TOYOTA Avensis

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.06.09  21:46

    « Re: Nový Avensis - který ?

    Vymenil si pôvodné za excellence alebo si ich dal dole. Ja mám tiez excellence ale uz ich tam nedam. Velmi hucia a su krive. Teraz nam robia cestu uz vyse roka mame rozbitu dedinu a po prezuti zo zimnych na letne je tiez vydiet rozdiel v tlmeni. Sa mi zda ze cim dalej tym menej mi to tlmi. Menil uz niekto tlmice - ktore su dobre?
  • « 00 Reagovat !

    foto Atlis

    Atlis 01.06.09  13:04

    « Re: Nový Avensis - který ?

    mikr ak to bolo pre mna - nie

    vratim sa este k hlucnosti mojho auta - hanbim sa to priznat, ale... co sa tyka tlmicov, len pred par dnami som vymenil pneumatiky (goodyear excellence) a razy sa stisili o 50 percent. nikdy by som neveril, ze pneumatiky (zjazdene) mozu mat tak vyrazny vplyv na hlucnost pri prejazde nerovnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.05.09  16:20

    « Re: Nový Avensis - který ?

    Zadné problémy s pomalou reakcí při předjíždění ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Atlis

    Atlis 15.05.09  09:54

    « Re: Ave

    :-) ja viem, jazdil som aj Ave po facelifte s D-4D 93kW a rozdiel je evidentny :-)

    Nepochop ma zle, najazdil som dost so sluzobnymi Passatmi (posledne dve generacie, 1,9TDI PD/2,0TDI PD aj CR), co-to v Mondeu (minula generacia, 2,2TDCI) aj v OII (2,0TDI PD) a stale povazujem D-4D od Toyoty za najlepsi diesel akym som jazdil. Ako som uz pisal skor, diesel mi usetril kopec penazi aj napriek vyssej cene auta. Lenze mali sme doma aj starsie Volvo 460 (1.7i, 102k na 990kg), ktorym jazdila moja draha, ktore sme len nedavno vymenili za mestsku zabu, novy Ford KA (1.2, 69k, 900kg) a jednoducho mam citlivy sluch a sepot lesnych kvetin mi vyhovuje viac ako zvuk hospodarskeho ztroja prehanajuceho sa po poliach :-)

    Nechcem nikoho od diesloveho Avensisu odhovorat, ale ak clovek nenajazdi prislusny pocet kilometrov, tak to nie je dobra investicia :-) ale to tu vsetci urcite vedia. V buducnosti ak by som predsalen musel znovu siahnut po diesli, tak by som zvazoval nejaky 6 valec...
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 14.05.09  22:57

    « Re: Ave

    Atlis: Od doby nákupu Tvého vozu má Toyota vymazlené o 2 generace novější motory. Nyní vše s 2000 bary vstřikovacího tlaku a s piezovstřikovači. Není náhodou že má Toyota nejvyšší podíl prodaných dieselů ve střední třídě. To by jsi asi koukal jak teď jezdí... A navíc jsou pro diesely k mání automaty.
    Drnčení - v nízkých otáčkách to může být dvouhmoťák (opotřebovaný) a nebo naopak jednohmoťák (normální). Ve vyšších otáčkách bych spíše podezříval vyvážení pneumatik.
    Co se týče přidušení - mohl by to být proces řízený řídící jednotkou.
    Víc Ti nepovím... Musel bych to vidět a slyšet.
  • « 00 Reagovat !

    foto m5t

    m5t 14.05.09  21:59

    « Re: Nový Avensis - který ?

    Omlouvam se,ale skočilo mito 2krát a neví jak to zrušit :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto m5t

    m5t 14.05.09  21:57

    « Re: Nový Avensis - který ?

    Jsem majitelem nového Avika 1,8 Multidrive S a zatím mohu jen chválit. Nejdříve jsem měl objednaný manuál,ale testovací jízda byla s automatem a to mě zviklalo.Prošel jsem několik recenzí, několik diskusí se známými a po 5-ti dnech navštívil prodejce a změnil objednávku na automat,i když to znamenalo 30tKč navíc. A zatím mohu říct,že nelituji. Otázkou je co budu mluvit po 50tKm.
  • 00 Reagovat !

    foto Atlis

    Atlis 14.05.09  00:32

    « Ave

    Tak teda sa hlasim po dlhej dobe :-)

    Moj Avensis 2.0D-4D (2005) uz ma za sebou skoro 4 roky, 135tis tvrdo odpracovanych kilometrov.

