FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.07.07  12:14

    « Re: 1.8 TDCi

    antonio: ano ano, tesi ma ze mas taku spotrebu, ale este viac ma tesi, ze ju mam vyssiu lebo mam benzin a ta radost z jazdy, ten charakter, to je hotovy emental !! >:D

    zdenekold: ten charakter plynoveho pedala mame vsetci, ono to trva kym sa motor dostane do otaciek, nemozes cakat ze ti tak rychlo vyletia hore. je to dane elektronikou, tazko to vysvetlit, ale elektronika to brzdi, ak by chceli hned vyletiet otacky tak by to robilo problemy atd, neviem presne, ale je to tak dobre ako to je. preto mozes pridavat plyt tak ako chces, elektronika ti prida aj tak len tolko kolko moze a je najefektivnejsie a najsetrnejsie k motoru.

    dim2: po 800km nemozes cakat zlepsenie, to prichadza najskor po 5000km a napriklad ja pri takmer 20tisic km este stale pocitujem zlepsovanie !!

    roman: najlacnejsie zatial stale na aaa-pneu.sk (kupoval som od nich uz par krat gumy a ziadny problem)
  • « 00 Reagovat !

    foto DanieliDesign

    DanieliDesign 02.07.07  22:47

    « Re: Demontáž zadních .....

    Len aby sa to nezničilo!!!Pravdapodobne to tak spravili konštruktéry a nevidím dôvod s tým "experimntovať", aj keď je to potrebné!
    Radšej sa opýtať Forda!!! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  22:36

    « Alu kola

    Zdravím. Jako budoucí uživatel nového Focusu (cca od září) stojím před problémem vybrat nějaké "zimáky + disky" a napadla mě alternativa nekupovat plecháče ale připlatit za nějaké levnější elektrony (6,5 x 16)a původní disky používat na zimu.Ta originál od Fordu mi přijdou za dost peněz. Má někdo nějaký osvědčený e-shop? Díky za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  20:18

    « Re: Demontáž zadních .....

    Tiez som kupil potahy (mam C-maxa) ale predpokladam za uchytene zadnych opierok je identicke. Na tych tyckach (na jednej z nich, nepamatam ktorej) co su zasunute v zadnom sedadle je taky zarez do ktoreho je zasprajcovany taky drot, co nepusti tu opierku vyssie a teda sa neda vytiahnut z operadla. Staci strcit medzi ten drot a zarez v tej tycke opierky nejaky tenky pevny pliesok a opierka sa jednoduch vytiahne smerom von. Dnu to ide jednoducho zatlacenim, kedze zarez v tycke opierky je orientovany do jednej strany. Mnoho zdaru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  18:34

    « Demontáž zadních .....

    Zdravím všechny na fokus-fóru,
    potřeboval bych poradit jak vyndat zadní zádové opěrky u fokusu II. Zakoupil jsem potahy na sedadla a bojuju se zadními sedačkami. U fábie to nebyl problém, ale u fokusu jsem na ten fígl zatím nepříšel. Děkuji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  18:32

    « Demontáž zadních sedaček

    Zdravím všechny na fokus-fóru,
    potřeboval bych poradit jak vyndat zadní zádové opěrky u fokusu II. Zakoupil jsem potahy na sedadla a bojuju se zadními sedačkami. U fábie to nebyl problém, ale u fokusu jsem na ten fígl zatím nepříšel. Děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  14:26

    « Re: mozno budete vediet..

    Dim2 naprosto suhlasim, nie som tak technicky zdatny aby som to presne urcil, ale v poriadku to pri takto novom aute urcite nie je..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  13:48

    « Re: mozno budete vediet..

    Vrzání není projev odešlého tlumiče, to bude uchycení něčeho od nápravy nebo nějaký silentblok.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  13:43

    « Re: mozno budete vediet..

    miso no nebojim sa, ja im tam pekne vycistim mandle, ked nebudu chciet uznat ten tlmic. Ta hlucnost je vec subjektivna, ale aby autu s "najlepsim podvozkom v triede" po 800 km odisiel tlmic a pani v servise mi tvrdili, ze za to mozem ja, tak to teda nie ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  11:49

    « Re: Opět malý příspěvek ke spotřebě

    Já mám zatím pocit, že se žádný tah nedostavuje nikdy :-) Jel jsem s tím ve čtyřech lidech a kde je těch 100 koní, fakt nevím....ale zase spotřebu to podle toho má , to jo !! :-)

    Mám tam asi 800 km, bude to někdy lepší ???

    Není tam nějaký režim na záběh , že se třeba po 1000 km stane zázrak a zatím že to jede na půl výkonu ??
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.07  08:40

    « Opět malý příspěvek ke spotřebě

    Focus Kombi, 1.6 - po najetých 10000 km mám ověřeno, že při dálkových jízdách po okreskách, při 4 lidech a tachometru do 100km/hod se dá přiblížit spotřebě 6,7 l/100 km. Každé další "trckání" na krátkou vzdálenost po městě, ale spotřebu žene nahoru.

