FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  20:06

    « spotreba 1,6 TiVCT

    no, pani, asi vo vas vyvolam dojmy neveriaceho tomasa... otec na ceste do tatier a spat urobil priemerku 6,1 l/100 km. priemernu rychlost mal 78 km/h podla palubneho pocitaca... isiel sice sam a bez batoziny, ale asi stale dole z kopca. ;-) ja som nikdy nedokazal takuto kombinovanu priemerku mat. a kedze auto zacal v plnej miere pouzivat on (ja som skoncil skolu a prestal pracovat pre/s/u neho), dosahuje priemernu spotrebu do max 6,5. nechapem ako jazdi. musim sa s nim povozit niekedy. i ked kazdy den vravi, ako to krasne drzi v zakrutach a jazda po pezinskej babe ho nesmierne bavi.
    auto je po vymene oleja a olejoveho filtra, pneu su P7 - 205/55 R16, klimu nepotreboval. vzduchovy filter som iba "povysaval" od prachu.
    nuz, asi mu i pneumatiky vydrzia dlhsie ako pri mojom style jazdy....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  19:54

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    tak neviem, ale mne sa zda ovladanie tempomatu velmi jednoduche a intuitivne - hravo som sa naucil ho ovladat i za tmy i pocas dna bez pozerania sa nan :-)
    a tiez mi nevadi velkost... asi nie som chlap ako hora a nemam velke ruciska...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  19:51

    « Re: cukani motoru

    thomson, ja som sa na svojej 1,6 TiVCT stretol s cukanim len pri jazde konstantnou rychlostou a i to bolo len take ubratie plynu a jeho nasledne pridanie. chystam sa na diagnostiku motora, uvidime, co to bude. zatial su len dohady, ze by to mohla byt nejaka cievka. nepamatam si, ze by niekto spominal rovnaky problem, ako spominas ty...

    ohladom benzinu - ak by to bolo v nom, asi by to cukalo castejsie a pri nizsich otackach, podla mna. a je tu palivovy filter - co tak skontrolovat/vymenit? resp. naprv vyjazdit "nekvalitny" a skusit, ci to cuka i po dvoch-troch nadrziach "kvlaitneho". ja by som urcite najprv vyskusal zmenit cerpaciu stanicu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.07  14:26

    « cukani motoru

    Nazdarek...Mam jeden dotaz..Mam na 1.6 100k najeto cca 9500 km...takze uz sem zacal auto honit do plnych a najednou mi prijde ze na 2 to nad 4500 ot. trochu cuka..Myslim motor..Je to velice decentni vynechavani, ale oproti my dosavadnim Japoncum, kde jsem na nic takoveho nebyl zvykli je to preci jen citit...Jo a cestou na dovolene (nalozene auto) to delalo na dalnici na 5 pri zaberu taky..
    Nevite jestli to muze byt benzinem? je fakt ze vetsinou cepuju u Globusu :-( takze ted zacnu bryt asi u Shell.
    Ale nevim jestli to je fakt tim benzinem protoze jak rikam na japoncich to nic nedelalo

    Diky za pomoc...celkem by mi bodly vase postrehy...Myslim ze o tempomatech uz vime vsichni ze nesvit,, s tim se ale nic neda delat :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 04.09.07  13:39

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    "Takisto podľa mňa sú umiestnené dosť neštandardne, veľakrát sa mi stane, že pri prehmatnutí volantu zmačknem Off - je tam malá medzera medzi vencom volantu."

    tak toto sa mi este nikdy nestalo :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 04.09.07  09:30

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    To je dost vychytaný !! Že tlačítka tempomatu na volantu mají plastické orientační výstupky pro nevidomé !!!! Kolik jich asi jezdí ?? :-) I když........
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 04.09.07  07:08

    « Re: Predný znak Ford

    No jestli 400kc bylo par korun...(a to sem byl rad ze sebou nevzal i tu masku, protoze znak dikybohu povolil driv)...ale oproti 1300 je to teda fakt min :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  22:20

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Áno, tlačítka bohužiaľ podsvietenú nie sú... Detail, ale zamrzí. Takisto podľa mňa sú umiestnené dosť neštandardne, veľakrát sa mi stane, že pri prehmatnutí volantu zmačknem Off - je tam malá medzera medzi vencom volantu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  22:18

    « Re: Predný znak Ford

    No, tak pre zaujímavosť - predný znak na Focus MkII stojí 1089 Sk, pružinka 135 Sk, poistný krúžok 76 Sk a šrób 6 Sk. Suma sumárum, takých 1300 Sk 8-s Stará dobrá Fabia, tam človek zohnal všetko za pár korún :-!

