Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.04.05  14:19

    « RE: Havárie

    to Saab: heh, můžu se zeptat, kde se daji sehnat neoriginální díly na Toyotu? zkoušel jsem různý místa, ale seženu tak max.filtry apod., ale třeba rozvoďák nikde nemaj, že prej je D4D moc "novej motor" :-(
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 01.04.05  11:40

    « Re: RE: Havárie

    Tak předběžná cena opravy je cca 35.000,- kč z toho cca 20.000,- kč za materiál (nová světla, kapota apod.). Bohužel z auta pořád něco kape, včera večer jsem to zkusil a na omak je to olej :-( Zkusil jsem se kouknout na měrku oleje v motoru a oleje mám tak 3mm pod maximem, takže by to neměl být motor, ale mám obavu, aby to nebyla třeba převodovka :-( To se brzo uvidí, protože pojišťovák to shlédne v pondělí a pak už by to servis mohl rozdělat a prohlédnout pořádně.
    Jinak ceny neorigiálních náhradních dílů jsou velmi příjemné, např. kapota stojí necelých 1.800,- kč. Jen pro porovnání neoriginál kapota na Felicii stojí cca 1.900,- kč a originál cca 4.500,- kč :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.03.05  17:28

    « RE: Havárie

    to Saab: upřímnou soustrast! :-( ono je fakt nejhorší srážka s blbcem (nebo blbkou) 8-s
    škoda, taková krasavice to byla...však zase bude! držím palce ;-)
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.03.05  13:27

    « Re: Re: Re:

    Ja vím, ale to máš cca 150tis. + 10tis. na rozvody apod. + případné další vychytávky a na to bohužel nemám :-( Já dokonce minulý týden uvažoval, že bych si koupil něco většího a cenově je velice přijatelná Mazda 626, ale pak jsem to zavrhnul právě z toho důvodu, že na té Corolle je spousta nových dílů a všechno je na ní vychytané, tak proč měnit auto v perfektním stavu. Navíc u většiny ojetin nemám jistotu jestli náhodou nebyli bouchnutý ještě víc než ta moje. No uvidím jak to dopadne s pojišťovnou, třeba mi pak nic jiného ani nezbude. Hmm, 1.6ka by bodla >:D Jdu se kouknout co je v nabídce :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 31.03.05  12:53

    « Re: Re:

    myslel som ojazdenu Corollu - rocnik 97 a vyssie
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.03.05  12:44

    « Re:

    Půjde na opravu. Už jsem si na ni zvyknul a hýčkal jsem si ji, takže bych se jí nerad zbavoval. Nápravy vypadají OK, auto šlo odtáhnout bez problému. A to jsem byl před týdnem na STK a prošel jsem bez jediného problému. Uvidím co na to likvidátor České pojišťovny. Ten Ford po nehodě vypadal, že je na tom líp, měl jen rozbité světlo a levý předek, ale poté co jej policajti nafotili jej musela odvézt odtahovka, protože měl posunutou celou nápravu. Ta holka dostala na místě pokutu 5.000,- kč.
    to Lubos1: já už si na ni za ty 4 roky zvyknul a nerad bych ji měnil za jinou ojetinu (na nové nemám 8-s )
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 31.03.05  09:52

    « Re: Havárie

    No mozno je cas kupit nejake nove auto :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.03.05  09:10

    « Bez nadpisu

    Tak to ti nezavidim.Chladic v pr...,haubna taky,naraznik atd.Ale ten motor to asi prezil a kola a napravy taky.Slo to na stred,s geometrii nebudes mit problemy.Teda pokud to nechces hodit ze skaly a budes opravovat.Odhad skody tak 40kilo.
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.03.05  08:26

    « Havárie

    Tak mám rozmlácenou Corollu :-( Včera mi jedna ženská (23 let) nedala přednost (přehlédla značku dej přednost v jízdě a myslela si že je na hlavní), takže jsme to do sebe napálili. Bouchla mě levým předním rohem auta (Ford Orion) přímo doprostřed mé přední masky. Naštěstí se deformace zastavila těsne před motorem, takže doufám že je motor OK (po nehodě běžel než jsem jej vypnul a olej nevytekl). Já se pěkně bouchnul koleny o palubní desku, takže mám na jednom koleně modřinu, takže teď už vím k čemu jsou kolení airbagy v Avensisu. Fotky mám na [odkaz] :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.05  21:39

    « Re: Re: Re: Corolla

    to Saab: doma mi to nechtělo "naskočit", ale pak v práci se to zobrazilo normálně! Vypadá to dobře, i když kombík se mi zdá na Corollu moc velkej, jako třídvéřák je přeci jenom víc sexy! >:D
    zatím jsem se nedostal k žádnýmu dealerovi a nezkusil se projet v Corolle, jenom je tak okukuju na silnici, nestíhám, snad ve čtvrtek? zatím jenom jezdím se svým starým Avensise I. (kdybych tak měl na novýho, Sol, D4D), to by bylo :'-(
    tak zatím čus
    Sedmispáč >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 29.03.05  09:37

    « Re: Re: Corolla

    to Sedmispáč: to je divný, já po kliknutí na ten odkaz vidím týden starý test vozu Toyota Corolla kombi 1.4 D-4D (ve Firefoxu i IE 6). Tak se zkus proklikat přes Magazín -> Testy. Je to jen další test kde o tom dieselu mluví v superlativech :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.03.05  18:03

