TOYOTA Avensis

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.09  22:07

    « EGR ventil

    Mate niekto zaslepeny egr ventil? ja som ho zaslepil ale rozsvietili sa mi kontrolky, ale v chovani motora to bolo citit, isiel plynulejsie a mal aj lepsi tah. Teraz som ho zaslepil ale len ciastocne a zatial mi nijaku chybu nevyhadzuje, mate s tym niekto skusenosti nemoze sa nic pokazit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.09  22:01

    « Re: spotřeba 2-2CAT

    OK. No mě to bylo prezentováno trochu jinak a jsem rád, že jsi mi tu informaci upřesnil. Já osobně bych do čipování nikdy nešel, i když "to něco" garantují. Když se někde něco "ohulí" tak to musí mít vliv na životnost. Ještě se vrátím k tvému příspěvku. Píšeš, že jsou nějaké nové a staré piezo-vstřikovače. Mění to automaticky aniž by o tom zákazník věděl, protože je tam nějaká vada? Nebo až při problémech? Od jakého data výroby jsou osazovány "nové" vstřikovače. Díky moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 10.06.09  13:15

    « Re: spotřeba 2-2CAT

    Zajíčku, to je akce Dajbycha ne Toyoty. S D-cat systémem bych neriskoval, mohlo by to vyjít pěkně draho. OPATRNĚ S JAKÝMKOLI ČIPOVÁNÍM, DO KOPRU JDOU SPOJKY, TURBA A DVOUHMOŤÁKY, V TOMTO PŘÍPADĚ I FILTRY ČÁSTIC.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.09  21:39

    « Re: spotřeba 2-2CAT

    No to mi ho vyndej! >:D Takže problém je nakonec mezi "klávesnicí a židlí" jak říkají kolegové z IT. Pravda je, že s D-CAT se dá pěkně svézt, ale taky si za to sosne. Takže ho nech sosat a věz, že když ti to nebude stačit, tak i na tento motor existuje "načipování", který ti provede se zárukou (dle sdělení Toyoty Dajbych) i autorizovaný servis. Tedy vzhůru za policejními Prassáty... Ať ti to jezdí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.09  20:56

    « spotřeba 2-2CAT

    Zdar pánové, Tak jsem si s tím autem trochu pohrál a pohlídal otáčkoměr. Odkoukal jsem od manželky, že řadí hodně rychle nahoru.
    Takže jsem pod 2000 otáčkama řadil nahoru. Sice to není až takovej odpich, ale po městě to celkem ujde a světe div se, dnešní spotřeba po městě - 7,0lt/100km!!!(dle compu), takže se to snad nakonec naučím, ale je mi trochu proti srsti to netočit, když to má takovej potenciál. Ze začátku jsem vytáčel přes 2500 otáček a připadalo mi to normální. Ale asi není, spotřeba klesla zhruba o tři litry na sto. Jo máte pravdu, lehká noha!!! >:-[] >:D Sportu zdar a Toyotě zvlášť. Zd.
  • 00 Reagovat !

    foto mrazik

    mrazik 09.06.09  16:10

    « noha

    Jo nozka to je potvora, ja s D4D 93kW se nemuzu dostat pod 7 litru, ale vim, ze problem v motoru neni, jen v me noze.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.06.09  11:45

    « Re: jelinek4

    No mozno mi fakt huci lozisko skusim dat na zdvihak, ale ja mam uz asi len 4 mm dezen tak mozno aj guma. Ked som prezul zimne na letne tak mam pocit ze sa hluk zvysil.
  • 00 Reagovat !

    foto Atlis

    Atlis 08.06.09  08:41

    « jelinek4

    jelinek4 - ja som praveze kupil nove excellence, zatial mam na nich asi 400km a pohoda, su tiche, nic sa s nimi nedeje. Originalne som mal letne Micheliny a tie boli velmi hlucne - od asi 180kmh sa zacinalo dokonca ozivat hlasne bzucanie. Zimne som mal Fuldy a tie povazujem za vyborne pneumatiky s obrovskou vydrzou. Nie su to idealne pneumatiky na sneh, ale na zimy kedy je sucho alebo poprchava + obcas sneh vrelo odporucam. Vydrzali obrovske mnozstvo kilometrov pod zatazou.

    jiras1 - no ono to bude urcite tou zenskou nozkou. ja ked som kedysi cital, ze 2.0D-4D sa da jazdit za 5.5l, tak som nechcel verit. Pravda je taka, ze staci jazdit predpisovo max +20kmh a auto sa skutocne bez problemov zmesti pod 6l. Co je ale velmi dolezite, Avensis ma dost citlivy plynovy pedal - staci par milimetrov odlahcit a spotreba pada :-) fakt.

