FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  20:20

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    ok :-) viem ako to myslis, ale ja to vidim trochu inak. ani benzin neni zdaleka taky rychli ako vyhrievanie, to mas uz jedno ci benzin alebo nafta. pokial neni vyhrievanie - tak skrabem ! (alebo mam sustakovinu) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  17:25

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    misoo: já vím, jak pracuje vyhřívané přední sklo, není potřeba přednáška ;-) Já jsem zase psal, že díky rychlému ohřevu chladícího okruhu u benzínu tohle nepovažuji za nutný doplněk (s příplatkem), ale že u nafty bych si to pořídil taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  14:14

    « Re: FOFO offroad

    yoyo: sa ti aj divim ze si si kupil focusa, nemal si si hupit radsej humra ?? to kade jazdis ?? >:D
    kup si zasterky ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  14:11

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdenekold: no to sme si nerozumeli :-) ja nevravim o vyhrievani celneho skla fukanim z ventilatora/klimy, vravim o vyhrievanom celnom skle. taketo sklo je za priplatok a obsahuje v sebe tisicky drobnych kovovych "ciarok", ktore sa nejako elektricky zohreju a sklo je teple. je na pristrojovke na to zvlastny gombik. je to nieco podobne ako ta viditelna mriezka na zadnom skle, len je tych vyhrevnych teliesok niekolkonasobne viac a su hustejsie. fakt to nema nic s motorom.
    k tej skrabke ja nemam take skusenosti, mozno zalezi aj na kvalite skla a "kvalite" skrabky :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  11:26

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Určitě každá věc, která přispívá, k větší pohodě řidiče za volantem a k tomu, aby se během jízdy mohl plně soustředit na řízení vozu je dobrá. Aut. klimu jsem si pořídil hlavně proto, abych se nemusel běhěm jízdy starat o nastavování různých "hejblátek". Zrovna tak vyhřívání př.skla je dobrá věc zejména pro ty, kteří parkují venku. Pamatuji, že na starou škodovku stačilo večer přichytit za stěrače kus novin nebo lepenky a pokud nepřišel silný vítr, tak ráno bylo sklo sice bez námrazy, ale ta se při silněším mrazu stejně začala tvořit, hlavně zevnitř, než začalo fachčit topení a to také chvíli trvalo (i když myslím,že moje Š 125 topila určitě dříve než po 10 km ) ;-) . Pravdou ovšem je, že čím více různých vychytávek, tím více zdrojů pro možnost vzniků více poruch. I jednoduchost má své klady.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  10:01

    « FOFO offroad

    misoo, tu je dovod, preco este nemam znizeny podvozok... :-!

    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  09:59

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdenekold, na jednej strane mas pravdu, na druhej strane su to veci ktore pasivne zvysuju bezpecnost. Klima mechanicka - automat? Po skusenostiach s touto dvojzonovou navyse... Uz jedine dvoj-, troj alebo stvorzonovu :-) Ono, kazda klima je dobra, tak ako i tie najlacnejsie zimne gumy su lepsie ako letne (na snehu). Len pokial sa nemusis venovat nastovovanie ovladaca studeny-teply vzduch, je automat lepsi.

    Neviem, ako tebe, ale mne sa 1,6TiVCT benzin ohreje v zime po prejdeni cca 10 km. Takze vyhrievanie celneho skla beriem ako super vec. Co sa skrkancov tyka na celnom skle - po roku a stvrt uzivania vozidla (68k km) mam predne sklo dost doskrkane od stieracov. parkujem v garazi, takze ziadne odstranovanie namrazi sa u mna nekona... Verim, ze ak by Ford v Koline napodobnil VW a dal ostrekovanie vo forme vejaru, nie dva, resp. styri prudy vody, tak by sklo vyzeralo lepsie.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  09:12

