Rally

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Rally

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.03  23:12

    « Re: Bouračka

    andree_cz: S těma omezovačema je to tak, že každej motor je konstrukčně stavěnej na určitý otáčky, který zvládne. Proto, aby motor nepracoval ve vyšších otáčkách, než na jaký je stavěnej, přestane jít zapalování, když je překročíš.


    Omezovač rychlosti je věc druhá, s tou první absolutně nesouvisející. Je nepsaná dohoda mezi výrobci automobilů v Německu, že tam vyráběná auta nebudou jezdit rychleji než 250 km/h. Dělají se výjimky, ale to už jsou auta, která na to jsou skutečně konstruovaná. Omezovač rychlosti ale dle mých zkušeností funguje úplně jinak než omezovač otáček. Při omezovači otáček to začne kuckat a škytat, ale při omezovači rychlosti to prostě jenom tak nějak "víc nejede" a žádné kuckání se nekoná.


    Trvám ale na tom, že jsem nikdy neviděl auto, které by mělo omezovač na 225, jenom některé ameriky, a to bylo buď 160 nebo 180 km/h.


    Ručičkový tachometr má svoji určitou odchylku, je to ale spíše proto, aby vás prostě na čtyřicítce nenaměřili, když máte na tachu 45. U BMW pak lze na palubním počítači pohodlně sledovat skutečnou rychlost, která opravdu odpovídá, jenom je třeba tam aktivovat nějaké servisní menu, na internetu se dá najít víc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.03  20:50

    « Re: to kostey

    no, tak to uz bych s nim do auta nevlez, a zvlast, kdyz uz byl nalitej... Jak kdyz ridim, tak zasadne nepiju...navic se umim bavit i bez alkoholu...proste jsem se to naucil, a navic nejvetsi sranda je za volantem :-) :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.03  18:24

    « Re: to kostey

    no dobre bylo to trochu jinak... Ja sedel prikurtovanej vzadu a fakt se bál, protože řídil nalitej kámoš. Vlastňe jsme mu všichni chtěli za to rozbít hubu, ale nikomu se do toho ve 240 nechtělo, za to když zastavil. Vůbec moje příhody s tímhle bawoákem byly dost zajímavý...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.12.03  22:00

    « Re: to kostey

    jeslti litas takhle rychle s plnym autem, tak jses vetsi blazen nez ja.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.03  17:56

    « Re: to kostey

    mě spíš zajímalo jestli to byla E39, ale jak vydím tak asi ne. Jinak přesně s tímhle baworáckým motorem a i s pětkou-sice o pár let novější jsem udělal 240(samozřejmě tachometrových)- vevnitř jsme byli čtyři a jestli to bylo z kopce tak jenom minimálně-> zpět jsme jeli v pohodičce jenom 220. Moc jistě jsem si v tom při tý rychlosti nepřipadal, ale v Porscheti Turbu je to prej jeste neprijemnejsi :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.03  02:34

    « Re: to kostey

    neni tyden, co tam neni nehoda, oan cela krizovatka je na pi*u. Videl jsem , jak se tam VW transportet (T2) nacpala do poloviny pod kamion. Moc prijemny pohled to nebyl....
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 14.12.03  02:29

    « Re: to kostey

    jo jo tam někde se to stalo, když jsem to tam byl fotit s policajtama, tak řikali že se tam každou chvíli někdo zabíjí... Hele du spát, matka by jinak chtěla pomáhat s cukrovim a na to opravdu nemám nervy, navíc se musim vyspat na zítřejší noční ledové řádění.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.03  02:25

    « Re: to kostey

    jestli myslis premosteni u Boru, kdyz prijizdis od Cvikova a pak vyjedes nahoru na obchvat, tak to je na pi*u, tam uz jsem videl taky par smrtaku.
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 14.12.03  02:21

    « Re: to kostey

    nó, bylo to tak: Jel jsem z vesnice "SVOR" směrem na Nový bor. A u Novym Boru se ta první třída (směr Lípa) stáčela do leva, a rovně z ní vedla odbočka do nějakých prdelek-vesniček. tam jsem sjel a tam se to někde stalo. V Český lípě jsem to pak jen řešil s policatama.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.03  02:11

    « Re: to kostey

    jak jsi psal o ty bouracce, tak jestli dobre chapu, tak to bylo na Ceskolipske,ze?? a v jakych mistech to bylo??
  • 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 14.12.03  01:52

    « to andree_cz:

    tak jsem se byl procvičit v projíždění zatáček bokem. Neni nad kuzkej povrch prázdné silnice a zadní náhon...
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 14.12.03  01:50

    « Re: to kostey

    a tušim že 180PS
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 14.12.03  01:49

    « Re: to kostey

    Bylo to Bawo 5. řady s benzinovim 2.5litrem, rok 1991
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.12.03  20:36

    « Re: to marlin

    andree_cz: zbytecne neriskovat, to je moje zasada. Zver jsem tam nikdy nepotkal, a to tam jezdim kazdy den, jinak se srnou jsem mel uz tu čest, ale diopadlo to dobre...a tu silnici znam az moc dobre, je tam nadherny rozhled a svetla mi tu celou rovinku osvetli... jinak v noci taky takhle rychle normalne nelitam. A tam kde to neznam, tak uz vubec nelitam
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.12.03  20:07

    « to kostey

    co to bylo za bávo?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.12.03  20:06

    « to marlin

    hele, já rychlou jízdu vůbec neodsuzuju. Ale jenom v tom případě, že tím neohrožuješ nikoho krom sebe. Jinak jet po rovný okresce, V NOCI, už jen 150 považuju za sebevraždu... je vidět, že jsi ještě nepotkal žádnou lesní zvěř. ( nedávno moje kolo potkal při 150 zajíc )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.12.03  20:01

    « Re: Bouračka

    rbaron: jak to s těma omezovačema teda je? Omezovač omezuje otáčky motoru a ne rychlost, ne??? Ta 523 netočila víc jak 6000, mám pocit, a to i na volnoběh. Jinak co mě taky štvalo, že neuměla na asfaltu při rozjezdu zahrabat- vůbec ta spojka byla taková divná- vysloveně cestovní, jakož to celý auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 13.12.03  19:02

    « Re: Bouračka

    rbaron: Já myslel, že má omezovač otáček na 6000tis/min. a otáčkoměr byl tak na 5500. Je to tim že otáčkoměry neukazujou přesně nebo je omezovač na pětiapůl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.12.03  08:05

    « Re: Bouračka

    kostey: Tak neměl omezovač rychlosti, ale došel jsi na omezovač otáček. Žádný BMW nemá omezovač rychlosti na 225 km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.03  14:34

    « Re: Bouračka

    kdyz tam neni provoz, tak se tam da pekelne upalovat....ale to jde leda tak v noci, protoze pres den to je beznadejne ucpany
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…