MITSUBISHI

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Mitsubishi

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  17:01

    « Re: 4 WS

    Tompo, pochlub se co jsi kopil za stroj !
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  16:43

    « 4 WS

    To CyborgRS> Tak už mám krasavce doma ve stodole, teda řeknu Ti, to je svezení.
    Příští týden jsem objednaný do servisu, výměna rozvodového řemenu,olejů a kontrola brzd. Těším se na zimu, až napadne sníh, to bude poklouzáníčko.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  16:07

    « Re: Data

    Už předem díky a hezkou dovču.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  12:17

    « Re: Data

    To RR. Jasně zajistit, alespoň něco, určitě půjde. Příští týden jedu na dovču, tak to bude až v září. Neva?
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  08:29

    « EVO VII

    Evíčko mám alespoň jako wallpaper :-) Jo, těžký život, hezký sen....
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  08:27

    « Data

    To CyborgRS> Takže k těm manuálům... já taky, tak jako nás většina majitelů ojetin, nemám k autu žádný manuál, takže někdy i obyčejný jednoduchý údaj prostě nemám kde zjistit. Například točivý moment (ten už teda vím, ale chvíli to trvalo), jeho křivku, velikost nádrže (!!!), atd.atd., to prostě v techničáku není... Máš-li tedy možnost někde mi takový soubor údajů zajistit pro Lancery 1.6 (motor 4G92) rv. 93, řekni a určitě se nějak domluvíme... Stejně tak i s těmi servisními, ale je fakt, že já do toho hrabat asi nebudu, na to ani nemám čas.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  20:22

    « 4 WS

    To Tompa> Tak co Galant, jak to dopadlo, koupil jsi?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  19:53

    « EVO VII

    Mít na to, nebyl by problém mě ukecat, zrychlení z 0 na 100 km za 5,2 sekundy, co k tomu říct :o)
    Někde jsem slyšel, že to má aktivní mezinápravový a zadní diferenciál, je to pravda?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  16:16

    « Re: GDI

    Kamos ma Carismu 1.8GDI LS, dovoz Nemecko najeto 120 tis. km a nema zadny problem. Prum. spotreba 7.5l na 100 km. Cesta na autosalon do Brna, ve ctyrech lidech a pri dodrzeni rychlost limitu prumer 5.7 to mne prijde celkem slusny.
    Mimochodem panove co rikate na Lancer EVO VII,to je pekne ostra pila, ze?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  15:00

    « GDI

    Motor GDI s přímým vstřikováním benzínu do válce, není tak velká novinka. Bylo vyrobeno již kolem 1 milionu kusů, vyrábí se celá řada od 1,5l do V6 3,5l.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.08.01  16:17

    « Carisma 1.6 vs 1.8

    Jestli je pravda že 1.8 GDI ma japonskou převodovku=mémě problémů, tak v nabídce je Carisma 1.8GDI LX, servisní kniha+alarm+klima+DO, r.v.1998, 92tkm,za 325000Kč,nevím o kolik je lepší ten motor GDI a zda to stojí za ty peníze navíc,dle výrobce má nižší spotřebu než 1.6,ale jaké je to s životností, když je to novinka ?
    Svezeni s 1.8 bude asi větší požitek jaké máte zkušenosti ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.08.01  14:27

    « Re: Carisma vs Galant

    U modelu Carisma s motorem 1,8 GDI (přímý vstřik benzínu), nešla naštěstí převodovka Renault použít, montuje se made in Japan a problémy nejsou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.08.01  14:22

    « Re: Ceny náhradních dílů

    Naprostej souhlas, mám podobnou zkušenost, mechanické díly jednoznačně originály, kvalita je nesrovnatelná.
    Konkrétně výfuk Bosal odešel do sraček po dvou letech, stejný díl výfuku original , drží čtvrtý rok a "nema problema".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.08.01  14:11

    « Re: Carisma vs Galant

    Koukám, že ta Renault převodovka se fakt povedla. Teď, když to slyším, jsem si teprve dal dohromady, že jeden známý si u V40 stěžoval na nepříliš dobré řazení, vibrace páky či co, no prostě se mu to nelíbilo a když mu u Volva řekli, že tam je převodovka Renault, tak zalapal po dechu a řekl, že Volvo už nechce...

