FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  09:22

    « Re: high engine temperature

    jurko28, treba tlacit na nich. a byt hlasny, aby vsetci zakaznici poculi, ze su tam problemy, ktore nemaju zaujem riesit. a byt drsny, zly. :-)

    takto som pochodil v den, ked som sa vratil zo servisu z povinnej prehliadky, a auto mi zdochlo... bolo pojazdne, no na ceste domov mi svietilo ABS, check a neviem co este... po kuknuti do manualu som auto mal odstavit a zavloat servis - to som i urobil. na asistencne sluzbe ma poslali do r... najprv nechceli ani auto odviest do servisu, vraj mam ist po vlastnych kolesach. hoci manual k auto to zakazuje, ak ti na palubovke svietia urcite kontrolky... potom som ich donutil poslat odtahovku po mna. dalsia radost bola v servise - prijimaci technik povedal, ze to bude trvat tak tyzden, lebo nemali ludi, ktori by to skontrolovali (bolo den pred sviatkom a predlzenym vikendom)... po jeho neschopnosti ma odbit, prisiel, ze to uz skontrolovali a ze je to v alternatore a ten nemaju na sklade a ked ho objedna, pride tak o tyzden... moja hlasna veta:
    - Neodidem odtialto, pokym to auto nebude opravene!!!!
    jeho reakcia:
    - Co ho mam odmontovat z ineho auta???
    ja: - To ma nezaujima. Neodidem odtialto, pokym to auto nebude opravene...
    Po hodinke a pol som isiel s opravenym autom domov. Mozno mi dali alternator z ineho auta, ktore mali na dvore... Mozno mi vymenili nejake ine casti... :-))) ale to snad nie.

    Bohuzial tato scenka ma stala dost nervov, a ukazala na fakt, ze Pre dobrotu na zobrotu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  08:56

    « Re: přírůstek

    misoo, tie repraky vpredu su 5x7 palcove, ale daju sa zohnat vymedzovacie kruzky/adaptery na 16 cm, 16,5 cm... vraj.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 19.07.07  20:11

    « Re: high engine temperature

    Bol som vo Forde Built Prešov, nezistili nič, vraj všetko funguje ako má. Avšak dnes sa celá situácia zopakovala... tak fakt neviem ;-\ Nemal niekto z majiteľov 1.8 TDCi podobný problém?
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  22:47

    « Re: Re: český návod

    díky za nabídku, ale už jsem si ho stihl stáhnout v angličtině. Zas tak komplikované to nebude, abych si neporadil.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  21:47

    « Re: Re: český návod

    diky, ked budem potrebovat, tak si stiahnem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.07.07  21:29

    « Re: český návod

    Když jsem sháněl návod na C-maxe tak jsem na dobírku koupil omylem i na Focus II, takže ho mám navíc. pokud by jsi chtěl pošlu za 500,-kč - stejně jak jsem koupil
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  18:21

    « Re: přírůstek

    diky, ja som svoj slovensky navod predal s radiom a novy budem mat taliansky... >:D ale nevadi, poradim si aj bez navodu, pripadne si vygooglim, neni problem. ;-)
    len tie repro sa nedaju len tak lahko vygooglit, nikde o tom nepisu... :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  17:24

    « Re: přírůstek

    tak tos koupil dobře, no rozměry repro neznám, navíc mám návod jen v němčině a co se rádia týče je tam jeden společný návod ke všem rádiím dohromady. Ale mrknu na to
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  15:03

    « Re: přírůstek

    takze mas tam aj tie repro co davaju k tomu sony radiu ?
    nahodou nevies znacku a rozmery tych repro co sa dodavaju k tomu sony radiu (ghia, titanium) ?
    ja som kupil to radio na ebay za 191€ aj s dopravou, samozrejme nove, navod, kod! :-! ;-) tam je ich plna pr... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  14:16

    « Re: přírůstek

    no nejen proto, to rádio sony byl jeden z hlavních parametrů, ze kterých jsem nechtěl couvnout. Jináč se dá koupit v polsku na allegro.pl za 700 - 900 PLN (5000 - 7000 Kč) i nové.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  13:51

    « Re: přírůstek

    tak vitaj, napisal som ti do diskusie. to sony menis asi len preto, ze tam uz povodne bolo ze?
    ja to menim koli zvuku a mp3, v piatok by mi malo prist, uz sa neviem dockat... zatial jazdim s dierou v palubke... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 18.07.07  12:44

    « Re: klima vs. vykon

    ahoj, ako si si vybral a preco? dik
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 18.07.07  12:39

    « Re: 1,6 TI-VCT Ghia X

    nerozmyslal si aj o 1.8 tdci Collection X, ktory je dokonca lacnejsi? lebo ja prave riesim tuto dilemu :)
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  11:01

    « přírůstek

    nazdar focusáci, právě jsem přidal svého miláčka na moje.auto.cz
    tak se mrkněte ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.07.07  22:18

    « Re: high engine temperature

    daj si napichnut auto do fordu, tam by ti mali vediet hned poradit co strajkuje. kazdopadne to nebude skutocne prehrievanie.
  • « 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 16.07.07  19:19

    « Re: high engine temperature

    to bude asi zly termostat

  • 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 16.07.07  17:44

    « high engine temperature

    Dnes sa mi pri jazde na D 1 rozvietila kontrolka s hlásením " high engine temperature", následne "vybehla" teplota chladiacej kvapaliny na cca 110st. Tento stav trval cca 3-4 sekundy a ručička následne klesla spať na 90. V priebehu cesty sa to ešte raz zopakovalo, ručička sa plynule pohla ku 100 st. a hneď dole.
    Skontroloval som hladinu, chladiacej kvapaliny - OK. Pre istotu som dolial aj olej, ktorého úroveň bola na minimálnej hranici.
    Neviem, či mám ísť do servisu, poradte niekto technicky zdatnejší čo robiť. ;-\ Ďakujem.
    Ford Focus II, 1.8 TDCi, 85 kW, combi, 13 000km.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 13.07.07  15:26

    « Re: český návod

    Da se koupit ve Fordu, ale pry stoji neco okolo 600Kc. A kdyz neumis nemecky tak bych zkusil google, jestli nenajde treba anglicky :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 13.07.07  14:27

    « Re: handsfree

    bohuzial ja ti neviem poradit... :-(
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 13.07.07  13:44

    « český návod

    chtěl jsem se zeptat, jesli nevíte, kde sehnat český manuál k tomuto super vozu. Koupil jsem ho z německa a k mé smůle německy neumím. Možná by někdo z vás, kdo máte auto déle mohl tuto brožuru postrádat. Samozřejmě bych i zaplatil, nebo se můžu jinak revanžovat.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…