FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.09.07  18:41

    « Re: Predný znak Ford, pokračovanie

    A prečo nie? Porovnávam Fabiu s Focusom preto, lebo Fabiu a Octaviu som mal predtým :yes: Fabia doma zostala ako 2. auto v rodine...
    Bohužiaľ u nás je cenová politika zjavne odlišná - rozdiely sú zďaleka nie zanedbateľné! Z vlastnej skúsenosti trebárs ten blbý predný znak, predné a zadné zásterky, strešný nosič, guma do kufra... Všetky tieto položky boli viac než 2-krát také drahé, ako u škodovky (neberiem do úvahy len Fabiu, ale aj Octaviu). Samozrejme, že ceny u všetkých automobiliek nemôžu byť úplne identické, ale ruku na srdce, viac než dvojnásobná cena za konkrétny diel pre auto v tej istej kategórii je už hodne mimo :no:
    Takisto normohodina na Focus je u nás stanovená na 950 Sk, čo je asi o 200 Sk viac, než u konkurencie. A že by ten servis veru stál za to, nemôžem povedať - dlhé lehoty, nedodržanie časov opráv... V oblasti popredajných služieb je na tom jednoznačne Škoda lepšie!
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 08.09.07  22:01

    « Re: Predný znak Ford, pokračovanie

    no srovnávat fabii s focusem ??? to snad ne . nevim jak dál na východ , ale cenová politika fordu tady je údajně držet ceny náhr. dílů pod hranicí cen škodovky v daném segmentu
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 08.09.07  13:14

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    hlavne treba jazdit predvidavo a rozumne, potom sa da aj pri vyssich otackach jazdit lacno ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 08.09.07  11:54

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    tak ja vecsinou jazdim v obci tak do 2500 ot/min mimo obce do 3500 ked treba tak aj viac
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.07  09:51

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    nitron,seagray: neviem kolko kW motory to mate, ale ja na svojej 1,6 TiVCT 85 kW 115k, a po 5500 km zatial mesto 10,2 a mimo mesta 7,6/100 km. No a tiez dodrziavam rychlosti...skvor ma zaujima, pri kolko otackach/rychlosti preradujete. dik. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 07.09.07  19:29

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    nechcem sa chvalit ale ja momentalne jazdim za 6,3 litra , a to takym stylom jazdy ze v obci dodrzujem predpisi (jazdim na co najvyssi rychlostny stupen),ale mimo obce nie ,vacsinou tak 110 ,nekedy aj 150 to sa mi stalo priceste do Prešova, ked som bral 4 auta naraz bola to sranda, do Presova som dosiel s priemernou spotrebou 5,8 >:D litra na 100km ,naspet to uz bola 6,2 isiel som trochu sviznejsie cely cas bola zapnuta klima na 22oC a v aute boli 3 ludia ale aj tak to je dost dobre pri priemernej rychlosti 69 km/hod
    P.S mam uz nabehanych 1338km je to krasa ist za 5000ot/min >:D väcsinou ked idem z kopca brzdim motorom ,ked davam do neutralu tak mam zhruba o 0,3 litra vacsiu spotrebu ako pri brzdeni motorom na rovnakom useku
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.09.07  22:49

