Odhlučňování vozů, materiály, co, kde, jak ?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto Barny134

    Barny134 27.11.20  17:42

    « Odhlučnění

    Pro odhlučnění v motorové sekci jsem používal Neoprene 6, ale ten mi vyhořel za 1 rok exploataci. Pak jsem zkoušel o něco dražšího, a to STP headtshield a to už trvalo déle ale za par takových pokusu se mi to přestalo bavit a dal jsem auto do servisu (příp. [odkaz] ) a tak mi udělali odhlučnění se kterým jezdím i teď, už to skoro 4 roky neměním. Nějak tak, zaleží na tobě, pokud to chceš dělat sám a pořad to opravovat nebo si vybereš servis )))
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.05  10:47

    « Přídavná sada

    Chci se zeptat co je v té přídavné odhlučňovací sadě od Mikry. Má to cenu kupovat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.03  08:51

    « Felda

    Mám Feldu 1.6 GLX MR 97 takže už v sérii měla všechny sériově montované odhlučňovací prvky, ale po zkušenostech s Favoritem 89, kterého se mi podařilo odhlučnit asi na úroveň sériové Feldy, bylo přece jenom i na Feldě co vylepšovat. Tak tady je pár typů : 1) Na kapotu pod černou orig. textilii jsem přihodil vrstvu z mat. Mikra. 2) Matroš z Mikry přišel i na gumové orig. díly na dělící stěně za topením. 3) Doplnil jsem odhlučnění topení (sada z Mikry). Chtěl jsem udělat i stěnu za motorem (jako jsem to měl u Fáva) ale kvůli servu jsem se tam není místo. 4) Na podlahu pod zadní sedadla a do kufru přišel cca 1.5 sm široký čalonický Filc (jeden velký kus zastřižený na míru). 5) Na dno kurfru po stranách rezervy jsem dal taky matroš od Mikry. 6) Dál jsem naohybal štít z pantalu a dal ho mezi zadní tlumič a dno kufru. Ze strany od výfuku jsem ho polepil žáruvzdorným mat. od Mikry. 7) Trochu taky pomůže montáž plastových podběhů na předek a z hlediska protikorozní ochrany je to k nezaplacení. Výsledek je vcelku slušný. A kolik to vyšlo? Něco přes metr čtvereční mat. Mikra (cca 500), sada na topení (cca 200), čalonický filc asi 1,5 čtverečního metru (cca 250), pantal cca 50x40 cm a nějaká hodina vlastní práce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.01.03  18:53

    « ANS pena versus VATA

    Ono asi bude lepsie pouzit na odhlucnenie ten molitan, ci ANS penu, nedrzi to vodu, nic sa neprasi...
    Necakajte ale zazraky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.03  08:26

    « Re: Sada z Mikry na favorita

    Jednou jsem z tohoto materialu vyrezaval nejake kusy, a abych zabranil trepeni na okrajich, zatrel jsem okraje barvou (myslim ze nejakou starou zakladovkou). Okraje pak ztvrdnou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.01.03  07:14

    « Sada z Mikry na favorita

    Včera jsem nalepil do favorita (r. v. 1990)základní odhlučňovací sadu z Mikry, což jsou 3 díly na kapotu (mezi výztuhy víka) a 2 díly (cca. 20x40 cm) na svislou přepážku mezi motorovým prostorem a kabinou (za baterii a na druhé straně za motorkem stěračů). Dnes ráno po jízdě do práce musím konstatovat, že sice znát to je ale nic moc... Řekl bych, že když jedu s 3cm vrstvou sněhu na přední kapotě, tak je to odhlučněné lépe... Nemile mě však překvapilo, že jednotlivé díly sady jsou jen vyřezané z nějaké metráže a vůbec nejsou po stranách nějak olepené nebo obšité, takže při montáži se z toho uvolňují skelná vlákénka - mě to kousalo do rukou až pod lokty, i když jsem se průběžně ofukoval stlačeným vzduchem a pak doma jsem to ani nemohl pořádně smýt. Teď už mě to zase kouše mezi prsty, a to asi jen od toho, jak jsem jel tím autem... Ještě mám od Mikry tu přídavnou odhluč. sadu, tak ji tam zkusím také, ale od toho si už moc neslibuji. Asi časem koupím 15mm samolepicí mirelon s Al folií a všechno od Mikry tím ještě jednou přelepím. Na víko motor. prostoru dám 1 velký díl i přes ty výztuhy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.12.02  12:51

