FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.08.07  18:26

    « "Dusiaci sa " 1,6 TDCi

    Zdravim vsetkych. Vcera som s FoFo II, 1,6 TDCi 80 kW zazil jednu neprijemnu skusenost. Auto pocas jazdy uplne stratilo dynamiku (ako keby nefungovalo turbo) na dvojke, okolo 30 km/h pri snahe predbehnut traktor zacalo trhat a poskakovat ako pri rozjazde v autoskole... mal som pocit, ze sa motor dusi... otacky podla otackomera poskakovali (a to doslova) v tom case okolo 1600... Obdobne tomu bolo aj na trojke a stvorke, problemy som zaznamenal v rozsahu 1600 - 2000.
    Dovtedy som sa s niecom podobnym nestretol. Pri spiatocnej ceste bolo auto uplne v pohode, ako keby sa nic nebolo stalo.
    Naftou to nebolo, kolega tankoval rovnaku naftu na rovnakej pumpe a nemal ziadne problemy....
    Stretol sa niekto z vas s niecim podobnym? Predpokladam, ze zblba elektronika, mozno riadiaca jednotka, mozno nieco ine, neviem...
    Najviac ma vsak zaraza to, ze auto bolo pred cca 2 tyzdnami na garancnej prehliadke.... zacinam mat pocit, ze cim viac je auto v servise (kvoli nespravne vyvazenym kolesam) tym castejsie sa tam vracia....
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 04.08.07  16:58

    « škrábanec

    ve Slovinsku jsem utržil drobný škrábanec na levém rohu předního spojleru. Nevíte někdo jesli má ford nějaké korekční fixy, které by se daly objednat podle barvy karosérie? a popř kolik stojí? předem díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.08.07  15:00

    « Re: Ako oklamat automatické svietenie.

    Kondor, daj si tu namahu a popozeraj sa v historii tohto vlakna. Pisal som o tom rele niekolkokrat, mam ho, nepamatam si vsak presne uz to cislo... stalo vo forde 200 Sk, umiestnuje sa do poistkovej skrinky na poziciu c. 15. Ale pozriem sa v aute, kedze nie som taky lenivy... :-) a napisem znovu to cislo i poziciu.

    A znovu ako funguje:
    - iba(!) u aut vybavenych svetelnym senzorom
    - bohuzial, startujes uz so zapnutymi svetlami
    - svietia len stretavacie
    - predne a zadne obrysove svetla (parkovacky), osvetlenie palubnej dosky i zadne osvetlenie EČV sa zapne automaticky, ked senzor vyhodnoti sero alebo tmu (tunel tiez)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.08.07  20:18

    « folie

    ahoj misoo,

    folie 3M, firma Carol line Bratislava, 5000 sk bez dph.
    mám najtmavšie fólie (myslím, že to je 20% priepustnosť) a na zadnom okne o stupeň svetlejšiu. tu je odkaz www.carolline.sk
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.08.07  20:14

    « iné riešenie

    kondor, viem že veľa ľudí, ktorí ani nemajú svetelný snímač si tam prirobili nejaké relé a majú to vyriešené.dokonca je to lepšie, lebo neštartujú s rozsvietenými svetlami (ako mi čo máme Automatické svetlá). Vie niekto, ako to presne technicky urobiť? Díky za to.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.08.07  20:10

    « snímač svetla

    ahoj kondor!
    snímač je na prednom skle v mieste spätného zrkadla-zvonku ho vidíš.je integrovaný spolu so snímačom dažďa.
    Tiež som to chcel urobiť na trvalé svietenie - v jednom forde ponúkali, že odlepia zrkadlo, zalepia snímač a nalepia naspäť. V druhom Forde sa im zježili vlasy, keď som im to povedal!

    podľa mňa stačí "cvaknúť" dvojlinku, ktorá ide k snímaču a spojiť ju čokoládkou :-) >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.08.07  12:55

    « Ako oklamat automatické svietenie.