    Z toho co som si tu prebehol par poslednych prispevkov, vidim, ze WinDiesel sa vyzna, mozno poradi :-)

    Viem ze som si kupil chrochtak, tak budem za to trpiet, ale kym auto nevymenim, treba s nim zit :-) Auto som pouzival viac-menej v najhorsich moznych podmienkach, takze je to na nom uz citit - dialnicne lety na vmax a vela jazdenia v meste... Cas sa vratit neda, tak by som chcel zmiernit dosledky, preto by som sa rad opytal na par veci:

    1. vibracie od motora - su citelne vo volante a pedaloch, ako ich zmiernit? co ma na ne najvacsi vplyv? vstrekovace? dvojhmotovy zotrvacnik? Ked som obcas nechal auto v zime pred garazou a rano vyrazal do prace, studeny motor sa pridusil pri asi 1800ot. - viac-menej pasmo kedy sa roztacalo turbo - zmenil sa aj zvuk motora - co to moze byt?

    2. Kedysi tu niekto spominal problem so zlomkovou stratou vykonu pri akceleracii pri +/- 120kmh na 5st. Tiez som to parkrat zazil, vieme co to sposobuje?

    3. kedy menit tlmice? auto sa vyraznejsie ponara pri brzdeni, v zatackach uz to tiez nie je ono. viem ze mozem ist na diagnostiku, ale co na to skusenosti?

    Inak na Ave povedat ani kriveho slovka. Auto sa statocne drzi aj napriek skutocne tazkych podmienkach v ktorych spolu travime vela casu :-) Diesel som nechcel, ale usetril mi kopec penazi na dlhych trasach, teraz ked sa neponahlam, auto dokaze vykuzlit spotrebu okolo 5,2-5,5l, v buducnosti by som ho uz s najvacsou pravdepodobnostou nekupil. Poslednou dobou jazdim s benziniakmi, spotreba sem - spotreba tam, benal je benal :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.05.09  10:53

    « Re: spojka D4D 110KW

    Ja tiez neviem co uz mam s tou spojkou robit, tiez mi vrzga ale iba ked je chladnejsie. Ked vrzga tak tam dam striekacou s ihlou kvapku ale fakt len jednu kvapku oleja a uz to nevrzga. Je to zvlastne neviem co tam moze vrzgat pretoze tam mam natlacenu aj vyzelinu na tej tycke a sem tam si vrzne.
    Vyriesil uz niekto uplne tento problem?
  • « 00 Reagovat !

    foto Karel-Povalec

    Karel_Povalec 06.05.09  22:23

    « Re: spojka D4D 110KW

    Me vrzal jen spojkovej pedal a to jak na D4D 2004 (5tikvalt) a ted i na 2007 D4D 110kW (6tikvalt). Je to slyset leda na dobry silnici s vypnutym radiem. Ze by odchazela spojka nevim, prvniho Avensise jsem vracel s najetejma 190 tisici a pan z lizingovky rikal, ze zachovalejsi auto uz dlouho nevidel, ted mam najeto 90 tisic a zatim v klidu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.05.09  19:31

    « spojka D4D 110KW

    pozdravujem vas, ma niekto skusenost s vrzgajucou spojkou na avensise, r.v.2006? mne po istom case zacne vrzgat spojkovy pedal, niekedy mam pocit akoby ta spojka drhla, v servise mi to vzdy premazu a isty cas o vydrzi. Reklamoval som to, ale vraj to nie je nic zavazne, je to dost caste u tychto avensisov, vraj niec vazne, proste material. Od znameho mam zasa info, ze spojky sa zvyknu skoro (po cca 100tis km) u tychto modeloch znicit, tak neviem ci mam ocakavat vymenu spojky. Kazdopadne, zaruku som uz prepalil, tak to uz bude len z mojich penazi... :-(
  • 00 Reagovat !

