TOYOTA Avensis

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.03  14:22

    « Re: Bufik

    kadell: kde nechává dodělávat tu klimu a za kolik? Originál? Já jí sháním už rok a neúspěšně... Nebo tedy spíš - za 40tis. by byla...
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 05.09.03  13:12

    « Re: Jazdený Avensis.

    Ja som tiez uvazoval nad jazdenym Avensisom. Najma motor 1.8 VVT-i je idealny vzhladom na nizsie povinne rucenie (na SK), pricom vykonom 95 kW je to asi najsilnejsia 1.8-icka na trhu (bez turba). Bol som aj na predvadzacke a motor ma teda presvedcil. Na 1.6-ku som pocul, ze napriek relativne vysokemu papierovemu vykonu (81 kW) straca pri vacsom zatazeni dynamiku a zivost. Neskusal som vsak. Co ma ale na starom Avensise trochu sklamalo, bol interier (dost jednuduchy a nezaujimavy). Treba povedat, ze novym Avensisom spravila toyota zmenou interieru velky krok dopredu. Je to fakt neporovnatelne. Ked ojazdeneho Avensisa, radsej by som si pockal na tohto noveho. Ale zalezi od financii: na 3-4 rocne auto musis cakat prave tie 3-4 roky, mladsie bude asi este drahe. ;-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.09.03  13:00

    « Re: Jazdený Avensis.

    Já měl Avensise r.v.98 1,6 81kW, 140 Nm. Od roku 00 přibylo VVT-i pro motory 1,6 a 1,8, čirá optika, jiné zbarvení zadních lamp a trochu změna v interiéru. U 1,6 se zvedl krouťák na 150 Nm a zlepšil se celej průběh nástupu výkonu. Koupil jsem to jako přdedváděčku v roce 99, měl najeto 8000 km, prodal jsem ho před měsícem se 115000 tisíci a za tu dobu žádná porucha.Jen pár prasklejch žárovek. Koupil jsem sportvní vzduchovej filtr a sportovní tlumič výfuku Sebring (fakt super zvuk). Jelo to tachometrovejch 200 km/h, ale byla to fakt maximálka. Ty fotky si najdi v nějakejch vyhledavačích (yahoo, google, altavista). Na českém internetu se dají najít i nějaké testy. Myslím, že jsou přímo tady na auto.cz nebo tady http:// www.autorevue.cz /Automobilka/ Ar.asp?ARI=145&CAI= 2145 Ten odkaz jsem rozdělil, aby to neremcalo, že je to dlouhé slovo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.09.03  12:30

    « Jazdený Avensis.

    Vážne uvažujem, že ďalší voz bude avensis. Neporadíte nejaké linky na foto a parametre r.v. cca. 99-01?
    Ď.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.09.03  11:19

    « Re: Bufik

    Co jsem koukal do ceníku doplňků, tak na Avensise můžeš jen objednat (od Toyoty) předehřívač motoru. Na diesel to stojí 6417,20 s DPH. Já myslím, že když budeš chtít, tak ti to nezávislé topení dodělaj. Táta kupuju sestře ojetou Corollu a taky tam nechává dodělat klima a centrál.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 05.09.03  09:51

    « Re: Bufik

    To Saab: Ci je to automaticky v nejakej z vybav, to neviem, ale z PPC Bratislava som kedysi dostal cennik doplnkov. Podla neho stoji "bufik" na 1.8 VVT-i cca 6tis. Skk bez DPH. Cize polozka vzhladom na cenu auta financne nepodstatna (pre pripad, ze by si to chcel niekto doplatit). Predpokladam, ze na diesel to nebude ovela drahsie.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.09.03  07:15

    « Re: Kupte si raději Passata

    A proč kupovat auto, které je na tom tak mizerně ? Tedy jestli jsi myslel článek J.D. Power (Avensis 3. nejlepší, Passat až 70. - horší než Octavia :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.09.03  07:13

    « Re: Bufik

    Ne, bufik je nezávislé vytápění, např. večer přijedeš domů a víš, že ráno v 7:00 zase někam pojedeš, takže na palubním počítači nastavíš zapnutí bufiku na 6:45 (nebo když vstaneš tak jej zapneš dálkovým ovladačem) a ten se v 6:45 zapne a zahřeje ti motor i interiér, takže v zimě netrápíš auto studenými starty a při nastoupení máš v autě teploučko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.09.03  19:01

