Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Pene3

    Pene3 13.05.11  10:14

    « Re: Toyota

    jj parádní vozítko [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Pene3

    Pene3 13.05.11  10:14

    « Re: Toyota

    jj parádní vozítko [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.10  17:37

    « Toyota

    Corolla E12 nejlepsi!!! :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.10  17:37

    « Toyota

    Corolla E12 nejlepsi!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto m5t

    m5t 31.07.09  22:37

    « Re: Corolla 1,4 r.v.8/2004

    Já ti neporadím,ale skus se zeptat na toyotaklub.cz. Čte to tam více majitelů coroll,i nějaké servisy ti doporučí :-!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.07.09  13:59

    « Corolla 1,4 r.v.8/2004

    Dobrý den. Mám problém při studeném rozjezdu. I když přidám dost plyn, na jedničku se mi to rozjíždí s velmi rychlým trháním. Na dvojku příp. na zpátečku se to neprojevuje. Občas se to objevilo ještě v záruce, ale odpověď servisu vždy byla "závada se neprojevila". Teď už se to děje vždy. Pro úplnost - najeto mám 115000. Nemáte někdo nějaký nápad co by to mohlo být anebo nemáte nějaký osvědčený servis v Praze či okolí? Po zkušenostech nemám velkou důvěru k servisům a obávám se, že teď po záruce by mi klidně vyměnili třeba celý motor. Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.09  22:03

    « Zatékání vody ke spolujezdci

    Dobrý den měl bych otázku mám Toyotu Corollu rok výroby 1998. Potýkám se s nepříjemným problémem zatéká mi voda do interieru přesneji na podlahu spolujezdce. Když stojí auto venku stačí i malý deštík a koberec u spolujezdce je mokrý.Zkoušel jsem již utěsnit přední okno kontroloval jsem tesnění u dveří a všecko je v pořádku.Zjistil jsem že voda proteká někudy z pod palubní desky.Jestli jste se již někdo setkal s tímto problémem byl bych rád kdyby jste mi odpověděli je to dost nepříjemný problém.Předem díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.09  22:02

    « Zatékání vody do Corolly 98

    Dobrý den měl bych otázku mám Toyotu Corollu rok výroby 1998. Potýkám se s nepříjemným problémem zatéká mi voda do interieru přesneji na podlahu spolujezdce. Když stojí auto venku stačí i malý deštík a koberec u spolujezdce je mokrý.Zkoušel jsem již utěsnit přední okno kontroloval jsem tesnění u dveří a všecko je v pořádku.Zjistil jsem že voda proteká někudy z pod palubní desky.Jestli jste se již někdo setkal s tímto problémem byl bych rád kdyby jste mi odpověděli je to dost nepříjemný problém.Předem díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.08  13:02

    « Re: Jake pneu?

    Letní Bridgestony z výroby odešly poměrně brzy - a pomohla jim i špatná geometrie ... Nakonec jsem koupil nová litá kola 16" (no nevypadá to líp? [odkaz] :-) a pneu 195/55 R16 Continental ContiPremium 2 ... zdají se být ok - dle testů a zkušeností to mají být jedny z nejlepších gum na trhu. S mým ročním nájezdem 12-15tis km o žádných trvanlivých gumách ani nepřemýšlím - jak píše sedmispáč, ony morálně zastarají dřív než je zničím :-)
    Každopádně teď už jsem stejně na zimních plecháčích s Dunlop WinterSport M3 (tak jako v posledních letech)

    A co se týká tažného, tak už mám i to - vzal jsem bajonetové od Westfalia - super věc - není nikde nic vidět a montáž / demontáž koule je otázka 30 vteřin včetně nasazení rukavic :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.10.08  09:18

    « Re: Jake pneu?

    používám Michelin Energy, už jsem na nich Corollu i koupil, na zimu mam také Michelin Alpin 2 (nebo tak nějak), dohromady na letních i zimních najeto přes 90.000km, letní vydrží v pohodě ještě minimálně 2 roky, zimáky určitě taky. Micheliny můžu jen doporučit, vydrží oproti ostatním mnohem déle = vyplatí se. ;-) Micheliny jsou taky hodně tiché, ani zimní nehučí, spotřeba OK, asi bych si jiný už nekoupil. Měl jsem i různý jiný značky (Bridgestone, Firestone, Dunlopy, Kleber atd. = hlučnější, klouzavější, rychle ojeté) U Michelinu bude spíš problém, že morálně zastarají, gume zestárně dřív než je stihnu úplně ojezdit (jezdím cca 30.000km/rok).
  • « 00 Reagovat !

    foto T-Y-N-G-

    T.Y.N.G. 23.07.08  06:37

    « Re: Jake pneu?

    Prosím tě a co takhle hodit dotaz tady: [odkaz] :-!

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.07.08  01:40

    « Jake pneu?

