Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.05  21:40

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis,

    To ccc: Já měl drobných problémů mraky, ale bezplatně to řešily dokud to bylo v záruce (v té době to byl rok) a pak už jsem stále jen solil. Navíc se mi spotřeba LPG mimo Prahu pohybovala kolem 11litrů a s benzínem jsem jezdil kolem 7litrů (1,6XLi). Vidím to asi tak, že se na tom někdy dá trochu uspořit, ale je veliké riziko značného prodělku. Tak si vyber. Já jsem to vyřešil Dieslem. Navíc když jsem jel Švédsko a Norsko, tak jsem o Polska nepotkal jedinou čerpačku LPG a tak jsem musel stejně cálovat za benál, jenže jsem měl díky bombě malý kufr a tak jsem na střeše musel vézt rakev, která jeho spotřebu ještě zvedla. Výsledekem bylo vlastně prodražení cesty a to jen díky nainstalovanému LPG.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.05  13:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaru

    To vše jsou tvoje názory a já ti je neberu.
    Měl jsem několik aut na LPG a tvoje zkušenosti mě táké trochu z počátku ovlivňovaly.Mám ale servis,kde mi auto oraví i s LPG a to dez jakýchkoli problému.Firma ,která mi zástavbu dělala ,dává záruku a to na celou zástavbu.Občas se vyskyktly nějaké drobné problémy a vše vyřešili a vše vždy grátis.J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.05  21:11

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka,

    To ccc: Ona je ta cena také závislá na použitém systému, výkonu motoru a velikosti nádrže, ale i kdybych vzal fakt, že jsem koupil dráž, tak jsem za tu dobu musel řešit dost blbé problémy. Když nabouráš auto, tak ti ho některé servisy nevezmou, protože údajně na jejich dílnu nesmí auta s LPG pohonem a když ti ho pak někdo vezme a opraví, tak pak nevědí jak to zpátky zprovoznit a čekáš a čekáš. Je to vlastní zkušenost. Navíc auto v zimě na LPG za studena hulí jako trabant, i když se jedná jen o páru, tak to vypadá dívně. Ubere ti to kus zavazadlového prostoru a auto je línější než dřív. Zvýšená koroze výfukového potrubí, vlivem velkého obsahu vody v LPG a nakonec při prodeji ojetého auta zjistíš, že 80% lidí nechce auto s LPG a tudíž ho prodáš ještě za míň, než kdyby bylo bez LPG. A ještě jedna důležitá věc !!! Když je auto v záruce a něco na něm zlobí, tak to dáš do servisu a oni to musí rozchodit, ale když je auto s LPG, tak LPG firma hází problém na výrobce auta a výrobce to hází na firmu LPG. I když víš že za to může LPG, nebo motor, tak si moc nepomůžeš. Suď se potom několik let.
    Toť můj osobní postřeh, i když je pravda, že jsem si LPG první cca rok a půl lehce pochvaloval. Dnes už bych jej nikdy nedal a už vůbec bych nekoupil LPG ojetinu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.05  06:47

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Co na to říct,měl jsi prostě smůlu.Mě to všechno vyšlo ne 21.000 a přihlášení na 10kč.Při mojem ježdění mám 30%investice zpět a to za 2,5měsíce zpět.A to jsou dnes ceny lpg dosti nepřízdnivý.J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.05  21:59

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    To ccc: Mě tenkrát namontovali systém BRC a s přihlášením to stálo cca 40tis. Kč. Ještě než se vrátila investice do LPG, začal blbnout LPG počítač, 2x odpravil lambda sondu a auto po zahřátí na volnoběh chcípalo, takže při stání s LPG na křižovatce, jsem musel držet cca 2tis.ot a ručíčka lítala od 600 do 3000tis. otáček. Cena nového počítače byla tak velká, že jsem se na to vy... a šel jsem do nového auta. Tuším že stál 20tis.Kč. Já už jsem se z plynu vyléčil nadobro. Zhruba 40 návštěv různých servisů LPG mě stačily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.01.05  06:44

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    tak to jsi nezažil servis u nás!!
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 26.01.05  18:29

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Ja sa na Skoda servis stazovat nemozem. Ked som svojho casu pri pravidelnych prehliadkach debatoval s mechanikmi o jednotlivych Skoda modeloch, o ich poruchach, postupne ma (mozno nechtiac) presvedcili, ze moje dalsie auto uz Skoda nebude. V tomto som im vdacny za vela. ;-)
    Aj ked: never say never... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.05  18:17

