FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 23.07.07  15:10

    « radio sony

    tak vymenil som to radio, hra to paradne, prehrava aj mp3 ! som velmi spokojny :-)
    viac info - moje.auto.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.07  22:12

    « Re: přírůstek

    5x7 repro sa mi velmi nezda.. obzvlast po zliadnuti fotiek z tej ruskej stranky kde su rozobrate dvere, tak sa to tvari ako kruh a nie ako oval. 5x7 ide napriklad do fiesty, kde ale nie su separovane basy/vysky. na focuse su v prednych (a v sony radiom vybavenom focuse od vyroby aj v zadnych ) dverach vyskove repraky v urovni zrkadiel.

    ale ako pozeram stranku pioneeru, tak tam chcu nejaky adapter davat pre 17'' repro, takze zrejme to bude neokruhly rozmer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.07  14:25

    « Re: high engine temperature

    pegy77, ak si myslel mna, bol to summit v BA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.07  09:38

    « Re: klima vs. vykon

    Z roznych dovodov planujem kupu az v zime a tak som si este nevybral ale prevlada nafta. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.07.07  18:33

    « Re: přírůstek

    yoyo dik za info, len co to znamena 5x7 palcov ? to su tam nejake elispy ?? to sa mi nechce verit, tie krabicky na repro su gulate... ale ak si to mal rozobrate a videl na vlastne, tak som ticho :-)
    pekna prihoda v tom servise a myslim si ze aj spravny pristup. clovek by sa mal spravat slusne, ale samozrejme ked vidis ze ta odbijaju a chcu sa ta zbavit, tak to neznasam, vtedy "se neznam" ! >:-[] koli mne raz musel prist nejaky sef priamo od importera, to sa potom veci pekne rozhybali >:D
    tak ti prajem aj nadalej 100% avetko a malo piesku ! ;-)
    PS: ja tiez jedine shell, obcas 95, obcas 100. nechcem si za par usetrenych korun pokazit auto za statisice... ;-\

    lulipin tu spojku ti namastia, neni problem. ak sa im samozrejme bude chciet ohnut... ;-\ inac WD40 je na rozpustanie zhrdzavenych klbov atd., na mazanie je silikonovy spray! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  16:47

    « Kvalitný benzín a nafta!

    Pridám osobnú skúsenosť. Do FOFO1 1.6i som raz natankoval v Metre (Ivanka pri Dunaji) a raz pred NITROU smerom zo zlatých Moraviec (nejaká zvláštna značka čerpacej stanice)...a vypomstilo sa. Bol Február ráno 7.00, vonku asi +5°C (Blava ne?!) a auto nakoplo až po 10 sekundách štartovania a hneď skapalo. Asi po piatom pokuse sa mi podarilo udržať to na 3500 otáčkach a asi po 2 min to už neskapínalo. Bol to Natural 95. Problém trval, kým som neminul 55 litrov-celú nádrž. Stalo sa mi to dvakrát v živote, takže spolu som mal 3 týždne "pokazené" auto. Bol som aj vo Forde, kde mi na diagnostike povedali "nič mu nie je".

    Takže odvtedy som verný Shell (aj teraz s Naftou). a problémy nie sú.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  16:41

    « Vrzgy vrzgy

    Milí priatelia, definitívne zmizlo vŕzganie dverí (tesnení dverí). Časom sa tam nachytá prach (a piesok) a ten potom vŕzga. Stačí ho zotrieť mokrou handrou (tesnenia na karosérii, na dverách aj to plstené na dverách-hore) a JE TICHO!!!
    Takže prehlasujem, že môj FOFO 1.8 TDCI je po 36 000 km bez chybičky krásy. Aj spotreba klesla. Priemerne jazdím za 6,2 l/100 km (80% mesto). Ťah to má jak drak >:-[] nezaskočí ho ani 5 ľudí ani jazda do kopca. ODPORÚČAM!
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 20.07.07  12:17

    « Re: high engine temperature

    vrzájící pedál spojky jsem musel taky nechat namazat ve Fordu v Opavě. Už nevrže, ale ujistili mě že do příští výměny oleje to bude zpět. Udělali to nějakým mazacím sprejem na faktuře vidím 35 kč ale do toho práci a máš to nejlevnějc za 300 kč. Možná to umí někdo vykumštovat levněji, mě v té chvíli to bylo jedno i tak mi toho dělali více a to mazání byla nejlevnější položka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  11:07

    « Re: high engine temperature

    Mam 1.8TDCi, za 15 mesiacov nabehanych 23tKm. Nic take sa mi s motorom nestalo.
    Ja osobne na Presovsky autoservis nespomynam v najlepsom, uz tam viac nevkrocim... ;-\
    Na vychode sa mi celkom pozdava ford v Humennom, celkom sa tam snazia spravat k zakaznikovi co najustretovejsie.
    Inak ked som v Bratislave, tak chodim do Trnavy.

