Peugeot 206 SW

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.06  09:13

    « Bez nadpisu

    Tu radost může kazit fakt,že: pokud bylo auto k podnikání,musí se 5 let po ukonč.leas. (nezapomenout zahrnout do obchodního majetku a následně vyřadit), nebo do 1 roku po ukončení leas.(pokud nebylo k podnikání), zaplatit daň dle §10 zákona.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.06  08:56

    « Cena ojetého vozu

    Ahoj panové a snad i dámy. Jelikož jsem doplatil leasing, zajímám se o možnost nového vozu. Byl jsem zatím jen v jednom autosalónu Škoda kde mi nabídli za odkup naší 206 SW 1.4HDI bez ABS a klimatizace nějakých 170tis.. Máte někdo zkušenosti s prodejem podobného vozu? Zdá se vám to dobrá cena? Já bych řekl, že docela jo.
    A už se moc těším na octavii :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.06  15:20

    « Re: IT

    Díky za odpověď
    Filtr jsem pod kapotou hledal, leč marně. Předchozí majitel ho měnil pravidelně každých 60 000. Ten co je tam teď má 20 000. Auto bylo pravidelně servisováno do 130 000.
    S tím benzínem mi to poradili 3 opravny Peugeotu nezávisle na sobě. Měl jsem strach ho tam lít. O tak závažných následcích slyším poprvé. Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.06  17:11

    « Bez nadpisu

    Čermák:palivové filtry u nafťáků se mění zpravidla po 60 t km. Bude pod kapotou.
    Nalét 10% benzínu do nafty,tomu říkám dobrá rada nad zlato.Kopat jej do zadnice až do Francie(toho,kdo to řekl). To jim asi fakt prdlo z té letošní zimy :?: >:-[]
    Benzín v naftě je ideální varianta k odstřelení pal.systému-je tam už HDI,že jo? Konečně,opravu platí zákazník,tak co "dobře" neporadit. >:-[]
    Nafta od Shell není špatná,seč se poslední dobou trochu zhoršila.Aditivum jedině od Castrol, je toho 0,5 litru za asi 270Kč. Najdeš na stránkách Castrol.cz.
    Letos jsem dělal pokus s HDI,nechával přes noc venku a i pod -20C to chytalo naprosto v pohodě. Nevím za 7 zim,že může zamrznout nafta.
    Nicméně pal.filtr,jestli je tam původní,tak se nedivím,že byly problémy.
    Nic jiného se nevymyslí,konstr.chyba to není.Kamarádla kékařka má už druhou P206,vždy nafta a asi od roku 2000 s tím nemá nejmenší problém a že existuje garáž,tak její auto o tom neví. Jezdí dnes a denně.Bez problémů.Ale poctivě dělaná údržba.Jiná rada neexistuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.06  14:07

    « Re:

    Můj P 206 SW 1,4 hdi má najeto 140 000 km, je vyroben v roce 2002, do provozu uveden v březnu 2003 a zamrzá spolehlivě při - 17 ( podrobněji v diskusi cafe.auto.cz - Motorcafe - peugeot).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.06  09:29

    « Zamrzá mi také

    Jsem rád, že jsem objevil tuto stránku a mohu přidat trochu vlastní zkušenosti s Peugeotem 206 SW 1,4 hdi.
    Můj P 206 má najeto 140 000 km, je vyroben v roce 2002, do provozu uveden v březnu 2003. Jsem druhým majitelem od září 05. Startuje výborně i při -20. Ovšem pokud je teplota nižší než -17 spolehlivě zamrzá nafta po ujetí 1-3 km. Nejprve jsem se domníval, že to bylo špatnou naftou a adetivy, která zamrzla i v lahvi. Na doporučení servisu jsem hned přidal 10% benzínu a koupil lepší adetíva. Po prvním zamrznutí jsem tankoval pouze u Schellu. Do posledních mrazů pod - 17 jsem vždy spolehlivě zamrznul. Kontrolka na diagnostiku se rozsvítila při prvním zamrznutí a zhasla až při posledním mrazíku odpoledne, když jsem zkoušel zda už nafta povolila a přidal delší dobu na plný plyn (asi se něco propláchlo). Jinak svítila celou zimu.
    Chtěl jsem vyčistit filtr, ale nevím kde se nachází - nenašel jsem ho. Už teď mám strach z další zimy. Jinak jsem docela spokojen až na nějaké drobnosti (motor šustí někde kolem kladek a řemenu, špatný spínač couvaček, zadní dveře jdou těžce otvírat), ale to přisuzuji počtu najetých km.
    Poradí mi někdo, kde se filtr nachází a jak ho vyčistit?
    Ještě více uvítám, když mi někdo poradí jak zamrzání trvale odstranit.
    Pokud se potvrdí v praxi varianta s novějším filtrem dejte prosím vědět.
    Všem díky za odpověď.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.03.06  17:27

