FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.07  11:09

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    Ano, tiez som nieco pocul, v MAXe pri vchode je nejaky pan od Fordu z Presova a prave jeho som sa pytal, ci nahodou neplanaju prist do PP, vravel ze 9-10-11 tohto roku by to malo zacat. Dufam ze to bude o triedu lepsi servis ako v PO, bol som sa tam predbezne informovat a neochota obsluhujuceho pana ma odradila od tohto servisu. V BA som chodil na Zlate piesky a nemozem si stazovat, mali velmi pozitivny pristup. Ale uz mesiac som v PP a bude to nadlho. Este som pocul ze v Spisskej je nejaky dobry pan na Fordov, ale zatial nemam kontakt a popravde kym neuvidim a nebudem pocut tak to povazujem za famu.
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 12.07.07  08:46

    « drazí kolegové

    od včera jsem se stal zatím (a doufám už napořád) šťastným majitelem fofo II combi, 1,6 TDCI 80 kw, nechal jsem si ho dovézt z Německa. Má krásnou tm. šedou barvu a nádherný velice čistý interiér. Mimo to, že má auto skoro plnou výbavu a vypadá opravdu dobře, vám nemůžu více říct. Ještě jsem se nesvezl, čekám na vyřízení přihlášení :'-( Ale už teď bych měl jeden dotaz.Je tam zabudovaná handsfree sada, zřejmě originál od forda na panelu oddělujícím řidiče od spolujezdce mezi loketní opěrkou a řadící pákou. Mobil se tam vkládá horizontálně. Ten díl do kterého se vkládá mobil se dá vyměnit. Ten můj je typ Nokia CR-40. Bohužel moje Nokia 6230i do toho nepasuje. Jestli někdo víte kde je možné tento díl adaptabilní na můj mobil koupit, dejte vědět. Na internetu jsem zatím nic nenašel, asi proto, že nevím jak se to handsfree vlastně jmenuje. Taky by mě zajímalo jak to funguje, jestli je to propojené přes rádio. Díky předem za vaše informace. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 11.07.07  23:36

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    Zdravím,

    ja som takisto "domestikovaný" popradčan :-)
    Mám info , že by sa koncom prázdnin-možno aj skôr- mal otvoriť nový Ford autosalon pri Autonove Škoda. Má tam byť aj servis, ktorý by mala prevádzkovať Autonova.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 11.07.07  23:24

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    ...presne o tom to je, su to potahy a "niesu to potahy" :yes: ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  22:48

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    misoo: dik za info, s cenou nemam problem, proste ich potrebujem, a preferujem kvalitou pred cenou, samozrejme v rozumnej miere. Musi to vyzerat akoze to nie su autopotahy aj ked su ;o)

    brava: vrele dik za linky, pozrel som si diskusiu aj ostatne stranky, viac sa mi ujasnilo co chcem. Jednemu diskutujucemu som napisal email ohladom toho ako je spokojny z vyberom, uvidime co odpise ak odpise. Mozem to tu potom zverejnit pre ostatnych.

    yoyo: tie potahy ozaj potrebujem, preto ich znaham (vozim psa, sadam mokry, niekedy spoteny, niekedy so spinou z lesa, a pod.), robit casto tepovanie sa nevyplaca, hlavne kvoli tomu casu. Chcem sa spytat ohladom tych stieracov, bol som sa dnes informovat v Mikone, bosch aero twin pre FF2 nemaju, maju len pre C-max a su trosku vacsie, nebudu sediet na tohto. Kde si ich prosim kupil? Vies poradit dobry ochod na nete, popripade kamenny? dik
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 11.07.07  17:28

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    poznam cloveka co pozna cloveka ( >:D ) co ich ma (MAD - autopotahy.sk) a vraj je to na nerozoznanie od originalu. samozrejme ked sa pozres zospodu, tak vidis, ze to neni original, ale oproti beznym potahom je to "nebe a dudy" ! cena je vyssia, ale kvalita je umerna k cene.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  15:38

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    Ad potahy : mrkni na toto fórum něco málo na toto téma tam najdeš
    [odkaz]
    Dalších pár odkazů
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]

    Ad stěrače : Originální stěrače FF (resp. lišty stěračů) jsou dle mého perfektní. Měl jsem možnost je prověřit v pořádné průtrži a v duchu jsem tenkrát děkoval konstruktérům za to, jak skvěle to stíralo. Nevím jak dlouhou budou mít životnost, ale až doslouží koupím asi jen originál Ford.
    Ty stěrače u Collectionu vypadají takto:
    [odkaz]
    [odkaz]
    Ale foto není moc hifi :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  15:25

    « Re: Trochu na odlehčení

    Dim2 : měřil jsem si mezeru mezi řidičovou sedačkou a svým kolenem a u obou aut jsem byl schopen tam dát svoji pěst.

