FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 05.06.07  13:10

    « Re: Doplňky

    Myslim ze to radio je vnitrne stejne...jen ma jiny design, po vzoru noveho mondea
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.06.07  11:45

    « Re: Doplňky

    Jo, jenom to rádio je tam teď zase maličko jiné , tak doufám, že ty konektory v rámci úspor a marketingových tahů nezrušili......

    Jak ta opěrka ? Jak vypadá ta originální a v čem je lepší ta ze Zubří ?? Montáž zvládnu sám ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  22:38

    « Doplňky

    Já jenom abyste mi rozuměli: všechny novodobé vychytávky jsou perfektní a opravdu zvyšují komfort, pohodlí a bezpečnost jízdy. Jenže já jsem typ uživatele, který nemá potřebu do auta cpát více peněz než je nezbytně nutné.
    Když jsem vybíral auto, tak jsem měl v posledním kole 2 kandidáty: Fabia Kombi 1.4 nebo Focus Kombi. Nakonec jsem se rozhodnul pro Focuse i s tím, že za stejnou cenu bych měl tu fábku podstatně lépe vybavenou, ale zvítězila pro mě důležitá užitná hodnota: auto o třídu výš a prostornější.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  22:27

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    To Dim: přečti si můj příspěvek asi 2, možná 3 stránky zpět. Vstup na AUX jsem si domontoval sám. Konektor jsem umístil do volné záslepky vedle vyhřívání zadního skla. ale je možno ho dát kamkoliv.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  20:53

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Ja bych jeste doporucoval el.stahovani vsech oken. Ani ne tak kvuli stahovani zadnich oken, ale kvuli dalsim funkcim, ktere pri el.stahovani pouze prednich oken chybi. Je to jednodotykove zavirani a otevirani vsech oken a globalni zavirani vsech otevrenych oken klickem po zamceni auta. Dost me vytaci kdyz zastavim zhasnu motor a zjistim ze jsem nechal otevrene okno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  20:16

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdenekold: S jednou vecou musim s Vami suhlasit - cesta v meste nie je pretekarska draha a preto z tohoto pohladu je ESP zbytocne. Velmi podstatna vec je vsak pomoc ESP pri pomalej jazde. Ano pri pomalej jazde. V zime ked je smyklavo staci na aute s ESP jdnoducho pridat plyn a ESP(sucastou je aj trakcny system) sa o vsetko postara. Niekto by namietal ze rozjazdy nie su problem ani bez ESP, komfort jazdy je vsak vyrazny. POkial idem dole strmym svahom ESP mi opat pomaha ked ma zadok tendenciu uhybat. Osobne ESP povazujem za velky aktivny prvok bezpecnosti. problem je vsak v jeho cene - je vacsinou vysoka.
    Moj nazor je taky, ze ESP rozhodne nezatracujem. Beriem ho ako vyznamny prvok bezpecnosti v autach. Nie kazdy sme skuseni vodic, ktory najazdil miliony kilometrov. Pri dnesnych vodicoch a hlavne nehodach sa vobec necudujem, ze EU chce ESP dostat do povinnej vybavy aut.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 04.06.07  12:44

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    mám teda C-Max, ale místo těch adaptibilních světlometů doporučuju xenony(zkoušel jsem oboje) je to k nevíře, jak svítí - kombinace je top :-) ale nedodává se...

    Navíc bych připomněl ještě vyhřívané sedačky - v zimě vůbec po městě netopím, jen rozmrazím čelní sklo a vyhřívám sedačku. Parkovací senzory jsou super i přední - kvůli zatáčení do vjezdu, brány apod. nebo parkování do řady stojících aut - fungují hodně do boků... pak Reflexní čelní sklo...to opravdu hodně pomůže, interiér se neprohřívá, děšťový senzor a stmívání zpětnýho zrcátka pomáhají pasivní bezpečnosti...a a a...

    Co se toho ESP týče, nesouhlasím se Zdenekold, protože to ESP je obvykle potřeba až když je (bez ESP)pozdě...někde jsem četl, že ESP je po bezečnostních pásech hodnoceno jako druhý nejvýznamější pomocník bezpečnosti v autě (nebo jak to napsat)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  11:36

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Na nového Focuse se teď čeká asi 3 ( ! ) měsíce.......:-( Jeden jsem si ale vyhlídnul, a docela mi vyhovuje, bude za chvíli v salonu....Jen ještě jeden dotaz : rádio není s MP3, a nemá ani vyvedený vstup AUX na přehrávač . Ale rádio údajně ten konektor zezadu má. Stačilo by si nechat jen natáhnout kabel a srolovat ho přes nějakou dírku do odkládačky ( případně si někam takový konektor nainstaluju. Přece jen , jezdí se tam často s dětmi, a těch pohádek se na ten přehrávač vejde ..............
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  11:17

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    plne souhlasim s lomo.

