FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.07  10:35

    « Re: Ford - dovolená, 1.6, 100k, Kombi.

    Hm, tak to je fakt celkem dost..........já mám najeto 150 km, takže zatím raději nic hodnotit nebudu, ale pokud to na dálkových trasách vezme kolem 8 až 9 litrů, tak to není tak málo....... a nebo už jsem tak deformovaný tím dieslem, že co je na 6 litrů je moc :-) Samozřejmě, vyšší pořizovací cena, pojistky atd. to zase vyvažují zpátky.

    Jel jsem teď vpředu jako spolujezdec a docela jsem nepochopil, proč je dveřní madlo tak strašně protaženo dopředu pod nohy , kde vadí .
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 19.06.07  22:01

    « Re: Ford - dovolená, 1.6, 100k, Kombi.

    Tak to jsou celkem dobre zpravy. Ceka me za 2 tydny neco podobneho, alespon vim, na co se pripravit :-) Dneska jsem dal Pha-Blava-Pha s prumerem 93 km/h - vetsinou na dalnici tempomat na 140, obcas vylet ke 160. No a prumer bylo celkem cistych 9. Jeli jsme ve 3 lidech a prijde mi to celkem dost. Podle okamzite spotreby muzu potvrdit, ze tak do 110 to jde, ale pak spotreba vyleti. Tu delsi cestu budu mit jeste kola na strese, tak jsem zvedavej, jak si poradi 100k se stoupanim v Brenneru...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.07  14:42

    « Ford - dovolená, 1.6, 100k, Kombi.

    Tak jsem se vrátil z dovolené od moře. (Itálie, jižní Apulie, Gallipoli).
    Najeto 3600 km, celková spotřeba 7,82 l/100 km, 75% cesty s klimatizací, 320 kg živé váhy a asi tak 100 až 120 kg zavazadel. spotřeba kolísala podle způsobu jízdy - i s klimatizací a do 120km/hod (tachometrových) to bralo do 7 litrů, ale při 150 až 160km/hod (to jsme si troufnuli pouze v itálii) to šlo na 9 litrů a nějaké drobné.
    Bral jsem to jako test, abych si mohl udělat pro další dovolenou finanční rozvahu, jestli je lepší jet co to dá a s větší spotřebou najednou nebo jet pianko a někde si zaplatit nocleh.

    Na 110% splnilo mé očekávání - perfektní auto na dálkovou jízdu, neskutečný komfort. Skoro pořád to jelo na 5. převodový stupeň, i stoupání na rakouské dálnici. Jakmile je tam nad 3000 ot., tak to má neskutečnou sílu. V různých diskuzích se objevuje názor, že je výkon pro Focuse II poddimenzovaný, ale po této cestě si to nemyslím.

    Teď mám najeto 10000, tak si udělám zase spotřebu, jestli se konečně dostanu na oněch 6,7 l.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.07  14:01

    « Re: 1.8 TDCi

    Kutile, ještě si zkus tu spotřebu opravdu přepočítat, počítač V Mondeu je velmi shovívavě optimistický.

    A ještě mi nikdo neřekl, za jak dlouho se uvolní ten benzínový 1,6 a kolik to pak bude reálně žrát ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.07  09:36

    « Re: 1.8 TDCi

    ekonomicky: když už je vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. prostě aby turbo jelo a přitom byl zařazen co nejvyšší stupeň. ale sem tam je to třeba vytočit. ;-)
    viz.: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 19.06.07  09:24

    « Re: 1.8 TDCi

    Ahoj, mám sice Mondeo 2.2TDCI, ale kolem spotřeby to bude podobné. Měl jsem ji vysokou a tak jsem se snažil to točit co nejmíň, 1,2 a 3 jen do 1500ot. 4 do 2000 a držet to kolem 2000ot. To byla spotřeba pod 6litrů. Jakmile jsem to přišláp nebo vyjel na dálnici tak šla rychle nahoru až se zastavila u 7,5. Pak jsem ale jednou jel ze Šumavy do Prahy, šlapal na to co to dalo a spotřeba byla pod 6,5litru. Spotřeba by asi měla být nejmenší, když bude nejvyšší účinnost motoru a kdy se bude vytvářet jen takový výkon jaký je třeba. Ale kdy je taková situace? Je lepší motor držet v otáčkách nebo ho dusit u volnoběhu? Vím, že u benzínu je lepší ho držet v otáčkách, ale TDCI bych spíše řekl držet u volnoběhu. Jinak po 1000km mám spotřebu 6,5 což na takovou krávu jako je Mondeo vážící 1,5t a s motorem 2.2 zase není tak moc.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.07  22:19

    « Už ho mám.

    Tak páni, dnes som si bol po focusa, uz patrim medzi vas. Zatial najazdenych iba 50 km, takze nebudem nic hodnotit ale vyzera to, ze to bola spravna volba. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.07  16:59

    « 1.8 TDCi

    Miro Ba - tú spotrebu poznám :-( mal som ju asi prvých 5000 km, potom to pomaly išlo dolu. Najviac po 13000 km na priemer 6,9.
    Dnes mám 26 000km a priemernú 6,5 l. Mám pocit, že každým mesiacom ešte klesá o 0,1 l, takže uvidíme.
    To, že forďácke dízle majú vyššiu spotrebu ako TDI bolo známe už predtým.

