Fiat Stilo
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT
-
"-- skrytý --" 19.05.05 06:55
« RE: EURO
Vážení, podle technické dokumentace Fiat ČR je u jednotlivých typů motorů Stila následující označení EURO:
1,4 EURO 4
1,6 EURO 3 + EOBD
1,8 EURO 4
2,4 EURO 3 + D4
1,9 JTD 80 k EURO 3 + EOBD
1,9 JTD 115 k EURO 3 + EOBD
1,9 Multijed 16V EURO 3+ EOBD.
Ať nám Stilo jezdí >:D
MH -
« EURO
to Mitsi:
ale problém euro 3 nebo 4 by tě měl zajímat. Při prodeji ti nabídli fiat se 4 rychlostmi a pak ti dali jen 3 >:D A tobě to nevadí? Když už nic, tak jde aspoň o přestiž. Poslední ddracke warťasy splňovaly euro 2. Měly, ale už wv motory. To je * co?
A ještě k tvému počtu příspěvků!? Ty jsi tady asi od vzniku celého portálu nebo co? To je drsný počet.
to 1,6dynamic:
na začátku jsem měl jen obité ty dolíky před zadními koly. Ale teď je to celý práh. Je to na prd. Asi to udělám, jak ty. Nástřik a pak folie.
Ať nám to jezdí. -
"-- skrytý --" 18.05.05 17:32
« Re: Re: EURO
A víš vůbec, co je obsahem oněch norem EURO3 a EURO4, resp. čím se liší?
PS: Já to tedy nevím, jelikož mne to nezajímá. Ale jestliže např. kontrolka zapnutí bezpečnostního pásu přidá při testu NCAP tolik bodíků, že u hodnocení tzv. "na rozhraní" dokáže zajistit "hvězdičku navíc", kterážto tím pádem na pasivní bezpečnosti jako takové stejně žádný přínos neznamená, tak je to docela pakárna! Předpokládám, že i u benz. motoru bude mezi EURO3 a EURO4 podobný rozdíl. Naopak u nafťáku to bude už rozdíl citelný, jelikož EURO4 se zřejmě neobejde bez nějakého filtru pevných částic, což je pro ekologii přínos obrovský, zvláště pak při současné rozšířenosti nafťáků. -
« EURO
No, uprimne, docela mi na tom zalezi. Tedy, kdyz jsem nove auto kupoval, je to pro me celkem dulezity faktor. Navic by me to celkem zajimalo. Nejsem zadny ekologicky aktivista, ale proste snazim se na to koukat tak, ze pokud chci zit v aspon trochu normalnim prostredim, tak musim zacit u sebe. Nebyl bych ochoten za EURO priplacet penize, ale zase neni to pro me uplne bezvyznamny udaj. -
« Re: EURO norma
Nevím, když jsem kupoval Ideu s 1.4 Dualogic, tak mi prodejce říkal, že to bude Euro3 - pravda, jistý si tím rozhodně nebyl. A přišla Euro4.
IMHO Fiatu ČR je jedno, jaká verze mu přijde, protože v ČR není nějaké zvýhodnění pro osobní auta s Euro4 (alespoň pro soukromá). -
« obite prahy
to r.c.:
Ja som mal obite prahy uz po 20tkm. Holt asi sa u nas v zime viac posypa kamienkami. Jedine riesenie je prelepit este nove auto foliami 3M. Ja uz mam tiez striekane prahy a prelepene foliou .. inac je to bolest vsetkych aut, hlavne mercedesov, toyot, peugeotov a inych ktore maju rozne zahyby a vlnky. Ten chlapik co mi lepil tie folie vravel ze idu na dracku. -
« Re: Blinkre
to nemyslis vazne...to fakt za taku prkotinu chceli 345???ooooch :x grr, to mi zato nestoji. ja mam znamych v grife-tam by mi to spravili zadara vramci garancie ale problem je,ze maju zrejme ten nemecky ci aky..proste iny typ examineru. SW maju vraj najnovsi..asi pol roka dozadu, takze tym to nebude. ked som sa na to pytal v autotype, tak ti magori mi napisali,ze nevedia co sa pise na internete ale urcite to nejde...skratka "tazky odbornici"...takze jedine riesenie v BA - valusek, 345sk? :roll: :-( to skusim radsej este femoto alebo nieco blizko blavy, ked pojdem cestou.. -
« stilo 1,6 mw
Zdravím vespolek. Dlouho jsem se neozval. Ale byl hokej a ten mi dal pěkně zabrat. Po vítězném finále jsem nešel ani do roboty :*) Mistři jsou mistři.