    « Blb programátor :-

    Podle čeho tahle blbá aplikace rozezná "dlouhé slovo"?
    Takže jinak
    [odkaz]
    Nejnovější článek...
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.09.03  18:58

    « Kupte si raději Passata

    [odkaz]
    view.php?cisloclanku=
    2003090301
    Koncernová kvalita je znát:-))))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.09.03  18:56

    « Kupte si raději Passata

    [odkaz]
    Koncernová kvalita je znát:-))))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.03  16:51

    « Re: Bufik

    Jestli myslíš Subwoofer, tak ten v Avensisu standardně není a nevím jestli jej lze pořídit za příplatek, ale kdysi jsem měl v autě 800W zesik a zatraceně velkej Subwoofer a od té doby hůř slyšim, takže mě to vyškolilo. I tak jsou basy velice slušné a nemám je zdaleka naplno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.03  16:49

    « Re: Bufik

    TO Bufik: Sklápění zrcátek je u Avensisu na tlačítko. Stiskneš ho a obě zrcátka se zaklopí. Vím přesně o co ti šlo, ale zrcátka jsou tak velká, že se i tak velice dobře parkuje.
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.09.03  13:49

    « Bufik

    to Brázdič: má nový Avensis v dieselu standardně bufika nebo jde tam dát alespoň za příplatek ? Jo a má sklápění pravého vnějšího zpětného zrátka při parkování u obrubníku ?
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 04.09.03  10:11

    « Tempomat

    Tak to je naozaj "super". No co, budem uz asi bez neho. Inak, v PPC mi svojho casu tvrdili, ze predna stredova laktova opierka je uz v zaklade, t.j. vo vybave 00. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 04.09.03  09:50

    « Re: Čtyřková výbava v SR

    Tempomat sa da doobjednat. Mal by stat okolo 25 000 Sk. Tak mi tvrdili v PPC v BA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.03  17:18

    « Re: Čtyřková výbava v SR

    ...protože holt marketingoví šéfové tvrdí, že "trh si žádá něco úplně jiného" ;o) Něco jako když v RAVce nahradili manuální 100% uzávěrku středového diferenciálu za konstrukčně složitější a podstatně dražší max. 25% viskozní uzávěrku, která se sice zapíná sama, ale když se chceš rozjet ze zapadnutí, je úplně nanic. Teď to snad torchu nahradili přidáním TRC, ale je to jako drbání se pravou nohou za levým uchem... Jenže opět je to kvůli tomu, že si to prý "trh žádá"...
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.09.03  15:02

    « Re: Čtyřková výbava v SR

    To kadell: na Slovensku zrejme chybaju vyssie vybavy aj u inych automobiliek. Holt, dodava sa to, co ma sancu sa predat.
    Aj ked celkom nechapem, preco nema Avensis moznost doobjednania tempomatu. Predsalen je to auto strednej triedy, ktore asi nebude urcene na cesty do obchodu a spat a ludia by si zan podla mna priplatili. Je to rozhodne skoda.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.09.03  22:52

    « Stříbrná barva

    SirAnton: Ona ta stříbrná barva není tak úplně stříbrná, jako třeba u Koktávky. Za určitého světla vypadá stříbrně a za jiného má nádech do zelena, nebo do zlatova, ale jen nepatrně. Oficiálně se myslím nazývá platinová, le nejsem si tím jist, protože jsem auto objednal jako stříbrné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.03  21:25

    « Re: ABS

    Brázdič: jen tak pro informovanost - nový Avensis má na špatných površích nejkratší brzdnou dráhu ze všech aut v jeho třídě (ovšem patří tam jak kokotávka, tak superb i prassat, ještě tam ale nebyl nový accord) a jako jedno ze dvou aut této třídy (druhé bylo mondeo) zvládlo originál losí test (tedy na mokru, 80km/h a vyhýbací vzdálenost je myslím 13m... nebo 9? teď nevim, musel bych se podívat, ale na to jsem teď líný ;o) ). Takže se nediv, že kokotávkář musel uhýbat.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…