    « Re: Corolla

    to Saab: hmm, ať koukám, jak koukám, na tý adrese žádnou Toyotu nevykoukám :shock: , ale zajímavý, třeba se tam něco časem objeví...
    to SirAnton: no nevím jak tobě, ale mě nepřijde Corolla zas až tak drahá...sem nikde neviděl např.klimatizaci zdarma a tak kvalitní (a silný) motory...když si nakonfiguruješ podobně třeba Golf 5 nebo Focus, vychází mi to třeba i o 100.000,-Kč dražší (jenom za klimu, chtějí vydřiduši tak kolem 40.000,-) :x teda nevím, palubní počítač je ve všech verzích, stejně tak ABS+EBD, klimatizace = všechno je zdarma již od 399.000 (bez slev)
    btw: zas má zpátky svůj Avensis I, taky koumám, že bych místo Toyoty přikoupil nějakej další. Velikostně je dobrej a motorizace je taky parádní (2.0 D4D). jsem koukal v německu na velice pěkný kolem 330.000,-) hmm, záleží kolik bude škváry k dispozici (konstelace hvězd, nálada přítelkyně...) však to znáte ;-)
    btw 2: zatím nejlepší nabídku Corolly jsem viděl u Duby (u Star tam byla sleva 10.000 a ještě zámek zpátečky zdarma)
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 25.03.05  17:54

    « Re: Re: Re: Corolla

    Neviem, ako v CZ, ale na SK su podla mna Corolly dost drahe. Zrejme to suvisi s ich imidzom historicky najspolahlivejsieho auta NST. Nieco ako dlhe roky imidz Golfu. Ked si vsak Corollu vybavim nutnymi vecami typu klima, ABS, el. okna, palubny pocitac a pod., dostavam sa automaticky na dost vysoku hranicu, atakujucu auta strednej triedy. :'-( Mate aj vy tento dojem?
    T.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 25.03.05  13:54

    « Re: Re: Corolla

    to Sedmispáč: pokud jsi to ještě nečetl, tak se koukni na [odkaz]
    Jinak doporučuji využít nabídky modelu Corolla Star (klima, mlhovky, liťáky apod. zdarma) a ukecat někde slevu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  16:28

    « RE: tunning na 2.0 D4D (66kW)

    to Marians: v rámci šmejdění ohledně Corolly jsem narazil tadyhle na to, zkus tam zavolat a zeptat se (a dej vědět i nám ostatním) :?:
    [odkaz]
    taky mě napadlo načipovat i tu 1.4 D4D nebo 2.0 D4D/81kW co mám u Avensise I ;-)
    Sedmispáč >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.05  15:54

    « Chiptunning na 2.0 D4D (66kW)

    Chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s chiptunningom u Toyoty.
    Mam Corolu Verso 2.0 D4D-66kW. Bezne sa robia ine znacky, ale mozno koli mesiemu mnozstvu Toyot minimalne na Slovenskom trhu som nepocul prakticku skusenost.
    Na aky vykon a krutak sa to da nachipovat? Co urobi spotreba? Netreba robit nejake dalsie zasahy - napr. vymena spojky na vacsi vykon? Viete poradit niekoho kto to robi (Toyotu)?
    Dopredu Vam dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  15:25

    « Re: Re: Re: Re: Corolla

    To Sedmispáč: rádo se stalo. Ještě bych se mrknul na www.automodul.com nebo na
    [odkaz]
    cosi tam mají, i nějaké slevy, no, je to už na Tobě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  15:12

    « Re: Re: Re: Corolla

    To Saab: Díky, tohle mi uniklo,snad dá Bůh a nikdy k tomu nedojde.Já nechci, aby před aktivací ABS či ESP se mne to ptalo, jestli to myslím doopravdy.... že se mi blokují kola, že je to nedotáčivé atd. a jestli je má odblokovat,nebo přibrzdit, nejlépe pro restartu motoru,že? Kdyby se mělo auto projektovat na tom, co má OS od mikrošrorotu, tak to auto nikdy nevyvinou. Ó, hrůza. Snad se výrobci domluví a zabrání v proniknutí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.03.05  15:07

    « Re: Corolla

    to IT & Saab: diky za tip, tak jsem dneska koupil ten časopis a pořádně to prostudoval >:D docela mě hodně láká ta Corolla s motorem 1.4 D4D (viděl jsem to někde nový za asi 460.000) třeba to ještě ukecám...teď jenom, až se mi vrátí Avensis z opravy a začnu objíždět dealery >:D
    zatím se mi dost líbila nabídka někde v Ostravě, byli tam o dost levnější než v Praze...TSUSHO jsem koukal, ale DVD přehrávadlo na nic nepotřebuju, akce celkem na pytel (asi to někde dostali zadáčo a teď myslej, že ohroměj ;-) )
    musím ty auta projet a došetřit potřebný peníze ;o)
    Sedmispáč >:-[]
    P.S. ten článek v Autotipu je fakt dost dobrej, ještě jednou dík :idea:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 17.03.05  12:59

    « Re: Re: Corolla

    Ten blbý OS už tam je :shock:
    [odkaz]
    Ale řekl bych, že zatím se to týká jen navigace, ale plány MS jsou děsivé (viz. článek) !!!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…