Fiat Stilo

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto ABARTH

    ABARTH 01.02.08  11:52

    « Re: Motor 2.4 20V

    Vlastním Stilo Abarth s motorem 2.4 20v (5-ti válec) a jsem s ním už téměř 2 roky spokojen (při koupi v ČR 42.000 km, nyní 89.000 km). Má pod plynem úžasný zvuk a pro bežnou jízdu skvěle kultivovaný což má za následek absolutní konfort a ticho při cestování. Samozřejmě se spotřebou se to dle způsobu jízdy tzn. cca 8-15 l/100 km (v mém případě dlouhodobě 9,3/11,4=zima/léto, v létě se dá jezdit rychle a "bezpečně"). Mohu jen doporučit :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto lettro

    lettro 31.01.08  22:28

    « Re: Motor?

    Mám Stilo MW s motorem JTD 1,9 59 kW (80 k). Podle všeobecného mínění, pokud nemá motor aspoň 100 koní, je slabý. Také jsem měl obavy, zda těch 80 koní nebude málo - předtím jsem měl Mareu 1,6 103 k. Byla to však tak výhodná koupě (toho Stila), že jsem to risknul a nelituji. Nemám sportovní ambice, ale na běžnou jízdu okolo 140 km/h motor stačí. Spotřeba dlouhodobá (podle palubního PC) je 5,8 l/100km. Auto jsem si dovezl z D v 9/2006, je vyr. 7/2003, mělo najeto 48 tis. km, dnes 67 tis. km. A spolehlivost ? Nechci to zakřiknout, zatím bez problémů. Jen spálená žárovka. Jezdím celý život v ojetinách a moje zkušenost je : co nejméně najetých km. Při větším počtu km (např. 150 tis. km) může být auto také dobré, ale to už záleží na pečlivosti předchozích majitelů.
  • « 00 Reagovat !

    foto milan3

    milan3 14.01.08  16:09

    « Re: Motor?

    Ja mam zkusenost s 1.9JTD v Doblo, za 3 roky provozu 110 tis. bez sebemensiho problemu. Jo vlastne ted jsem mel prvni problem, potreboval jsem skontrolovat vodu do ostrikovace a neumel jsem otevrit kapotu! >:D >:D >:D
    Jinak auto je ve stavu kdy nebude opetovne problem s najezdem 400 - 500 tis. km, to uz mam vyzkouseno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.01.08  15:47

    « Re: Motor?

    Reaguji ne předešlý příspěvek :

    Dotaz 1 : Stačí. Auto se s tímto motorem dokáže plynule rozjet a pak může jet buď dozadu a nebo dopředu. Směrem dopředu podle názoru mé manželky vcelku i dost vysokou rychlostí.

    Dotaz 2 : Rád bych se podělil o své zkušenosti s diesely od Fiatu. Ale mám zkušenost jenom s jedním tímto dieselem, takže asi nemůžu tvrdit, že se jedná o zkušenosti (v číslem nožném). Spíš se tedy asi jedná o jednotlivou konkrétní zkušenost s tím jedním dieselem... A jednotlivá zkušenost nemá dostatečnou vypovídací hodnotu. A objektivní už vůbec ne. To nás kdysi dávno učili ve škole. Takže raději nebudu mlátit prázdnou slámu.

    Dotaz 3 : Jsou spolehlivé. Občas je sice nutno s nějakou nepříjemností zajet do servisu, ale více než 10 x za rok to snad nebude nutné. Alespoň já jsem tam tuším za rok asi vícekrát nebyl. A nebo se pletu ?

    Wimpi 8-s
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.07  08:19

    « Motor?

    Ahojte, chcel by som sa opytat, ci na Stilo Wagoon, staci motor 1.9 JTD 85kW?
    Ake mate skusenosti s dieslami od Fiatu?
    Mam zaujem kupit Stilo r.v. 2004, su spolahlive?
    Dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.07  12:00

    « Re: problém duál klima...