    « Re: felda combi

    ten cierny filc je dobry, je zlepeny z dvoch kusov, medzi
    nimi je vata 20 mm, dobre by tam bolo zavarit vatu do folie, aby to nevlhlo, a potom vlepit do nejakej !!_nehorlavej_!! tkaniny,aby to aj drzalo, asi ako to ma felda. Hm mozno sa daju pouzit orig, prichytky z felicii... a radsej 40mm vaty ako 20. ;-)) (alebo 2 vaty 20mm z hlinikovou foliou, zlepene dohromady hlinikom von..) mozno sa da prerobit/prisposobit tlmenie z felicii, hm to som neskusal..
    v kazdom pripade to tlmi, a na felde to je pocut.
    (nielen pri zatvarani kapoty :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.12.02  12:32

    « Re: felda combi

    OK do motora staci sada z mikry, naco vymyslat vymyslene. To odhlucnenie spodku feldy ktore je popisane nizsie vyjde na cca 1500-2000 Sk, + doska na podlahu.(300) a hodne prace. Na materialoch sa
    neoplati setrit.
    Inak zatlmuju aj firmy, na slovensku myslim ze ww.autodax.sk, cele to vyjde na cca 42.000 sk, co by som si teda rozmyslel. (200 hodin prace.)
    Moja felda ma cca 90.000km a 5 rokov, takze sa to
    este hadam vyplati zatlmit, samo ze nie firemne,
    vlastnorucne. Cele zatlmenie vyjde na cca 5-6 tSk,
    co nie je az take zle.
    kuknite na autodax je tam toho hodne co by nas mohlo zaujimat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.12.02  21:24

    « Re: felda combi

    www.mikra.cz pouzil jsem tu zakladni a pridavnou sadu, takze jsem polepil kapotu zespoda, prepazku za motorem, prepazku pred kabinou a spodek + vrsek topeni... ani to netrvalo moc dlouho, nejkrizovejsi bylo lepeni na tu prepazku u kabiny, kde jsou pruchodky kabelu, baterka a hydraulika svetel + motor steracu - u baterky to slo celkem dobre potom, co jsem baterku odsrouboval a odsunul (nechtelo se mi ji vyndavat, protoze je tam rozperna tyc a je s tim hodne prace baterii tam pak napasovat zpatky), na leve strane u motorku steracu jsem vymeknul a tu vlozku rozriznul na dva kusy aby to slo snadneji...

    jinak mu dalsi plan je takovej ten cernej filc co maj felicie zespodu na kapote...

  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.12.02  20:53

    « Re: felda combi

    cim si motor priestor. fava obalil, jaky matros si pouzil_?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.12.02  20:52

    « Re: felda combi

    tomu verim, zda sa mi akurat ze po odhlucneni v tom aute nic neodvezem. Tak akorat 50 kilo.
    a potom vyhodil som krabice od naterovych hmot cim som auto tlmil, teraz to mozem v obchodoch hladat odznova.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.12.02  18:32

    « Re: felda combi

    dost dobry... ja se ve favu zatim zmohl jen na motorovy prostor (mikra rulez!) a je to celkem dost velkej rozdil... uz je to skoro na urovni seriovy felicie :)...
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.12.02  16:32