    Jinak jsem došel k následující zkušenosti, kterou jsem u starších (a v mém případě slabších aut )neměl. Např. podřadím na 4 a chci vyrazit a předjet. Vůbec nemá smysl sešlápnout plyn až na podlahu, protože to auto stejně nemá tah. Ale přitom stačí ten plyn postupně ubírat a dejme tomu v 75% dráhy plynu je najednou obrovský tah a zrychlení je zcela citelné. A jakmile se začne zrychlovat, potom je možno s citem ten plyn přidávat a opravdu využít dynamiku auta. Trošku mě to udivuje, očekával bych od elektroniky motoru (v dnešní době), že takové náhlé a plné sešlápnutí plynu vyhodnotí a uděla za mě to, co já dělám manuálně - tedy, že nastaví optimální chod motoru, aby byl tah co nejsilnější.
    Takže by mě zajímala reakce od majitelů stejného motru.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 01.07.07  21:22

    « trochu pozdě ne???

    >:D >:D >:D
    Proč se ptáš, když už jej máš objednaný???
    Ale jinak myslím že je to skvělá volba, za ty prachy senzační auto s výbornou výbavou ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 01.07.07  20:08

    « 1,6 TI-VCT Ghia X

    nazdar vsetkym, mam zamer kupit focusa 1,6 TI-VCT limitovanu seriu Ghia X, zajtra idem zlozit zalohu ,myslite ze je to dobra volba?
  • « 00 Reagovat !

    foto Deadlift

    Deadlift 01.07.07  18:38

    « Re: Problem s razenim

    "Taky mne napalo, ze mam Defendlock - jestli ten by nemohl souviset s prvnim problemem."

    Jistě Defendlock určitě ma na to horší řazení vliv, už jenom proto že se dodatečne montuje na servise, je dobré to nechat zkontrolovat.

    4500 km je malo to se ještě ochodí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.07  13:05

    « 1.8 TDCi

    Veselé správy!!!!:
    môj 1.8 TDCi Focus combi, 28 000 km urobil trasu Bratislava-Zurich-Bratislava (cca 1600 km) za spotrebu 5,2 l/100 km...aj po prepočítaní!!!
    Je pravda, že celé rakúsko (diaľnice) sa prerába a ide sa max. 100, ale aj tak som nečakal takúto spotrebu.
    Motor sa po tejto trase dobre vypiekol a ďalšiu nádrž v meste mi urobil za 5,9!!!!

    Milujem diesel! a zdravím Yoya a Misoa, ktorých určite správy o mojej spotrebe potešia (po kúpe auta som plakal, že mám v meste 7,5!)

    Johny b sk...kúp si diesel, je ako plesňový syr, zreje časom!
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 30.06.07  11:27

    « Re: mozno budete vediet..

    800km to je uz dost, to uz tlmice odchadzaju bezne... >:-[]
    no jednoznacne treba navstivit servis, ak si z BA, tak vela stastia, ak nepochodis, tak si nechaj zavolat niekoho priamo od importera. Sedia hned nad predajnou na poschodi. Ak nepochodis ani tam, skus zajst do Banoviec ku Koisovi, mne tam zatial vzdy pomohli. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.07  10:40

    « Re: mozno budete vediet..

    misoo: ved prave, mne je uplne jasne, ze 20 ludi ten rozdiel pocuje, ale ani jeden z technikov si ziaden rozdiel nevsimne a vsetko bude uplne v poriadku :-) ale je to haluz...

    inak to je presne o mojom "stasti" - to hlucnejsie auto totiz pouzivam ja a navyse, aby toho nebolo malo, mi teraz odisiel pravy zadny tlmic (aspon myslim, ze to je tlmic). Auto pri prejazde nerovnostami dost, skutocne dost buchoce a ked skusim auto rukou na zadnej pravej strane rozhupat, tak vydava skripave zvuky ako prasiatko... a to mam prosim pekne najazdenych cca 800 km :-(

    asi karma :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 28.06.07  19:19

    « Re: mozno budete vediet..

    odhlucnovaci tapacirung na kapote je aj na 2,0 benzin a na silnejsich diesloch. da sa kupit na vrakaci, alebo na mikra.cz/autotechna.sk predavaju samolepiaci odhlucnovaci material. ja som si ho kupil, nalepil a hotovo. je to trochu lepsie, ale ziadny zazrak. vo vyssich rychlostiach na dialnici je to ale celkom poznat.

    doggy2: to je velmi zaujimavy pripad, auta by mali byt rovnake, ale ako pise Dim2, kazde auto je ine. ak je rozdiel pocutelny aj pri otvorenych kapotach zvonku, nebude to odhlucnovacim materialom, ale priamo v motore. zvuk klimy by ale podla mna nemal byt az tak rozdielny. ja by som obe auta zaniesol do servisu, nech si to porovnaju. som zvedavy co na to povedia. ako ich poznam (BA) tak ti povedia, ze to je normalne >:D 8-s
    good luck ! a daj vediet potom !
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.07  10:22

    « Re: mozno budete vediet..

    sranda... a MOZE existOVAT nejaky rozdiel vo verziach (vybavach) pri odhlucneni interieru? nemate informacie?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.06.07  21:10

    « Re: mozno budete vediet..

    Dle mých informací se jedná o odhlučňovací tapecirung pro venkovní prostor, nikoliv do kabiny. Proto se to dává prý dieselům a ne benzínům.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…