Odhlučňování vozů, materiály, co, kde, jak ?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.01  13:06

    « OKNA

    Potředoval bych odhlučnit boční okna, dost mi to tam profukuje, ale orig. těsnění jsem nikde nesehnal. Dá se použít nějaký univerzání těsnící materiál. Díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.01  12:51

    « Medved Block

    Zkusil jsem to u Horaka reklamovat a neuspel jsem. Pry se s tim podle nich neda nic delat. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.01  16:56

    « Re: medved block

    Diky za odpoved, zkusim se na to mrknout. Snad se dilo zadari a pokud ne, tak to poputuje zpatky k Fordovi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.01  14:47

    « Re: medved block

    zalehni pod auto, a mrkni na krycí plech mezi tunelem a výfukem. Na jedné straně se to bude nejspíš dotýkat šroubů od medvědbloku. Tím dochází k rezonanci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.03.01  13:47

    « Re: medved block

    zajet do servisu, kde namontovali medveda a vyladit to u nich. Musi to brat jako reklamaci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.03.01  12:32

    « medved block

    Nechal jsem si namontovat u Forda Medved block a pri nizkych otackach dochazi k rezonanci mezi radici pakou a zamkem. Mate nekdo nejakou predstavu, jak snizit rezonanci radici paky. (vuz Mondeo 1.8TD).
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.02.01  12:04

    « Re: Re:

    jestli je to otazka na mne, tak odpovidam, ze jsem to lepil oboustrannou lepici paskou. Pouziva se napr. na lepeni parozabran na CD profily u sadrokartonu ....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.02.01  09:37

    « Re: Re:

    Este by ma zaujimalo cim si to lepil. Ja som totiz do mojej feldy daval uz vyrobenu sadu a neprisiel som na to co je to za lepidlo, ale drzi velmi dobre. Ale sada stala okolo 1000SK. Kamarat sa teraz chysta tiez na podpobnu upravu tak by sme to vyskusali s tym mirelonom. Ale leipt to napriklad chemoprenom mi to pride blbe, pretoze obsahuje rozpustadla a neviem co to urobi s farbou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.01  15:03

    « Re: Jiný materiál

    já si taky nestěžuju, ale občas se objeví takový rejpal s třílitrovou novou omegou a začne prudit, že to mám uvnitř při vyšších otáčkách nějak hlučné (přitom tak od 60 do 130 na pětku je slyšet jen šustění pneumatik a proudění vzduchu, ale to jsou pravda nižší otáčky). A když se ty auta postaví vedle sebe a obě nastartují, tak zvenku je ta omega hlučnější...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.02.01  08:27

    « Re: Jiný materiál

    ne ze bych si na hlucnost stezoval, jsem spokojen.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.02.01  15:41

    « Re: Jiný materiál

    já má při stání papírově 72 dB a za jízdy 69 dB - otáčky ani rychlost není uvedená.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.01  14:30

    « Re: Jiný materiál

    jakou mas hlucnost v TP ? Ja mam stojicich 82 dB pri 4350 ot/min a za jizdy ( rychlost neni uvedena ) 73 *
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.02.01  13:06

    « Re: Jiný materiál

    budoucnost bych viděl v nějakých gelech, pokud se náhodou nenaučí evropské automobilky od japonců dělat tiché motory (já na 8 let staré Corolle nemám nikde ani kousek papundeklu nebo něčeho podobného, prostě všude čistý plech, a je tišší než nová vypolstrovaná Fabie...). Ale asi nějaké to "odhlučnění" teď použiju, abych se vyrovnal třeba Supře bez polstrování (při stání má hlučnost 47 dB, maximální 62 dB...).
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.02.01  18:23

    « Jiný materiál

    Mě se jeví k motoru jako optimální samolepící materíál se skelnou tkaninou a hliníkovou folií jako dodává firma Mikra mají rovnou hotové sady a prodávají ho i v metráži www.mikra.cz. Zkuste to dával jsem to snad na každý vůz a bylo to super.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.01  15:38

    « Re: Re:

    jestli bydlis v panelaku, podivej se na zachode do stupacek a na 99% tam uvidis mirelonem izolovone vodovodni rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.01  15:36

    « Re: Re:

    viz pr. 1. Pouzive se primo ke zvukove izolaci, tepelne ( pouzivaji jej treba nekteri vyrobci bojleru ), atd. Da se koupit tusim 1 b.m. ( sirka 1 m ) v tloustkach tusim 0,5-1.5-2,5. Vyborne se s tim pracuje, nepicha to, striha se to kuchynskyma nuzkama nebo kraji nozem na ipu. Nektere sady odhlucneni pro favority byly delany primo z tohoto mirelonu. Do auta bych ale pouzil mirelon z jednostrannou hlinikovou folii !!!!! Pri davani do favoritu jsem si s tim poradne vyhral ( cca 4 hod ), dal jsem to i na kapotu, celo, pod radiator, proste vsude, kde se dalo, krom blatniku a vysledek opravdu stal za to, mel jsem nejtissiho Favorita, Felicie byly rovnez hlucnejsi. Potreboval jsem na to 2 x 1m á 180,- Kc a sikovne ruce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.01  14:48

    « Re:

    Co je to mirelon ??
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.01  14:47

    « Bez nadpisu

    mirelon je nejlepsi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.01  13:26

    « Re: Ako na to

    Paradni tema, to mne velmi zajima. Mam Fekdu 1,9D a tesneni mezi motorem a kabinou mam sezrane od mysi/kocek. Poradte, co tam prsknout, abych tolik neslysel ten hluk motoru, kterej se mi ale docela libi. :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.01  11:28

    « Ako na to

    Podla mojich skusenosti so 120-kou pomaha polyuretanova pena, mirelon (tepelna izolacia na potrubia), hrube karimatky, a potom uz len vankuse a paplony :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…