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Asi si nerozumíme - když mám benzínový motor, tak si přední sklo odmrazím horkým vzduchem, navíc klima mi odstraní i vnitřní orosení. Proto vyhřívané přední sklo nepovažuji za životně důležitou věc. Ostatně o této vychytávce jsem se dozvěděl až když jsem se začal zajímat o Forda. Ale u nafty si přední sklo teplým vzduchem hned tak neohřeji. Proto zase jiní výrobci dávají pro diesely nezávislé topení.
    Na slo dávám tenkou šusťákovinu, ráno vyklepu vrstvu jinovatky, složím do kufru a jedu.
    co se týká předního skla, mám následující zkušenost. Před 2 roky jsem musel měnit přední sklo u Felicie, tak od té doby žádné škrabání ledu. Letos jsem v lednu koupil Forda, takže jsem věděl, že Felda se bude používat již jenom na pojížďky po městě ap. Takže jsem začal normálně škrabat a teď jsem měl možnost při bočním a šikmém sluníčku vidět, kolik jemných vrypů přibylo. a nejsou v dráze stěračů, ale podle tahu škrabky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 03.06.07  00:03

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Ja pouzivam Artkvel nebo Glykosol ve spreji a v 90% pripadu taky skrabku nepotrebuju...rano prijdu k autu, nastrikam, pustim sterace a sklo je odmrazene :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.06.07  21:54

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    to je jasne, ze benzinovy motor sa zohrieva skor ako dieslovy, ale nemyslim si, ze to ma nieco s motorom. ked zapnem vyhrievanie okna, tak sa to topi takmer okamzite a motor este ani nesniva o teple... ;-)
    a tu handru kam davas ked ides s autom rano prec? musi to byt tvrde ako doska nie ? ja si myslim, ze celne sklo tych par skrabani za rok umelou hmotou v pohode vydrzi. urcite celne sklo po niekolkych rokoch prevadzky nevyzera ako nove, ale to je koli stieracom. za rok stieraju podstatne viac ako skrabka na lad a drobne kamienky prachu pri stierani viac poskodzuju sklo ako nejaky lad... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.07  21:26

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Vyhřívání předního skla má s palivem velmi mnoho - diesel se na rozdíl od benzínu podstatně déle zahřívá, takže např. při krátké jízdě po městě ani nestihne okno rozmrazit. Kdežto jak jsem psal, benzín je otázka opravdu chvilečky.
    Ano, dávám večer na okno plachtu, kterou ráno sundám a mohu ihned bez škrábání vyrazit. A přední okno, které ještě nevidělo škrabku na led, vypadá i po několika letech úplně jinak než sklo pravidelně škrabané.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.06.07  19:06

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    v podstate mas pravdu, da sa jazdit aj bez akejkovek priplatkovej vybavy, je to len vecou pohladu ;-)
    ale jednej veci som nerozumel a to tej, co ma spolocne vyhrievanie celneho skla s typom paliva. a tu plachtu som tiez trochu nepochopil. to akoze si vecer zvonka natiahnes plachtu cez celne sklo ?? ak hej, tak to cumim. to ja by som radsej rano pol hodinu oskrabaval ako davat plachtu cez sklo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.07  12:17

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Půjdu asi proti většině, ale já nejsem příznivcem všech možných vychytávek, pokud bych si za ně měl připlácet. Jedinou vymožeností, za kterou jsem byl ochoten případně připlatit je klimatizace a to ještě pro mě bohatě postačující manuální. Coufací senzory - mám kombíka, tak holt u parkování musím přemýšlet, ale ještě jsem neměl problém. Možná zvyk z nákladní Tatry. Taktéž ESP - je to dobrá věc, ale za 30 roků šoférování jsem neměl zásadní problém. Člověk své auto musí znát a jezdit tak, aby nešel za možnosti vozu. Vyhřívané přední sklo - u dieselu doslova nutnost, ale u benzínu to vidím jako ne zcela nutnou věc. Řeším to plachtou na okně, tím pádem nemám námrazu a případné orosení je za chvilku pryč, fokousek mi topí asi po 1,5 km.
    Ale je to věc názoru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  22:27

    « Spodní kryt motoru

    Čauky,
    nevíte, prosím, proč není u Focusů s benz.motory montován alespoň spodní kryt motoru :-( ? Nezkoušel jste si ho tam někdo dodatečně namontovat a pokud ano, tak jak to šlo a kde jste kryt koupili? Myslím si, že je to docela užitečná věc. Sice se něco na toto téma řešilo už na fóru CFC, ale tam šlo povětšinou o starší modelovou řadu a nikoliv o Focuse II.Dík. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 01.06.07  19:38

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Já mám přední i zadní senzory (akustické) a musím říct, že je to těžce návykový. Zastavil jsem jednou moc blízko za autem předemnou na červené, tak jsem s je vypnul. Při parkování u firmy jsem to pak opřel o plot, protože jsem to zapomněl zapnout :-)