    Par mych osobnich zkusenosti (vse mam v aute):

    - vyhrivane predni sklo - dobra vec, v zime rychle rozmrazi (opravdu rychle, zvlast kdyz mas primrzly dest, led), v lete perfektne odmlzuje sklo - foukani na okno sice taky funguje, ale pres vyhrivani se ti odmlzi sklo cele najednou behem chvilky. Doporucuju.

    - nataceci svetlomety - funguji dobre. Ocenuji pri predjizdeni prekazek v noci. Ikdyz jedes krokem svetla se nataci bez chyby a pekne osvetluji smer kam chces jet

    - Radio Sony - zvuk je vyvazeny, basy i vysky dobre. Spokojenost. MP3 prehrava bez sebemensich problemu. Vadi mi, ze se neda listovat v adresarich - nebo jsem to zatim nenasel...to je vada na krase. Co se tyka zvuku, dobry

    - ESP - jezdim s rozumem, pres zimu bliklo asi dvakrat. Zatim zadna zkusenost (nastesti)

    - integrovana bluetooth HF sada v radiu - s telefony SE funguje dobre. Vidis cislo na panelu radia. Pripojeni,nastaveni telefonu uplne v pohode (mam SE, ostatni telefony nevim). V telefonu se hlasi jako Ford Audio

    - parkovaci sensory - velka vyhoda - uz mi zachranily zadek - mam kombika - couval jsem a prehlidnul jsem zaparkovane auto na kraji silnice. Pro kombi doporucuji

    - 6st prevodovka - pokud jezdis dalky na dalnici - pohodova jizda, nizsi spotreba. Radim ji uz pri 100-110. Pri 150 na tachometru motor toci jen 2500.

    - dualni klima - nastavis teplotu a o nic vic se nestaras..pohodli

    Uz me nic vic nenapada....pokud Te zajima neco konkretniho dej vedet.

    Negativa - mam motor 2.0 TDCi a pri udrzovaci jizde na 3 a 4 stupen okolo 1900 otacek mi obcas cuka motor - v srpnu ma garancku tak uvidim.Zatim mam malo najeto. V zime zlobily starty, ted je vse v pohode.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  08:56

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    to predne vyhrievane sklo je fajn, aj ked minuly rok bola slaba zima a pouzil som to asi 2x, ale aj v lete sa to hodi, celkom rychlo to odhmli sklo.

    co by som si ja urcite dal (nabuduce uz ziadnu skladovku nekupim) - natacanie svetlometov (zrejme aj xenonove, ked uz), esp, integrovany bluetooth, dualnu automaticku klimu (stacila by aj automaticka 1zonova ale taku do fikusa nerobia), nejake lepsie radio (aspon to SONY MP3 co je v ponuke, aj ked to nie je bohvieco)

    dalej este asi urcite alarm (najlepsie neoriginal - napr META)

    momentalne ma narychlo nic nenapada, ale urcite by sa nieco naslo, vyhrievane sklo je fajn, ale je to vcelku drahy priplatok (najma ked ti ho rozbije kamen od kamiona co ide pred tebou)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  20:20

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    ok :-) viem ako to myslis, ale ja to vidim trochu inak. ani benzin neni zdaleka taky rychli ako vyhrievanie, to mas uz jedno ci benzin alebo nafta. pokial neni vyhrievanie - tak skrabem ! (alebo mam sustakovinu) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  17:25

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    misoo: já vím, jak pracuje vyhřívané přední sklo, není potřeba přednáška ;-) Já jsem zase psal, že díky rychlému ohřevu chladícího okruhu u benzínu tohle nepovažuji za nutný doplněk (s příplatkem), ale že u nafty bych si to pořídil taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  14:14

    « Re: FOFO offroad

    yoyo: sa ti aj divim ze si si kupil focusa, nemal si si hupit radsej humra ?? to kade jazdis ?? >:D
    kup si zasterky ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.06.07  14:11

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdenekold: no to sme si nerozumeli :-) ja nevravim o vyhrievani celneho skla fukanim z ventilatora/klimy, vravim o vyhrievanom celnom skle. taketo sklo je za priplatok a obsahuje v sebe tisicky drobnych kovovych "ciarok", ktore sa nejako elektricky zohreju a sklo je teple. je na pristrojovke na to zvlastny gombik. je to nieco podobne ako ta viditelna mriezka na zadnom skle, len je tych vyhrevnych teliesok niekolkonasobne viac a su hustejsie. fakt to nema nic s motorom.
    k tej skrabke ja nemam take skusenosti, mozno zalezi aj na kvalite skla a "kvalite" skrabky :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  11:26