    « Predný znak Ford, pokračovanie

    Tak, predný znak Fordu je už znova na svojom mieste. Rád by som ale stretol Helmuta, ktorý ten geniálny mechanizmus vymyslel. Nakoniec samozrejme nepomohlo zlepiť ten starý znak, ale musel som kúpiť nový. Takže "skvele" investovaných 1231 Sk (znak + pružinka, západka a šróbik šli použiť pôvodné). Ak by niekto niekedy potreboval pomôcť, pýtajte sa :-!
    Inak aby som pravdu povedal, vcelku som sklamaný z Fordovských technologických/technických riešení. Napr. na tú prednú masku stačí len obrazne povedané škaredo pozrieť a sama odpadne. Je totiž len nacvaknutá a chytená cez 2 jednorázové rapidky. Už sa teším dopredu, kedy sa mi podarí zraziť psa alebo líšku (zatiaľ sa tomu nevyhlo žiadne moje auto), vôbec sa nebudem čudovať, keď sa tam všeto poláme a poškodí aj chladič.
    Namontovať ten nový znak a správne umiestniť pružinku so západkou do správnej polohy bola tiež práca na takmer hodinu, a to sa na to vrhli štyria strojárski inžinieri. Raz darmo, Ford v porovnaní z Fabiou jednoznačne ťahá za kratší koniec - tam boli k dispozícii všetky servisné manuály a s ničím som nikdy nemal problém. A to už nehovorím o cenách dielov a sevise celkovo - nebe a dudy! Len nech niekto napíše, že ceny dielov na škodovku sú rovnaké, ako na iné značky, nech si ma neželá :no:
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 06.09.07  07:48

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    pripajam sa.. ja jazdim teraz len 2. nadrz ale na useku NR - SC (mimo dialnice) som mal 6.4, v obci podla predpisov, mimo obce tak do 110
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  22:33

    « Re: spotreba 1,6 TiVCT

    yoyo no problem, ja som take dokazal uz po cca 5000km na TiVCT... 6.1l trasa BA-KA (180km, polovica dialnica).. ide o to nemat tazku nohu a maximalne udrziavat konstantnu rychlost. inac opacnym smerom na useku KA-NR som dokazal v pohode spravit aj 5.7 spotrebu. teraz som uz asi 8000km neresetoval palubak a ukazuje mi to 7.0 priemernu ale to sa obcas skutocne neobmedzujem. najvacsi zrut su aj tak mesto a dialnica kde ides viac nez 120km/h. ta siesta rychlost tam bohuzial chyba :-( nechapem, ze sa ford nepoucil, ani do noveho mondea nedava 6rychlostnu prevodovku pri benzine (az 2.5T).

    ja mam teraz cca 35000km, spotreba klesla, motor perfektne ozil, koncene citit aj vtlacenie do sedacky pri vacsom pridani plynu :-) aj ked turbo to nie je... a tie zakruty jedna basen.

  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.09.07  21:58

    « CVT

    Ahoj, jezdím teď chvíli s 1,6TDCi s automatem CVT a výbavě titanium. Jsem totálně nadšenej, kdyby vás něco zajímalo, ptejte se. Nejtežší poměr je cca 1600ot při 100kmh, při defenzivní jízdě používá pouze 7 virtuálních stupňů, když se tomu šlápne, přepne se to na variátor.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  20:06

    « spotreba 1,6 TiVCT

    no, pani, asi vo vas vyvolam dojmy neveriaceho tomasa... otec na ceste do tatier a spat urobil priemerku 6,1 l/100 km. priemernu rychlost mal 78 km/h podla palubneho pocitaca... isiel sice sam a bez batoziny, ale asi stale dole z kopca. ;-) ja som nikdy nedokazal takuto kombinovanu priemerku mat. a kedze auto zacal v plnej miere pouzivat on (ja som skoncil skolu a prestal pracovat pre/s/u neho), dosahuje priemernu spotrebu do max 6,5. nechapem ako jazdi. musim sa s nim povozit niekedy. i ked kazdy den vravi, ako to krasne drzi v zakrutach a jazda po pezinskej babe ho nesmierne bavi.
    auto je po vymene oleja a olejoveho filtra, pneu su P7 - 205/55 R16, klimu nepotreboval. vzduchovy filter som iba "povysaval" od prachu.
    nuz, asi mu i pneumatiky vydrzia dlhsie ako pri mojom style jazdy....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  19:54

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    tak neviem, ale mne sa zda ovladanie tempomatu velmi jednoduche a intuitivne - hravo som sa naucil ho ovladat i za tmy i pocas dna bez pozerania sa nan :-)
    a tiez mi nevadi velkost... asi nie som chlap ako hora a nemam velke ruciska...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.07  19:51

