FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 07.08.07  17:26

    « Re: odhlučnění motoru

    thomson: www.mikra.cz
    s tadial to mam, je to samolepka. pri beznej jazde to pomaha len trochu, ale pri vyssich dialnicnych rychlostiach je to super. tam je posun hranice hluku cca o 20km/h (moj subj. nazor)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.07  12:35

    « odhlučnění motoru

    Zdarvím po delsi dobe...
    Mam jeden dotaz ohledne hlucnosti motoru...Nevim jak u vas ale my se zda ze 1,6 100k je celkem hlucny v mem FoFo...Kdyz se zatizi (slapu na plyn) tak je slyset ve vsech otackach..
    A tak jsem si vzpomnel jak jsem na Fazol tak pred 10 lety lepil na vnitrni cast kapoty takovou protihorlavou a hlavne prithlukovou folii.
    Tak me zajima jestli s tim nekod nemate zkusenosti..Mohlo by to pomoci - myslim ze Skoda to na vetsinu motoru v octavce montuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 06.08.07  14:39

    « Re: Re: škrábanec

    no asi jo, nějak si to už nepamatuji, ale vím jak mě v lakovně školili, že jaktože to nevím jestli nejsu náhodou blbý, tak jsem na fofíkovi taky hledal cosik podobného, aha vlastně mám ten štítek u spolujezce u noh, tam jsem nekoukl. >:D ale do fordu jsem napsal objednávku s VINem je to asi lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 06.08.07  14:38

    « Re: Re: škrábanec

    no asi jo, nějak si to už nepamatuji, ale vím jak mě v lakovně školili, že jaktože to nevím jestli nejsu náhodou blbý, tak jsem na fofíkovi taky hledal cosik podobného, aha vlastně mám ten štítek u spolujezce u noh, tam jsem nekoukl. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 06.08.07  14:33

    « Re: Re: škrábanec

    lomo: moze byt ze to bolo z lenivosti, necudoval by som sa... ;-\
    lulipin: aka tabulka ? ci myslis stitok s VIN ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  13:30

    « Re: Re: škrábanec

    hej, nechcu lebo su lenivi to hladat v katalogu, im je jednoduchsie natukat VIN kod a podla toho mu to vyhodi diely... hlavne, ze ked som to kupoval ja, tak som mu dal VIN kod a vyhodilo mu to, ze taka farba neexistuje :) ale o mesiac uz existovala.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 06.08.07  12:44

    « Re: Re: škrábanec

    díky ti, ono na starém eskortovi jsem zvedl kapotu motoru a ejhle hliníková tabulka, která tam byla přinýtovaná mi pověděla vše
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 06.08.07  12:27

    « Re: Re: škrábanec

    lulipin: objednava sa to podla VIN cisla, podla nazvu (u mna panther black) mi to ani nechceli predat... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 06.08.07  11:21

    « Re: Re: škrábanec

    díky za radu a poradíš mi ještě jak se dozvím číslo barvy, je napsané někde na karosérii? nikde jsem ji nenašel
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 06.08.07  10:54

    « stracanie vykonu

    pozeram ze sa tu nahromadili prispevky so stracanim vykonu...
    mal som podobnu situaciu, obcas akoby poklesli otacky akoby som prudko pustil plyn, pritom som na to sliapal, alebo som siel vyrovnane. bola to chyba sw pedalu. vo forde BA v ramci zaruky nahrali novy sw a odvtedy uz nic podobne.
  • « 00 Reagovat !

    foto RobodCi

    RobodCi 06.08.07  10:48

    « Re: Kontrolka žhavících svíček

    Ak sa za jazdy rozsvieti táto kontrolka /žhavenia/ znamená to prepnutie manažmentu motora do núdzového režimu.Tzn. že motor ide na pevne stanovené hodnoty v RJV/riad.jednotke vstrekovania/ - v pamäti porúch budeš mať záznam o poruche. Tie žhaviče nemali žiadnu závadu. Ak sa v priebehu činnosti motora v ktoromkoľvek režime vyskytne ktorákoľvek načítavaná veličina mimo rozmedzia/uloženého v poli charakteristík s ktorým sú všetky vstupné údaje neustále porovnávané/ určeného pre ňu v danom režime motora dochádza k prepnutiu do núdzového režimu signalizovaného rozsvietením kontrolky žeravenia na prístr.paneli.
    Takže diagnostika a potom sa uvidí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  10:24

