FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 03.11.09  16:42

    « Re: FocusII Olej Motorcraft

    Do focuse patří forďácký olej 5W 30 dle specifikace, kterou najdeš v návodu nebo na netu. Do svého bývalého focuse jsem dával 5W 40, ale až měl víc najeto, protože tento olej jsem měl zdarma 8-s Ve městě by se měl interval výměny zkrátit až na polovinu, ale jak už jsem řekl, to pro mě nebyl problém. Pokud máš novější auto, tak já jedině předepsaný. Dle mě nezáleží ani tak na značce, jak na specifikaci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.09  15:54

    « Re: FocusII Olej Motorcraft

    Přesnou cenu neznám ,ale stačí zvednout telefon a do fordu zavolat.Myslím,že jsem platil do 200 Kč za litr.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 03.11.09  00:17

    « Re: FocusII Olej Motorcraft

    A kolko ta stoja tie 4,1L vo Forde?
    Ci sa mi to oplati kupovat za 800+100postaCZK
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.11.09  22:47

    « Re: FocusII Olej Motorcraft

    Nechávám tam lejt 5W-30 Motorcraft.
  • 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 02.11.09  22:20

    « FocusII Olej Motorcraft

    Co myslite, oplati sa kupit tento olej:
    [odkaz]

    pripadne:
    [odkaz]

    Alebo radsej kupit Castrol alebo dokonca Mogul?

    Pouzivate 5W-30 alebo 5W-40?
    Potreboval by som nieco s nizkou spotrebou, teda riedky, ale zase nech vydrzi moje caste studene starty a cesty mestom.

    Mam 1.6benzin. Do 1.4benzin Fiesty mi vo Forde davali 5W-40 Castrol Magnatec, jeden rok Castrol Softec TXT, ale z tovarne tam bol nejaky Motorcraft.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 23.10.09  16:13

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    To sklo pokud vypneš klimu se Ti bude rosit do té doby, než se srovná teplota, protože vydechuješ teplý vzduch. Někdy je sklo zamrzlé i zevnitř, pokud den předtím odněkud dojedeš, v autě je teplo a vlhko, okna se zarosí a zmrznou. To se mi stávalo celkem často pokud den předtím jsem auto dobře vytopil a právě tady je nejlepší ta teplá voda, protože sklo velice rychle rozmrzne i zevnitř, zapneš ofuk a sklo se vvysuší klimou, pokud jedeš dál. Já to mám do práce ani ne dva kiláky, takže u mě to nehrozilo, ale bylo vidět. Chemii v tomto případě bys musel použít i zevnitř. Ale jak říkám, když bylo dvacet a více, taky byl problém s přimrzáním. Někdy ale byla na skle docela silná vrstva ledu a ta voda trochu pomohla a šlo to líp dole škrabkou.
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 23.10.09  15:27

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Nicco a Dong1: Spustenie klímy minimálne raz za týždeň odporúča aj každý manuál k autu - kvôli premazaniu hadíc a kompresora. Ale nikto vám nekáže mraziť, preboha!

    Neviem prečo majú všetci klímu spojenú s „mrazením”... A ešte lepší sú tí, ktorí ju v aute síce majú, ale ju nepoužívajú lebo sa im zvýši spotreba. :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 23.10.09  12:04

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Nicco: Nevim, takhle sem o tom nikdy nepremyslel. Predpokladal sem ze se klapky nastavuji proporcionalne dle nastavene polohy knofliku. Zatim to na fikusu, pouzivam takhle skoro 3 roky a pred tim asi 6 let na fobii bez klimy (kvuli nemoznosti zapnuti vnitrniho okruhu) a nic se nestalo.

    Cico: No mrazit kvuli tomu v -15 nebudu :-) (teda kdyz nepocitam ze ma nejakou ucinnost do cca +5, jak je to psane i v navodu)
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 23.10.09  10:30

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Tak cas od casu ju zapnem, hlavne aby sa premazalo tesnenie, inak ze vraj popraska alebo vyschne, ale ze by nepouzivanim v zime odisla, o tom som nepocul.
    Zaujimavy napad s tou vlaznou vodou, ale 100%-tna istota je chemicky rozmrazovac, ako pise DOog1
    Dong1: neviem ako to je vo vnutri urobene, ale nevadi to, ked nechas vypinac smeru fukania pootoceny pred normalou polohou?
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 23.10.09  09:56

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Vy čo klímu v zime nepoužívate - na jar sa potom nečudujte ak vám odíde kompresor (za oveľa vyššiu sumu ako je ušetrené palivo)...
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 23.10.09  07:26