    Co sa tyka dojazdu - ked sa dlhsi cas prasi, aj pri natankovani ti ukaze PP max dojazd kludne aj 550km... ked sa jazdi normalne, hodnoty nad 700km su ok. Osobne sa mi podarilo najvac prejst 1080km na jedno natankovanie.

  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 08.06.09  08:09

    « Re: Toyota avensis 2,2D-4D

    jiras1: SZ je soukromá zpráva, hledej vpravo nahoře, jednu Ti pošlu a bude ti tam vedle přihlášení svítit "SZ".
    Jinak obecně D-CAT má o něco vyšší spotřebu než normální částicový filtr (např. 2,0 D4-D). D-CAT totiž řeší i NOx - oxidy dusíku.
    Dobře že jsi nechal svézt manželku, možná že žádný problém nemáš... >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.06.09  00:56

    « re: Toyota avensis 2,2D-4D

    Dobrý večer všem, moc díky za info a rady, nevím, zda opravdu jezdit do servisu, nikde se neobjevuje žádná závada, tak abych nebyl za blba. Při brzdění motorem je spotřeba na nule, tak snad taky ok. Jinak tříletá záruka je sice ještě v platnosti, ale už je najeto 142 000km! Tak asi nemám nárok na nové piezo. Apropo, od kterého roku se vyrábějí ty nové? Win Diesele, nevím co je SZ a jak to přeposlat. A bombónek závěrem pro všechny!!! Dnes jela manželka z chalupy domů (106km)a spotřeba 6,6l/100km, a řekla mi, že neumím jezdit. Asi má pravdu, jezdil jsem přes tři roky s atoumatem. >:D 8-s >:-[] Mějte se fajn a předem dík za odpovědi, těším se, Jiras.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.09  08:44

    « Re: avensis 2,2D

    Jiras1: regeneraci filtru (pokud ho mas), poznas snadno - pri brzdeni motorem budes mit nenulovou okamzitou spotrebu. Mel jsem podobny problem s vysokou spotrebou kvuli caste regeneraci, kdyz mi pred pul rokem v servisu zresetovali ridici jednotku. Ted uz je to zase ok (2.0D dlouhodoby prumer 5,7).
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 06.06.09  22:21

    « Re: Toyota avensis 2,2D-4D (zajíc)

    jiras1: jestli máš motor s filtrem částic tak máš velký problém asi se vstřikovači a systém neustále regeneruje. Honem do servisu než se ti rozpadne částicový filtr, tedy jestli ho máš.
    Teď vidím že máš D-CAT (filtr částic s odlučovačem NOX. Řekl bych že máš v autě ještě starý typ piezo vstřikovačů, ty se nyní vyměňují za nový typ. Jestli to máš do 3 let a do 100 tkm tak je dostaneš zdarma na záruku. Jestli ne, pošli mi SZ a já ti poradím jak levně tento problém vyřešit, po výměně vstřikovačů se také přeprogramovává ŘJ. Ničeho se neboj, to vyřešíš... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.09  20:57

    « Re: Toyota avensis 2,2D-4D (zajíc)

    Směrodatné je kolik fyzicky natankuješ. PP může kecat, i když je pravda, že zrovna Avensis ho má velice přesný. Podle papírů má mít nádrž 60l, ale nikdy sem tam nedostal víc jak 55l a to už rybí oko svítilo pěkně dlouho. Když rafika ukazuje půl nádrže mám najeto 460-500km. Pak klesá rychleji (nelineární průběh-běžný u mnoha vozů). Dojezd na plnou pak PP ukazuje 740-820km podle stylu jízdy. Doporučuji kontrolu v servisu, neboť za velkou spotřebou může být schovaná závažná závada.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.09  23:35

    « re: Toyota avensis 2,2D-4D (zajíc)

    Díky za info, ,Zajícovi. Tak asi bude problém někde v autě. Jezdím fakt dost šetrně, ale ne a ne s tou spotřebou jít dolů. Dnes jsem P.P kompletně vyresetoval, a vzhledem k jízdě převážně z kopce začal P.P. ukazovat kolem 14l/100km. Asi po ujetí pěti km spadl průměr na 8,7l, ale za chvíli se vrátil do zajetých kolejí: 9,0l/100km. Jinak momentální spotřeba dle kompu mi přijde taky dost brutální. Na krátkou jedničku: 89,5l/100km, dvojku normální: 33,6l/100km a potom dále tři a čtyři i pět, pouze malý zátah za plyn a spotřeba nejde pod 11,9l/100km. A dojezd na km taky nic moc, cca půl nádrže a dojezd 260km. Tak mi to přijde, dle propočtu, že na nádrž ujedu pouhých 520km. A tuším, že je objem nádrže 60lt. Takže to by bylo výrazně přes 10l/100km!!! :-( Tak fakt nevím, kde je zakopanej pes. Zdeněk ;-\ ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.09  23:32

