Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  10:50

    « Re: Corolla

    Počítač je fakt *. Napíše chybu, tak to odklepnu a je to 2 x. Všem se omlouvám. Ještě že ta auta nejezdí na ten nejmenovaný operační systém...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  10:48

    « Corolla

    To Sedmispáč: tak co, vyznívá to pro Corollu dobře,ne?Pro nás jako rodinné je to malé.Jezdím žabožroutem Lag.2, ale Avensis byl na spadnutí. Příště to bude japonec. Byla to ekonomika: za kolik odkoupí O1 a co nabídnou.Když srovnám výbavu, slevu na L2(na Avensise loni nešlo, byl bych 2., kdo by ho u nich bral), za kolik odkoupili (lišili se o 90 tis!!), tak to celé udělalo rozdíl asi 250 tis ve prospěch žabožrouta. Tak jsem to risknul.Letos je to zase celé jinak, mají krásnou Corollu Verso...A jestli se chceš fakt dobře pobavit,tak se zastav u VW. Mají tam takový asi 10. stránkový srovnání Golfa5, M3,P307,Corolly a ještě asi 2 auta(Focus a Stillo?nevím). Absolutně nejlepší je , jak jinak, Golf a o Corolle píší tak, že je to na žalobu. Pokud si to přečte někdo neznalý, tak....na mne to působí, že u VW šli za hranice elementární slušnosti a jako klamavá reklama. Něco tak neuvěřitelně nehorázného se hned tak nevidí.A to mám doma i od VW, ale co je moc, je příliš. Dobře vyber :!:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 17.03.05  07:35

    « Re: Re: Corolla

    Včera jsem byl služebně v Praze a myslím, že to byla Toyota Tsusho (reklama na radio City), která má akci, že dává do všech modelů DVD zdarma. O jiných akcích nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.05  17:54

    « Re: Corolla

    to IT: paráda! díkes! zejtra se kouknu jestli ho maj u nás v trafice a pořádně prostuduju >:D hezky se uzdrav, přece jsi ještě neviděl nemocnýho řidiče Corolly?!? :P
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.05  17:50

    « Re: Re: Corolla

    Je to číslo 5/2005. Nestíhám, poprvé v životě nemoc a celých 14 dní,nějak se to v práci nahromadilo. Ta 1.4 benzín jim jezdila o 0,5 l víc, než píše výrobce=6,7 + 0,5 ...na zimu a testovací styl novinářů mi to přijde jako hodně dobrý.Toho malého ropáka 1,4 chválili za kultivovaný chod, prý jde hezky do otáček a jezdili za 5,5. Nějak to vyznělo jako lepší motor, než je HDI od PSA.Víc nechtěj.OK večer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.05  17:31

    « Re: Corolla

    To IT: ještě se zeptám, www stránky AutoTipu jsem nenašel, takže doběhnu do trafiky, to je jaký číslo? úplně poslední? abych to pořádně prostudoval :shock:
    (nebo pokud by jsi to mohl třeba naskenovat a někde vystavit, myslím, že by to ocenilo hodně lidí v diskuzi) >:D
    dík
    Sedmispáč >:-[]
    P.S. event.meilem na: sedmispac(at)seznam(dot)cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.05  17:23

    « Re: Corolla

    To IT: díky za informaci, dneska jsem si to odhadem počítal taky, ročně najezdím kolem 20 tis km, zajímaly by mě spíš údaje kolik má jakej motor skutečnou spotřebu, abych si udělal představu kolik to bude žrát až s tím pojedu sám, taky by mě zajímaly jízdní vlastnosti 1.4 VVTi vs. 1.4 D4D, ale to nezbyde než se v tom projet (zkušební jízda u nějakého dealera) ;-)
    přijde mi, že např. 1.4 VVTi má sice 71kW, ale až někde na 6000ot. a krouťák taky celkem nic moc, kdežto 1.4 D4D má sice "jenom" o 5kW míň, ale už kolem 1.800ot. (nepamatuju si to přesně) a krouťák jako 1.6 VVTi.... :roll:
    kdyby to někdo měl, a byl schopnej napsat o kolik se třeba zvedne spotřeba když to jede po dálnici vyšší rychlostí, v zimě, zajímalo by mě o kolik je dražší servis u D4D (např. Avensis benzín vs. D4D - olejový filtr stojí víc než 2x tolik, v motoru je 6,5 syntetiky apod. ;o( dost drahej špás!)
    prostě shromáždit dostatečně informací, aby se mohl člověk rozhodnout, zda-li benzínový 1.4 VVTi (živější, žravější, jak to utáhne poměrně těžkou Corollu vs. 1.4 D4D, třeba drahej servis? poruchový motory?) :shock:
    dikes
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.05  17:10