    « Re: cukani motoru

    thomson, ja som sa na svojej 1,6 TiVCT stretol s cukanim len pri jazde konstantnou rychlostou a i to bolo len take ubratie plynu a jeho nasledne pridanie. chystam sa na diagnostiku motora, uvidime, co to bude. zatial su len dohady, ze by to mohla byt nejaka cievka. nepamatam si, ze by niekto spominal rovnaky problem, ako spominas ty...

    ohladom benzinu - ak by to bolo v nom, asi by to cukalo castejsie a pri nizsich otackach, podla mna. a je tu palivovy filter - co tak skontrolovat/vymenit? resp. naprv vyjazdit "nekvalitny" a skusit, ci to cuka i po dvoch-troch nadrziach "kvlaitneho". ja by som urcite najprv vyskusal zmenit cerpaciu stanicu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.07  14:26

    « cukani motoru

    Nazdarek...Mam jeden dotaz..Mam na 1.6 100k najeto cca 9500 km...takze uz sem zacal auto honit do plnych a najednou mi prijde ze na 2 to nad 4500 ot. trochu cuka..Myslim motor..Je to velice decentni vynechavani, ale oproti my dosavadnim Japoncum, kde jsem na nic takoveho nebyl zvykli je to preci jen citit...Jo a cestou na dovolene (nalozene auto) to delalo na dalnici na 5 pri zaberu taky..
    Nevite jestli to muze byt benzinem? je fakt ze vetsinou cepuju u Globusu :-( takze ted zacnu bryt asi u Shell.
    Ale nevim jestli to je fakt tim benzinem protoze jak rikam na japoncich to nic nedelalo

    Diky za pomoc...celkem by mi bodly vase postrehy...Myslim ze o tempomatech uz vime vsichni ze nesvit,, s tim se ale nic neda delat :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 04.09.07  13:39

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    "Takisto podľa mňa sú umiestnené dosť neštandardne, veľakrát sa mi stane, že pri prehmatnutí volantu zmačknem Off - je tam malá medzera medzi vencom volantu."

    tak toto sa mi este nikdy nestalo :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 04.09.07  09:30

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    To je dost vychytaný !! Že tlačítka tempomatu na volantu mají plastické orientační výstupky pro nevidomé !!!! Kolik jich asi jezdí ?? :-) I když........
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 04.09.07  07:08

    « Re: Predný znak Ford

    No jestli 400kc bylo par korun...(a to sem byl rad ze sebou nevzal i tu masku, protoze znak dikybohu povolil driv)...ale oproti 1300 je to teda fakt min :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  22:20

    « Re: Svítí tlačítka tempomatu ?

    Áno, tlačítka bohužiaľ podsvietenú nie sú... Detail, ale zamrzí. Takisto podľa mňa sú umiestnené dosť neštandardne, veľakrát sa mi stane, že pri prehmatnutí volantu zmačknem Off - je tam malá medzera medzi vencom volantu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  22:18

    « Re: Predný znak Ford

    No, tak pre zaujímavosť - predný znak na Focus MkII stojí 1089 Sk, pružinka 135 Sk, poistný krúžok 76 Sk a šrób 6 Sk. Suma sumárum, takých 1300 Sk 8-s Stará dobrá Fabia, tam človek zohnal všetko za pár korún :-!

    misoo: Poslal som ti mail :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  21:32

    « cukani motoru

    Nazdarek...Mam jeden dotaz..Mam na 1.6 100k najeto cca 9500 km...takze uz sem zacal auto honit do plnych a najednou mi prijde ze na 2 to nad 4500 ot. trochu cuka..Myslim motor..Je to velice decentni vynechavani, ale oproti my dosavadnim Japoncum, kde jsem na nic takoveho nebyl zvykli je to preci jen citit...Jo a cestou na dovolene (nalozene auto) to delalo na dalnici na 5 pri zaberu taky..
    Nevite jestli to muze byt benzinem? je fakt ze vetsinou cepuju u Globusu :-( takze ted zacnu bryt asi u Shell.
    Ale nevim jestli to je fakt tim benzinem protoze jak rikam na japoncich to nic nedelalo
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…