    « re: Toyota avensis 2,2D-4D (zajíc)

    Díky za info, ,Zajícovi. Tak asi bude problém někde v autě. Jezdím fakt dost šetrně, ale ne a ne s tou spotřebou jít dolů. Dnes jsem P.P kompletně vyresetoval, a vzhledem k jízdě převážně z kopce začal P.P. ukazovat kolem 14l/100km. Asi po ujetí pěti km spadl průměr na 8,7l, ale za chvíli se vrátil do zajetých kolejí: 9,0l/100km. Jinak momentální spotřeba dle kompu mi přijde taky dost brutální. Na krátkou jedničku: 89,5l/100km, dvojku normální: 33,6l/100km a potom dále tři a čtyři i pět, pouze malý zátah za plyn a spotřeba nejde pod 11,9l/100km. A dojezd na km taky nic moc, cca půl nádrže a dojezd 260km. Tak mi to přijde, dle propočtu, že na nádrž ujedu pouhých 520km. A tuším, že je objem nádrže 60lt. Takže to by bylo výrazně přes 10l/100km!!! :-( Tak fakt nevím, kde je zakopanej pes. Zdeněk
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.09  21:40

    « Re: avensis 2,2D

    Zdravím. Mám ten samý motor cca 100tis.km. Dlouhodobý průměr 6.7l. Po městě v létě těžko překročím 7.3l a snad maximum, co jsem kdy měl bylo 8l při jízdě 180km/h v DDR apod. Je fakt, že těch v manuálu udávaných 6.1l/100km je dosažitelné jen mimo město s jízdou stylem Š120, ale jinak se dá úplně bez problému jet kolem 7mi litrů. Pokud tedy nejezdíš stylem brzda-plyn, nemáš na střeše permanentně 4 kola a apoň zhruba dodržuješ předpisy, tak 9l je moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto m5t

    m5t 03.06.09  19:14

    « Re: Nový Avensis - který ?

    Předjíždění absolutně bez problému,vše probíhá bleskově a bez škubání a díky automatu se mohu plně soustředit na předjížděcí manévr. Aktivací tlačítka sport mohu manévr ještě zrychlit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.09  22:32

    « avensis 2,2D

    Zdravím všechny a prosím o radu. Mám asi měsíc Avíka 2,2 D-CAT (130kw)z německa, r.v.2007. Všechno je super, akorát spotřeba avizovaná výrobcem, je pro mě z říše snů, byl bych moc rád i za tu městskou!!!(7,5l/100km) Zatím jsem se dostal na 8,9l/100km,(dle P.P) Ale po Praze kolem 9,0 - 9,1/100km. Možná dělám něco špatně já anebo že by nějaká vada na voze? Má najeto 142 000km. Díky za info (zvláště WinDieselovi) Zdeněk. :-( :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.09  22:31

    « avensis 2,2D

    Zdravím všechny a prosím o radu. Mám asi měsíc Avíka 2,2 D-CAT (130kw)z německa, r.v.2007. Všechno je super, akorát spotřeba avizovaná výrobcem, je pro mě z říše snů, byl bych moc rád i za tu městskou!!!(7,5l/100km) Zatím jsem se dostal na 8,9l/100km,(dle P.P) Ale po Praze kolem 9,0 - 9,1/100km. Možná dělám něco špatně já anebo že by nějaká vada na voze? Má najeto 142 000km. Díky za info (zvláště WinDieselovi) Zdeněk.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.09  22:30

    « avensis 2,2D

    Zdravím všechny a prosím o radu. Mám asi měsíc Avíka 2,2 D-CAT (130kw)z německa, r.v.2007. Všechno je super, akorát spotřeba avizovaná výrobcem, je pro mě z říše snů, byl bych moc rád i za tu městskou!!!(7,5l/100km) Zatím jsem se dostal na 8,9l/100km,(dle P.P) Ale po Praze kolem 9,0 - 9,1/100km. Možná dělám něco špatně já anebo že by nějaká vada na voze? Má najeto 142 000km. Díky za info (zvláště windieselovi) Zdeněk.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…