Škoda Felicia - koroze

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.09  20:51

    « Re: dily

    :-) JO ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto centr19

    centr19 31.05.09  20:46

    « dily

    je pravda ze feldy sice reznou vic nez by bylo bezny ale zase je vyhoda ze ze kdyz vam neco zrezne tak dily jsou skoro zadarmo a sou k sehananí vsude takze vymenit neco neznamena zadnej problem :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.12.02  12:54

    « KOROZE

    zdravim
    mam feldu combi mpi 12/97, cca 89000 km,lpg.
    Ak niekto povie ze ma auto dva roky a nie je vidiet koroziu, zije v iluzii.
    Dajte si dolu vnutorne obklady dveri, aj folie co su pod nimi, a pozrite sa ako su NEOSETRENE dutiny rezistinom. Ak parkujete vonku v lete, zime, alebo mate teplu garaz, a jazdite
    pravidelne pocas celeho roka, to auto vam po 6-7 rokoch totalne zhnije. (po zaruke)
    To malo rezistinu co je v dutinach v lete aj tak vytecie von.
    Zhnije to zvnutra. Na lemoch karoserie ktore nie su normalne zaslepene, ale kde trci spoj dvoch plechov von, do priestoru, na hranach plechov...
    Tam to zacne korodovat, a neda sa s tym nic urobit ak je hrdza medzi plechmi.
    Je to odflaknute auto, pretoze fakt to hrdzu nie je vidiet. Zvonku.
    Nekvalitne plechy, lacny lak ktory sa odlamuje,
    nedostatocne osetrene dutiny, vyfukove potrubie na
    2-3 roky, a chybne konstruovana karoseria. Je to slabucke auto.Idealne pre kutilov. Je co vylepsovat,lepit, dorabat.
    A nahradne diely nie su vzdy o tolko lacnejsie o kolko menej vydrzia oproti podobnym autam.
    Fabia a Oktavia to je uz o inom.
    A neodporucam kupovat neviem ako zachovalu feldu rocniky 95/96. O dva roky si to hodite. Bude to hnit ako stare zigulaky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.02  10:41

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Díky, tak to koupím určitě tam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.09.02  23:03

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Jo za 350,- dva kusy L+P. Taky se mi tomu nechtělo původně věřit, ale je to tak. Už jsem je tam koupil dvoje. Já sám je mám od Mifera za necelých 800,- ale tam jsem je koupil dřív než jsem zjistil tuhle nabídku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.09.02  11:01

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Za těch 350 jsou tam obě přední vložky? Ptal jsem se v DM autodoplňky a tam mi nabízeli oba přední za něco přes 700, tak to bych radši koupil na té Štúrově.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.09.02  23:31

    « Re: NEREZNE?

    Pokud je to ještě včas: tak zatmelit těsnění silikonem a dveře vystříkat rezistinenem nebo nečím podobným. Pokud už to leze ven: tak už pomůže jen radikální řez nebo to nechat být a časem dát jiné dveře.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.09.02  19:10

    « NEREZNE?

    Nerezne, az na zadni dvere, kde mi 2 roky zatekalo. Co mi doporucite na osetreni? Co pripravky MOTIP? V.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.09.02  09:18

    « Bez nadpisu

    Je tu taky mrtvo, asi nikomu Felda nerezne (:-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.08.02  09:26

    « Re: Plastové vložky do blatnikov

    Vložky sú vyrobené, resp.odliate tak, že majú úchytky a príslušné diery, montáž bola pomerne jednoduchá. Pri objednávaní treba uviesť model-rok výroby a príslušné diely sú na to prispôsobené. Stačí zhodiť koleso, vložku vsunúť do blatníka (nastrčiť na vrub blatníka - sú tam také jazýčky) , na predných sa uchytávajú aj šrobmi, ešte aby som nezabudol, treba najprv dať dolu zásterky, po namontovaní vložiek som ich dal späť. Nie je to nič zložite.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.08.02  16:13

    « Re: Plastové vložky do blatnikov

    Hm, zaujimave...do toho by som isiel. A ako si ich tam prosim ta uchitil ??? Ja mam model '95 a netusim ako by som ich tam dal...
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.08.02  07:07

    « Plastové vložky do blatnikov

    Na Slovensku je možné ich objednať vo firme Interlink s.ro.Martin. (www.interlink.sk)
    Stáli ma na dobierku cca 1000,-Sk. Mám ich už 2.rok a som spokojný.Ochrana vnútornej časti blatníkov a všetko co trčí do blatníka - elektrika, svetla, smerovky, palivové potrubie,...Nechápem, prečo to výrobca nemontuje hned pri výrobe.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.02  15:40

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Díky za rady, s "upevněním" by snad neměl být problém, považuji se za zručného kutila :-)) , tak si nějak poradím. Každopádně díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.08.02  01:09

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    to HonzaL: pro upřesnění - Ta prodejna kde je mají za 350,- je v Praze 4 na Štúrově ul. kousek nad křiž. s Hrbanovou. Ale vlez tam není od hlavní ulice, ale z druhé strany od sídliště. Mimochodem mají tam obecně velmi slušný ceny a dá se tam koupit kde co (za zmínku stojí destičky Fri.tech za 360,-). Jinak k tomu budeš ještě potřebovat nějaký rozumný vruty k připevnění na lem nárazníku, velkoplošný podložky pod stávající šrouby a možná o něco delší šrouby k zástěrkám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  17:55

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Mám originály - zdarma při koupi auta i s montáži a je to. Bez nich to auto vypadá kolem kol tragicky....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  16:53

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Díky za tip, jsem z Prahy (ale ne pražák), tak se po tom mrknu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  15:09

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    Dají se koupit v lépe zásobené prodejně autodílů. V Praze je nejlepší je koupit v Krči nad Thomajerkou v kopci za 350,-. Nebo je taky vyrábí a prodává f. Mifer (kousek za Prahou na KV) - u něj stojí cca 800,-. Tyhle neorig. podběhy jsou udělaný tak, že přiléhají k lemu blatníku zespoda což není optimální. Ale po provední menších úprav jdou dát v pohodě dovnitř do lemu jako u všech současných aut, takže zvenku nejsou vůbec vidět. Jsou vyrobeny z ABS takže se s tím pracuje dobře. Pokud to máš do Prahy dál tak se zkus někde zeptat, třeba by ti je objednali.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.08.02  11:47

    « Re: Plastové vložky do podběhů

    A kde se daj sehnat ta neoriginály...
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.08.02  12:52

    « Plastové vložky do podběhů

    Všem vřele doporučuji montáž plastových vložek do podběhů na PN. Zabráníte nebo alespoň oddálíte tím korozi předních blatníků a na dalších místech podběhu a skeletu. Vložky jsou v cenové relaci cca 350-1000,-. Na auta s novou maskou lze koupit také originální vložky made in Škoda za cca 2000,-.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.08.02  12:45

    « Rez na lemu střechy pod pátými dv.

    Všiml jsem si u vícero Felicí, že se u nich vyskytuje korze na lemu plechu střechy viditelném po otevření V. dveří nahoře po stranách . Bylo to i u aut, které byly jinak pokud jde o korozi OK. Na Favoritovi jsem se s tímhle problémem nesetkal. Já jsem na své Feldě tady také něco málo měl, ale zlikvidoval jsem ji hned v zárodku. Přijde mi to, že to jde jakoby zevnitř. Taky jsem si všiml, že koroze v těhle místech se většinou vyskytla u aut se zabudovaným střešním oknem.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…