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Mě jsem špatnou zkušenost se servisem Škoda.Dokonce jsem to řešil i až v ML.Boleslavi.Tam mi dali za pravdu ale Dealer Škody v Litomyšli mi napsal,že je veškerá chyba na mojí straně.To vedlo,že jsem s touto značkou zkončil a přešel k Toyotě.Tam jsem nad míru spokojen.Pouze je škoda že nejbližší servis je v Brně.J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.05  11:45

    « Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Pouze jsem popisoval svou navstevu v prazskem servisu - ve finale jsem byl vlastne spokojeny - nahradni dily by byly do dvou dnu, ale nebylo to kriticke, tak jsem to posunul na mne vyhovujici den. Tu Skodovku jsem samozrejme myslel ironicky - sam jsem s Felicii jezdil do autorizovaneho servisu a bylo by to opravdu na dlouhe psani. Idealni by bylo, aby se do auta jen daval benzin, ale nejsem tak naivni, ze kdyz je nejake typ auta na tom statistiky dobre, nemuze dojit k zadne zavade. Uvidime, jak budu zpivat po 150 tisicich km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.05  06:49

    « Re: Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Jak máš zkušenosti ten blbej nápad jak píšeš jsem měl taky. Dal jsem do cariny LPG.Ale na rozdíl od Tebe mám zatím dobré zkušenosti.Jezdí bez problému.Pravděpodobně ti to zk.... při přestavbě.Jaký ti tam tenkrát šoupli systém a za kolik????J.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.05  06:16

    « Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    To MilosK: Nechci ti odporovat, ale já jsem vždy dostal vše při první návštěvě s vyjímkou lambda sondy, která mi kdysi odešla u Cariny z důvodu špatně fungujícího LPG. Nebýt mého blbého nápadu dát do auta LPG, tak jsem navíc tento problém nikdy nemusel řešit. V každém případě jsem na ni čekal 2 dny a to jen pro to, že se jednalo o díl, který prý ještě nikdy neměnili, poněvadž lamda u Cariny normálně neodchází. Jinak jsem s Carinou jezdil 5,5 roku a nyní mám již 1,5 roku Avensise T25. Myslím že spíš trochu záleží na konkrétním servisu. Pokud bych měl posuzovat servis Škodovky, tak s tím mám takové zkušenosti, že bych se akorát nasral a ještě bych popsal celou diskuzi a na to nemám čas. Navíc oni musí mít na skladě tolik věcí, když se ty auta tak serou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.05  17:38

    « Re: Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Koukám, typická toyota. A mě se tak krásně poslouchaly historky o tom, jak se celou cobu jen leje benzín a mění olej, pak se ve 180.000 vymění jen tak preventivně napůl sjeté brzdové destičky a auto se bez závad prodá... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.05  16:41

    « Re: Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Tak jsem navstivil servis - chlapik se jel se mnou projet, ale jako na potvoru se nic nedelo (zrovna zacalo trochu mrznout). Pobavil jsem se s nim - nejdrive tvrdil, ze vse musim platit, tak jsem nadhodil, ze jsem se zapojil do diskuze na interentu a ze mi radili, abych zmenil servis - stale to pry je mimo zaruku, ale kdyby se ozyvaly podivne zvuky jakoby od uvolneneho kabelu, samozrejme by to v ramci zaruky opravili. Alespon nejaky pokrok. No co, zakladni zaruku mam jeste 2 roky, pak rok navic, takze casu dost. Udelali mi standardni servisni prohlidku na 30 tisicich km a zjistili, ze opravdu CD nehraje a ze umelohmotna krytka vyskoveho nastaveni sedadla ridice je opravdu otlacena a upadava. CD vymeni bez problemu za nove (cely panel s radiem), o krytku jsem musel trochu bojovat, protoze to je pry "podivne" - asi si mysleli, ze jsem si koupil nove auto, pak si ho nekde na parkovisti rozmontoval a pri skladani jsem tam spatne nacvakl krytku a ponicil ji a ne ze to tam blbe namontoval ten Turek na montazni lince.
    Nevyhodou teto znacky je, ze nemaji nahradni dily na sklade, takze tam musim znovu, az je dostanou ze skladu. To ve Skodovce maji v kazdem servisu na sklade minimalne 4 rozebrana auta od kazdeho typu, protoze by jinak nic nemohli delat. Kdyz o tom tak premyslim, tak radeji pojedu (doufam jen obcas) kvuli zavade do servisu dvakrat.
    Jo, zapomnel jsem dodat, ze mi pry bez sundani palubky neco utesnili, kam pry dosahli. Tak uvidime.
    Presto plati vsude a stale - nenechat se oblbnout a zjistovat si informace a zkusenosti kde se da. Diky za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.05  19:15