    « felda combi

    co sa odhlucnenia felicii tyka (mam kombi), da sa dosiahnut asi -6 dB, (asi o polovic), ale je to
    narocne na spracovanie.
    Najvetsi problem je urcit zdroje hluku vo felicii.
    podla mna su to:
    1. vyfuk cast od motora po kat
    2. podlaha, podbehy (hlavne pri dasti a prejazdoch nerovnosti)
    3. strecha, zadne plato, kufor ( hlavne kombi)
    4. predne okno
    5. vsetky dvere
    zacal som to postupne "vylepsovat". Najprv som vyhodil sedacky,
    krizovy nosnik sedaciek som vyplnil PU penou.
    Podlahu som natrel zakl. farbou, potom som nalepil asfaltove pasy (staci aj obyc YPA hr. cca 4mm)
    nakoniec som to zatrel kaucukovym trvale pruznym naterom. (cca2-3mm), 2 vrstvy.
    Nato sla posledna vrstva obyc. molitanu 10mm, a uz len koberce, sedacky.
    Pod ten koberec treba davat tenke materialy, inak ho nedate nazad.
    V lete YPA nesmrdi.Ak vam natecie vela vody do vozu, musi to ist po molitan vsetko von,
    pozret, prip.vysusit. Normalne zmacanie v zime neni na skodu. Hrdzu to nechyta, je tam hodne naterov, osetrene hrany plechov atd.
    Podbehy vpravo a vlavo boli vystriekane rezistinom a naplnene PU penou (Soudal).
    Ta pena velmi netlmi skorej spevnila tu chabu konstrukciu. Drobne suciastky vo dverach
    som vytesnil silikonom, kvoli drncaniu. Tapacirunk sa neoplati davat len tak dole, zakazdym treba
    povymienat tie plastove uchyty. (kus cca 11 Sk!!!) inak to nie je celkom ono. (som maximalista)
    V kufri som dno osetril od hrdze(!!!), natrel to zakladom, kaucukom, nalepil molitan, a vyrobil
    som aj podlahu z preklizky. (mam LPG) podlaha je uchytena na otvoroch pre hacky na batozinu, cele sa to zdvihlo cca o 40mm (toroidna nadrz na plyn).
    Navrch siel gumenny koberec, poznate ho zo vstupnych hal, su to tie cierne koberce
    na zachytavanie spiny.(hrubka cca 10mm) Ten koberec je samozrejme otoceny opacne. Gumou hore.
    Lepsie to vyzera, a staci ho utriet. Nechyta to tak spinu ako ten drbnuty povodny.
    Boky kombika, bocne "kufriky" boli spevnene PU penou, streknutou dopredu, rovnako aj dutiny pod
    nimi. Bez obmedzenia priestoru v kufroch...Vnutro kufrikov som samozrejme vystriekal zakladom, a kaucukom. Potom tam sla ta pena.
    Je to hned ine auto, rozdiel je markantny, hlavne pri dasti, stichlo to o dost, ale este to nie je na max.
    Tak a teraz je na rade strecha, palubovka,dvere, a motorovy priestor. Na dvere dam zakl. vrstvy, ANS penu, (sinus live). Ta strecha je slaba, neviete ako by sa to dalo vylepsit?
    Dveri sa tak trocha bojim, tam sa neoplati setrit , dam tam cosi co nedrzi vodu.
    Zadne plato je problem, chcelo by to nieco tiche, co pevne drzi.
    Zadne dvere nie su problem, tam sa nebude robit nic.
    Po osadeni reprami sinus live 13il, uz padla sanka nejednemu spolujazdcovi. A este to nie je hotove...:-))) Odporucam.
    Najlepsie z nie moc drahym ani lacnym radiom (tak za 9-12KSk, Clarion,hra prima)
    No a dozadu na to plato... snad sinus Live 21...hmm naco to silit...staci aj 16..
    maybach to nebude, ale to audio + zatlmenie z toho robi inu kategoriu.
    Uff, co si o tom myslite majstri??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.09.02  21:50

    « Re: A co silentec?

    Silentec je asi příliš tenký a drahý. Chce to nějaké materiály které kombinují vrstvy něčím takovým se zabývá Audiotext.
    U nás ale musí být také výrobce obdobných materiálůdávají se přeci do Škodovek!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.08.02  23:07

    « Re: A co silentec?

    To je to samy, co nabizim ja. Akorat tomu nerikam silentec... Ale kvuli zaplavam se pro to dostanu asi az v zari...:o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.08.02  19:50

    « Re: A co silentec?

    Vypadá dobře ale je drahý!
    A co www.mikra.cz?
    A nebo to co je ve škodovkách pod kobercem nějaká ipa a filc nebo co? to asi funguje dobře!
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.08.02  10:32

    « A co silentec?

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.02  12:18

    « Re: A co karimatky?

    Tak to je fakt, že tam není nic. Jen plech. A to i v motoru. Až poslední dobou začali japonci dávat do motorů odhlučnění (nepočítám-li nafťáky), ale skoro mi to přijde, jako by tomu ublížili, poněvadž ta stará Corolla je pořád tišší než třeba nová RAVka, zvlášť ve vyšších otáčkách.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  09:01

    « Re: A co karimatky?

    Co sem si vsim, tak vsichni japonci nemaj ani kousek tlumiciho materialu!! Ale pri tom jsou krasne tichy. Holt to maj vymakany...
    Tlumici pasy jsou vetsinou nalepeny ve dverich, na plechu. Poklepej si na dvere z venku, jak to zni? Jak plechovej sud...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.02  19:53

    « Re: A co karimatky?

    Tappaja: Corollu z '92 roku. Jakými tlumícími pásy myslíš? Je to tam tak, že na tom "děravým" plechu dveří je udělaná taková cestička z nějakého stále měkkého a stále lepícího lepidla, na kterém je nalepený igelit a na něm je terve vnitřní "obložení" z nějaké překližky či čeho a ta má ještě na sobě pod vrchní látkou cca 2mm molitan. Jenže zadrnčení těch výztuh to neodizoluje... Zatím jsem je ale ještě neodizoloval, jelikož jsem nesehnal ten molitan, tak někdy pozdějc.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…