TOYOTA Avensis

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    01.09.03  16:54

    « Avensis Wagoon D-4D - dojezd

    Tak jsem zkoušel kolik najedu v běžném provozu na jednu nádrž. Najel jsem 850km a podle počítače jsem mohl najet ještě dalších 50km, ale nechtěl jsem riskovat že mi někde dojde nafta. Nevím na kolik litrů je nádrž Avensisu, ale natankoval jsem 49 litrů a víc ani ťuk. Jezdil jsem 50% po Praze a 50% mimo Prahu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.08.03  18:45

    « Německé fórum o Avensisu T25 (nový Avensis)

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.03  18:41

    « Re: zimne pneu na Avensis

    SirAnton: to je jasné - já jen, že to vypadalo, jako že je to vada auta ;o) Jinak mám docela dobré zkušenosti, co se týče hlučnosti, s obyčejnými nokiany NRW. Akorát mají několik drobných vad - hodně rychle se sjížděj (to ale každá tichá pneumatika) a na mokru nic moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 29.08.03  09:48

    « Re: zimne pneu na Avensis

    našrot: To je jasne. Ale ked v teste nejakemu autu vytknu hluk od pneumatik, tak to znamena, ze inak je to auto dost dobre odhlucnene. No a preco si nekupit take pneu, ktore ten hluk este trochu zmiernia? Samozrejme, v ramci normalnych cien. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.03  17:28

    « Re: zimne pneu na Avensis

    SirAnton: jen tak mimochodem - takové parametry, jako hlučnost od pneumatik jsou v testech naprosot nezajímavé, protože závisí z 95% akorát na použitých pneumatikách. To, že jiným autům tuto hlučnost nevyčítají je tím, že jí přehluší něco jiného (nejčastěji proudění vzduchu ;o) ).
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.08.03  16:51

    « Re: zimne pneu na Avensis

    To luf:
    Hliniky zatial nemam vybrate, v prvom rade musim vyriesit zimne pneu. Turboleon pisal v rubrike Pneumatiky o znacke Nokian, no tu som na e-pneu nenasiel (dufam, ze som dobre pozeral). :-((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.03  12:46

    « Re: zimne pneu na Avensis

    to SirAnton - z e-pneu ti ich mozu poslat do Brna, odkial si ich uz lahko privezies a aj vybavis vratenie DPH. Ak mas zaujem a chces nejake info, posli maila na lufik@hotmail.com. Tuto jar som si takto doviezol hlinikace aj s gumami.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.03  11:26

    « Re: zimne pneu na Avensis

    Cituju Turboleona ze sekce pneumatiky:
    Já dal na minulou zimu Nokian WR. (205/55 R16 94V) Jsou o dost tišší než letní Michelin Pilot Sport. Rozumná cena, vzhled, velice dobré výsledky v testech. Malé opotřebení. Mírně strácejí /oproti špičce- Pirelli, Continental/ jen v záběru v hustém sněhu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.03  11:24

    « Re: zimne pneu na Avensis

    Hliniky i kola jsem kupoval v Toyotě, ale ne originál Toyoťácký. Kolo stálo 3500,- (byla na něj 65% sleva), je to Alessio F1 a guma stála 6500,- a je to Good-Year eagle F1 GS-D3 v rozměru 215/45. Na ty zimáky je ještě čas, doufám, že před zimou bude něco v akci. Tady [odkaz] je fakt velkej výběr kol i pneu a docela dobrý ceny. Ještě můžeš zkusit www.elektrony.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.08.03  09:38

    « Re: zimne pneu na Avensis

    To Brázdič:
    Tot aj moj plan. Ibaze so zimnymi pneu si musim svihnut, lebo hoci u nas uz medzicasom zrusili zakon o povinnych zimnych gumach, predsalen nechcem pokusat s letnymi. Zaujimalo by ma, ci ma niekto prehlad aj o hlucnosti. V teste totiz vycitali Avensisu prave hluk od pneumatik.
    To kadell:
    No, moc po snehu ani nie, hoci sa to moze vyskytnut. Ja som z BA a jedine ze by som vybehol niekam do Tatier a pod. - to je ale raz za zimu. Kde si kupoval tie 17" (predpokladam, ze mas hliniky)? V Toyote su sialene drahe... ;-((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.08.03  23:25