    Ja mel podobny problem. Obcas leva pulka klimy nereagovala na nastavenou teploty a topila jak o zavod. Vse vyresila oprava jednoho ze servomotorku. Nebal bych se to opravit svepomoci. To, ze servis nevo meni, neznamena, ze je to neopravitelne. Muzes mit klidne jen spatny kontakt apod.
  • 00 Reagovat !

    foto Mr-Murphy-

    Mr.Murphy_ 29.06.07  09:53

    « problém duál klima...

    Ahoj všichni, potřebuju poradit. Mám Stilo s duál klimou, najeto 190tkm, stáří 4 roky a poslední dobou se mi stává, že mi ventilátor nechce foukat směrem "na posádku". Fouká bez problémů na nohy nebo na sklo, ale když přepnu na foukání na posádku (->), tak nic. Ventilátor hučí, ale dovnitř neproudí žádný vzduch. Z útrob auta jsem slyžel takové chroupání, jako že asi blbnou nějaké servomotorky, které ovládají klapky regulující směr proudění vzduchu. To je problém č.1. Další problém je, že když jsem včera jel, tak jsem klimu nastavil na "mono" a 20st. a z jedné půlky (spolujezdec) šel vzduch správné teploty, ale z té druhé (na řidiče) šel vzduch opravdu horký. Je dobré si ověřit, že klima je opravdu duální ;-) ale raději bych, aby z ní šla teplota, kterou potřebuji.
    Máte někdo zkušenost s tím, co píšu výše? Díky moc za názory a ať vám to jezdí ;-)

    Stejný dotaz jsem dal i na Stilo.org - takže piště kam je libo ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Mr-Murphy-

    Mr.Murphy_ 29.06.07  09:51

    « problém duál klima...

    Ahoj všichni, potřebuju poradit. Mám Stilo s duál klimou, najeto 190tkm, stáří 4 roky a poslední dobou se mi stává, že mi ventilátor nechce foukat směrem "na posádku". Fouká bez problémů na nohy nebo na sklo, ale když přepnu na foukání na posádku (->), tak nic. Ventilátor hučí, ale dovnitř neproudí žádný vzduch. Z útrob auta jsem slyžel takové chroupání, jako že asi blbnou nějaké servomotorky, které ovládají klapky regulující směr proudění vzduchu. To je problém č.1. Další problém je, že když jsem včera jel, tak jsem klimu nastavil na "mono" a 20st. a z jedné půlky (spolujezdec) šel vzduch správné teploty, ale z té druhé (na řidiče) šel vzduch opravdu horký. Je dobré si ověřit, že klima je opravdu duální ;-) ale raději bych, aby z ní šla teplota, kterou potřebuji.
    Máte někdo zkušenost s tím, co píšu výše? Díky moc za názory a ať vám to jezdí ;-)

    Tento přispěvek mám i tady: [odkaz] , tak je jedno, kam napíšete...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.07  20:27

    « Re: FIAT STILO 1.2 16 V

    Zkus se mrknout na Stilo.org, popřípadě se tam zeptej. Vždy někdo rád poradí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.06.07  13:06

    « FIAT STILO 1.2 16 V

    Zdravím všechny příznivce Fiatů, mám dotaz jestli někdo z Vás už náhodou na vozidle Fiat Stilo 1.2 měl závadu s klepáním motoru, či při startu za studena se vozidlo více třepe, bylo mi řečeno, že to způsobuje start na 3 válce, vypadá to jako by vysadil automatický sytič, v řídící benzinové jednotce je taky vypsána chyba něco jako processor fault, nebo něco na ten způsob,ale na přístrojovce nesvítí žádná z kontrolek hlásící poruchu. Po chvíli se vozidlo zahřeje či promázně a jede bez problému, poté pak při dalším startu již tento problém není, až zase po delší odstávce vozidla, alespoň tak 8-10 hod.
    Dík za vaše rady či zkušenosti. (Tomíči)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  21:33

    « Re: Motor 2.4 20V

    Podívej se na stilo.org, tam to pár lidí má.
  • 00 Reagovat !

    foto pretekar

    pretekar 24.04.07  21:08

    « Motor 2.4 20V

    Zdravím Vás, chcel by som vediet či máte niekto skúsenosti s týmto motorom, klady, zapory a pod. Rozmyslam totiž nad Stilom len som neni rozhodnuty aky motor. Do uvahy by pripadal aj 1.8 ale moj subjektívny nazor je ze by to bolo slabe. Dakujem všetkym.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  11:30

    « Forum na Cafe ????