    « Re: Re: servis, zaruka, ceny

    Nebavil bych se s nima je to v záruce a ta se vztahuje na celý auto.Mě odešla spínačka ve třetím roce a baz problémů ji vyměnili a grátis.Pokud by se cukali ,orátil bych se přímo na Toyotu czech .J
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.05  10:02

    « Re: servis, zaruka, ceny

    mam podobny problem s palubkou a nevraveli, ze budem nieco platit tak uvidim . Skus nahlasit iny problem pre ktory to musia otvorit v zaruke, len neviem aky. Ja mam este problem s boudenom tak a tak to musia riesit
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.05  09:15

    « Re: servis, zaruka, ceny

    Zkus nějaký mimopražský servis. Ve velkých městech mají servisáci hodně zkušeností, projde jim rukama hodně aut, ale přístup k zákazníkům je občas otřesný. Zkus nějaký autorizovaný servis mimo Prahu.
    Reklamoval jsem, že vržou dveře, servisák zkusil namazat panty bez sundání dveří, trápil se tím asi čtvrt hodiny, a furt to vrzalo. Tak říkal, že sundá dveře, ale že to bude nějakou chvíli trvat, jestli prý chci na to čekat. O placení nepadlo ani slovo, zřejmě to brali ako samozřejmost v rámci záruky ...
    Servis na menším městě (Hodonín) si zákazníka váží víc.
    Něco klepe v palubce (Avensis), ale to budu řešit až při další prohlídce. Tak uvidím, jak se budou stavět k tomuhle. Doufám, že mě opět příjemně překvapí a podívají se na to bez enormního tahání peněz z mé kapsy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.05  08:10

    « servis, zaruka, ceny

    Vlastnim Corollu Combi 1,6 (2003) a chystam se na servisni prohlidku po 30 tisic km. I kdyz nemam zadne velke problemy (drobne a vetsi skrabance ze sidliste nepocitam), nejake drobnosti se objevily - nehraje mi CD, neco mi klapa v palubce, upadl mi nejaky plastovy dil, ... . Pri objednani servisu jsem se o techto "drobnostech" zminil a byl jsem hned upozornen, ze klapani v palubce nespada do zaruky, ze si to budu muset zaplatit sam, demontaz a montaz minimalne 4 hodiny po 790 Kc bez DPH.
    Na co mi je teda zaruka, kdyz nekdo blbe pridela kabely (nebo neco jineho nevydrzi 30 tisic km provozu) a ja to pak musim zaplatit?
    Jake mate zkusenosti vy, jake jsou zhruba hodinove ceny ve vami navstevovanych servisech (deli to na ceny v dobe zaruky a mimozarucni, ale na internetu to vetsinou nemaji), muzete pripadne poradit? Jo, samozrejme se jedna o prazsky autorizovany servis.
    Diky, Milos
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.12.04  10:34

    « Bez nadpisu

    Uz jsem to dal do kupy.Stalo me to 6kilo.Vsechno repliky.Majitele jsem našel,nema nic a tvrdi ze pes byl zavrenej,a kdyby tak na nem nejni nic znat,ze sem si to vymyslel atd.Ma stesti ze se nikomu nic nestalo,to bych ho nakopal zpatky na Slovensko.Soudit se kvuli takovejmhle penezum nechci,s nasema soudama bych s dostal k desetikorunovejm splatkam za 15let,pokud by nezdrhnul zpatky k pod Tatry.Tak ho aspon bonznu na urade,ze ty cokli néma registrovany:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Kolik80

    Kolík80 07.12.04  11:28

    « Re: Re: Vrakáč

    To nemusi byt pravda, teda pokud dozenes psa. Kazdej rozumnej majitel velkyho psa ho ma pojistenyho, takze pak by ti skodu normalne zaplatila pojistovna...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.12.04  09:46

    « Re: Vrakáč

    Myslím že majitel psa je odpovědný a můžeš na něm vymáhat škodu. Bohužel tu škodu budeš muset vymáhat soudní cestou a všichni víme jak to u nás chodí :-(
    Už jsi něco sehnal ? Já jedu v pátek na vrakáč u Brna (poblíž Olympie - doufám že ho najdu), protože jsem ztratil víčko od chladiče a nové stojí 650,- kč :shock:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…