    « Zvuk při sešlápnutí plynového pedálu a při jeho uvolnění

    BilboPytlik : přesně to samé auto dělá i mě.
    Zejména to dělá když jedu na minimum plynu a pak sundám nohu z plynu. Je to takové lupnutí z motoru (jako když elektroventil sepne).
    Žádné negativní vedlejší účinky jsem s tím nezjistil...
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.03.06  17:20

    « Šustění z motoru za studena

    Šustění z motoru za studena
    206SW 1.4HDi 10/2003
    1)
    od cca 30.000km mi vždy za studena při teplotách pod cca 5C nepříjemně šustí motor (někde kolem kladek a řemenu). Po zahřátí motoru to zmizí. Dělalo to už v záruce, ale v servisu to nedokázali odstranit.
    Děje se to pořád (mám najeto 50.000km)
    2)
    2 měsíce po záruce mi přestali vyhřívat 4 drátky na zadním skle. V servisu řekli, že si můžu koupit celé zadní sklo. Nebo nechat spojit přerušený vodič ve specializované firmě.
    3)
    Měsíc po záruce - blbne mi osvětlení středové konzole - asi špatný kontakt u žárovičky
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.02.06  15:39

    « Bez nadpisu

    [odkaz]
    FW: Odpověď od technických poradců PČR:
    ----------------------------------------… /> Dobrý den,
    dovoluji si Vám přeposlat odpovědi technického poradce Peugeotu ČR na Vaše otázky z předchozího e-mailu:
    1.) U palivového filtru neexistuje žádná informace od výrobce o tom, že by vyhřívací tělísko palivového filtru 190184 mělo větší výkon.
    2.) Výrobce tuto informaci neudává, resp. nemáme žádné informaced o tom, že by došlo ke změně "jemnosti/propustnosti" palivového filtru u tohoto motoru.
    3.) Není nám známo, z jaké informace vycházíte.
    4.) Výrobce vozidel Peugeot bohužel nemůže ovlivnit kvalitu nafty (resp. pohonných hmot) u čerpacích stanic v České republice.
    S pozdravem
    Linda Maňáková
    zákaznický servis/relations clienteles
    Peugeot Česká republika, s.r.o.
    Na Strži 40
    140 00 Praha 4
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.02.06  12:25

    « Bez nadpisu

    Mám 206SW 1.4HDiteď 28.2.2006 to bude 3roky a mám ho odstaveného před barákem najeto 109 000Km. Problémy jsem měl od koupi: Geometrie, vymlácené stabilizátory, odpadlé silentbloky na zadní nápravě nebo tak něco (na zasněžené silnici se kolo opřelo o podběh a točil jsem se po celé silnici (životu nebezpečné) Nafta mi zamrzla před 4týdny po 30Km jízdy velice nečekané a taky nic příjemného, když zrovna předjíždíte a auto přestane jet (životu nebezpečné). Všem dávám za pravdu i s výměnou EGR/elektroventilu auto mělo rok a půl a už půl roku se ožívá zase. 2roky záruka na takovou nedořešenou popelnici je málo. Pište klidně se připojím k reklamačním stížnostem
    A aditiva se prodávají i nekvalitní chce to kupovat jen vyzkoušené, protože některá zamrzají i sama o sobě nezředěná s naftou.A tentokrát byla asi větší zima než před 5 lety tady bylo -30°C (Jeseník) Toď vše
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.02.06  20:49

    « Re: Odpověď od Peugeot ČR

    dalsi z dovodov, ktory ma presvecil, aby som si nekupil ropaka a uz nikdy nie peugeot >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.02.06  20:32

    « Odpověď od Peugeot ČR

    Zdravim,
    pokud Vás zajímá historie mojí závady u auta PEUGEOT 206SW 1.4HDi a stanovisko Peugeot ČR, mrkněte na :
    [odkaz]
    Diky za názor,
    Tomas
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  09:25

    « Jestli....