    Ahojte, mám v aute možnosť pri svietení používať režim auto, je to parádna vecička, keďže v tomto režime sa svetlá pri naštartovaní samé zasvietia a pri vypnuti motora svetlá ešte chvíľu posvietia na cestu (follow me home) a potom zhasnú, má to však jedno ALE, takto to funguje iba v šere a v tme. Samozrejme v tuneloch a v podzemnej garáži sa svetlá automaticky rozsvietia tiež a pri východe zase zhasnú, ak je vonku ešte svetlo. Ja už roky jezdím so zasvietenými svetlami aj počas dňa, aby ma bolo lepšie vidieť, takže režim auto nevyužívam a zakaždým svetlá zapínam a potom vypínam. Poraďte mi prosím, kde je to čidlo, ktoré monitoruje intenzitu svetla, napadlo ma, že ho jednoducho prelepím, prípadne odpojím a mám pokoj, svetlá sa budú zapínať aj vypínať v tomto režime vždy.
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 03.08.07  10:31

    « zkušenosti

    drazí přátelé doplnil jsem na moje.auto.cz čerstvé zkušenosti s cestou přes chorvatsko. tak mrkněte :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.08.07  07:46

    « Re: predaj focus

    lomo: nie, je tam draha havarijka a to mi zienka neschvalila... :'-(
    mondeoST220 je stale na predaj za 500k, ak by mal niekto zaujem o blizsie informacie, moze ma kontaktovat
    jurko28: no budem sa musiet uskromnit s fofoST >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 01.08.07  17:52

    « Re: predaj focus

    čo sa dá robiť, asi ti je súdené fofo ST ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.08.07  16:23

    « Re: predaj focus

    si nestihol ?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.07.07  23:18

    « Re: predaj focus

    tak mondeo nevyslo, focus zostava doma :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.07.07  11:38

    « Re: predaj focus

    tak uz som si to zistil... :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.07.07  10:59

    « Re: predaj focus

    svalnatejsie? hmmm.... ST?
    alebo nejaka kia sportage?
    snad nezdrhas z radov focusov... ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 31.07.07  00:05

    « predaj focus

    su prilezitosti na kupu auta, ktore sa neodmietaju... potrebujem vsak najprv predat moje avetko, tak ak by mal niekto zaujem, mozte ma kontaktovat na maily :-)
    cena 470, viac info tu: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.07  09:11

    « Re: nové fólie

    clovece, folie na cierneho kombika dobrovolne ? keby to bolo este kusok dlhsie, tak namiesto anteny nasroubujes sosku nejakeho svateho a v pohode v tom mozes vozit neboztikov :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.07  08:26

    « Re: Focus II Ghia 1.6TiVCT - zvlastnost na tesneni predneho okna

    Ja som zatial ziadne preliaceniny nezaznamenal, ale prekvapilo ma, ze gumy nad oknami (aj predné aj zadné) strasne rychlo na slnku vybledli, a to mam Focusa 6 tyzdnov, uz nie su cierne ale tmavo sive, uvidime ako budu vyzerat o rok ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.07.07  21:49

    « Re: Focus II Ghia 1.6TiVCT - zvlastnost na tesneni predneho okna

    Hm, to je mi luto s tym ladovcom ;-\... Pocul som, ze deka - ak nejaka je poruke - prehodena cez auto moze pomoct, ak niet inej cesty. Ale na lad velkosti holubieho vajca asi nie... Nie, nie je tam ziadna znamka akehokolvek zasahu, len akoby sa gumene tesnenie jednoducho stiahlo a neprilieha ku karoserii na tom useku...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 29.07.07  12:41

    « Re: nové fólie

    hej, je to lepene zvonka. bol som s tym v kefach zopar krat a ziadny problem. teraz uz auto umyvam rucne a davam si pre istotu pozor. zatial to drzi na 100%. v zime ale skrabku prec!
    charon je fajn, aku priepustnost si dal? kde si to dal robit a kolko ta to stalo ?
  • « 00 Reagovat !

    foto rest

    rest 28.07.07  23:21

    « Re: Focus II Ghia 1.6TiVCT - zvlastnost na tesneni predneho okna

    ja mám tiež také dve, ale vplyvom padajúceho ľadovca 8-s, plus doničenú celú strechu.
    Ale týchto tesnení som si všimol tiež...
    Nie je to teda mechanicky poškodené?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…