    « Re: Corolla

    To Sedmispáč: V posledním Auto Tipu jich srovnávali 5 vozů(motorů), dost chvály a k těm motorům: vzali ceny základních verzí, povinné ručení, aktuální cenu PHM a naměřenou(ne papírovou) spotřebu a vyšlo:
    1.4 VVT-i vs. 1.4 D-4D - 30 tis km/rok
    1.6 VVT-i vs. 1.4 D-4D - 11 tis km/tok
    1.6 VVT-i vs. 2.0 D-4D - 30 tis km/rok
    Nebylo tam započítáno hav. poj., to je % z ceny, takže těch km asi o trochu víc, tipuji. Pro nějakou orientaci stačí,ne?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.05  20:30

    « Bez nadpisu

    to Saab: díky za reakci, mohl by mi někdo kdo má 1.4 VVTi (poslední model Corolly) napsat kolik takovej motor "žere" ve skutečnosti? jestli se tedy vyplatí při stejných cenách nafty vs. benzín (někde dokonce nafta dražší) investovat do dieselu 1.4 D4D? pokud by byla spotřeba skoro stejná, asi bylo ekonomičtější (a lepší svezení) investovat spíš do VVTi? >:D
    nemáte ještě někdo "tajné" informace, jestli nebude v průběhu roku probíhat u Toyoty nějaká akce typu "naftový motor za cenu benzínového" nebo nějaké jiné slevové akce? potažmo tipy, kde koupit nejlevněji? díky moc všem :idea:
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.03.05  06:36

    « Re: Re: Re: Re: Zimní problém

    To je mi jasné, že je to dáno odběrem proudu, proto jsem taky uvedl jaké další "spotřebiče" mi v tu chvíli běží. Jinak jsem to testnul a při teplotě nad nulou kdy stojí celý den na sluníčku to nepípne ani když dám větrák na maximum a "osolím" autorádio, tedy ještě vyšší odběr. Nicméně večer když bylo kolem nuly už to zase pískalo :-( No nic, pro jistotu koupím nový, těch pár stovek mě nezabije. Tím mám zatím mou druhou největší závadu auta vyřešenu :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.05  10:41

    « Re:Zimni problem

    Mitsi ma pravdu.Napnout se musi akorat,jinak ta pumpa trpi.Take existuje jeste jedno "docasne"reseni:remen nakridovat 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.05  07:55

    « Re: Re: Re: Zimní problém

    To není větrákem jako takovým, ale jeho proudovým příkonem, který musí samozřejmě pokrýt alternátor, jehož rotor pak klade větší odpor a hnací řemen na jeho řemenici prokluzuje, jelikož už nedokáže přenést potřebnou sílu. Prostě máš ten řemen málo napnutý anebo starý, opotřebovaný atd.!
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.03.05  06:46

    « Re: Re: Zimní problém

    Mám ho ve studené garáži. Nicméně jsem se zaměřil na ten klíňák a důvod proč píská a našel jsem to. Když mám teď auto mimo garáž, tak musím mít při jízdě větrák puštěn téměř na maximum tedy na 3. stupeň (max. je 4.), zatímco když parkuji v garáži, tak stačí na první stupeň (jinak běží ještě světla, topení, vyhřívání zadního okna a autorádio). Dneska ráno jsem to testnul a je to tak, stačí větrák "utlumit" na první stupeň a rozjezd je bez problému, ale když ho pustím na 3. stupeň, tak píská. Kouknul jsem se i na stav napnutí a vypadá OK. Zkusím ještě odpoledne až se oteplí na teplotu kolem 0 jestli se to při puštění větráku na 3. stupeň projeví.
    Díky za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.05  18:42

    « Re: Zimní problém

    Rozvodový kvičet nemůže, protože je ozubený. Kvičí akorát klínové řemeny. Já bych ho asi vyměnil za nějaký kvalitnější - tenhle je už asi ztvrdlý, protože v teplé garáži ti v zimě ta guma puchří.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.03.05  13:26