    ...je to takove vrznuti-drhnuti pri pridani plynu z volnobehu, tak je to ridici clen(membrana) ERG ventilu. Meni se to jako celek a je to mala krabicka v mot. prostoru pod steracem na ridicovo strane. Zena tohle mela taky, ale bylo to jeste v zaruce......Udajne to jde i rozebrat a vycistit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  09:04

    « Divný zvuk ....

    Zeptám se vás .... nedělá náhodou někomu v jeho 206 při sešlápnutí plynového pedálu a naopak při jeho uvolnění, takový divný zvuk, něco jako zadrhnutí. Ovšem né zadrhnutí pedálu, je to slyšet z motoru.
    Ptal jsem se na to v mém úžasném servisu při kontrole po 100tis., ale bylo mi řečeno, že to se jen ozvou ventily a že to nic není. Každopádně asi 2tis. po kontrole mi to nedělalo a teď už zase ju.
    Na jízdních vlastnostech se nic nezměnilo, auto jezdí v pořádku.
    Jinak jsem moc rád, když vás tu tak poslouchám ohledně té nafty, že já mám docela kliku. Mám taky 1.4HDI z roku 2003 (Duben) a doteď mi auto nikdy samo nechcíplo a to jezdím denně i když je venku třeba -16.
    Octavia II: nevím co si o tom autě myslet, taky uvažuju, že bych si škodovku pořídil a to letos na podzim. Když budu projíždět fóra na netu, tak se dozvím pouze to špatné.
    Nemáte někdo link kde je nějaký seznam, žebříček poruchovosti aut?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.02.06  09:49

    « Bez nadpisu

    Problem se resi na
    [odkaz]
    jiz treti rok. Arogance servisu me uz stve, pritom je pravdepodobne pouze pouzit u nasich aut nevhodny filtr a predehrev nafty.
    Uz nikdy si Peugeota nekoupim!
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.02.06  19:50

    « Hdi

    jo mam 1.4 Hdi a pod -10 mam docela problem.. auto nastartuje a pak zdechne.. muj nazor na věc je ža jak ta nafta je husta neproteče palivovým fitren protoje stačí oteplení na -10 a už v poho jedu ani nedavam do teple garaze.. ale hrazně me to stve mam strach stim v zime jezdit a není na to žadny spolech.. jak doplatim leasing tak oktava II
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.02.06  18:56

    « Bez nadpisu

    David C3 : Předpokládám, že máš taky problémy se zamrzáním nafty během jízdy (206SW 1.4Hdi) jako ja...
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.02.06  15:13

    « reklamace

    ten ředitel byl asi idiot a věřím že ve škodovce by se to nestalo.. i když je to hodně individuelní.. a to mam sam francouze Hdi a taky mam nejaky probleny z motorem a vždycky mi prodejce CITROEN zlin řekne že mam špatnou naftu (OMW) a že ji tankuje i bratr do oktavky Tdi tak mi na to řeknou: NO JO ALE ON MA SKODOVKU.. !
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.02.06  23:43

    « Reportáž

    Hustý. Stát se to s naším autem, musela by do televize taky má manželka, ja bych se tam asi popral. Každopádně už teď vím, že dalším našim autem nebude peugeot a vůbec to není touto reportáží, ale vlastní zkušenosti se servisem peugeot. K čemu je auto bez pořádné podpory u servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.02.06  22:55

    « Re:

    no... tak to muzu rici jen to, ze jsem rad ze nase auto vidi servis jen na garanckach :roll:
    No jo no... francouzi... proste se to deje.... jen ten pristup je divny....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…