Odhlučňování vozů, materiály, co, kde, jak ?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.04.01  11:34

    « Re: Mirelon

    usti nad labem ? nemate tam Feronu. Urcite o takovem mirelonu v nejakem zelezarstvi slyseli. Nemas nahodou cestu do Ostravy ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.04.01  13:01

    « Mikra

    Pokud mohu poradit, tak speciální odhlučňovací samolepící materiál v sadách nebo v metráži vyrábí Mikra Horní Počernice - areál Pragotron tel.02/81925163-4
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.04.01  11:42

    « Mirelon

    Proboha lidi, kde ten mirelon kupujete? Nemůžu ho nikde sehnat. Jen v jedný firmě ho měli, ale pouze kulatý provedení na trubky (ne v deskách). Dá se použít něco jinýho?
    PS. Sháněl jsem to v Ústí n.L.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.04.01  10:14

    « Re: Mirelon

    No, hlinikova folie navrch. On se sice hlinik lepi kapecku lip ke karoserii, nez mirelon, ale ten hlinik vypada mnohem esteticteji, udrzuje v mot. prostoru teplotu, coz je dobre zejmena v zime, da se z hliniku podstatne lepe stirat prach a spina, nez z mirelonu. Takze vzdy hlinikem navrch !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.04.01  10:11

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    o podobne posrane nezjisititelne zavade napisu do "Pneumatiky"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.04.01  08:57

    « Re: Mirelon

    No neviem ako mfilip, ale ja by som ju dal urcite hlinikom navrch. Jednak by sa ti to asi dost zle lepilo a stratil by si funkcnost tej AL folie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.04.01  13:57

    « Mirelon

    To mfilip: Ten mirelon jsi daval hlinikovou folii nahoru nabo dolu ? Wendoul.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.04.01  06:52

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    Nehorší je, když přijedeš do servisu a zrovna se ta závada neprojevuje. To je lepší jezdit dál a naučit se tu závadu nasimulovat, abys mohl říct mechanikovi: " Slyšíš? Teď to zrovna dělá." Bez toho se to špatně a hlavně dlouho hledá. Když tam to auto necháš, tak mechanici mohou slyšet něco jiného, než ty a zbtečně se vrtají jinde, než kde je příčina. Samozřejmě, že postup by měl být takový, že pokud víš o uvolněném víku filtru, tak je nutno to odstranit, abys všechny zvuky, co tam nemají být odstranil a mohl se soustředit na hledání jenom toho jednoho, o kterým se zmiňuješ.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.04.01  23:33

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    Nezjistil jsem nic. Zvedli jsme v servisu autak, nastartovali, zakvrdlali vyfukovym potrubim (uchyty byly vsechny v poradku) a prestalo to hlucet. Druhy den to hlucelo zas. Druha vec, ktera mi na volnobeznych otackach vibruje a drnci je umelohmotny kryt vzduchoveho filtru.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.01  18:35

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    Tak dej potom vědět, cos tam zjistil a odkud ten rachot vuchází.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.01  11:53

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    Ja jsem daval 15 nebo 20 mm mirelon, kupoval jsem jej ve Ferone Ostrava ( v podstate je to obchod s vicemene zelezarskym zbozim ). Platil jsem kolem 160 Kc s DPH za 1 b.m.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.01  12:14

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    AUTOKOMPLEXCZ, prof: Je to obyc. Felicie, takze stary motor VW 1.9D, cerpadlo asi mechanicke neni (Lucas), vstrik do predkomurky. Otacky podle otackomeru jsou v norme. Asi se podivam na auto zespoda. Zajimave je, ze to zaclo hlucet pred mesicem....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.01  10:25

    « Re: Mirelon vo Favorite

    Já jsem použil 10 mm tloušťku. Možná by byl lepší o něco silnější. Koupil jsem ho v Praze na Strahově: [odkaz]
    Myslím si, že ho tam mají za výbornou cenu. 1 bm za 100 Kč bez DPH.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.03.01  15:12

    « Re: Mirelon vo Favorite

    Jak tlusty ten mirelon by mel byt? co se da sehnat tak jenom 3mm .Stavebniny nevedou a v OBI pouze 3mm.
  • 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 17.03.01  20:36

    « Mirelon vo Favorite

    No ja som Mirelon do novo nastriekaného Favoritu lepil Chemoprénom. Použil som originálnu sadu, ale som si dokúpil aj 1 m2 Mirelonu a odhlučnil som aj všetky prístupné časti deliacej steny a aj teleso vetrania. Stálo to za to. Držalo to dobre, auto dosť stíchlo a s farbou neboli problémy. No a potom som urobil ešte jeden krok na odhlučnenie. Tiež výrazne pomohol. Kúpil som si Feliciu. Lenže má už 3 roky a začína byť hlučná. Tak v lete budem zase "odhlučňovať".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.03.01  06:56

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    To je typická reakce servismanů. Namísto, aby ti auto prošli, zkontrolovali a přeměřili nastavení všech parametrů (v tomto případě předvstřik a otáčky na volnoběh), tak ti raději řeknou, že je to normální. Co je to za značku, konkrétně rok výroby a typ motoru?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  03:10

    « Re: Hluk stojiciho dieselu

    To máš asi starší diesel s nepřímým vstřikem a mechanickým čerpadlem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  00:00

    « Hluk stojiciho dieselu

    A propo, taky se vam stava, ze "cas od casu" na volnobezne otacky vznetoveho motoru rezonuje vyfukova soustava? Myslel jsem, ze treba mam uvolneny nebo spatny silentblok, ale v servisu mi rekli, ze je vse OK a vibrace jsou bezne (!?)
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.03.01  10:14

    « Bez nadpisu

    mne vadi jen hluk stojiciho dieselu. V otackach mi nevadi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.01  14:46

    « Decibely

    K prispevkum 9 a 10 (našrot, mfilip): Ja mam v papirech hlučnost stojícího auta 81 db, za jízdy 73 db. Na rozdíl od mnohých mně však hluk dieselu baví, protože není nepříjemný.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…