Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.06.04  08:32

    « Bez nadpisu

    saab: Diky svičky tam mam nove NGK co mi rekli v Toyote. olej polosyntetiku 10W-40. olejovy a vzduchovy filtr. Akorat se mi zda ze mi stoupla spotreba, coz nechapu, cekal jsem opak. predtim to bylo tak 7-8 na sto a ted8-9 :shock: . Nevite cim to je?
    A to se mi zda ze predtim jsem to jeste vice casteji tocil k 7tisicum.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 22.06.04  11:11

    « Re: Drncanie pri motore

    sikovni ludia su k nezaplateniu a bohuzial je ich malo
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.06.04  11:04

    « Drncanie pri motore

    Tak, chlapi, uz to mam aj ja za sebou... Na mojej corolle takisto odhnil uvedeny plech pod katalyzatorom a pri dvojke (niekedy aj trojke) to zaklepalo, akokeby som presiel po kanale. Mechanik zo servisu sa bol so mnou previezt a jeho diagnoza bola jasna hned po 50 metroch. Keby som sa trosku pohrabal tu v diskusii, nemusel som sa znervoznovat o co sa jedna...
    No, a mam z krku aj dalsi problem - tahanie do strany. Bolo to pravdepodobne sposobene zapecenymi brzdovymi dostickami na prednych kolesach. Vraj az tak boli zapecene, ze ich museli nahriat autogenom. Preto aj auto trosku viac zralo. Ale teraz to vyzera o.k. Inac ten chlapik zo servisu bol fakt macher a vidno, ze tie auta uz ma "prekuknute". Myslim tie Corolly co mam ja. Vie proste kam pozriet, aj na tie brzdy - ze ho to napadlo... Minuly rok sa v inom servise babrali s nastavenim geometrie, naklonu kolies a stacilo rozmontovat brzdy a bolo by to jasne...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.06.04  10:11

    « Re: svičky na 1.6GTi

    Pokud můžu doporučit, tak bych tam místo NGK svíček dal originál Denso, které koupíš přímo v Toyotě, na mou Corollu XLi stojí cca necelých 600,- kč s DPH/4 kusy (kupovány loni, teď jsou možná levnější) a stejně tak bych postupoval u filtru, ten vyjde na cca 230,- kč a je to taky originál Denso made in Japan. Olej bych tam dal dle stavu motoru, pokud ti nežere olej a jezdíš krátké vzdálenosti, tak jednoznačně syntetiku a to nejlépe 5W-40 případně 0W-40 pokud máš dost peněz. Pokud už není motor jako mladík, tak pak možná polosyntetiku 10W-40. Na ceny se můžeš kouknout např. na www.olejservis.cz. Ideální je zavolat si do Toyoty a tam ti řeknou přesný typ svíček, filtru i doporučený olej pro tvůj motor a taky se tam zeptej kolik litrů oleje potřebuješ.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.06.04  10:13

    « Bez nadpisu

    vdaka
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.04  20:47

    « svičky na 1.6GTi

    Zdravim vsechny toyotaky a corollaky
    jsem novy majitel Corolly 1.6GTi , r.v. 1989. bila barva. je to zihadlo. Ale chci vymenit olej, svicky a filtry. Akorat kdyz jsem na internetu hledal jaky typ svicek NGK do te me patri tak co stranka to jiny typ. Nevite tedy jake svicky tam mam dat? A jaky olej? Nevim co je tam ted nalito, ale mam tam nalepku vymenit pri 194000km. ted mam 188000.
    Dekuji vsem moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 15.06.04  09:35

    « Re: Corolla 1.6 16V liftback

    Rok a měsíc výroby by ti měli sdělit v nejbližším Toyota servisu podle VINu. Já vždy volal do Toyoty Hukr Brno (www.hukr.cz) a ochotně mi ho sdělili.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.06.04  09:11

    « Corolla 1.6 16V liftback

    Ahojte,som tu nový,stal som sa šťastným majiteľom toyoty a tak by som chcel počuť vaše referencie.
    Potreboval by som hlavne zistiť aký to je rok výroby,pretože bola donesená zo Švajčiarska a nemám servisnú knižku.
    Je to tmavošedá metalíza s gumeným krídlom vzadu.Má ešte karburátor nie íčko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.04  11:20