    Ale pozor, keď chcem dokážem aj dnes spraviť spotrebu 7,5 l a nemusím ani závodiť, stačí jazdiť vždy zo studeným motorom (jazdy max. 10 min.) a rozbiehať sa s tehlou na plyne :-)...chápeš brácho? užívaj si turbo! ;-)

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.07  10:19

    « Re: pazvuky v interieri na pokracovanie

    u mna sa zatial spolujazdec nestazoval ;-)
    ten servis si pocka asi aj na mna. daj potom vediet ako si dopadol. dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 17.06.07  23:53

    « Re: 10 000 km

    misoo: Presne to myslím, všimol som si to hneď na druhý deň ako som prevzal auto. Príležitostne ho vymením. O týždeň by som si chcel vyskúšať ST Fofo-už sa teším ;-) ... benzín neplatím ja takže spotreba bude určite dvojciferné číslo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.06.07  22:36

    « Re: 10 000 km

    ta spotreba je na diesel celkom dost, aj ked 10 tis km, este zdaleka neni "normalna" spotreba, chce to este cas a pojde dolu ! ;-)
    to kolecko som nepochopil ?? myslis tym, cim sa nastavuje sklon operadla ?? to musis mat v zakrutach zopar G, ne ??? :-O >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.06.07  22:50

    « Re: 10 000 km

    7,5-8l ? Tak to si tu jazdu pekne vychutnavas a ked nemas stastie, tak tych pokut musis mat hodne :-) nemas ty nahodou 1.8 benzin ? Nech ti to jazdi !
  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 16.06.07  20:40

    « 10 000 km

    Tak za 3 mesiace odjazdených 10 tisíc, vcelku uspokojivých, kilometrov. Autíčko poslúcha, nič nevŕzga, nič a nikoho som nepoznačil ;-)
    Zatiaľ ako najvačšiu slabinu považujem spotrebu, 1.8 TDCi zatiaľ ani zďaleka nedosahuje deklarovanú spotrebu 5.3. Popravde to som ani neočakával. Je pravda, niekolkorát do týždňa chodím cez všetky možné horské prechody Slovenska (kde si FOFO počína super) a dávam motoru zabrať, ale pri porovnaní s mojím druhým autom 1.9 TDI je to horšie, samozrejme pri rovnakom štýle jazdy. Dúfam, že si to ešte trošku sadne. Dlhodobá spotreba je niečo okolo 7,5-8 litrov. Motor je už "živší", tichší a kultivovanejší než spomínané TDI.

    Dnes som zistil, že pri prudšom prejazde zákruty vypadne nastavovacie plastové "kolečko" sedáku zo svojho miesta >:D
    Je úplne vydraté aj keď som s ním takmer netočil.
    Toľko moja krátka správa o mojom vozítku, všetkým majiteľom veľa šťastných kilometrov.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 15.06.07  12:44

    « Re: Načo dávať pozor pri preberaní auta?

    Ne okynka nedojizdeji, jen u ridice a to jen dolu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.07  11:22

    « Re: Načo dávať pozor pri preberaní auta?

    Při tom přebírání asi nic nezjistíš........tak za dva tři dny provozu je to jiná :-)

    Ještě mám taky dotaz : elektrická okýnka ( mám jenom vpředu ) nedojíždějí samy do koncových poloh ? U řidiče jediné umí sjet samo dolů, ale nahoru už se musí držet a u spolujezdce se musí držet tlačítko nahoru i dolů :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.07  10:56

    « Načo dávať pozor pri preberaní auta?

    Zdravím fucusáci, tak sa mi dnes predajca ozval, že si môžem pre môjho fucusa v pondelok dobehnúť. Už sa neviem dočkať, určite celý víkend nezažmúrim oči. Prelúskal som celú Vašu diskusiu, ale aj tak mi nedá sa opýtať, na čo si mám dávať pozor pri preberaní auta? Asi viete o čo mi ide, človek to v eufórii rýchlo preberie, len aby už bol s autom na ceste a užíval si jazdu :-) a potom môže byť nemilo prekvapený, čo všetko si na aute nevšimol. Vopred ďakujem za Vaše postrehy, budem sa nimi riadiť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.07  10:47

    « Re: servo

    Servo na dotazu propouští, takže různě syčí, někdy i zahučí....teda alespoň u Mondea.

    Kolik můžu počítat, že si ten Focus 1,6 16V vezme v průměru benzinu , až se trochu zaběhá ? Zatím to žere i trávu kolem cesty :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.07  22:46

    « servo

    zacalo mi piskat servo. sice len ked je volant nadoraz... ale i tak, doteraz to tu nebolo. problem? alebo zanedbatelny jav? mam 70.000 km
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.07  18:21

    « Re: pazvuky v interieri na pokracovanie

    no ano, vyzera to niekde od ruzice, ako som pozeral anglicke fora, tak to nie je tak zriedkavy problem. mne to zacalo robit aj vodicove sedadlo (ale menej), hlavne sedadlo spolujazdca, ale iba ak tam niekto sedi.

    dnes som sa to pytal na to vo forde, vraj ma na to mozu objednat do servisu, ale caka sa 2 tyzdne! nacase aby v BA bol aj iny servis ako zlate piesky, kde su cakacie doby tak velke.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 14.06.07  14:54

    « Re: Opěrka.

    Myslim ze On pouze zapne rezim tempomatu...pak uz nic nedela (resilo se to tusim v topicu o mondeu 2,2TDCi cca mesic, dva zpatky...a je to urcite popsane i v navodu)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…