    Ano, mezera u FoFoII je opticky menší oproti OII, protože OII má krátké sedáky vzadu, FII je má dlouhé tak akorát.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  14:09

    « Re: Trochu na odlehčení

    On má podle mě Focud delší sdáky, takže ta mezera je pak opticky menší.....ale určitě se to dá někde v technických datech najít.........
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  11:52

    « Re: Trochu na odlehčení

    Dim2 : mě teda přišlo, že Focus a OII jsou na tom vzadu s místem +/- stejně (porovnával jsem to tak, že jsem si upravil pro sebe sedadlo řidiče a pak jsem si "za sebe" sednul dozadu)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  11:46

    « Re: Trochu na odlehčení

    Focus má větší podvozek než Octávia.... ale subjektivně i objektivně je v Octávii II, hlavně vzadu, více místa.....jenže Octávia s výbavou na úrovni Focusu Combi, co jsme teď pořídil, je úplně jinde. A jako druhé auto je Focus ideální. Na stěhování mám Mondeo :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  09:08

    « Re: Potahy, stierace a dobry servis

    ine potahy nemam. auto uz jedny ma. naco si ich budem setrit, ked robotnikov nevozim a na spinavu robotu/vozenie psov mam ine auto. navyse tie velurove su prijemne na dotyk, nestudia v zime ako latkove.
    odpoviem ti na stierace. original neviem kto vyraba, tie mi vydrzali rok. potom som v ramci setrenia vymenil iba gumicky, ale funoval som tak iba cez zimu. teraz som kupil bosch, tusim twin aero... stieraju fantasticky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  23:10

    « Potahy, stierace a dobry servis

    Zdravim vsetkych,

    zhanam kvalitne textilne potahy do Focusu 2 (hatchback, trend). Ma prosim Vas niekto nejake dobre referencie? Jedine potahy ktore ma zaujali su zo stranok autopotahy.sk, je tam vsak prilis malo informacii, okrem toho by som ich rad niekde videl nazivo podla moznosti alebo aspon na ne dostal odporucanie. Bol som vo Forde v Presove, neochota predavaca ma odradila pytat si dalsie info ohladom tych, ktore distribuje Ford. Asi mesiac byvam v Poprade, obcasne chodim do Bratislavy, ak mate dobru skusenost s nejakym predajcom rad ho navstivim aj ja.

    Tiez zhanam dobre stierace, vyzera to tak ze frcia Bosch a Valeo, nemam vsak ziadne skusenosti ani s jednymi. Viete mi nejake odporucit?

    A posledna vec je, ze zhanam referencie na dobry autoservis v okoli Popradu. Ak mate s nejakym pozitivnu skusenost, poprosim o tip.

    Dakujem za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  20:09

    « Re: Trochu na odlehčení

    Ale já nesrovnávám, já jsem napsal, že právě prostor bylo to, co nakonec rozhodovalo. Měl jsem ve výběru 2 auta z různých kategorií. Oktávka ve výběru nebyla ani náhodou. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  19:09

    « Re: Trochu na odlehčení

    Nic ve zlým, ale přece jen by asi bylo férovější srovnávat vnitř.prostor Focuse spíše s "Oktávkou". Fábie je trošku jinde. Ale možná se mýlím. ;-)
    Jo a pro pořádek - adjektivum znamená opravdu přídavné jméno, ale autor příspěvku měl na mysli asi aditivum.Mýliti se je lidské. :-)
    P.S. Při přebírání vozu mi prodejce řekl, že do nádrže mám dávat Natural 95, že to v pohodě stačí (mám 1.6 74kw) , a pokud možno vyvarovat se méně známých prodejců. Tankuju tudíž u Slovnaftu nebo u Benziny (ono u nás poblíž nic jinýho není) a zatím bez problémů.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  17:43

    « Trochu na odlehčení

    Jednak musím prohlásit, že minulý týden byl pro mě "černým", protože když jsem se ptal manželky, které auto si bere, tak prohlásila, že Fokuse, bo si jako řidička na něho zvykla a Felda je "tank". Tudíž mám po ptákách. :-(
    Druhá historka: několikrát jsem psal, že v posledním kole výběru byl Focus kombi a Fabia 1.4 kombi. Asi tím rozhodujícím závažíčkem na misce vah byl vnitřní prostor, proto jsem koupil Forda. Teď jsem jel s kolegou ve Fábii a po nasednutí se rozhlížím a říkám si. "No, v nouzi by to taky šlo". Poté, co do mě kolega asi na 2 km 3x štrejchnul loktem při řazení (a to jsme oba dva celkem normální chlapi, nic moc váha) a potom občas taky, tak jsem doma prohlásil - zlatý Fokus. Tu cestu do Itálie si vedle manželky ve fábii moc neumím představit. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  16:06

    « Re: 99 a 100 oktanovy benzin.

    ........není adjektivum spíš výraz gramatický než technický ?? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  15:07

    « Re: 99 a 100 oktanovy benzin.

    Každý novší motor vie vďaka riadiacej jednotke rozoznať kvalitnejší benzín, avšak rozdiel je minimálny a za tie peniaze sa to tebe neoplatí. Rozdiel takmer nespoznáš.
    Oplatí sa občas vyprázdniť nádrž natankovať buď benzín v-power od shellu alebo do benzínu pridať adjektíva a jazdiť dve-tri nádrže na prečistenie motora.
    Najväčšia hlúposť je miešanie benzínu keď si niekto povie že do pol nádrže 95ky načapuje ďalšiu polku 98čky tam už rozdiel naozaj nieje iba vietor v peňaženke.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 10.07.07  09:09

    « Re: otazka na misoo-a :-)

    caf, no to si ma potesil :-)
    poslal som ti info na mail. ak dostanem suhlas na zverejnenie cisla na diskusii, tak to potom hodim aj sem. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  08:17

    « Re: 99 a 100 oktanovy benzin.

    Dakujem za vsetky nazory, ale skuste mi teda jednoznacne povedat, ci to moj motor 1,6 Duratec Ti-VCT vie alebo je mu jedno co do neho napcham ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…