FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.07  21:26

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Vyhřívání předního skla má s palivem velmi mnoho - diesel se na rozdíl od benzínu podstatně déle zahřívá, takže např. při krátké jízdě po městě ani nestihne okno rozmrazit. Kdežto jak jsem psal, benzín je otázka opravdu chvilečky.
    Ano, dávám večer na okno plachtu, kterou ráno sundám a mohu ihned bez škrábání vyrazit. A přední okno, které ještě nevidělo škrabku na led, vypadá i po několika letech úplně jinak než sklo pravidelně škrabané.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.06.07  19:06

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    v podstate mas pravdu, da sa jazdit aj bez akejkovek priplatkovej vybavy, je to len vecou pohladu ;-)
    ale jednej veci som nerozumel a to tej, co ma spolocne vyhrievanie celneho skla s typom paliva. a tu plachtu som tiez trochu nepochopil. to akoze si vecer zvonka natiahnes plachtu cez celne sklo ?? ak hej, tak to cumim. to ja by som radsej rano pol hodinu oskrabaval ako davat plachtu cez sklo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.07  12:17

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Půjdu asi proti většině, ale já nejsem příznivcem všech možných vychytávek, pokud bych si za ně měl připlácet. Jedinou vymožeností, za kterou jsem byl ochoten případně připlatit je klimatizace a to ještě pro mě bohatě postačující manuální. Coufací senzory - mám kombíka, tak holt u parkování musím přemýšlet, ale ještě jsem neměl problém. Možná zvyk z nákladní Tatry. Taktéž ESP - je to dobrá věc, ale za 30 roků šoférování jsem neměl zásadní problém. Člověk své auto musí znát a jezdit tak, aby nešel za možnosti vozu. Vyhřívané přední sklo - u dieselu doslova nutnost, ale u benzínu to vidím jako ne zcela nutnou věc. Řeším to plachtou na okně, tím pádem nemám námrazu a případné orosení je za chvilku pryč, fokousek mi topí asi po 1,5 km.
    Ale je to věc názoru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  22:27

    « Spodní kryt motoru

    Čauky,
    nevíte, prosím, proč není u Focusů s benz.motory montován alespoň spodní kryt motoru :-( ? Nezkoušel jste si ho tam někdo dodatečně namontovat a pokud ano, tak jak to šlo a kde jste kryt koupili? Myslím si, že je to docela užitečná věc. Sice se něco na toto téma řešilo už na fóru CFC, ale tam šlo povětšinou o starší modelovou řadu a nikoliv o Focuse II.Dík. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.06.07  19:38

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Já mám přední i zadní senzory (akustické) a musím říct, že je to těžce návykový. Zastavil jsem jednou moc blízko za autem předemnou na červené, tak jsem s je vypnul. Při parkování u firmy jsem to pak opřel o plot, protože jsem to zapomněl zapnout :-)

    Poly: kde máš display se vzdáleností? Nemohl bys hodit foto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  08:47

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Parkovacie senzory odporucam. Nie su potrebne stale ale mne uz pomohli usetrit 2 poulicne lampy a jedno blbo odparkovane auto :-)
    Teraz by som si uz tazko zvykal na auto bez neho ;-\
    Senzor som dostal zadara k novemu autu. Predajca mal asi dobry den tak to dal spolu s metalizou a kobercekmi zadara ;-) Je to tusim original od forda: pipa to a na pravom C-stlpiku (nad zadnym sedadlom) je display s vzdialenostou. Vyzera to super, nie je to rusive.
    Inak mam nabehane 18tkm, uz aj po prvej garancke (4800Sk v Trnave vratane noveho peloveho filtra). Spotreba 5,2 a s klimou to byva okolo 5,7(1,8TDCi), zatial ziadne zavady. Takze :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  08:41

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Focusy vyrobene od aprila 2007 maju palubovku ako moje auto, pripadne este tu je tusim jeden (sorry, nepamatam sa na meno). Ked uvidis auto s pasivnym displayom (zelene podsvietenie), tak je to auto spred aprila 2007. Asi to plati pre vsetky modely, kedze vo Forde pouzivaju na skoro vsetky modely tie iste komponenty. Cela ta zmena bola kvoli novemu Mondeu, kde ako inovaciu priniesli cervene aktivne displaye na vsetkych zariadeniach a odtial sa to dostalo asi do vsetkych modelov.

    Ja v mojom aute velmi ocenujem zatial tieto veci v uvedenom podadi:

    automaticka klima - nastavis si teplotu a dalej sa uz o to nestaras. Pocas jazdy ta to nevyrusuje (pridat, stisit...)

    tempomat - pri jazde mimo mesta, pripadne na obchvatoch, nastavis rychlost a hotovo. Doteraz som rychlost prekracoval, odteraz, co mam tempomat, uz neprekracujem.

    vyhrievane celne sklo - este som to neskusal, ale po tom, co som si vytrpel pocas zimy na celnom skle mojej starej Feldy, som plny ocakavani a pevne verim, ze je to vyborna vec.

    parkovacie senzory zatial nemam, ale raz si ich snad namontujem, nepovazoval som to za az tak dolezite ale je to napomocne.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.05.07  22:40