    « Kontrolka žhavících svíček

    Zdravíčko všichni, na Focusu 1.8 TDCI se mi rozsvítila kontrolka žhavících svíček. Auto na dálnici reagovalo, tak že okamžitě začalo ztrácet výkon, měl jsem co dělat, abych se dostal na odstavný pruh, na 100 m jsem prakticky zastavil. Kontrolka stále svítila. Po vypnutí a zapnutí zapalování (cca po 20s) auto normálně nastartovalo a jelo dál, jako by nic. Následně byly vyměněny žhavící svíčky (měli najeto 60000 km). Jenže den po výměně se závada objevila znovu. Nemáte někdo radu nebo zkušenosti s podobným problémem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  08:45

    « Re: škrábanec

    ano maju, stoji to tusim na slovensku nejakych cca 300Sk, mozno uz aj menej. a nie su to vyslovene fixky ale kombinacia farba + lak (v oboch "amplukach" su aj stetce), nie je to teda suchy sposob (tvrda fixka), ale normalna farba + lak. som tym aj korigoval pred casom hlboku ryhu po obideni auta klucom je to sice pracne, ale podarilo sa
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 05.08.07  20:13

    « Re: 1,6 TDCi (80kW)

    hmm divný, že si toho ve fordu nevšimli, byl jsem tam před třemi týdny, jak jsem auto kupoval. asi se tam zase zastavím
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.07  19:56

    « Re: 1,6 TDCi (80kW)

    Turbo pískat neslyším . Jen při nastartovaném motoru , když běží na volnoběh a stojíš vedle auta , tak malé pískání slyšíš ( ale to nemá nic společného s turbem ). Jinak motor je ale super . Nikdy jsem nebyl moc příznivcem nafťáků - tohle je můj první - a musím říct, že je to opravdu super jízda :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.07  19:51

    « Re: 1,6 TDCi (80kW)

    Pri vypnuti motora mi tiez trochu zatrasie autom, myslim, ze je to normalne.
    Turbo mi nepiska, mozno ti niekte unika tlak....
    Mam C-MAX s 1.6TDCi 80kW.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 05.08.07  18:56

    « Re: 1,6 TDCi (80kW)

    mám stejný motor jako ty a to otřepání po vypnutí taky eviduji. Hele a chci se tě zeptat, slyšíš pískat turbo, když se rozbíhá? Já slyším jakoby v dáli sanitku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.07  17:15

    « 1,6 TDCi (80kW)

    Zdravím ,
    při vypínaní zapalování ( zhasnutí motoru ) jsou vždy cítít vibrace od motoru - auto se jakoby zachvěje. Jaké máte zkušenosti s tímhle stavem u tohoto motoru vy ? Děkuji za odpovědi . Jinak s autem jsem nadmíru spokojen - kupováno ojeté (35 000 km ) ve výbavě Sport - jízdní vlastnosti ( jak už tady bylo několikrát publikováno ) jsou opravdu skvělé .
  • 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 05.08.07  15:13

    « turbo

    je normální, že turbo píská, když se rozjíždí? Zní to jako vzdálená sanitka. Celkem mě to znervózňuje, jezdím i služební O2 - 1,9 TDI a tam se turbo takto zvukově neprojevuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 04.08.07  19:49

    « Re: "Dusiaci sa " 1,6 TDCi

    já měl podobnou zkušenost minulý týden v chorvatsku ale myslím, že to bylo naftou, okolo 1700 otáček než nastoupilo turbo motor poskočil a vyprodukoval kastrólový zvuk, celkem bylo auto líné a otáčky nešly nahoru, vyřešilo to až se do oběhu dostala kvalitní nafta od shellu. Jo a když jsem kupoval auto tak nešlo turbo vůbec, mám stejný motor jako ty, nechal jsem ho dovézt z Německa. Ve fordovi mi vyměnili palivový filtr a auto jako vyměněné. Takže jestli jsi si jistý naftou tak zkus ten palivový filtr, má se sice podle forďáků měnit co 60 tis. km ale já po těchto zkušenostech budu asi vždy měnit zároveň z olejem.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…