    No a ten stejnej * je i v Carismě, tak to je teda tragédie. Doufám, že to bylo jen omezenou dobu a že to už vylepšili, Rendíci...
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.08.01  14:00

    « Ceny náhradních dílů

    Ohledně toho názoru, že Japonci mají dražší náhradní díly mám tento postoj:

    Ano, třeba brzdový kotouč na Mišáka origoš od Mišmechaniků vyjde třeba na 5k. Ovšem existují "značkoví" výrobci náhradních dílů, kteří nabízejí díly na všechny možné vozy. A pokud mají daný díl i na Mišáka, není většinou důvod, aby měl principielně odlišnou cenu od dílu na Ford a pod. Tak tomu taky skutečně je. Takto lze sehnat brzdový kotouč zhruba za polovic, asi i míň.

    Big problém, který mne ale trápí je: JE KVALITA TĚCHTO DÍLŮ STEJNÁ???? Všechny moje dosavadní zkušenosti naznačují, že NENÍ. Konkrétně myslím u Japonců. A tudíž je na každého zvážení, jak si posoudí nákup dílu: Jestli mu stačí levnější méně kvalitní, ale na kratší dobu, nebo dražší, ale na delší dobu.

    Co se týče cen jiných náhradních dílů (které se nedají sehnat od "OEM" dodavatelů, tam jsou ceny v průměru asi opravdu vyšší. Ty bude ale většina uživatelů potřebovat spíše jen při dopravní nehodě.

    A jaké máte zkušenosti vy?

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.08.01  08:51

    « Re: Mitsubishi nebo neco jineho ?? - 2Mirdas, 555

    Vacka, klukovka, lambda,... je ich dost, ale ako som napisal, uz je ten roziel zmazany. Dnes ich maju vsetky vozy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:50

    « Re: Carisma vs Galant

    Zkus se povozit s Carismou a napiš svůj názor.Ta první(se serv. knihou)nevypadá zle.
    Při troše trpělivosti se nechá sehnat Galant po prvním majiteli - do třista litrů - rok výr. cca 95-96, s kilometrama do 100 tis.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:45

    « Re: Carisma vs Galant

    Problémy převodovky(Renault) u Carismy byly hlavně s nepřesným řazením, které se nedalo díky nápaditému technickému řešení odstranit. Človek přesednuvší z Galanta do Carismy si připadá jako v autoškole. U brzd se jednalo o kotouče, střelci je byli schopni zlikvidovat po 30 tis. km. Po zahřátí a následné ochlazení, to nedrželo tvar, muselo se to stáčet, čímž se dostal pod min. sílu a následovala brzká výměna. U brzd desek byl použit sračkový materiál(Textar), opět střelec to zlikvidoval po 5 tis.km, což pro člověka, který měl Galanta, kde na nich bez problému najel 50 i více tis. km trochu nezvyk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:30

    « Re: Ó!! (to CyborgRS)

    Ne tak k informacím, ale jedná se spíše o praktické zkušenosti. Se získáním podrobných technických dat mohu pomoci, záleží o co jde konkrétně. No a myslíš-li těmi manuály, manuály servisní, mohu býti také nápomocen, byť v omezené míře.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  19:17

    « Carisma vs Galant

    Carisma je po prvním majiteli,r.v.1998,servisní knížka,najeto 76tkm,1.6GLXi+klima+dálkové+alarm, cena 269000Kč///druhá je po prvním majiteli,1997, servisní kniha,110tkm,1.6 bez klima 233000kc/// Galant r.v.1996,79tkm,benzin1.9,+dálkové+alarm, za 199000Kč
    Díval jsem se na statistiky poruch dle (TUV)a Carisma je 80 ze 100(nic moc),Galant je na tom lépe,ale tento nemá servisní knihu ani klima.Tak nevim co je lepší. A co Mondeo?
    O Carisme jsem četl na netu problemy majitele s převodovkou a brzdama Tak jak jste psali.
    Až to koupím tak s tím chci chvíli v pohodě jezdit a ne hned měnit převodovku nebo brzdy :-).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…