Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.04.05  13:35

    « Re: Re: Corolla

    Já jel v nové Corolle jen vepředu a tam jsem byl spokojen. Jinak prostor je ošemetná věc, např. v Hondě Accord je prý míň místa než v Civicu :-O
    Navíc v pátek jsem jel vzadu v Renaultu Scenic (cca 2 nebo 3 roky starý) a hlavou (vlasy) jsem šoupal o strop (mám 186cm) a na kolena tam taky nebylo zrovna moc místa. Doufám že Corolla Verso je na tom líp.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 05.04.05  08:45

    « Re: Corolla

    Nie je ta Corolla vnutri mala? V tom teste (1.4 D-4D) som tusim cital, ze na zadnych miestach nic moc. :(
    A co hovorite na Corollu Verso? Odhliadnuc od ceny, t.j. miesto vnutri, jazdne vlastnosti, ...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.04.05  06:55

    « Corolla

    Jinak jsem viděl zase tu reklamu na Corollu (moje oblíbená s hláškou: už jsi někdy viděl porouchanou Corollu? >:D ) a ta sleva není 130, ale jen 103.000,- kč a ta akce začíná myslím 7.4.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.04.05  06:53

    « Re: RE: Manuál na CarinuE

    to Sedmispáč: pokud ti dá za cenu 3dveřáka 5tidveřák a ještě další věci navíc, tak je to dobrá nabídka. Navíc toho 5tidveřáka pak líp prodáš a to ještě za vyšší cenu než toho 3dveřáka.
    Japonci se u nás moc nekradnou, nejkradenější auta v ČR jsou Škodovky, VW, Opel a Ford, tedy němci >:D
    Jinak si dej pozor na znak Toyoty, já už pár nových Coroll s ukradeným znakem vepředu potkal :-( Nový stojí pár stovek. Znaky se kradou ze všech značek, nechápu k čemu to těm * je. Známí si koupli novou Fabii a v městečku s 4.000 obyvatel (tedy téměř všichni se tam znají) ji nechali jednu noc stát před vlastním domem a to stačilo na to, aby jim ten znak ukradli. Nový stál myslím 400 nebo 500,- kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.05  21:45

    « Re: Re: Corolla

    Tak z něčeho ty dealeři žít musej a kromě škodovky ty marže budou +- stejný. Ono těch aut zase tolik neprodaj - i když na takovým land cruiseru to musí bejt vejvar. Ale o tom je lepší nepřemýšlet. Já zvolil toyotu, protože s ní mám dlouhodobý zkušenosti (starlet) a abych pravdu řekl na smlouvání moc nejsem. Takže se už jenom těším...Ale na ten construct se zkusím zeptat - třeba mě mile překvapí a zaplatí ho
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  21:17

    « Re: Corolla

    to Megac: s tou slevou taky nevim, ale vzhledem k tomu, že mě ještě odrbou i na výkupu toho Avensise (tam si taky něco navařej), a taky maj poměrně hodně vysoký marže (ani nechtěj vědět kolik), tak si myslim, že bych to ještě ukecal dolu (nebo lépe nějakou další extra výbavu - třeba zámek řadící páky zdarma) - poněvadž třeba např.Duba v Praze nabízí na Corollu Star k tý akci automaticky ještě slevu 10.000,- a zámek řadící páky zdarma. Tak jaký jsou pak ty slevy?! Stejně maj na tom autě min. 100- 150.000 marži >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.05  21:02

    « Re: Re: Corolla

    No nevím jestli ti daj větší slevu - ze solu bys asi ještě něco ukecal, ale vzhledem k tomu že v tý teře už máš navíc akční klimošku tak to bude těžký a co vím z doslechu tak zrovna toyota ty slevy až tak velký nedává oproti např.Hondě - asi spoléhaj na renom= značky podpořené posledním TUV. Jinak v ceně je kompletní servis včetně přihlášení auta - takže při předání ho dostaneš už na značkách. Další výhodou je že takhle to auto budeš mnohem líp prodávat než to dotažený.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  20:05

    « Re: Corolla

    to Megac: no dyk ta Corolla co mi dneska nabízel je samozřejmě Terra >:D (akorat bych dostal slevu asi 35.000,- (pro začátek, ale jinak slabota, musím ukecat na víc!).
    k dovozu ze zahraničí - tam uvažuju že si najdu něco sám a sám přivezu, ale nabídka je dost omezená, na webu jsem našel v celým německu asi jen 8 slušnejch (do 400.000) Avensisu. S kvalitou nevím, sice nebudou přetočený tacháče, ale i tak tomu může bejt cokoliv a taky mě už nebaví dělat vojetinám servisáka ;-)
    taky neznám jak to chodí s dovozama? A když kupuješ auto tady nový od dealera, tak to ti ho dá už přihlášený na značkách?
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.04.05  19:49

