Fiat Stilo

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.02  13:45

    « Re: to mfilip

    www.periskop.cz - prodeje v CR
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 18.01.02  12:23

    « Re: to MFilip

    Kde se ta statistika dá najít?Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.02  11:50

    « Re: to Pavel KR5

    sakra, ta Octavie musela byt asi hodne jeta - nebyla firemni ? ten starej TDi 81kW je proti JTD 110 vyrazne lepsi, jak ve spotrebe, tak v pruznem zrychleni, tak v maximalce. Tocak je u Octavie taky vyssi. Sice je jeho maximum "az" v 1900 otackach, ale to vubec nevadi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.02  11:38

    « Re: to dall

    dival jsem se na prodeje, letos se prodalo u nas 104 Stil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.02  11:26

    « Re: to dall

    Fiat ma cil prodat letos 1500 Stil. Na silnici jsem zatim nevidel ani jedno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.02  11:23

    « Re: to dall

    Mne prece je nemecke vozy vice pripomina P 307, hlavne pohled zezadu mi silne pripomina Golf IV. Stilo je zezadu unikatni, ale moc to moje gusto neni, hlavne mi 5D pripomina takoveho neco japonskeho, jako Micra. Vsimnete si velke podoby predku Stila a noveho Daewoo: [odkaz] ono zrejme Fiat spolupracuje s Daewoo vice, nez jsem si myslel, on treba Matiz byl puvodne Fiat, ale Fiat dal prednost studii Seicenta, a "Matize" prodal do Koree.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  10:30

    « to dall

    Jasně OK. Ono jde taky o to, že někdy fakt člověk kápne na auto, které je svým způsobem anomální, a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu, a to dokáže při tak malém množství zkušebních vzorků značně skreslit názor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  08:08

    « Re: to autokomplexcz

    To je určitě pravda, ale já jsem pouze prezentoval svůj názor a ten je vytvořen na základě zkušenosti,kterou jsem popsal.S koncernem VW nemám tolik zkušeností,abych mohl hodnotit a porovnávat každý model, ale s Octavii jsem něco najel(i když s benzínem) a i celkový dojem z toho auta mi nějak nesedí.Mám prostě pocit že například Marea(o Stilu to platí dvojnásob) je mnohem líp ovladatelná a předvídatelná a že člověk sebou nevozí tolik zbytečného železa jak u Octavie :-) Ale musím uznat, že Octávka je první auto od škody, které je fakt na úrovni a nabízí něco uplně jiného něž na co byly lidi od škodovky zvyklí.V tomto ohledu se zahraniční auta hodnotí obtížně,protože tam ta kvalita a modernizace přichází postupně model za modelem - i když třeba pro Fiat byla tím skokem třeba Brava, tam to šlo hodně dopředu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  01:11

    « Re: to dall

    pardon "objektivity"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  01:09

    « to dall

    V rámci objektiviti je vhodnější projet postupně pár modelů jedné značky se stejným motorem a pár modelů druhé značky se stejným motorem. Někdy se může stát, že se potkají různé anomálie skreslující výsledek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.02  19:21

    « Re: to Pavel KR5

    Bylo to JTD 81 kW.
    Lepší se jevilo v celkovém výrazu toho motoru.Hlučnost byla asi stejná, ale jak jsem psal,mělo to najeto 3 km, ten motor potřebuje sednout.
    Co bylo výrazně lepší byl zátah motoru,krouťák je tam posazen na nějakých 1500 ot,a celkově je z toho auta pocit,že má mnohem větší chuť se točit i do vysokých otáček, což u dieselů není moc často vidět.Váha obou aut je téměř stejná a tak si myslím,že se to dá srovnávat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.02  19:18

    « to autokomplex

    beru to obecně - ten PD system se mi prostě není sympatickej
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.02  12:42

    « Re: to dall

    to dall: Vcem bylo to JTD v Maree lepsi nez TDI v Octavce? Dynamika? Pruznost? Nizsi hlucnost? Kultivovanost chodu ... ?


    Jo a ktery JTD to bylo - 77kW nebo 81kW?
    Diky za info.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.02  06:59

    « Re: to dall

    Proč si Fiat neposvítí na dovozce je zajímavá otázka,řekl bych,že náš trh je na tolik malý že se jim to prostě nevyplatí povolávat sem nějaké marketingové odborníky a řešit to.Navíc není nejlepší situace ani mezi dealery samotnými(vím o čem mluvím).Pokud mám správný přehled o německém trhu, tak hlavní tahoun je Ducato a Punto.Není na tom špatně ani Marea a Seicento.Stil se od zahájení prodeje objednalo asi 5.000, což je poměrně dost.
    K těm motorům VW, nejsem odborník na všechny jejich typy, ale porovnával jsem motor 1.9 TDi 81 kW, v Octavii Combi s motorem 1.9 JTD v Marea Weekend a i majitel té Octavky uznal že JTD funguje líp a to ta Marea měla najeto asi 3 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.02  20:17

    « to dall

    1. ad dovozce - to je přece škoda, ne? Proč si na nej mateřský podnik neposvítí?
    2. ad Německo - otázka je kterým modelem nahánějí procenta na trhu... Puntem, Bravou, Multiplou....?
    3. ad TDI - který TDI máš na mysli? 1.4TDI, 1.9TDI PD 150PS....?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.02  17:38

    « Re: to wolff

    Přesně tak, u tohoto vozu se (bohužel) zaměřili na to, co chce majorita trhu nebo škaredě řečeno na masovej vkus. A ten nemůže být nikdy dobrej (např. sledovanost TV Nova napoví, kde je asi náš masovej (ne)vkus). Trochu moc závorek :-) To s tím TDi jsem jen tak plácnul, nikdy bych si nedovolil srovnávat tyto agregáty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.02  06:56

    « Re: to wolff

    Proč má Fiat propad prodejů o 19%? Zeptej se na dovozci,proč tam chrápou a nejsou schopni přizpůsobovat se trhu.Ale o kvalitách Fiatu vypovídá německý trh,kde jsou na tom moc dobře.Stilo je tak trochu ustupek právě pro němce a pro jejich vkus,v interieru, pokud má byt moderní a plnit bezpečnostní normy dnes už mnoho nevymyslíš,takže proto ten look ala VW.
    Co se týká motorizace tak motor 115 JTD je o hodně lepší v jízdní dynamice než Tdi od VW.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.01.02  20:40

    « to autokomplex

    a co koncernový TDi, nebylo tam pod kapotou? :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.01.02  20:08

    « Re: to wolff

    O tom se tu právě vede diskuse. Já si myslim, že Stilo tak trochu krok stranou (do Německa). Někomu se to ale třeba bude líbit. Mě osobně Stilo zepředu připomíná Passat (bez prolisů kapoty). No a to další? - viz níže
    :-))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.01.02  19:16

    « to wolff

    Tak co říkáš na Stilo panáčku? Sorry ale nějak mi to připomíná VW styl. Nebo že by se mi to jenom zdálo? Ta palubní deska, její tvar, rozmístění ovladačů, přední světla, linie C sloupku. Přimhouřím li oči, tak nějak trošku vidím A3 skříženou s posledním faceliftem Pola 6N. A i ty ceny jsou okopírované v Německu. No, řekl bych že Fiat tak nějak přešlapuje a snaží se najít svou perspektivní identitu. Holt s Multiplou to nevyšlo, tak najeli na osvědčený model německých konkurentů. Mimochodem, v ČR Fiat zaznamenal propad meziroční prodejnosti o nějakých cca 19%. Čím to?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…