    « Re: Re: Zimní problém

    Pořádně napni= ani moc ani málo. Já jsem takhle kdysi přepnutým řemenem oddělal vodní pumpu na Unu (no ale asi to už bylo taky stářím). Jinak
    Podle známého, který to "kvičení" slyšel je to prý rozvodový řemen ... rozvodový to nebude, ten zakvičí jen jednou :-O a pak je konec :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.05  09:17

    « Re: Zimní problém

    Pořádně se napni klínový řemen (klínové řemeny, resp. plochý řemen/ploché řemeny, které pohánějí příslušenství - alternátor, vodní pumpu, posilovač řízení atd.) a nehledej zbytečně žádné složitosti!
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.03.05  06:19

    « Zimní problém

    Tak se u mé Corollky vyskytnul problém. Poslední 3 dny nemám možnost parkovat v garáži, takže je celou noc na těch hnusných mrazech. První den když jsem s ní vyjel, tak to byla pohoda, ale po 6 km když jsem vjížděl do města jsem v 90 vyřadil na neutrál a až zpomalila na 50, tak jsem zařadil 3ku a Corolla začala pískat jako kdyby "drhla" nějaká guma ihned jsem vyřadil na neutrál a přestalo to a po opětovném zařazení už byl klid. Včera ráno se pískání opět objevilo když jsem couval z domu, tak to začalo pískat a nepomohlo ani vyřazení na neutrál, po chvilce když jsem se rozjel to přestalo. Po 6 km když jsem zase zastavil a rozjel jsem se to pískalo zase. Odpoledne v pohodě. Dneska ráno jsem vyjel a pohoda, po 6 km když jsem zastavil a rozjel se, tak to zase začalo pískat a po přeřazení na 2ku to stále pískalo, ale jakmile měl motor 3.000 otáček, tak to přestalo. Jenže na další křižovatce kde jsem musel zastavit to při rozjezdu zase pískalo až do těch 3.000 ot. a dělalo to při každém rozjezdu. Podle známého, který to "kvičení" slyšel je to prý rozvodový řemen (ten je 4 roky starý a má najeto jen cca 40.000km, denní dojíždění do práce a zpět). Znamená to, že se rozvoďák brzo odporoučí a mám ho vyměnit nebo je to jen problém s mrazy, který zmizí s oteplením ? Nebo je to něco jiného (spojka, ...) ? Za každou radu budu vděčný.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 14.02.05  10:10

    « Re: nová Corolla, dojmy zkušenosti, rady?

    to Sedmispáč: do Corollky se dává i 2.0 D-4D 85kW. Myslím že v prosinci jsem viděl test této Toyoty Corolla 1.4 D-4D kombi v Autosalonu na Primě a říkali o ní, že je to nejlepší 1.4ka diesel, který je v současnosti na trhu. Vyrovnat se jí prý může jen 1.5ka od Renaultu a VW 1.4 TDI se proti ní může jít zahrabat. Jedinou výtku měli k výbavě, protože k tomuto motoru se nedává klimatizace (což se mohlo změnit nebo při využití nějaké akce může být zdarma). Jinak servisní interval u dieselu je každých 15.000 km a u benzínu každých 30.000 km, ale s tím že po 15.000 km musíš měnit olej. Ceník těchto prohlídek byl kdysi na www.toyota.cz a třeba tam ještě je.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.02.05  19:54

    « nová Corolla, dojmy zkušenosti, rady?

    zdravím všechny,
    mám zatím sice Avensise (postarší kousek), ale uvažuji o něčem měnším, hodně se mi líbí nová Corolla, tak jsem se chtěl zeptat jestli ji tu někdo má, jak benzín VVTi tak i D4D (tuším jí v ČR nabízejí pouze s motorem 1.4 D4D 66kW?)
    hodně by mě zajímaly fotky, dojmy z užívání (sám mám v Avensisu 2.0 D4D a tak bych rád porovnal náklady na benzín vs. nafta), jak to jezdí, kolik stojí provoz (objem oleje, jak často se co mění v motoru atd.)... :roll:
    taky pokud by někdo měl tip kde koupit za dobrou cenu novou? akce, o kolik to kdo ukecal a kde a tak podobně....
    díky předem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.05  07:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: serv

    Nojo řešil jsi to Dieslem ale jakým krasavcem.pokud bych měl na něj finannce taky by mi stál doma.J
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…