v jednoduchosti :-!
    Prioritou pre mna je pripevnenie LED do naraznika, kable su az dalsi level. Bohuzial v najblizsich dnoch uz cas na montaz nebudem mat, tak aspon skusim precesat internet ci nenajdem nejake foto.
  • 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 19.10.09  00:40

    « DLR

    FoFoII má blbo tvarovaný nárazník (prakticky od úrovne svetiel zošikmený) s nedostatkom mriežok (takže ani tie zošikmené SPDS nie je veľmi kam umiestniť). Neviem či máš hmlovky - ak nie, tak miesto je jasné. Ak áno napadajú mi jedine okrúhle SPDS a umiestniť ich vedľa hmloviek...
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 18.10.09  20:31

    « Re: LED na FocusII

    Já jsem je viděl na prvním c maxovi zabudované přímo v tom černém plastu jak je u mlhovek, takže asi za tím místo bude, jenže je nevýhoda, že nejsou natočené kolmo ke směru jízdy, pak totiž svítí šikmo ven a zepředu se svítivost snižuje. Ale i tohle už je vymyšlené, prodávají se zešikmené diody, podobně jako obrys auta. Pokud máš ty čtyřdiodové, tak svítí super. Volil bych spíše variantu, aby nepřečnívaly ven, to je myslím horší, než nějaký centimetr k sobě. U mého focuse byla ta mřížka v nárazníku vytahovací, ale musel jsem ji trochu upravit, aby tam vlezly, takže přímo do nárazníku jsem nevrtal. Jinak zapojení jsem řešil tak, aby se zaply s klíčkem, našel jsem pojistku na rádio a tam je připojil, takže zapneš klíč do polohy dva, světla svítí, startuješ, světla nesvítí podobně jako když zhasne rádio, má to výhodu, že nesvítí při samotném startu a do kabiny jsem přivedl jen plus pól. Mínus jsem ukostřil na blatníku, ale při zapnutí normálních světel jsem ledky zhasínal vypinačem v kabině. To mě ale nebavilo, takže pak jsem mínus ukostřil na plus pól potkávacích světel v pojistkové skříni v motorovém prostoru. Takže pokud byly potkávací světla vyplé, ukostření šlo přes vlákno žárovky, pokud se zapla normální světla, na mínus pól diod se přivedl plus a tím nebyly ukostřené, takže samy zhasly. Ušetřil jsem za relátko
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 18.10.09  20:09

    « Re: LED na FocusII

    Diky Stirecek1. Na FOcus I som uz videl kopec fotiek hlavne na ford-focus.cz, ale nikde som este nevidel foto FocusII, preto som napisal, ci niekto nema. Inak mam asi tie iste RL LED, ako mas ty, ale ja mam 4diodove.
    Dnes som sa hral s roznymi variantami, kde to nasrobujem, ale dokoncil som iba tu riadiacu jednotku. Dal som ju na plechovu podlozku a upevnim to za SPZ pred predny chladic, asi tak 5cm od teplotneho cidla na vystuhe narazniku. Kable v tejto polohe dojdu az ku skrinke s poistkami.
    Uz len tie LEDky nejako zamontovat.

    1.) varianta je najnizsia poloha od vozovky - 25-26cm a 46 cm od bocneho obrysu a 67cm medzi nimi, cize celkom ok, akurat potom LEDky trcia vonku a mozem ich pritlacit napr o obrubnik pri parkovani

    2.) varianta je vyssie, asi 32cm od vozovky, ale az 52cm od obrysu a 54 mezi nimi. To uz by boli skryte v narazniku.

    3.) varianta je ze zoberiem 1600czk a pojdem do Ford servisu, len neviem ako to namontuju, ci mi to neodpadne po 100m.

    Tie tvoje si zasroboval odspodu o naraznik? Alebo si naraznik daval dole a tak sroboval?

