FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 03.09.07  15:51

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Hmh, tak já v Mondeu nemám tempomat žádný....a jsem v klidu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  13:48

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Opravdu tam žádné žárovky nejsou. Po tmě se můžeš orientovat jen jako nevidomý hmatem anebo jako netopýr ultrazvukem(předpokládám, že nejsi ani jedno ani druhé :-) ). Pouze pravá skupina tlačítek to slepcům trochu usnadńuje, protože prostřední ze tří tlačítek ( set+ ) má při svém vnějším okraji tři ubohé hrbolky.Navíc jsou tlačítka velká (malá) akorát tak pro malé ženské prstíky. My chlapi, co máme palce jako kolíky na řípu, se v tom někdy těžce orientujeme, ale zvykáme si což?
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 03.09.07  13:37

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    presne tak.. aj mne to trocha vadi.. ale uz si zacinam zvykat
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 03.09.07  11:52

    « Svítí tlačítka tempomatu ?

    Jednoduchý dotaz, manželka si musela v noci na dálnici rozsvítit, aby našla tlačítka na tempomat.......ony fakt nejsou podsvícené ???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  09:39

    « Re: servisy FORD SK

    zatial sa nik neozval - skusenosti s Ford servismi v BB a HE nemate nik?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.09.07  07:44

    « Re: Predný znak Ford

    seagray: ano, este stale su. inac ten znak by ma zaujimalo kolko stoji. len aby sa nepredaval vylucne s prednou maskou a kapotou... >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.07  23:46

    « Predný znak Ford

    Tak sa hlásim po dlhom čase. Náš FoFo je už pekne zabehaný (9tkm), všetko fungje tak, ako má, spotreba pomaly ale isto klesá :yes:. Bohužiaľ, pri návšteve nášho rodného Slovenska sa niekomu zapáčil predný znak Ford a niekto ho urval. Podarilo sa ho nájsť zahodený kúsok od auta, pretože chytrák ho dolámal a keďže zistil, že mu bude na nič, tak ho zahodil. Pozbieral som úlomky, ale pochybujem, že sa mi ho podarí nejak použiteľne namontovať. Neabsolvovali ste niekto už výmenu predného znaku? Čo som sa na to pozeral, predná maska je chytená len 2 šróbmi, následne znak je chytený cez tú plastovú (aktuálne polámanú) trubičku, na ktorej je z vnútornej strany taký štopel so skrutkou. Zastavím sa zajtra vo Forde, som zvedavý, čo stojí ten znak :'-( Niektorým ľuďom by mali lámať ruky rovno pri narodení :no:

    misoo:Ešte stále sú tie disky na predaj? Skúsil by som doma zapôsobiť, že by sa hodili na nášho FoFíka ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  21:26

    « Re: Servisna prehliadka

    k foliam: ja som si daval folie na Mondeo a kedze som vedel ze skoro vsetci takyto "foliaci" rozoberaju dvere tak som si zavolal do summit ci nerobia folie. Povedal som si ze ked uz sa maju rozoberat dvere tak radsej vo forde a tam ked nieco zle poskladaju tak aspon mate koho chytit pod krk.... inde mozte tak niekomu asi len podpalit garaz. Lenze ked mi chlapik povedal cenu tak som skoro padol pod stol. 7.7OO,-Sk /mam sedan/. tak mi kolega zohnal cislo na chlapika, ktory dvere nerozobera, folie su nalepene dobre a cena bola 3.900, Sk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  08:31

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    Pet1, presne ako pises.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  07:55

    « Re: servisy FORD SK

    Cena za tie folie je neskutocne katastrofalna. Znacku SUNGARD na kombika viem vybavit folie za menej,ako polovicu :no:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.07  20:41

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    Fotky jsou super,ale ještě malý dotaz. Pokud je hlavní vypinač světel v poloze 0 auto za jízdy nesvítí,po přepnutí do polohy AUTO svítí stále tlumená světla a večer se zapne ostatní osvětlení?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.07  15:49

