FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.08.07  20:29

    « Re: FoFo - hluk kol

    Sorry - 2x.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.08.07  20:19

    « Re: FoFo - hluk kol

    Kupodivu mám podobný pocit - do práce se střídám se známou, co má Mazdu 3 a taky mám subjektivní pocit, že na nekvalitní vozovce je to tišší, ale přiznám se, je to subjektivní.
    No, on se mi zdá i motor méně hlučný u té Mazdy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.08.07  17:01

    « FoFo - hluk kol

    Pánové, vím , že už se to řešilo na ford-focus.cz a teď o tom mluví i Moritz na Moje-auto, ale přesto se zeptám. Víc lidí si u FoFo II stěžuje na větší hlučnost kol.Pokud jedete po kvalitním asfaltu je ticho, ale jakmile přijedete na méně kvalitní povrch (to nemluvím o dlažbě), který je na velké časti našich silnic, kola hučí.Z diskuzí více méně vyplývá, že to asi nebude tím, jaké kdo má pneu (i když i to může mít vliv, ale asi to nebude hlavní příčina). Menší či větší hluk dělají i kola obutá do kvalitních pneumatik. Může to být i nějaký konstrukční nedostatek? Jel jsem včera se známým a jeho Hyundai Getz, asi dva roky, starý jel po všech cestách téměř nehlučně ( od kol tedy nebylo slyšet téměř nic).Jaké s tím máte kdo zkušenosti?Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.08.07  20:45

    « Re: denné svetlá

    antonio: co ide ??
    skus popisat ako sa teraz spravaju svetla, kedy sa zapinaju a kedy vypinaju. tiez by bodla nejaka fotka pre nas lamy co nevedia co je to rele, poistka... >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.07  09:22

    « denné svetlá

    misoo už to ide.díky.
    dal som tam to relé na poz.č 15 a na poz.č 48 som dal 20A poistku...a bolo svetlo!
    odporúčam všetkým!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.07  10:51

    « aha

    no ale pri pohľade na Tvoje disky, by som ich "nosil" celý rok! Sú fakt pekné. A Ford Ti uštedril aj perfektné gumy....hmmm závisť!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.07  10:19

    « aha

    no ale pri pohľade na Tvoje disky, by som ich "nosil" celý rok! Sú fakt pekné. A Ford Ti uštedril aj perfektné gumy....hmmm
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.07  10:17

    « Re: kolesá,pneu

    ťažko povedať... ja som si k mojim krásnym elektrónom ford 205/55R16 Ghia dokúpil plecháče 205/55R16 (na zimu) a pneu Good Year UG7. Samozrejme celú zimu sa musím pozerať na škaredé puklice...ale počul som, že zliatinovým diskom nerobí dobre zima a mráz a že sú špeciálne disky na zimu, ktoré odolajú aj soliam. Je to síce trochu zvláštne, že hliník by neodolal soli a natretá oceľ vydrží..že? Ja som sa rozhodol takto, aby som nemusel platiť každý rok 2x prezúvanie, ale iba vyváženie a prehodenie kolies. Pri našich kvalitných pneuservisoch by určite tie disky pri prezúvaní aj poškodili. Na mojich krásnych diskoch som mal od Fordu BA narazené závažia na ráfiku (síce to vraj na tento typ ide, lebo má límec) ale určite to nevyzerá dobre a disk sa môže poškodiť. Preto som ich dal strhnúť a dať lepené závažia zvnútra kolies.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.08.07  08:18

    « Re: kolesá,pneu

    Ďakujem za info, vyskúšam tu penu. Ozaj a čo povieš na misoov názor, že netreba na zimu prezúvať disky a prehodiť iba gumy ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.08.07  17:19

    « link

    pena na kolesá [odkaz] ale ide to aj šampónom na karosériu :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.08.07  17:18