    Poly: kde máš display se vzdáleností? Nemohl bys hodit foto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  08:47

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Parkovacie senzory odporucam. Nie su potrebne stale ale mne uz pomohli usetrit 2 poulicne lampy a jedno blbo odparkovane auto :-)
    Teraz by som si uz tazko zvykal na auto bez neho ;-\
    Senzor som dostal zadara k novemu autu. Predajca mal asi dobry den tak to dal spolu s metalizou a kobercekmi zadara ;-) Je to tusim original od forda: pipa to a na pravom C-stlpiku (nad zadnym sedadlom) je display s vzdialenostou. Vyzera to super, nie je to rusive.
    Inak mam nabehane 18tkm, uz aj po prvej garancke (4800Sk v Trnave vratane noveho peloveho filtra). Spotreba 5,2 a s klimou to byva okolo 5,7(1,8TDCi), zatial ziadne zavady. Takze :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.07  08:41

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Focusy vyrobene od aprila 2007 maju palubovku ako moje auto, pripadne este tu je tusim jeden (sorry, nepamatam sa na meno). Ked uvidis auto s pasivnym displayom (zelene podsvietenie), tak je to auto spred aprila 2007. Asi to plati pre vsetky modely, kedze vo Forde pouzivaju na skoro vsetky modely tie iste komponenty. Cela ta zmena bola kvoli novemu Mondeu, kde ako inovaciu priniesli cervene aktivne displaye na vsetkych zariadeniach a odtial sa to dostalo asi do vsetkych modelov.

    Ja v mojom aute velmi ocenujem zatial tieto veci v uvedenom podadi:

    automaticka klima - nastavis si teplotu a dalej sa uz o to nestaras. Pocas jazdy ta to nevyrusuje (pridat, stisit...)

    tempomat - pri jazde mimo mesta, pripadne na obchvatoch, nastavis rychlost a hotovo. Doteraz som rychlost prekracoval, odteraz, co mam tempomat, uz neprekracujem.

    vyhrievane celne sklo - este som to neskusal, ale po tom, co som si vytrpel pocas zimy na celnom skle mojej starej Feldy, som plny ocakavani a pevne verim, ze je to vyborna vec.

    parkovacie senzory zatial nemam, ale raz si ich snad namontujem, nepovazoval som to za az tak dolezite ale je to napomocne.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.05.07  22:40

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    parkovacie senzory som mal na predchadzajucom aute (C4) a je to super vec podla mna (ked to funguje ;-\ ). povedzme si narovinu, parkovanie nie je pre nikoho dva krat prijemna vec. no a ked si to mozme ulahcit o polovicu, tak preco nie ;-) a je to aj bezpecnejsie! raz som cuval a pozeral som sa do praveho spatneho zrkadla. z lavej strany mi prebehlo dieta a keby mi to vzadu nepiplo a dned by som nestupil na brzdu, tak ma chlapec neprijemny zazitok a ja poskrabany plech. dalsia skusenost neni az tak v prospech pipatka. cuvanie ku schodom. proste to spodny schod nezachytilo, ale az ten druhy. podla pipania som necakal este "kontakt" ale prisiel o to necakanejsie v podobe necakaneho skrknutia plastu. dobre mi stiahlo trenky >:D ale nastastie iba drobny skrabanec zo spodu.
    ale celkovo to rozhodne doporucujem, je to dobra moderna vymozenost, ktora pomaha a hotovo ! ale kupil by som radsej original ako sa potom babrat s autom a tahat kadejake kable a telky a co ja viem co este...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  22:38

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    tak ma napadlo - je v MY2007 uz aj konecne lepsi display palubaku ? ten co tam je je dost priserny, dnes som totiz sedel v novej fieste a ta ma display daleko lepsie! konca to spolupracuje aj s radiom a ukazuje pekne nazov stanice na display palubaku (samozrejme aj na radiu).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.07  17:55

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    To sklo mám v Mondeu :-) Ale je to druhé auto, nemůže tam být všechno :-) Je to ESP nutné ? a taky bych chtěl parkovací senzory , umí je snad udělat servis za nějakých 8 tis kč, údajně i s grafickým displejem s údajem o vzdálenosti překážky.....má to někdo ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…