FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.08.07  17:02

    « Re: Servisna prehliadka

    Najprv musim povedat, ze pri kupe auta som bol velmi spokojny, aj prva garancka bola v poho. Ked som prisiel na druhu (samozrejme som sa dopredu telefonicky objednal) tak mi povedali ze nie som objednany a bez toho to nepojde, ze maju dost roboty. Nenechal som sa ale odbit a nechal som si zohnat chlapika s ktorym som telefonoval. Ten si nakoniec spomenul ze sme ozaj telefonovali a narychlo nieco vybavil. Potom som sa tam bol kvoli rucnej brzde, bola dost uvolnena a pri stati v kopci nedrzala, tak reku nech mi ju dotiahnu. Dotiahli az fest ze kolesa boli non-stop blokovane, pohnut sa dalo ale bolo citit ako rucna brdzi. Z toho usudzujem ze neodskusali po sebe robotu. Po 2 dnoch som tam musel ist znovu nech to povolia lebo tak sa neda jazdit, tak mi ju znova povolili tak ze mam riadnu volu, ziadna stredna cesta. Mozno je to konstrukcna chyba focusa, neviem, ale nedozvedel som sa co s tym dalej. A tak ked parkujem v kopci tak popri zaradenej rychlosti mam rucnu vysoko hore ze zienka ju nevie dat dole. Este som tam bol riesit stierace ale nic som neporiesil. Nie su to ziadne zavazne problemy ale trosku inak si predstavujem profi autorizovany servis. A este jeden postreh, ked sa chcem nieco spytat ohladom doplnkov tak ma posielaju od jedneho k druhemu, lebo jeden robi to druhy ono, treba vystat radu k druhemu aby mi potom povedal ze to nemaju a podobne. Trosku lepsie interne procesy by som cakal, ale hovorim da sa to prezit. Je to aj tak rozdiel triedy oproti Presovu, kde som predajcu ocividne obtazoval ze som prisiel v sobotu doobeda.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 27.08.07  16:42

    « Re: Servisna prehliadka

    hmm a aky si mal problem v BA? ja mam nove auto takze som este nebol nikde.. ale kolegovia co boli v BA sa nestazovali..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.08.07  16:37

    « Re: Servisna prehliadka

    No ano, pocul som ze su dobri, ale pre mna je to dost od ruky, kvoli garancke nechcem brat dovolenku. Keby som potreboval upravit podvozok alebo motor tak je uz o inom, ale kvoli garancke tam asi nepojdem.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 27.08.07  16:22

    « Re: Servisna prehliadka

    cau. vsadim jackpot Lota ze ti urcite vsetci odporucia Koisa v Banovciach alebo Trencianskej Turnej :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.08.07  13:22

    « Servisna prehliadka

    Zdravim, caka ma servisna prehliadka po 60.000 km. Chcem sa spytat na nejake doporucenia pre servis. Momentalne zijem v PP ale raz za cas chodim aj do BA. Az doteraz som chodil na Zlate piesky v BA, ale posledne dve navstevy u mna vyvolali dojem amaterizmu. Viete mi prosim Vas niekto odporucit dobry znackovy autoservis na Focusa II v okoli PP alebo BA? Bol som v Presovskom ale tam este ziju v roku 85. Nieco som pocul/cital, ze Trnavsky je celkom fajn, viete mi to niekto potvrdit alebo vyvratit? Dakujem za odpoved
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 26.08.07  18:42

    « Re: Focus Sport

    caf, verzia sport ma o cca 1cm kratsie a tuhsie struny. cize auto je o ten 1cm nizsie. podvozok je o nieco tvrdsi, ale iba o velmi malo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.08.07  16:07

    « Focus Sport

    Čaute,

    můžete někdo porovnat podvozek u verze Trend s verzí Sport?
    V katalogu se píše, že verze Sport má nějaké jiné pružiny. Je tedy podvozek ještě tvrdší než u standardních verzí??

    Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.08.07  19:11

    « Re: FoFo - hluk kol

    Jo,jo pěkná kolečka. Ježíšek tu bude coby dup, ale musel by mít hodně nabitou prkenici, aby splnil všechna moje motoristická přání. Tak zatím budu o těch kolech jen snít.Někdy možná... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Deadlift

    Deadlift 22.08.07  20:58

    « Re: FoFo - hluk kol

    Žadny hluk který by nebyl normalní nepociťuji. Chce to taky dobré alu kola i pneu. Třeba něco takového Prorace 1.2 7x16 [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.07  14:07

    « Re: Fotky ako na to - Tagfarhlicht

    Vďaka za fotky, už som múdrejší, bez nich by som sa v tom nehrabal ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.07  09:52

    « Fotky ako na to - Tagfarhlicht

    pridal som fotky poistiek a relé - pre tých, čo chcú skúsiť vylepšiť svoje auto o denné svietenie (iba autá so svetelným senzorom).
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.07  09:19

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    LOL... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.08.07  22:06

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    jejej nepozorne som cital, sypem si popol na hlavu ! :-)
    tak potom neviem, skus nalepit zo troje folie, trochu by to malo pomoct >:-[] ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  21:00

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    nie nie, misoo... pisem, ze to nie je ani svistanie, ani piskani. teda ziadny taky aerodynamicky zvuk. skor sa mi zda, teda je to subjektivne, ze pocut prenikanie hluku cez tuto oblast. cez okna.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.08.07  13:03

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    zapnutie radia neni riesenie, ziadne piskanie by tam nemalo byt! ak to pocujes len ked ta predbieha auto, tzn. ze ten hluk je pocut zvonka a tym ze je vedla teba auto, alebo aj budova atd. sa ti to odraza naspat k tebe. moze to byt hocico co vydava zvuk smerom von, napr. nieco s kolesami, od podvozku atd. aerodynamicky zvuk by si pocul stale...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  12:04

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    antonio: alebo pridam tie fotky ja? :-) dobre podrobne si to nafotil, popisal. super ;-)

    hluk od pneu som si nejako nevsimol pri tomto aute. jedine v pripade zlych penumatik, na ktorych mi pol roka stalo auto v garazi. boli prelezane, hoci som ich nafukal na maximalne mozny tlak a kolesa som raz za mesiac pretocil. nove pneu (dodane k autu - P7) boli a este su stale tiche.

    ale moze to byt u kazdeho auta ine. mne sa zasa zda, ze auto nie je az tak odhlucnene proti aerodynamickemu hluku. najam v oblasti okien. misoo, listy, co som mal poskodene, mam nove a ten hluk tu stale je. nie je to svistanie, ani piskanie, len ked idem po ceste a predbieha ma auto, tak ho pocujem tak, akoby bolo zle zatvorene zadne okno. riesenie - zapnem radio.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.08.07  11:22

    « Re: FoFo - hluk kol

    mne sa hluk od kolies vo FF2 zda celkom nizky. predtym som mal C4 a to bol randal, podvozok hucal, buchal... hruza... teraz je to vsetko tichsie a pritom je auto tvrdsie a este aj zmes v pneu mam tvrdsiu. takze ja si len pochvalujem. :-)
    ak niekto prestupil z ineho auta, na ktorom ma iny rozmer a zmes pneu, tak moze byt. samozrejme, chce to porovnat priamo. hlavne je cele auto inac citit a pocut ked si sofer ako ked sa len vezies! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  10:26

    « hluk

    čím širšie kolesá, tým väčší hluk. na Fofo1 boli 14" kolesá šírky 185. na Fofo2 sú 16" kolesá šírky 205 (teda aspoň u mňa). Ale ten hluk bude asi subjektívny, lebo všetko ostatné je skvele odtlmené (aerodynamický hluk - vďaka dvojitým tesneniam na dverách, podvozok, motor). Ja osobne mám veľmi tiché auto :-) aj keď je to diesel. Tento "problém" sa ma netýka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  10:23

    « svetlá na denné svietenie.

    sorry misoo, to yoyo mi poradil ohľadom toho relé na denné svietenie.
    pridám fotky relé a poistiek k mojmu autu a potom vás upozorním.
    funguje to tak, že po otočení kľúčika v zapaľovaní svietia stretávacie svetlá (iba). svietia aj počas štartovania a jazdy. ak svetelný senzor zistí, že je "tma", tak zapne ostatné svetlá (predné a zadné obrysové, osvetlenie EČV, palubovky). Záleží však od roku a mesiaca výroby. Na mojom 9/2006 som musel dať relé 1425751 a poistku 20A na poz.č.48. kto by chcel poradiť, napíšte mi na email.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  08:16

    « Re: FoFo - hluk kol

    Zdravím fousákov.
    Ja som majitelom FF II,1.6 benzín 74kW, od apríla 2007, kúpil som ho ako jazdené a veru tiež ma trápi hlučnosť, zvlášť na cestách s hrubším asfaltovým povrchom.Už sa to riešilo na Ford-focus.cz a zrejme chyba nebude v pneumatikách ale ten podvozok je tak konštruovaný.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…