    Tady to snad docela usnulo... No chlapi chlapi...
    Takze pro zmenu ja - podelte se se mnou o zkusenosti s pneumatikama na nase Corolly E12. Teprve ted budu menit ty Bridgestony z vyroby a staly relativne za prd. Nepotrebuju nejaky extremni najezd, ale at to dobre drzi na mokru, at to dobre brzdi a je to tiche ...
    Zatim jsem predvybral Goodyear Hydragrip, ale zajimaly by me vase zkusenosti ... proste gumy 195/60 R15 88V
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.08  20:18

    « tazne zarizeni

    chtel jsem se zeptat, s jakymi taznymi mate zkusenost na Corollach E12 (idealne combi) ?
    uvazuju o porizeni a sortiment je nesmirne siroky a ceny pro japonce pomerne dost rozdilne ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.05.08  20:16

    « Re: všeobecně

    tratak ... neverim, ze to byl tentyz tempomat / tempostat ... model, ktery mi v sokolovske Toyote sehnali, nemel zadne cidlo ani jinou vazbu na rychlost nebo otacky motoru ... ze same podstaty nemohl udrzovat rychlost "kopec/nekopec"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.08  21:36

    « Re: Corolla Verso

    zdravim..
    isiel som na avensise a potom hned na corolle verso 130kw.. Do vtedy som takisto nevedel preco sa rozhodnut, ale davam prim avensisu. Ovela tichsi chod motora, vacsi pocit pohodlia a luxusu, ked to mozem pouzit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.02.08  18:35

    « Re: všeobecně

    ... akorát to při vypnutí tempomatu to trochu cvakne (jak to "pustí" plyn. pedál), ale to už jsem vymyslel tak, že před vypnutím dám nohu na plyn.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.02.08  18:32

    « Re: všeobecně

    K tomu tempomatu. Já mám přesně tenhle VDO tempostat Siemens domontovanej v Německu a úplně v pohodě funguje! Z kopce brzdí, do kopce přidává, okamžitě po zapnutí je vidět, jak spotřeba jde dolů. Je také možné zrychlit pro předjetí a po puštění plynu tempostat dojde k předchozí rychlosti a tu opět udržuje. Vypne se bržděním, sešlápnutím spojky nebo stlačením vypínače.
    Takže opravdu jen nezafixuje plyn. pedál! Možná to jen neumějí namontovat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.12.07  21:18

    « abychom se nenudili:

    Dnes se mi Corollka vratila domu a bylo mi receno, ze za vsechno mohla pouze slaba baterka 8-s Nezvladna nastartovat a zaradit a chciplo to. Pri dalsich pokusech pak pry doslo k nejakemo poklesu napeti u RJ a ta se zasekla... no jestli mi to bude pokazde davat najevo takhle, tak potez panbuh.
    Pritom mam auto v garazi a ne na mrazu, mam denni svetla, takze dobijim lepe nez ostatni (cca 38W vs 180W) a 3 roky stara baterka ma nejeto nejakych tech 27-28 tis... No uvidime, jedu zitra do Prahy, tak se vyzkousi, jak se na to auto tvari...

    A az bude cas, nadelam nejake relevantni fotky srovnavajici klasicke Toyoti H7 s Osram Nightbreaker co jsem dostal k Vanocum :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.12.07  00:38

    « abychom se nenudili

    Abychom se nenudili, vyrobila Toyota jednu páteční Corollu ... a já si ji koupil ;-\
    Ráno chtěla přítelkyně odjet a neodjela. Nastartovala, zařadila, cuklo to, chciplo to a už to nejede...
    Když se otoci klickem do II. polohy, zadny error nesviti, kdyz se zkusi nastartovat, tak nic, ale rozsviti se kontrolka prevodovky... Pri nenastartovanem voze a prehazovani kvaltu prevodovky, porad blika N a nepreradi ani zpatecku (prevodovka misto cvaknuti pipa) ani manual ...
    Technik, co prijel s diagnostikou do garazi zatim zjistil cosi ve smyslu "gear shift control" ... cili opet MMT prevodovka
    Zitra budou auto z garaze odtahovat do servisu a zjistovat, co je skutecnou pricinou ...
    A servisum Toyota vzkazuju - nebudte proboha lini a pro zakaznika se alespon obrazne pretrhnete ! To je to jedine, co Toyotu odlisuje od vetsiny konkurence a ne, ze zavolam do servisu, co znamena cervena ozubena kontrolka s vykricnikem pod tachomerem (zda je to prevodovka) a kdyz navic odvetim, ze nemuzu najit navod rict zakaznikovi do telefonu, ze nevite, zda tam nejaky navod na Corollu mate ?!?!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.07  17:25

    « Ukazovateľ PHM

    Chcel by som vedieť ako má správne ukazovať ručička na prístrojovej doske množstvo benzínu v nádrži? Mám Toyotu Corollu 98, 1,4 16V. Keď sa rýchlejšie rozbehnem, ukazovateľ paliva trochu klesne a do pôvodnej polohy sa vráti až neskôr počas jazdy, prípadne sa už nevráti na rovnakú úroveň. Takže ručička má tendenciu klesať. Keď zastavím a vypnem kľúčom zapalovanie, ručička klesne a po opätovnom zapnutí ukáže už iný stav - väčsinou nižšiu hladinu. Plavák som si už dal skontrolovať a mal by byť v poriadku.
    Spotrebu mám 6,5 az 7 L/100km.
    Tiež som si všimol, že niektorým Toyotám ukazuje stav paliva aj po vypnutí zapalovania,mne nie,ručička vždy klesne nadol. V čom je problém?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…