    « Corolla

    Tak tohle jsem řešil před 2 měsíci. Nakonec mi dealer toyoty (Sokolov) nabídl tu corollu na víkend a já se pro ni rozhodl - za měsíc mi přijde combi 1,6 SOL WG - dostal jsem slevu necelejch 30 tisíc + 15" originál liťáky toyota a s parkovacím asistentem a metalízou mě to vyšlo na 556t.
    Každopádně za těch 450bys dostal stejný auto v Teře. Jinak co jsem čet tak se corolly téměř nekradou ( je to asi i tím že jich tu tolik nejezdí). Já osobně bych do dotaženýho auta nešel - pokud bych si ho sám nenašel a jenom nepožádal kámoše aby ho přitáh - v tomhle případě se v mém okolí už moc lidí spálilo a tak si radši připlatím a užiju si nový auto.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  18:51

    « RE: Manuál na CarinuE

    to SirAnton: Avensis půjde pryč (dřív nebo pozdějc) protože je už starej (budou mu 4 roky) a začínaj se projevovat dost unavující drobnosti, občas něco někde rachtá apod. = nutná návštěva Toyota léčitele, auto je strašně velký a těžký = spotřeba kolem 6 litrů...atd. :roll: Sice je to velice pohodlný svezení, ale doma mi říkají "posluchač" pořád mám pocit, že tam něco rachtá, cinká apod. (pak se zjistí, že je to kámen v pneu apod.)...mám z ojetýho auta blbej pocit, nevíš jak s ním předchozí majitel jezdil (sice je to nebouraný auto) :shock:
    Taky jsem nikdy něměl nový auto, říkám si ten pocit, jistota, taky klid na několik let dopředu... = zase vyvážený větší cenou.
    Co mi můžete doporučit: ojetej Avensis z Německa - stáří tak max. (nejmladší) 6/2002 a najeto min. 85.000km - cena tak do 400.000,-Kč nebo fungl nová Corolla za cenu kolem 450.000,-? Pro co by jste se rozhodli vy? (já se v tom potácím, hodilo by se ušetřit 100.000,-Kč, ale zase vim prd na jaky auto tam narazim, ještě připočíst výdaje za dovoz, přihlášení apod.)?
    Nevíte někdo jak to funguje v Německu v bazarech? Jedině € v hotovosti, VISA karta nebo bankovní převod možný? Dá se koupený auto táhnout na provaze za jiným nebo musím mít vlek? nedaj se koupit převozní značky (za kolik a kde koupit)? :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 04.04.05  18:36

    « Re: RE: Manuál na CarinuE

    to Sedmispáč: preco chces davat toho Avensisa prec? Ta Corolla bude sice nova, ale komfort bude v tom Avensise vacsi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  16:20

    « RE: Manuál na CarinuE

    to Saab: dobrej nápad! >:D
    btw: dneska jsem se zastavil v u jednoho dealera Toyoty, tak jsme pokecali, za mýho Avensise mi nabídly asi 250.000,-Kč (celkem slabota), ale vzal bych možná protiúčtem tu Corollu, seděl jsem v ní (tu 1.4 D4D tu tam neměli na projetí, ale děsne chválil motor), chtěl jsem třídvéřák, ale prej by šlo udělat asi pětidvířko za cenu tří, komplet výbava a nějaký extrabuřty...doplatil bych asi 200.000 a byla by moje, tak nevím, zase se budu děsit, že to venku někdo ukradne :shock: ani nevím jak moc se to krade? spíš se to asi bude vykrádat (světla, blinkry apod.) nemáš tucha jak moc? neviděl jsi nějakou statistiku? Mám teď o čem přemejšlet... :o
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.04.05  07:31

    « Re: RE: Manuál na CarinuE

    to Sedmispáč: ten manuál je pro bráchu a já mu to říkal hned ať si zajde do Toyoty, že tam ten manuál budou mít, ale on pořád spekuluje nad blbostma. Dokonce je tak línej, aby si to sem napsal sám :shock: Asi se naštvu a koupím mu ho k narozeninám, které má za měsíc :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  07:06

    « RE: Manuál na CarinuE

    to Saab: teda pokud obětuješ cca 200Kč, tak doporučuju zavolat normálně do Toyoty, telefony jsou někde na jejich stránkách www.toyota.cz a domluvit se s nejakym technikem. Normálně ti je pošlou na dobírku, cena cca 200Kč. Nechal jsem si poslat takhle manuál k Avensisu I (celkem to vyšlo tuším na asi 220Kč). Normálně tištěnej a v češtině. ;-)
    Toyota 800 600 800 a chtěj nějakýho technika >:D
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.04.05  06:50