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Určitě každá věc, která přispívá, k větší pohodě řidiče za volantem a k tomu, aby se během jízdy mohl plně soustředit na řízení vozu je dobrá. Aut. klimu jsem si pořídil hlavně proto, abych se nemusel běhěm jízdy starat o nastavování různých "hejblátek". Zrovna tak vyhřívání př.skla je dobrá věc zejména pro ty, kteří parkují venku. Pamatuji, že na starou škodovku stačilo večer přichytit za stěrače kus novin nebo lepenky a pokud nepřišel silný vítr, tak ráno bylo sklo sice bez námrazy, ale ta se při silněším mrazu stejně začala tvořit, hlavně zevnitř, než začalo fachčit topení a to také chvíli trvalo (i když myslím,že moje Š 125 topila určitě dříve než po 10 km ) ;-) . Pravdou ovšem je, že čím více různých vychytávek, tím více zdrojů pro možnost vzniků více poruch. I jednoduchost má své klady.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  10:01

    « FOFO offroad

    misoo, tu je dovod, preco este nemam znizeny podvozok... :-!

    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  09:59

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Zdenekold, na jednej strane mas pravdu, na druhej strane su to veci ktore pasivne zvysuju bezpecnost. Klima mechanicka - automat? Po skusenostiach s touto dvojzonovou navyse... Uz jedine dvoj-, troj alebo stvorzonovu :-) Ono, kazda klima je dobra, tak ako i tie najlacnejsie zimne gumy su lepsie ako letne (na snehu). Len pokial sa nemusis venovat nastovovanie ovladaca studeny-teply vzduch, je automat lepsi.

    Neviem, ako tebe, ale mne sa 1,6TiVCT benzin ohreje v zime po prejdeni cca 10 km. Takze vyhrievanie celneho skla beriem ako super vec. Co sa skrkancov tyka na celnom skle - po roku a stvrt uzivania vozidla (68k km) mam predne sklo dost doskrkane od stieracov. parkujem v garazi, takze ziadne odstranovanie namrazi sa u mna nekona... Verim, ze ak by Ford v Koline napodobnil VW a dal ostrekovanie vo forme vejaru, nie dva, resp. styri prudy vody, tak by sklo vyzeralo lepsie.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  09:12

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Asi si nerozumíme - když mám benzínový motor, tak si přední sklo odmrazím horkým vzduchem, navíc klima mi odstraní i vnitřní orosení. Proto vyhřívané přední sklo nepovažuji za životně důležitou věc. Ostatně o této vychytávce jsem se dozvěděl až když jsem se začal zajímat o Forda. Ale u nafty si přední sklo teplým vzduchem hned tak neohřeji. Proto zase jiní výrobci dávají pro diesely nezávislé topení.
    Na slo dávám tenkou šusťákovinu, ráno vyklepu vrstvu jinovatky, složím do kufru a jedu.
    co se týká předního skla, mám následující zkušenost. Před 2 roky jsem musel měnit přední sklo u Felicie, tak od té doby žádné škrabání ledu. Letos jsem v lednu koupil Forda, takže jsem věděl, že Felda se bude používat již jenom na pojížďky po městě ap. Takže jsem začal normálně škrabat a teď jsem měl možnost při bočním a šikmém sluníčku vidět, kolik jemných vrypů přibylo. a nejsou v dráze stěračů, ale podle tahu škrabky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 03.06.07  00:03

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    Ja pouzivam Artkvel nebo Glykosol ve spreji a v 90% pripadu taky skrabku nepotrebuju...rano prijdu k autu, nastrikam, pustim sterace a sklo je odmrazene :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.06.07  21:54

    « Re: Co do nového FOCUSU II 1,6

    to je jasne, ze benzinovy motor sa zohrieva skor ako dieslovy, ale nemyslim si, ze to ma nieco s motorom. ked zapnem vyhrievanie okna, tak sa to topi takmer okamzite a motor este ani nesniva o teple... ;-)
    a tu handru kam davas ked ides s autom rano prec? musi to byt tvrde ako doska nie ? ja si myslim, ze celne sklo tych par skrabani za rok umelou hmotou v pohode vydrzi. urcite celne sklo po niekolkych rokoch prevadzky nevyzera ako nove, ale to je koli stieracom. za rok stieraju podstatne viac ako skrabka na lad a drobne kamienky prachu pri stierani viac poskodzuju sklo ako nejaky lad... ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…