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    parkovacie senzory som mal na predchadzajucom aute (C4) a je to super vec podla mna (ked to funguje ;-\ ). povedzme si narovinu, parkovanie nie je pre nikoho dva krat prijemna vec. no a ked si to mozme ulahcit o polovicu, tak preco nie ;-) a je to aj bezpecnejsie! raz som cuval a pozeral som sa do praveho spatneho zrkadla. z lavej strany mi prebehlo dieta a keby mi to vzadu nepiplo a dned by som nestupil na brzdu, tak ma chlapec neprijemny zazitok a ja poskrabany plech. dalsia skusenost neni az tak v prospech pipatka. cuvanie ku schodom. proste to spodny schod nezachytilo, ale az ten druhy. podla pipania som necakal este "kontakt" ale prisiel o to necakanejsie v podobe necakaneho skrknutia plastu. dobre mi stiahlo trenky >:D ale nastastie iba drobny skrabanec zo spodu.
    ale celkovo to rozhodne doporucujem, je to dobra moderna vymozenost, ktora pomaha a hotovo ! ale kupil by som radsej original ako sa potom babrat s autom a tahat kadejake kable a telky a co ja viem co este...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  22:38

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    tak ma napadlo - je v MY2007 uz aj konecne lepsi display palubaku ? ten co tam je je dost priserny, dnes som totiz sedel v novej fieste a ta ma display daleko lepsie! konca to spolupracuje aj s radiom a ukazuje pekne nazov stanice na display palubaku (samozrejme aj na radiu).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  17:55

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    To sklo mám v Mondeu :-) Ale je to druhé auto, nemůže tam být všechno :-) Je to ESP nutné ? a taky bych chtěl parkovací senzory , umí je snad udělat servis za nějakých 8 tis kč, údajně i s grafickým displejem s údajem o vzdálenosti překážky.....má to někdo ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  15:31

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    z vlastnich zkusenosti bych doporucil vyhrivane predni sklo - v zime nemusis drhnout led a snih a taky kdyz se Ti mlzi predni sklo staci zapnout vyhrivani a rosa z okna je pryc :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  12:13

    « Re: rally

    nedela samozrejme moze byt, odpis na moj email a skus navrhnut, kedy a kde. Pripadne navrhnem ja.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  11:50

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    myslim, ze som to sa to kedysi skusal pomerat a vychadzalo to nieco okolo 0.7l/100km naviac pri klime aj v horucom lete.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.05.07  08:20

    « Re: rally

    vyhovuje mi to v nedelu doobeda, ak aj tebe, daj vediet. v robote kuknem tu stranku (momentalne mi ide) a pozriem kde a co bude v nedelu doobeda a dohodneme miesto a cas.
    PS: pri prilezitosti otvorenia tunela sitina (koncom juna) pojde cez sitinu a casti BA nejaky monopost F1, tak tam by som tiez rad zbehol :-)

    co sa tyka spotreby pri klime, tak ja to nejako nesledujem, liter hore/dole mi nevadi a rozdiel klimy bude mensi, takze tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto Sranki

    Sranki 31.05.07  07:33

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    Nemozete preratavat spotrebu pri volnobehu na spotrebu za jazdy. Nejde to, pretoze motor pracuje pod inym zatazenim a otackach, auto ide inou rychlostou atd. Klima je pohanana z klukoveho hriadela motora a nie z alternatora (presnejsie povedane cerpadlo, elektronika samozrejme vyuziva el. prud vyrobeny alternatorom). Tak isto vykon klimy sa meni podla potreby, tzn. ze v pri urcitej vonkajsej teplote bude potrebovat na dosiahnutie nastavenej teploty v inetrieri iny prikon - z coho dalej vyplyva aj ina spotreba. To co ste namerali vy platilo len pre tu danu chvilu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  22:46

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    Tu spotrebu mozem potvrdit, u mna to robi 0.8 l/h bez klimy a 1.2 s klimou, rozdiel je ten isty.

    Nie som si uplne isty, ale klima tusim zije z alternatora, takze pre beh klimy je potrebne aby mal motor (a tym padom aj alternator) otacky. Ked auto stoji, tak predpokladam ze aj klima nejde na maximum, preto podla mna spotreba klimy nie je len 0.4 litra na hodinu, bude asi vyssia (uz len teplo vyprodukovane klimou bude za hodinu vacsie ako teplo z 0.4 litra benzinu). Ja by som to odhadoval na 1 liter na hodinu pocas jazdy. Ale som totalny laik.

    Ale tiez ma tato problematika zaujimala, ako zapnuta klima ovplyvnuje spotrebu. Ak sa ozvem niekto, kto to naozaj vie, budem rad.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.07  22:34

    « Re: rally

    tak si pozri stranku [odkaz] (teraz zrovna nejde, snad onedlho pojde). Su tam o tom vsetky informacie. Pojde sa v sobotu poobede a v nedelu doobeda. Rychlostne skusky v Inchebe, pri AWT Bavaria (blizko Shopping Palace), cez celu Babu (od Perneku az do vinic pri pezinku) a v blizkosti Pezinka vo viniciach. Nepamatam sa, ktore pojdu v sobotu a ktore v nedelu. Az ked pojde stranka....;o(

    Takze ak mas zaujem, mozme spravit mini zraz. Este by sa mohol niekto ozvat, bolo by to super....
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 30.05.07  22:10

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    ja jsem zatim spokojen se vsim, co jsem si priplatil: autoklima, ESP, el. staveni vysky sedacky ridice (+ man. u sedacky spolujezdkyne a u obou bederni operka) a el. zadni okna. Trochu me mrzi, ze jsem nevzal xenony. Jo a s priplacenou metalizou jsem taky spokojen :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 30.05.07  22:06

    « Re: teplomer + spotreba pri zapnuti klimy

    zkousel jsem zapnout klimu pri stojicim aute a z ukazovane spotreby 0,9 l/h to skocilo na 1,3 l/h. Tak jestli to nekdo prepoctete kolik to da navic na 100 km jizdy... :-) Anebo se to da brat jako fix za hodinu, at jedes, jak jedes? Co vy na to experti? Meni se odber kompresoru podle typu jizdy?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.05.07  22:05

    « Re: rally

    jake rally ??? o nicom neviem. v nedelu by som mozno aj mohol
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…