    « kolesá,pneu

    kondor reagujem na diskusiu o kolesách na tvojom "mojeauto":
    nikto nespomenul profilové číslo...pneumatiky s nižším profilovým číslom sa menej ohýbajú v zákrutách, takže doporučujem 55 a menej.
    Zimné pneumatiky Good year Ultra Grip 7 mám sám a lepšie nepoznám...hlavne na snehu - dostanem sa s nimi aj zo závejov!
    Letné som mal od výroby na mojom Focuse tieto: Michelin Premacy. Sú skôr komfortnejšie. Continental sportcontact sú super! kiežby ich dali na môj focus!
    a čistenie: skúsil som Wheel foam od Armor All. Nastriekaš a treba to potom ešte kefou "pobabrať" (nejde to iba ostriekať wapkou). Všetkých zároveň upozorňujem na opatrné používanie wapky na pneumatiky - ak dáš wapku príliš blízko môže to poškodiť gumu (vytrhávať kusy)!!!.
    To stredné plastové Ford kolečko - kryt skrutiek - sa dáva dolu kľúčom na kolesá (pri rezerve) - na jednom konci má plastový koniec (ako plochý skrutkovač), ktorým to ľahko vypáčiš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.08.07  09:43

    « tak tak

    Ospravedlňujem sa všetkým benziňákom, ktorých som nechcene provokoval pre nich nízkou spotrebou.
    A zároveň sa ospravedlňujem všetkým dízlakom, ktorým robím zlú reklamu vysokou spotrebou 6,9!

    Benziňák je super, jazdil som na ňom 3 roky (FF1 1.6i 74kW), ale keď som už raz vyskúšal diesel, tak neviem neviem, či niekedy kúpim benziňák. Ten komfort jazdy je neporovnateľný. Jediné čo mi prekáža je, keď robím krátke jazdy (max. 5-10 km) - motor sa nezohreje, nemôžem tomu "vyťať" a spotreba ide nad 7.
    Je to taký paradox, mám silný motor, ale nevyužívam ho, lebo pri dieseli má zmysel jazdiť na spotrebu (poteším sa pri platení na čerpacej stanici). Myslím si, že všetci, ktorí prešli na diesel sa stali kľudnejšími šoférmi (ak nepočítam tých V6 3.0TDI apod.).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  17:45

    « Re: spotreba

    Legraci si dělej z plastelíny ty jeden provokatére >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  14:26

    « Re: spotreba

    co vies, mozno kdesi chytil kamen do olejovej vane a ma spotrebu 6.9l/100km ale nie benzinu ci nafty ale oleja ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 15.08.07  13:47

    « Re: spotreba

    ano ma diesla, ale to si nevsimaj, to len tak provokuje >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  13:32

    « Re: spotreba

    antonio - 6,2 ve městě a živější jízda? Ale ty máš diesla?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 15.08.07  13:10

    « Re: spotreba

    neviem, ja to prilis nesledujem, len viem ze o chvilu bude treba ist zasa tankovat... :-)
    ale mavam tak 9-10, jazdim vacsinou pianko, ale dost casto mi to neda a sliapnem tomu na krk... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  12:49

    « Re: spotreba

    No ja sa v meste pod 9 l. nedostanem (1,6 Ti-VCT), ale zase sa nijako neobmedzujem a teraz v lete klimu nevypinam. 6,9 by som bral ale som benzin pozitiv a naftak by som nechcel ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  09:50

    « spotreba

    misoo,yoyo a ostatní, čo máte benziňáky 1.6 a 1.6Ti-vct, akú máte momentálne spotrebu? (stále používam klímu a jazdím mierne živšie a mám teraz po meste 6,9 l.) asi to bude tou klímou. Zvykol som si na 6,2 l v meste :-) tak sa mi tých 6,9 zdá teraz veľa >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 14.08.07  10:23

    « Re: Zásterky

    nitrion: ospravedlnujem sa, vcera mi nejak blblo ICQ, aj ma niekto ziadal o autorizaciu, dal som Authorise a nic sa neudialo... potom to zas mne neslo vyhladat... 8-s
    mozes mi pls napisat na ttmobile@orangemail.sk ? dik
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…