    Inak, na auticko sa nemozem stazovat fici na 99%. To jedno percento je vrzgajuci pedal spojky :( Viete poradit co s nim? Staci WD40 alebo je to nieco komplikovanejsie?
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  10:15

    « Re: high engine temperature

    Smiem sa spytat ktory to bol servis? Ak nechces menovat pochopim. Dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  09:22

    « Re: high engine temperature

    jurko28, treba tlacit na nich. a byt hlasny, aby vsetci zakaznici poculi, ze su tam problemy, ktore nemaju zaujem riesit. a byt drsny, zly. :-)

    takto som pochodil v den, ked som sa vratil zo servisu z povinnej prehliadky, a auto mi zdochlo... bolo pojazdne, no na ceste domov mi svietilo ABS, check a neviem co este... po kuknuti do manualu som auto mal odstavit a zavloat servis - to som i urobil. na asistencne sluzbe ma poslali do r... najprv nechceli ani auto odviest do servisu, vraj mam ist po vlastnych kolesach. hoci manual k auto to zakazuje, ak ti na palubovke svietia urcite kontrolky... potom som ich donutil poslat odtahovku po mna. dalsia radost bola v servise - prijimaci technik povedal, ze to bude trvat tak tyzden, lebo nemali ludi, ktori by to skontrolovali (bolo den pred sviatkom a predlzenym vikendom)... po jeho neschopnosti ma odbit, prisiel, ze to uz skontrolovali a ze je to v alternatore a ten nemaju na sklade a ked ho objedna, pride tak o tyzden... moja hlasna veta:
    - Neodidem odtialto, pokym to auto nebude opravene!!!!
    jeho reakcia:
    - Co ho mam odmontovat z ineho auta???
    ja: - To ma nezaujima. Neodidem odtialto, pokym to auto nebude opravene...
    Po hodinke a pol som isiel s opravenym autom domov. Mozno mi dali alternator z ineho auta, ktore mali na dvore... Mozno mi vymenili nejake ine casti... :-))) ale to snad nie.

    Bohuzial tato scenka ma stala dost nervov, a ukazala na fakt, ze Pre dobrotu na zobrotu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.07  08:56

    « Re: přírůstek

    misoo, tie repraky vpredu su 5x7 palcove, ale daju sa zohnat vymedzovacie kruzky/adaptery na 16 cm, 16,5 cm... vraj.
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 19.07.07  20:11

    « Re: high engine temperature

    Bol som vo Forde Built Prešov, nezistili nič, vraj všetko funguje ako má. Avšak dnes sa celá situácia zopakovala... tak fakt neviem ;-\ Nemal niekto z majiteľov 1.8 TDCi podobný problém?
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  22:47

    « Re: Re: český návod

    díky za nabídku, ale už jsem si ho stihl stáhnout v angličtině. Zas tak komplikované to nebude, abych si neporadil.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  21:47

    « Re: Re: český návod

    diky, ked budem potrebovat, tak si stiahnem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.07.07  21:29

    « Re: český návod

    Když jsem sháněl návod na C-maxe tak jsem na dobírku koupil omylem i na Focus II, takže ho mám navíc. pokud by jsi chtěl pošlu za 500,-kč - stejně jak jsem koupil
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  18:21

    « Re: přírůstek

    diky, ja som svoj slovensky navod predal s radiom a novy budem mat taliansky... >:D ale nevadi, poradim si aj bez navodu, pripadne si vygooglim, neni problem. ;-)
    len tie repro sa nedaju len tak lahko vygooglit, nikde o tom nepisu... :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  17:24

    « Re: přírůstek

    tak tos koupil dobře, no rozměry repro neznám, navíc mám návod jen v němčině a co se rádia týče je tam jeden společný návod ke všem rádiím dohromady. Ale mrknu na to
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.07.07  15:03

    « Re: přírůstek

    takze mas tam aj tie repro co davaju k tomu sony radiu ?
    nahodou nevies znacku a rozmery tych repro co sa dodavaju k tomu sony radiu (ghia, titanium) ?
    ja som kupil to radio na ebay za 191€ aj s dopravou, samozrejme nove, navod, kod! :-! ;-) tam je ich plna pr... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 18.07.07  14:16

    « Re: přírůstek

    no nejen proto, to rádio sony byl jeden z hlavních parametrů, ze kterých jsem nechtěl couvnout. Jináč se dá koupit v polsku na allegro.pl za 700 - 900 PLN (5000 - 7000 Kč) i nové.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…