    « Manuál na CarinuE

    Nemáte někdo manuál na CarinuE a po ruce scaner nebo digitál ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.04.05  06:48

    « Re: RE: Havárie

    to Sedmispáč: pojistky se do té základní ceny myslím nepočítají, takže by to měla být cena auta bez navýšení (jinak přeplácíš tak 20-50% - dle délky leasingu apod.) + pojistky. Spousta značek to občas nabízí. To ukecání ceny bys měl zkusit někde kde jsou menší prodeje a tudíž je pro ně každý zákazník větším přínosem. Někteří jsou tvrdohlavý. Brácha se u jednoho malého dealera zeptal jestli by mu nedali podložky pod SPZ a oni řekli, že jedině za peníze, zadarmo ne :-( Tak řekl, že jim nebude platit za to, aby jim dělal reklamu a koupil si je v hypermarketu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.04.05  20:20

    « RE: Havárie

    to Saab: OK, máš plnou pravdu, od kámoše co děla u Toyoty (bohužel jenom externistu = nemá žádné výhody :'-( ) jsem taky vyzjistil, že je odhadovaná marže kolem 20 - 35% ceny auta. Docela by mě zajímalo vyzkoušet ukecat cenu o podstatně níže než delareři normálně nabízejí (třeba i 50 - 70.000) s tím, že stejně vydělají (i když míň) když prodají, než když odejdu a nevydělají vůbec nic >:D
    ještě jsem to nezjišťoval, ale leasing bez navýšení tedy znamená, že zaplatím pouze normální cenu auta rozdělenou do jednotlivých splátek? nic navíc? tomu bych moc nevěřil...a kdo platí pojištění leasingu a tak podobně? :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.04.05  19:42

    « Re: RE: Havárie

    to Sedmispáč: nevýhodou protiúčtu je, že na prodeji proděláš pár desítek tisíc (obvykle tak 20-40.000,- kč), ale zase se auta zbavíš hned a rovnou sedneš do nového.
    Hmm, vidím že i Toyota informuje své zaměstnance perfektně, asi jí dali jen nějaký leták a o leasingu jí neřekli nic.
    Jinak mi to přijde celkem jako podvod vydávat slevu 120.000,- kč na akci leasing bez navýšení (tedy že při leasingu zaplatím "skutečnou" cenu a nic nepřeplácím). A já se těšil na základní model za 300.000,- kč >:D Teda ten akční model za příplatek 5.000,- kč je taky drsný :-O No dealeři můžou jít i bez té jejich akce s cenou dolů, záleží jak si váží zákazníka. Výrobní náklady na auto i se ziskem automobilky jsou cca 35% ceny nového vozu :shock: Koncoví dealeři na tom mají tak 20 - 40%.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.04.05  23:08

    « RE: Havárie

    to Saab: tak to máš dobrý! s těma dílama, u mě je to podstatně slabší :'-( , ale snad se to zlepší (třeba jí dám na protiúčet?)
    k tý akci (sleva až 120.000 nebo kolik) - volal jsem do Toyoty a tam mi řekla nějaká "krasavice", že prej to spočívá v tom, že je to normální Corolla Star, tam je úsměvný, že máš za "stejnou" cenu jako Terra klimatizaci zdarma (která je stejně zdarma od Terry víš) a ještě liťáky a mlhovky :!: abys mohl ale tuhle akci "čerpat" musíš zaplatit prej k ceně "poplatek" 5.000,-Kč (to jsem moc nepochopil...). K tomu navýšení na akci 120.000 (nebo kolik) je to tím, že má bejt prej nabídka leasingu bez navýšení (když jsem se ptal na detaily, tak mi řekla, že "navýšení čeho neví, neřekli jí to"). Taky prej budou moct delareři jít s cenou dolů až o 10.000 - 20.000,-Kč :shock: teda nevím...
    takže akce asi celkem na prd, lepší si najít auto třeba na www.automodul.com
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 01.04.05  17:16

    « Re: RE: Havárie

    to Sedmispáč: to že máš novější Toyotu může být ten problém, ta moje teď v dubnu slaví 12 let (hmm, hezký dárek k narozeninám :-( ) a v okolí (Rakousko a Německo) to byl celkem dobrej prodejní hit, takže se někteří výrobci na tento typ zaměřili. Jinak před 4 lety když jsem ji koupil jsem hned nechal udělat rozvody a v servise mi řekli, že na ni stojí neoriginál rozvoďák stejně jako originál :-) Takže asi jak co, plechy mám levný.
    Jinak jsem cca před hodinou viděl reklamu na novou Corollu a říkali tam, že na Corollu Star je zvýhodnění až 120 tisíc (nebo 130 ?). Není náhodou na stránkách Toyoty uvedeno jen 60 ? Že by rozšířili akci ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…