    Tak tady asi končím, new face se mi vůbec nelíbí a navíc nefunguje edit ani prohlížení před odesláním. ;-\ Bye bye, Ať Vám všem Fiaty jezdí :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.04.07  11:29

    « Forum na Cafe ????

    Tak tady asi končím, new face se mi vůbec nelíbí a navíc nefunguje edit ani prohlížení před odesláním. ;-\ Hlavní problém nepřehlednosti stejně nebyl odstraněn a že si mohu dát obrázek k nicku, to umí každé jiné pořádné fórum. Abyste rozuměli, neodcházím od lidí zde, ti jsou fajn, ale aby technická úroveň fóra klesla takovým způsobem, to je na mě moc. Občas sem zabrousím a pokud budu mít co napsat pošlu dotyčnému mailem nebo SZ. Bye bye, Ať Vám všem Fiaty jezdí :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.04.07  21:11

    « Immobilizer?

    Diky moc, zavada je doufam odstranena, pry nejaky spatny kontakt na pravem bocnim airbagu. Jeste se chci zeptat na jednu vec: neresili jste nekdo problem s tim, ze vam jednou za cas motor nejde nastartovat, sviti trvale kontolka immobilizeru a motor nastartuje az napotreti po vytazeni klicku? Tohle se mi stalo poprve nekdy v listopadu a podruhe a naposledy vcera. Nevim, co si o tom myslet, cim to je, jestli ma cenu to resit se servisem ci zda hrozi, ze nenastartuju priste vubec... Diky Radek
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.03.07  07:23

    « Značka tlumičů

    Přátelé zdravím.
    Nevíte někdo jakou značku tlumičů fiat montuje ve výrobě? Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.03.07  20:22

    « Bez nadpisu

    Tyto "poruchy" jsou většinou dílem poklesu napětí, díky kontaktům na různých spojích...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.07  21:57

    « Svitici kontrolky

    Ahoj, mam Doblo 1.6 a resim ted problem se sviticima kontrolkama. Pred mesicem mi svitila kontrolka EBD, byl jsem v Imofe, ten mi to nacetli nauctovali 700Kc a rekli, ze je to kolisanim napeti, coz je pry normalni. Ted mi zase stridave sviti-nesviti kontrolka airbagu, chystam se s tim do Krenic je vyzkouset. Mam jednak obavu, aby nebyla nejaka zavada za drahy penize, a nebo to, ze mi to bude porad ruzne blikat, ja budu jezdit po servisech a porad platit nacitani stavu ridici jednotky. Nemeli jste nekdo podobny problem, jak to resit? Diky Radek
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.03.07  08:10

    « stilo

    to dlabas: No ja mam 1.6 (robi sa iba 5 stupnova), ale to je pre tvoju priatelku asi zbytocne...kludne chod do 1.2, alebo najlepsie do 1.4, obe su so 6 stupnovou prevodovkou.... Dynamika primerana a spotreba uplne v norme. Diesel by som na 15.tis km nevolil, lebo je drahsi ako benzin a vyrazne viac opotrebovava prednu napravu (lebo je tazsi). A urcite by som volil 3dv. model... good luck pri vybere...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.07  23:38

    « Rady Stilo

    Zdravím,
    přítelkyně uvažuje o koupi Stila r.v. 2003-víš do 200.000,-
    Ročně najede cca 15tis km - benzín nebo naftu?
    Jezdí předpisově a bude jezdit 40km do práce a zpět.
    Jaký by jste doporučili motor - spotřeba - spolehlivost.
    V kterých motorizacích je 6-ti kvalt?
    A na co si dávat bacha.
    Předem díky za reakce
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…