    To Cico. Tie led maju homologizaciu a su RL a ako som pisal ma ich 80% ludi, aj Stirecek1.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 18.10.09  19:14

    « Re: SPDS

    Právě proto jsem si sehnal homologované, ale byly větší, takže šly do spodní mřížky, aby byly od sebe co nejdále. Vzdálenost od obrysu byla dodržená, od země taky. Ale je dost aut co si je dávají, kde je napadne. Viděl jsem je připevněné 20cm od sebe. Auto stále jezdí s těmito světly, takže nejspíš v pohodě.
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 18.10.09  16:14

    « Re: SPDS

    Tých 60 cm musí byť medzi najbližšími bodmi činnej plochy (bližšie to naozaj nemá význam, napr. v kolóne, preto je aj max. vzdialenosť od vonkajšieho obrysu 40 cm). Pár cm by sa dalo získať presunom do tej spodnej diery v mriežke. K ostatnému sa nevyjadrujem...
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 18.10.09  15:43

    « Re: SPDS

    Vzdálenost mezi světly jsem měl 57cm a mezi krajními diodami byla větší než 60cm. U některých aut to prostě jinak nejde bez toho abys řezal v nárazníku a taky za nárazníkem není místa nazbyt. Viděl jsem tyhle samé světla na mondeu a byly ještě blíž, montovali mu je přímo v servisu dle vyhlášky, ale brali taky v potaz estetickou stránku věci a možnosti. Na stk v pohodě, ani se nedíval na homologaci, ani ho nezajímalo zapojení a už vůbec si nedovedu představit, že by běhal s metrem. Policie je k tomuto taky shovívavá, předtím jsem měl na autě nehomologované, viz foto v recenzi nebo foto zde [odkaz] a nikdy žádný problém. Když už mě zastavili, většinou se chodili dívat dozadu, zda mi nesvítí nic jiného.
  • 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 18.10.09  15:11

    « SPDS

    To štíreček: Vzájomná vzdialenosť SPDS musí byť min. 60 cm - ŠPZ má 52 cm, takže si ich pravdepodobne nemal namontované v súlade s predpismi.

    To Nicco: nepoznám Mycar, ale veľa z týchto čín/taiwanov má síce homologáciu, ale len ako pozičné, nie DLR tak bacha na to.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 17.10.09  23:18

    « Re: LED na FocusII

    Měl jsem diody na jedničce, viz foto [odkaz]
    zapojení je taky jednoduché. Auto je prodané, světla jsou ve skříni. Pár fotek focuse mám i v recenzi.
  • 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 17.10.09  20:30

    « LED na FocusII

    Chlapi, ma z vas niekto LED denne svetla na Focuse II? Mohol by zverejnit foto ako a kde ich ma prisrobovane? Pripadne ak niekto nasiel niekde foto na internete, nech prida link.
    Ja uz mesiac hladam niekoho co to ma a poradil by, kde to tam mam namontovat. Nemyslim teraz tie Hella okruhle namiesto hmloviek, ale take taiwanske od Mycaru (obdlznikove), co ma 80% aut dnes.
    Raz som videl jeden FocusII v Brne, ale bolo to z dialky, takze niekto taky uz existuje ;-)
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 08.09.09  07:35

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    jj, je to OK. Jen sem si pri slove cisteni jedne trubky nepredstavil 3000kc :-)
    Ja se s nima pokusim domluvit v ramci pristi garance co s tim.
    Ale dik za info, aspon vim kolik si mam asi pripravit.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.09  18:56

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    no čistí nečistí, já se s nimi bavil a ty průtokové šrouby musí být každopádně nové, jediné co bys ušetřil je ta tlaková hadice, ale pokud bys ji čistil tak dáš zase více peněz za práci. Věř, že to je ta nejlevnější varianta, potom mám na emailu ještě jednu za 13 tis, tam se toho mění víc a má to mít za následek odstranění toho pískání. Nové turbo stojí cca 16700 kč a repase turba stojí cca 7000, ale musí se prý měnit olej, filtry, vedení tlakového oleje tak to stejně vyjde na 12000 kč. Nevím, jestli jsem ti pomohl, ale v mém servisu jsou velice ochotní a dají se s nimi najít různé varianty. Mám též jiné zkušenosti s přístupem, typu jde to jen tak a přes to nejede vlak a musí se měnit díl za nový a pak se teprve ukáže, že to problém neodstranilo, ale za to přece servis nemůže...
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 07.09.09  18:38

    « Re: Ford turbo u motoru 1.6 tdci

    lulipin: Diky za info. Ja sem uvazoval o cisteni v ramci 80t km prohlidky...ale nejlevnejsi to zrovna neni :-)
    (jestli jsem spravne pochopil tak je to vymena vsech zanasejicih se casti - v Hale mi rikali ze to pouze cisti)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…