    misoo: Poslal som ti mail :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  21:32

    « cukani motoru

    Nazdarek...Mam jeden dotaz..Mam na 1.6 100k najeto cca 9500 km...takze uz sem zacal auto honit do plnych a najednou mi prijde ze na 2 to nad 4500 ot. trochu cuka..Myslim motor..Je to velice decentni vynechavani, ale oproti my dosavadnim Japoncum, kde jsem na nic takoveho nebyl zvykli je to preci jen citit...Jo a cestou na dovolene (nalozene auto) to delalo na dalnici na 5 pri zaberu taky..
    Nevite jestli to muze byt benzinem? je fakt ze vetsinou cepuju u Globusu :-( takze ted zacnu bryt asi u Shell.
    Ale nevim jestli to je fakt tim benzinem protoze jak rikam na japoncich to nic nedelalo
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 03.09.07  15:51

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Hmh, tak já v Mondeu nemám tempomat žádný....a jsem v klidu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  13:48

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Opravdu tam žádné žárovky nejsou. Po tmě se můžeš orientovat jen jako nevidomý hmatem anebo jako netopýr ultrazvukem(předpokládám, že nejsi ani jedno ani druhé :-) ). Pouze pravá skupina tlačítek to slepcům trochu usnadńuje, protože prostřední ze tří tlačítek ( set+ ) má při svém vnějším okraji tři ubohé hrbolky.Navíc jsou tlačítka velká (malá) akorát tak pro malé ženské prstíky. My chlapi, co máme palce jako kolíky na řípu, se v tom někdy těžce orientujeme, ale zvykáme si což?
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 03.09.07  13:37

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    presne tak.. aj mne to trocha vadi.. ale uz si zacinam zvykat
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 03.09.07  11:52

    « Svítí tlačítka tempomatu ?

    Jednoduchý dotaz, manželka si musela v noci na dálnici rozsvítit, aby našla tlačítka na tempomat.......ony fakt nejsou podsvícené ???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  09:39

    « Re: servisy FORD SK

    zatial sa nik neozval - skusenosti s Ford servismi v BB a HE nemate nik?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 03.09.07  07:44

    « Re: Predný znak Ford

    seagray: ano, este stale su. inac ten znak by ma zaujimalo kolko stoji. len aby sa nepredaval vylucne s prednou maskou a kapotou... >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.07  23:46

    « Predný znak Ford

    Tak sa hlásim po dlhom čase. Náš FoFo je už pekne zabehaný (9tkm), všetko fungje tak, ako má, spotreba pomaly ale isto klesá :yes:. Bohužiaľ, pri návšteve nášho rodného Slovenska sa niekomu zapáčil predný znak Ford a niekto ho urval. Podarilo sa ho nájsť zahodený kúsok od auta, pretože chytrák ho dolámal a keďže zistil, že mu bude na nič, tak ho zahodil. Pozbieral som úlomky, ale pochybujem, že sa mi ho podarí nejak použiteľne namontovať. Neabsolvovali ste niekto už výmenu predného znaku? Čo som sa na to pozeral, predná maska je chytená len 2 šróbmi, následne znak je chytený cez tú plastovú (aktuálne polámanú) trubičku, na ktorej je z vnútornej strany taký štopel so skrutkou. Zastavím sa zajtra vo Forde, som zvedavý, čo stojí ten znak :'-( Niektorým ľuďom by mali lámať ruky rovno pri narodení :no:

    misoo:Ešte stále sú tie disky na predaj? Skúsil by som doma zapôsobiť, že by sa hodili na nášho FoFíka ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  21:26

    « Re: Servisna prehliadka

    k foliam: ja som si daval folie na Mondeo a kedze som vedel ze skoro vsetci takyto "foliaci" rozoberaju dvere tak som si zavolal do summit ci nerobia folie. Povedal som si ze ked uz sa maju rozoberat dvere tak radsej vo forde a tam ked nieco zle poskladaju tak aspon mate koho chytit pod krk.... inde mozte tak niekomu asi len podpalit garaz. Lenze ked mi chlapik povedal cenu tak som skoro padol pod stol. 7.7OO,-Sk /mam sedan/. tak mi kolega zohnal cislo na chlapika, ktory dvere nerozobera, folie su nalepene dobre a cena bola 3.900, Sk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  08:31

    « Re: svetlá na denné svietenie.

    Pet1, presne ako pises.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  07:55

    « Re: servisy FORD SK

    Cena za tie folie je neskutocne katastrofalna. Znacku SUNGARD na kombika viem vybavit folie za menej,ako polovicu :no:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…