    foto mrazik

    mrazik 22.04.09  10:39

    « chcipani

    Jen pro info pro ostatni majitele. Na sklonku zimy se objevil problem se startem studeneho motoru. Po prvnim startu vzdycky hned chcipnul. Druhe nastartovani uz zvladnul, i kdyz s poklesem otacek. V servisu vycistili EGR ventil a pomohlo to.
  • « 00 Reagovat !

    foto mrazik

    mrazik 22.04.09  10:35

    « Re: 2,0 D-4D 126 koní - Vibrace výfukového potrubí při volnoběhu

    Dolevani oleje je bezne a zalezi jak se motor povedl. Nesmi to samozrejme presahnout urcitou hranici. Pokud se pohybuje litr az dva litry mezi vymenou oleje a spotreba se nezvysuje, nezabyval bych se tim.
  • « 00 Reagovat !

    foto mrazik

    mrazik 22.04.09  10:30

    « Re: motor

    Toci se hridel v prevodovce, takze je logicke, ze je neco slyset. Respektive nekdo je vice citlivym nekde mene. Se starim auta se samozrejme hlucnost techto mechanickych veci zvysuje. Pokud by se jednalo o vysokou hlucnost, muze to byt spojkove lozisko, ktere se meni se spojkou, ale to uz se bavime o otravnem huceni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.04.09  15:05

    « Re: motor

    mam ten isty motor, mozem potvrdit ale nie som si isty ci to robi stale, odsledujem to
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 16.04.09  11:18

    « motor

    Na mojom Avensise (2.2. diesel 150k) som spozoroval jednu zvlastnu vec. Pri stati na volnobehu je pocut od motora zvlastny zvuk, ktory zmizne, ked stlacim spojku a znova zacne, ked ju pustim. Akoby sa pri pusteni spojky nieco spustilo (nejake ozubene koleso alebo nieco podobne).
    Nie je to nic silne a skoro to zanika pri zvuku motora, ale ak sa clovek na to sustredi a vypne ventilaciu, tak sa to da rozpoznat.
    Pravdepodobne je to normalny jav, ale rad by som mal istotu. Moze to niekto vyskusat? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.04.09  14:26

    « Re: 2,0 D-4D 126 koní - Vibrace výfukového potrubí při volnoběhu

    Ja som mal ten isty problem, aj ked az po 45 000 km. Je potrebne vymenit tzv. tlmic vyfuku. U mna to pomohlo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.09  11:13

    « 2,0 D-4D 126 koní - Vibrace výfukového potrubí při volnoběhu

    Mám nový Avensis 2,0 d-4d 126 koni od 1.11.2008 a k tomuto dni mám najeto cca 12 tis. km. Po zahřátí motoru se během volnoběhu ozývá nezvzklý skoro až monotóní zvuk z oblasti výfukového potrubí. Pouhým přiložením ruky na potrubí jsou patrné mírné vibrace. Každopádně uchycení potrubí po celé jeho délce je dostatečně pevné a žádná známka vnějšího poškození. Při přidání plynu tento zvuk pomine, pak se však vrátí zpět po spadnutí otáček . Každopádně auto neztrácí tah a spotřeba je stejná jako předtím. Pouze mne zarazilo, že již při 9 tis. km jsem musel dolít 1,5 litru motorového oleje. V servisu mi sdělili, že je to pro tento motor běžné a že příčinu vibrací výfukového potrubí odhalí pouze časově náročné zkoumání, kde je nutné potrubí rozebrat, objednat a vyměnit cosi, a pak opět složit a zkusit, atd. dokola. Pro úplnost tankuji pouze u známých benzinek - výhradně Shell nebo OMV (ikdyž v poslední době poslední jmenovaná není v mé velké oblibě).

    Prosím, máte nebo měl jste někdo podobný problém. Budu rád za každý příspěvek.

    S autem a značkou jsem jinak spokojen. Není to moje první Toyota. Kupoval vždy nové vozy a i po 5-ti letech výměny jsou jako nové.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.09  19:46

    « Nový Avensis - který ?

    Kdybyste nemuseli hlídat rozpočet, jaký nový Avensis byste zvolili ? Je převodovka Multidrive S rozumné řešení ?
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 31.03.09  09:43

    « Re: palivovy filter

    jelinek4: ušetříš-li touto cestou, připrav si bratru 50 tisíc na výměnu vstřikovačů. NERISKUJ, náhradní filtry mají hroznou kvalitu, je to fakt o držku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…