    « Re: zimne pneu na Avensis

    Pokud budeš jezdit dost ve sněhu, tak bych nedoporučoval zachovat šířku. Na 205-kách to bude jak na saních(asi to nebude tak strašný), ale já jsem z Prahy, tak koupím ty 205-ky. Stejně v zimě většinou jezdím s filckou (Felicií:-) a tady to se sněhem není tak horký. Jinak koupím nějaký obyčejný, protože jsem si udělal radost a koupil si docela drahý 17" letňáky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.08.03  20:44

    « Re: zimne pneu na Avensis

    Gumy jsem zatím nesháněl, ale taky chci zachovat rozměr a z jara si koupit liťáky a hodit na ně letní pneu jako ty.
  • 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 27.08.03  17:13

    « zimne pneu na Avensis

    Cau Brazdic a spol., chcel by som sa spytat, ci uz mate vyhliadnute zimne pneu na Avensisa. Ja cakam na toho svojho, no zima sa tiez blizi a stale nemam vybrate, co za pneu kupim. Chcel by som zachovat povodny rozmer, t.j. 205/55 R16 a letne gumy, co tam budu potom prehodit na neskor kupene hliniky. Dik.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.08.03  13:05

    « Spotřeba Avensis Wagon D-4D

    Zkusil jsem jet po Praze maximálně ekonomicky a dostal jsem se na průměrnou spotřebu 4,3 litru /100km, ale to jsem měl fakt nohu jako pírko. Raději budu zase jezdit jako normální člověk :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.08.03  11:14

    « Re: Toyota a výbava

    To mi bylo taky řečeno, že Toyota Avensise nestačí vyrábět. Pak je ještě řešení kupovat předváděčky. Ty máte hned, ale radši si ani nechci představit co s tím ty prodejci dělaj. Studenej motor a otáčkoměr v červenejch. Nechal jsem se svézt v Octavce RS. Hned co jsme vyjeli, tak to točil jak dobytek, jen jsem si říkal: Chudák co to koupí. Známej koupil jako předváděčku Porsche Cayenne S a Boxstera, řídil jsem Cayenna a docela fakt hukot, ale takhle výkonný auto bych jako předvádečku fakt nekoupil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.08.03  20:47

    « Re: Toyota a výbava

    Já jsem mět také kdysi Carinu za 2 dny, ale to bylo auto, kterých v tu dobu bylo již dost vyrobeno na skladě, ale nyní nestačí automobilka v Anglii vyrábět a podle toho vypadají i dodací lhůty. Na jednu stranu je hezké, že je o Toyoty tak velký zájem, ne? Podívejte se třeba na Fiat, tan je dneska úplně v pr.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.08.03  14:05

    « Re: Toyota a výbava

    A jen tak mimochodem - známého tatík si loni objednával kokotávku L&K v TDičku se všim všudy + navigaci a čekal na ní 8 měsíců...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.08.03  14:04

    « Re: Toyota a výbava

    Už to tu jednou psal - takhle poslední dobou kašlou akorát na východní trhy, protože zjistili, že tady většina lidí na auto nemá. Když jsme v 97 roce kupovali Carinu, tak jsme jí měli za 3 dny (a mohli jsme mít do týdne naprosot cokoliv). Teď to funguje tak, že když si objednáš něco, co zrovna není na skladě, tak se čeká, až to přijde do skladu v Belgii (to trvá cca týden až 14dní). Pak se to teoreticky má poslat do ČR, jenže se čeká, až se naplní kamion (a to tu trochu trvá), ale když to jde, tak by mělo do 3 týdnů auto být. Jenže opět zádrhel. Když přijde den poté, co přišlo tvé auto do skladu v Belgii nějaký EUčan, že chce to samé, co chceš ty, tak se auto místo do ČR expeduje nově objevenému EU zákazníkovi. A tak se to opakuje, než se konečně sejde potřebný počet aut mimo EU ve správnou chvíli.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.08.03  13:02

    « Re: Toyota a výbava

    Podobne je to aj v SR. Predajca mi tvrdil, ze ak chcem auto na jar, je najvyssi cas ho uz objednat. Trosku chore! Na moje terajsie auto presne podla objednavky som cakal 30 dni. Netusite niekto, ci je to tak aj napr. v Nemecku, alebo iba kaslu na vychodne trhy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.08.03  10:40

    « Re: Toyota a výbava

    Je fakt že má Toyota dlouhé dodací lhůty a já sám jsem čekal na nový Avensis skoro 4 měsíce a to jsem ho objednával v předpremiéře, kdy většina lidí ještě neměla ani šajn jak to auto vůbec vypadá. V každém případě ale nelituji že jsem si počkal.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…