    « pricniky

    Mam Corollu Combi 1.6 r.2003 vcetne podelnych nosicu, pricniky HAKR jsem jsem si nechal od predchazejici Felicie Combi. S blizici se letni sezonou jsem pricniky zkusil pridelat a zjistil jsem, ze zrovna moc dobre nesedi - nosice u Corolly jsou nizsi a s jinym tvarem, takze spodni "packa" se prichytne pouze na hrane podelneho nosice, coz se mi moc nelibi (chci vozit 2 kola). U autorizovaneho prodejce maji original pricniky za 4 tisice, Neumann nabizi svoje za 2 tisice, ale obavam se, jak budou sedet. Mate s tim nekdo zkusenost, prip. jak jste to resili? Diky za info.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.04  10:08

    « Bez nadpisu

    Zkus Neumanna,zakladni nosic a prikoupit drzaky na kola.Teda pokud nechces mit kola vzadu na kouli.Patri mezi levnejsi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.06.04  12:39

    « Stresni nosic

    Mam v umyslu si poridit stresni nosic na Corollu 1.4 sedan, r.v. 2000. Chci na nem vozit 2 kola, ne vic nez desetkrat do roka, chci tedy spis neco obycejnejsiho. Date mi prosim nekdo tip? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.05.04  14:49

    « Re: Re: Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    Pojišťovna právní ochrany, viz. www.das.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto Kolik80

    Kolík80 31.05.04  12:51

    « Re: Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    To našrot: Co je to DAS??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.04  20:12

    « Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    90 je docela dost, ale když se spočte, že budou měnit dveře a zadní blatník, tak včetně laku by to mohlo odhadem vyjít tak na 50tis. Jinak pojišťovna se sice ohání amortizací, ale oni ti mají ze zákona uvést vozidlo do původního stavu (a pokud to nejde, tak do stavu, který není horší, než byl stav před havárií, což vyklepání rozhodně je), což tedy např. znamená, že vyklepáním se to udělat nedá. Navíc jakmile se jednou šáhne do laku, tak to pak všechno rezne samo. Mě takhle jednou nabourání zaplatil Allianz celé, i když se předtím oháněli tím, že si mám koupit plechy na vrakovišti apod. a pak se stačilo trochu zmínit o DASu a hned všechno zacvakali ;o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.04  16:02

    « Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    Podle fotek bych to odhadovl tak asi na 25 000 czk.Do Toyoty bych to nedaval.J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.05.04  13:02

    « Re: Bouchnutej zadni bok

    Tak jsem to dal do autorizovaneho Toyota servisu a predpokladana cena opravy je 90 000 Kc! Zda se mi to docela dost. Je to vlastne skoro polovina trzni hodnoty toho auta. Zase tolik bourany to snad neni...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 19.05.04  09:48

    « Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    Jo a ještě dodatek, amortizace se počítá pouze z cen náhradních dílů, nikoli z práce ! Tj. jestliže si to necháš opravit v Toyotě a oni ti to vyklepou, tak pojišťovna platí celou opravu !
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 19.05.04  09:45

    « Re: Bouchnutej zadni bok

    Jo, ta amortizace se počítá pro auta starší 3 let a je to dáno zákonem :-( Navíc pochybuji, že bys to mohl vymáhat u viníka, protože on bude argumentovat tím, že je pojištěn na několik milionů z povinného ručení a za to, že máš auto starší 3 let on nemůže :-( Hlavně že všichni platíme stejně bez ohledu na stáří (některé pojišťovny to už sice zohledňují, ale tuším až u aut starších 10 let). Takže máš 2 možnosti a to buď využít nabídky pojišťovny a použít smluvní servis nebo si to nechat opravit někde jinde a zaplatit amortizaci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.05.04  13:13

    « Re: Re: Bouchnutej zadni bok

    teoretickuy ano. ale pokial by to slo, ja by som trval na vymene... ide o plechy, ktore su galvanicky upravovane. takto je uz ta vrstva poskodena...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.05.04  19:01

    « Re: Bouchnutej zadni bok

    tie dvere sa daju vpohode vyklepat, nagitovat a zbrusit, podla mna nieje potrebna vymena.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…