    « Re: servisy FORD SK

    pani, musim priznat, ze s tym filtrom to bolo unahlene.
    v servisnej knizke, kde sa znacia vykonane ukony mam napisane PACHOVY filter, nikde nie je ani zmienka o vzduchovom/pRachovom filtri. na fakture zas stoji pRachovy filter. ani zmienka o pelovom filtri. cela dokumentacia ohladom servisnych ukonov je pre mne na prve precitanie maximalne neporozumitelna.
    popozeral som stare faktury, a vyzera to tak, ze pachovy (mozno to je pelovy???) je na fakture prachovym filtrom, ten menia kazdych 20.000 km a vzduchovy filter mi menia kazdych 60.000. zaujimave, podla mna je to extra dlha doba.
    v jednej z knizocok, co je k autu (uz to nemam pri sebe) je ohladom vymeny vzduchoveho filtra pisane, ze ho maju vymenit podla nejakeho cidla, ak treba... predpokladam, ze to tak urobili.
    takze som dnes znovu rozobral krabicu, vycistil jej dno od necistot, opatrne ocistil vzduchovy filter. najradsej by som tam dal otvoreny K&N, ale ten tomuto motoru nesedi... :-/

    kazdopadne az sa vratim z dovolenky, idem na kontrolu motora ku koisovi, v banovciach vsak nemaju pristroj na diagnostiku, len v trencianskej turnej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.07  14:44

    « Re: servisy FORD SK

    Zdravim,
    ja som bol v Summite uz dva krat a zatial nebol problem. Raz mi robili geometriu a raz prehliadka po 40 tis. plus par drobnosti (ochr. nater na skrabanec na prahovom leme, aux vystup...). Pri geometrii nato sice potrebovali pol dna, ale zas bola na konci automaticky skusobna jazda ako ma byt. To viacmenej rozhodlo, hlavne po tom co inde nezvladli geometriu ani na druhy pokus (a cela skus. jazda bolo rolovanie po krivom parkovisku), nasledkom coho boli predne pneu po 8 tis. na srot. To vsak nebol jediny preslap, tak som borcom v duchu zamaval.
    Ako prebehla prehliadka po 40 tis. v Summite, to neviem posudit -mozem len verit ze bolo vsetko urobene tak ako malo. (filtre ani olej som nekontroloval). Body navyse boli tiez vykonane k mojej spokojnosti a auto bolo umyte pripravene v dohodnutom case. Mozno to bola nahoda, mozno nie. Neviem. Dufam ze im to vydrzi a nebudem nuteny dovolit si ten luxus a travit kvoli beznej garancnej prehliadke dovolenku v Banovciach. Uplne mi staci rano auto odovzdat a vecer pren utekat - uz zato mi dava rodina noz na krk.
    O roznych pristupoch a ochoty prijimacich technikov nielen u Ford-a by sa dala napisat kniha. Co som zazil, cital a pocul od znamych ako to chodi u Skody, Renaultu a dalsich. U nas je to zial stale tak, ze ak ma niekto zly den, tak zakaznik je pre neho skodna, jedno pod akym logom derie gate.

    Este k foliam. Tiez som sa nedavno rozhodol pre Carolline a nemozem sa zatial stazovat. Folie su tam ale este kratko na nejake velke sudy. Co sa tyka casu a pristupu - bez problemov. Trvalo to asi tri hodiny a na poziadanie mi bolo vysvetlene co a ako. Cena 8100,- SKK s DPH : pät skiel (kombi), priepustnost 20.
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 29.08.07  13:52

    « kolesa ff2

    takze kolesa su stale k dispozicii:
    Disky: original Ford 16-ky, ET52,25
    Pneu: Pirelli P7 205/55/16, dezen 5-6mm
    15000 skk
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.07  15:33

    « Re: servisy FORD SK

    zirafak, po 20.000 km som bol vcera na kontrole. nedalo mi a doma som kukol na filter. a vyzeral ako po 20.000 km, nie po 35 km....
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 28.08.07  14:04

    « Re: servisy FORD SK

    hned cez cestu je predajna Gabor, ja tam zvyknem s polovickou nakupovat topanky. v BA stoja cca 3500 a v BN tak do 2000. do centra je to pesobusom asi 40 min. ale mozem tam odporucit skvelu pizzerku Slniecko, velke a bohato oblozene pizze s tenkym cestom, cena tak 100-170, mnam mnam ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 28.08.07  13:54

    « Re: servisy FORD SK

    inac, co sa da v tych Banovciach robit za tu dobu co mi servisuju auto?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.07  13:30

    « Re: servisy FORD SK

    uplne normalne na nasich zaprasenych cestach....podla mna je uz po 20 000 km suci na vyhodenie
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.07  13:15

    « Re: servisy FORD SK

    Pokial nemaju vela prace,tak staci cca tyzden dopredu.Casovo rataj cca 3 hodiny,pokial sa nevyskytne nejaka komplikacia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.07  11:48

    « Re: servisy FORD SK

    ked uz sa o tom bavime nemate skusenosti s autorizovanymi ford servismi v humennom, pripadne v banskej bystrici ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…