Odpoledne jsem si pak šel mýt auto, abych se vyvětral. Díval jsem se na lak a je to hrůza. Ten prah je pěkně obitej. Auto r.v. 4/03 najeto 65 000km. Nevím co s tím. Asi to budu muset dát na nástřik :?: Není to obito jen v tom dolíku u zadních dveří, ale po celé délce prahu.
A jak jsem si všim máme tady nové přispěvatele :idea: (max, wimpi, stilo) Doufám, že vám to všem bude ok jezdit. A to wimpi doufám, že tvé problémy skončily.
Ať nám to jezdí. -
"-- skrytý --" 17.05.05 17:55
« Provozní zkušenosti - MW, 115 JTD
Zdar Stilisti !
Nejsem žádnej narcis a tak mě na autě zajímá hlavně, aby DOBŘE jezdilo. Zde jsou mé zkušenosti se Stilem MW - JTD 115, stáří 2 roky, najeto cca 80 000 km :
* Průměrná spotřeba 6 l/100 km, (jezdím vcelku svižně)
* Opotřebení pneunamatik značné, přední letní výměna po cca 40 000 tis., zadní po cca 60 000 km. Navíc mi v servisu jedny gumy zničili, když nastavili "předpisovou geometrii dle výrobce". Nyní mi již nastavují podstatně menší sbíhavost a gumy, zdá se drží.... Zimní gumy musím po dvou sezónách hodit do stoupy, ujel jsem na nich asi tak 30 000 km. Na všech gumách se mi sjíždí boky, ačkoli hustím na 2,2 baru.
* Po cca 75 000 km mi museli měnit tyče stabilizátoru přední nápravy - prý vliv našich kvalitních dálnic a silnic, FiAT na tyto dává prý v ČR záruku jen 20 000 km (!)
* Ve cca 60 tis. km se mi postupně prošoupala jakási podtlaková hadice u turba, což mělo za následek postupný pokles výkonu, nárůst spotřeby a kouřivost. Jelikož se to stalo v zimě a šlo o pomalý a plíživý jev, trvalo mi asi dva měsíce, než jsem to zpozoroval, dočasně žil v nejistotách, které se stupňovaly, až jsem se naštval a jel s tím do servisu.
Ta hadice se prý prodřela sama o spodní kryt motoru....
* Drobnosti : dvakrát prošoupaná guma na pedálu spojky, výměna ovladače ventilátoru nad tlačítkem varovných blikačů (přestala držet koncová aretace)
* Promáčkl jsem si kapotu na víku motoru při jejím domáčknutí (ten plech - to je papír !!!) - mám zde patrnou prohlubeň a prasklý lak
* Loupe se mi barva na spodní hraně pátých dveří, neboť tato hrana při zavírání / otvírání šoupe (dře) o horní stranu nárazníku.
* Vržou mi panty zadních dveří - vliv zimní solanky. V servisu dvakráte již mazali, ale nanamazali.
Jinak jsem s autem spokojenej - je to takovej tank na kolech. Naloží se do něj hrůza věcí a jede jako čert.
Zdravím - a jezděte rozumně a ne jako ti idioti, co začínají předjíždět těsně před horizontem a nebo před zatáčkou. Ty bych rovnou vraždil železnou tyčí. Wimpi.
*
* -
« Dotaz k stilo.org
Zdravím všechny příznivce Stil. Potřebuji radu, zaregistroval jsem se na Stilo.org, ale zapomněl jsem heslo, když si ho nechám zresetovat, přijde mi e-mailem nové, ale po zadání mi to stále hlásí, že je neplatné. Nemá někdo radu, co by se s tím dalo dělat? Dík.








1,6 16V
Motor, kterému nelze nic vytknout - výkonný (103 k), úsporný (průměrná spotřeba 7,3 litrů na 100 km) a šetrný (s velkou rezervou splňuje i nejnáročnější evropské normy EURO 4).