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Klima okno vysusi behem chvilky, bohuzel se okamzite zase orosi pri jejim vypnuti (dokonce bych rekl, ze vic jak na zacatku).
    A proto ji v zime nepouziam, pokud chci foukat na sklo, tak kolecko otocim tesne vedle horni polohy (tak aby se klima jeste nezapla) a nebo ji vzdy potom vypnu (bohuzel se po dalsim startu zase zapne).
    Jinak na rozmrazovani predniho skla pouzivam chemicky rozmrazovac, sice to stoji nejaky peniz, ale 100% ucinne a bez opetovneho zamrzani :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 22.10.09  21:13

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    V zimě se každé auto rosí, nanosí se do auta sníh, pak roztaje a když topíš, tak vlhko jde na skla. Nebo stačí když mrzne a dýcháš, vždy otvírám trochu okno nebo pak to přimrzá na sklo zevnitř. Pokud nechceš klimu používat v zimě, stačí otočit ovládání někam jinam než na sklo, ale právě v zimě se potřebuje foukat na sklo nejvíc. Je fakt, že vlhké sklo se hned vysuší. Já několik let používám vlažnou až teplou vodu na zamrzlé sklo.Ráno si naleju do dvoulitrovky a pěkně ho odmrazím. Sklo se tím prohřeje, stěrače odmrznou a sklo se nerosí ani zevnitř. Problém je ale ve velkých mrazech, protože voda přimrzne ještě dřív, než ji stačím setřít stěrači, to pak používám variantu č.2 hlavu z okna ven >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 22.10.09  16:13

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Proste nie som z tych, co by klimu pouzivali denne. Stve ma to hlavne v meste, ked mam prejst 5-6km. So zapnutou klimou musim pridavat viac plynu pri rozjazde a tak aj spotreba je vyssia. Tato zima bude Focusova prva, tak uvidime. Fiesta klimu nemala a rozmrazoval som len teplym vzdychom.

    Ale ked hovoris, ze vysusuje vzduch, tak to by som mohol pouzit, na dazdive jesenne dni, ked vonku stale prsi a je zima. Sadnem do auta a po par sekundach su vsetky okna zarosene. Len otazka je ako dlho to bude odrosovat a ako dlho to potom vydrzi odrosene.
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 22.10.09  11:07

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Ako už povedal kolega - ak máš prepnuté ofukovanie na čelné sklo, je predpoklad, že preto, aby si ho odrosil. Preto sa zapne klíma, ktorej jednou z funkcií je aj vysúšanie vzduchu.

    Napr. vo Fabii bez klímy ak máš zapnutý vnútorný obeh a prepneš ofuk na sklo tak sa vnútorný obeh vypne. Prečo asi? Info v učebnici fyziky pre ZŠ...
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 21.10.09  15:47

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Ten ventilátor jsem měl ve focusovi a mám ho i v maxovi, někdy to hodně pomůže, protože klima vysušuje vzduch, ale někdy je to taky docela zbytečné jako to vyhřívání zadního okna, když není namrzlé.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 21.10.09  12:48

    « Re: Vyhřívání zadního okna

    Mne to vo FFII nerobi. Ale tiez tam je jedna ficura, co ma rozculuje, ze sa automaticky zapne klima, ak mam ventilator otoceny na celne sklo a zapnem ho.
  • 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 20.10.09  18:44

    « Vyhřívání zadního okna

    Všiml jsem si, že s vločkou se automaticky zapne vyhřívání zadního okna - dělá vám to taky? Není to zrovna dobré řešení na krátké trasy :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 20.10.09  18:41

    « Re: Hmlovky

    Do mlhovek bych volil čtyřledky kulaté, vidím je dost často jezdit a svítí stejně jako ty obdélníkové. Pokud už je máš, není co řešit - varianta dvě! Za plastem není místo, navíc bys je neměl kolmo. Já jsem je musel taky víc zapustit, aby netrčely ven a byly kolmo. Na těch fotkách to je vidět. Budeš s tím spokojený a zmákneš to i sám.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 20.10.09  15:54

    « Re: Hmlovky

    Hmlovky by som chcel zachovat, uz len z principu. Hella robi taku sadu na Focus a Golf, ze das ich okruhle ledky namiesto hmloviek. Ale ked som to pozeral, tak cena bola cez 4000czk. Naviac, ja uz LEDky mam.
    Teraz sa pokusim vlozit link, ci sa mi to podari:
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 20.10.09  00:05

    « Hmlovky

    Ak by ti nevadilo, že prídeš o hmlovky (ktoré aj tak nevyužívaš) tak ideálne je ich vyhodiť (nie do koša :-) ) a SPDS dať na ich miesto.

    BTW, že ich môže mať tá Felícia je samozrejme blbosť, ešte nemal asi šťastie na poriadneho policajta. A tá Honda tiež...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…