Škoda Felicia - koroze

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.02  10:52

    « Re: cerny silikon pod tesneni oken

    Silikon pod gumové těsnění předního a hlavně zadního okna vřele doporučuji - co nejdříve! Mám to vyzkoušené už od Favorita. Stačí normální sanitární tmel nejlépe čirý. Vtlačí se pistolí do spáry guma-karosérie po celém obvodu a prostor se vyplní. Těsnění se po obvodu lehce přitiskne ke kastli a tím se přebytek tmelu vytlačí. Po zaschnutí lze bez problému tmel z karosérie odstranit. Vyjde to na pár korun a tak 15-30 min. práce a výsledek stojí za to. Do auta nebude zatékat kolem těsnění což se stáva a u Fáva je to naprosto běžný jev. Navíc u zadního okna nebude zatékat do dutiny pod oknem a to je prevence koroze nad plastovou lištou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.07.02  16:52

    « cerny silikon pod tesneni oken

    Ahoj, nestříkal jste někdo preventivně silikon pod těsnění oken, aby to nerezlo a nezatýkalo?
    Musím vzadu odendat stříšku, pod těsnění se nedostanu? A jak se to dělá? Díky za informace.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  07:08

    « koroze

    Měl jsem feldu z roku 96 a rezla hlavně v lemech zadních blatníků(od otlučených kamínků) což by tak hrozné nebylo,ale koroze byla nejvíce patrná
    ve zkosené hraně střechy.Teď mám feldu z roku 95
    a koroze je také.Ovšem když jsem rozdělal tapecírunk 5-tých dveří tak jsem se zhrozil.Tam je
    to K.O. a to u té 96 rozhodně nebylo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.07.02  12:44

    « Re: Střecha

    Ano, měl jsem Sierru, ale ta již svoji historickou úlohu splnila :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.07.02  12:34

    « Re: MOTIP

    Jo, ale pokud jsou tam mikropóry, kterýma to leze zevnitř z uzavřených profilů (a těch je na samonos. kastli většina), tak ti to poleze za čas zase. To je problém např. zadních lemů, to co vidíš zvenku a jeví se jako malý puchýř na barvě, nerezne zvenku, ale zevnitř, z druhý strany je ten plech už pěkně načatej a prorejzá skrz.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.07.02  11:45

    « Re: MOTIP

    Opravdu? Kdyz rez zcela obrousim az na puvodni "leskly" kov, natru odrezovacem, pak zakladovkou a pak dalsi venkovni barvou, tak jsem nepozoroval, ze by mne cokoliv venku znova rezlo. Nemluvim ted o automobilu, ale to asi bude stejne, nebo ne? Reznout to nemuze, protoze se k zelezu nedostane ani voda ani kyslik...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.02  10:34

    « Re: MOTIP

    Veru nie, ked raz zacne plech hrdzaviet, tak uz bude hrdzaviet stale. A je jedno ci to obrusis az na kov. Po urcitom case to na tom istom mieste opät vylezie.... :-( Korozia sa da iba spomalit, ale v ziadnom pripade sa neda zastavit....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.02  07:51

    « Re: MOTIP

    quagaar: Jak to ze nevyhraji? Kdyz rez obrousim a kov osetrim, tak vyhraji...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  18:17

    « Re: Střecha

    Měl jsem "Feldu" pět let. V zimě nejeto, pravidelně myto a voskováno pouze ručně. Stále garážováno. Spodek ošetřen několik týdnu po koupi přípravkem BODY a dutiny voskem Valvoline. Přesto se cca po čtyřech letech objevily puchýře ve sváru přechodu střechy a zadního čela. Zjišťoval jsem proč tomu tak je a zjistil, že na vině je nekvalitní plech dovážený z Košic, který obsahuje velké množství uhlíku a má tendenci více rezivět než je obvyklé. Plech ze kterého se vyrábí Octávie a Fábie se dováží už pozinkovaný z Německa proč asi? Ruku na srdce rezavou Octávii jsem ještě neviděl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  14:55

    « Re: MOTIP

    Od motipu znám jenom něco jako rezistin ml, je to skoro stejný. Boj s korozí nevyhraješ :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.06.02  13:31

    « MOTIP

    Nemate nekdo zkusenost s antikoroznimi pripravky od Motipu? Slysel jsem na ne chvalu. Dovedou osetrit od koroze i nezzazsi mista v karoserii. Nevite o tom neco?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  12:45

    « Re: zadní lemy

    Po prostudování podrobně zadních lemů jsem na vnitřní straně nalezl malé puchýřky,tak jsem je
    strhnul a zjistil nepříjemnou věc a to počínající korozi.To u pětiletého vozu není moc COOL!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.02  19:24

    « Re: Střecha

    PTD: Neměl jsi náhodou Ford Sierra?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.06.02  12:30

    « Re:

    takovou radost ti neudělám - i "*" chce žít.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.06.02  09:53

    « Střecha

    Mám Feldu asi rok a čtvrt a rezaví v místech sváru plechy střechy a zadního čela v místech přechodu střechy do zadního skosení. To nemluvím o tom , že když přilítne šutr a poškodí lak, tak tam to samo rezaví taky. Jednou jsem už byl na opravě laku po malém škrábnutí aby to nezarezlo, ale nedá se jezdit s každou tečkou...Taky rezaví a to celkem fest kole odtokových otvorů z dutiny zadních dveří, jak se tam drží vytékající voda. Jinak zatím ok. Garážovaná je přez víkend a noc. Celkově si nedělám iluze o antikorozní úpravě. No snad tři roky vydrží....PTD
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.02  17:30

    « Re: Korozia

    co ti ja viem, umyval som ho minuly tyzden a nic, mozno som si nevsimol a kusok samponu mi kvapol do oci - nuz som videl rozmazane :-}
    je vsak aj pravda to co som uz napisal je celorocne garazovana a mozno je to aj tym ze na nej jazdi mama a ta zas tych kilometrov nenajazdi az tolko
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.02  16:17

    « Re: Korozia

    Tak to si sa asi poriadne nepozrel... :-) Verim tomu, ze by som tam nasiel zopar miest, kde je korozia... :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.06.02  17:40

    « Pátý dveře

    Ještě sem snad nepotkal Feldu, která by neměla problémy s korozí zadních dveří. Ten okraj je vždycky chycenej. U firemní feldy 98 se to loupe jak papír.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.06.02  14:42

    « Korozia

    Mame doma Feldu december 1996 a dovolim si cestne prehlasit, ze sa na nej neda najst ani jedna kvetinka hrdze. Je pravda, ze ju cely rok garazujeme a voskujeme kazdy druhy rok. ALE sesternica si kupila minuly Jun/Cerven feldu / dokonca s metalizou/ a uz sa jej robia na streche male bodky. Podotykam, ze ju ma cely rok von. Apropo byvame v Tatrach, co je asi tiez dost dolezita informacia. V zime kopec snehu /ked vyjde rok/ a v lete prazi slnko /ked vyjde rok/ :-}
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.06.02  12:14

    « Bez nadpisu

    Prosím Vás, nic sem už nepište. Za čtrnáct dní to spadne do archivu a mně už nebude lézt mráz po zádech :))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…