Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.05  20:10

    « Re: RE: NEW Corolla

    No na diesel je jenom terra - kolik ale najezdíš km? Já osobně dávám přednost benzínu před traktůrkem i když 1,4 je určitě kvalitní a hospodárný motor, ale pokud nenajedeš nad 40tkm/rok tak se ti nevyplatí. S alarmem ti neporadím, protože je nepoužívám. Stejně to zamykání převodovky je asi nejlepší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.05  10:40

    « RE: NEW Corolla

    to Megac: a to se dělá 3dv. i v Solu? to se jdu teda hned kouknout ;-)
    ....tak jsem kouknul do tech.spec. a Sol NENÍ k dispozici s motorem 1.4 D4D, ale můžu se zkusit zeptat >:D radši bych ale investoval do kvalitního alarmu (zámek řadící páky mi nepomohl u 306, ukradli jí před barákem) - nevíte jestli Toyota montuje továrně nějaký dobrý alarmy ?
    imobilizer tam je u všech standartně :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.05  09:06

    « Re: RE: NEW Corolla

    to sedmispáč: tak když ušetříš na dveřích tak si to kup v solu. Já se rozmejšlel docela dlouho, ale ta loketní opěrka je u těch horších výbav tak nízko že je nepoužitelná, čalounění pro sol je taky nebe a dudy - no a automatickou klimatizaci už beru jako samozřejmost, bezpečnostní prvky a komplet elektrika je už jenom bonbónek. Vzhledem k tomu že to za těch cca 50 litrů určitě stojí tak ti taky dají určitě větší slevu než na teru.
    Taky ta corolla vypadá mnohem líp s mlhovkama - no a když už budeš mít to krásný 3dv...... 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.04.05  00:59

    « RE: NEW Corolla

    hmm, kdyby to auto bylo větší (třeba jako Avensis), tak 5dv. to je jasny (výhody jsi napsal = souhlasím), ale u tak malýho auta jako je Corolla se mi 5dv.nelíbí, auto pak vypadá jako trochu větší Matiz nebo Corsa 8-s prostě hrůza.... 3dv. jsem už měl (Peugeota 306) a celkem mi vyhovovalo (jen s tim kabatem je to opruz ;-) )
    Kdybych měl na novýho Avensise, tak to vůbec neřeším (pak by jsme diskutovali, jestli je lepší sedan nebo hatchback >:D ) - nechtěl jsem sedam a mám ho, vyhovuje mi (i když kola do kufru nenacpu (stejně jsem to za rok ani jednou nepotřeboval..) :P
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.04.05  18:49

    « Re: RE: NEW Corolla

    No pokud nic nevozíš tak není co řešit. Já jezdím služebním 3dv (ne toyota) a to je hrůza - není kam si dát kabát, když fouká vítr je to o život vylézt ven - už jsem pěknejch pár aut obouchal - lak na tom služebáku na dveřích má taky dost. Ale pokud to co popisuješ je realita tak ti to 3dv bude vyhovovat. Mě osobně se taky líbí nejvíc, ale vzhled a funkčnost jsou jiné věci ...takže combi
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 08.04.05  10:51

    « Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    Toyota uz vlastni v Denso okolo 15%, tusim ze niekedy bola uplnym majitelom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.04.05  09:16

    « Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    SirAnton: Samozřejmě! V Toyotě "made in Japan" máš od Densa všechno, jelikož Denso je dnes vlastně "dcerou" Toyoty.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 08.04.05  00:57

    « Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    No, pokial viem, tak Bosch patri pod Siemens. Tak neviem, ci je velky rozdiel medzi Siemens a Bosch. Aj ked zatial ziadny problem nemam a dufam, ze ani nebudem mat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.04.05  22:31

    « Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    To SirAnton: O víkendu jsem se tak porozhlížel po mém Avensisu a radostí jsem zaplesal, když jsem zjistil že je na autě ještě spousta dílů Denso i když je auto vyrobené v UK. Dej bůh, aby Toyota místo Bosche nezačala používat Siemens. Ti Němečtí packalové od Siemense už neumí vyrábět ani HF sady k telefonům. Zásobujeme HF sadama autosalony a z 42ks HF sad prodaných v prosinci, bylo 63 reklamací. Tj víc než 1 reklamace na každou HF sadu. U Nokií máme cca 1 reklamaci na 300ks prodaných HF sad. Ericsoon má cca 1 reklamaci na 60 HF sad. Telefony od Siemensu jsme kvůli poruchovosti přestali prodávat již před rokem. Byl to prodělečný busines a nyní jsme skončili i s distribucí Siemens HF sad. Skoro jsem mohl zaměstnat jednoho člověka jen na reklamace Siemensů. Pokud vím, tak Siemens řídící jednotky používá Peugeot v některých 307 HDI.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 07.04.05  21:39

    « Re: Re: RE: NEW Corolla

    Zaujimalo by ma, ze ak sa nejaky model Toyoty robi v Japonsku, ci sa tam pouzivaju japonske komponenty typu alternator Denso a pod. V Europe robene modely uz obsahuju diely od Bosch a pod. :-(
    Mate niekto o tom info?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  21:29

    « Re: RE: NEW Corolla

    Žádné Corolly (možná s výjimkou Versa) pro Evropu se od spuštění závodu v Turecku už nedělají v Japonsku! Současně se žádné nedělají a nikdy nedělaly ve Velké Británii (tam jen Avensis). Corolly tak pro evropský trh pocházejí ze Španělska, Francie a Turecka. Údajně nejvyšší kvalitu mají momentálně právě ony Corolly z Turecka!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  21:10

    « RE: NEW Corolla

    to Megac: a v čem ti přijde 3dv. nepraktický? :shock: Teď jsem si zvyknul na veliký dveře u Avensise (tam bych nechtěl 3dv. i kdyby bylo), ale u Corolly? Vpředu místa dost, vzadu neřeším = 90% jezdím sám, 9% ve dvou lidech (mizive % nejaky dalsi lidi - děti ;-) )
    do 5dv. jsem se soukal dost nepohodlně (mám 190cm a 120kg) >:D
    Výhody 5dv.vidím pouze v tom, že si pověsím kabát/sako na ten věšáček za sebe, nebo položím aktovku/notebook/tašku na sedačku za sebe...jinak je to k ničemu ;o)
    Prodejci (vicero) mi tvrdili, že 3dv. se dělá taky v japonsku, v anglii se dělájenom Avensis! 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.04.05  20:52

    « Re: RE: NEW Corolla

    to demispáč: ještě k tý corolle : hatchbacky ( jak 3dv tak i 5dv) by měli být dělaný v anglii, sedan - turecko a kombajn (co mám já) - přímo v mateřském závodě v Japonsku. Já mám taky dodací lhůtu 3 měsíce, ale pokud jde to auto do výroby tak je to naprosto normální - můj inteligentní bratr si objednával O II kombi taky do výroby a trvalo to 3 měsíce a 3 dny - a to se to dělá tady. U kterýho prodejce jsi byl? J8 v tom Sokolově zatím nemohu nic hanět.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.05  20:44

    « corolla

    to sedmispac: jo zálohu jsem teď můžu říct asi bohužel platil, ale bylo to auto do výroby tak to chápu že se jistí - zacáloval jsem 30tisíc. Šlo hlavně o barvu - přítelkyně trvala na tý světle modrý metalíze, jinak je jí úplně jedno jaký to auto je (jinak taky chtěla 3dv-je fakt pěknej, ale dost nepraktickej).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  18:28

    « RE: NEW Corolla

    to Saab: hmm, třídvířko bych vzal, ale taky říkal něco o nutnosti zadat ho do výroby do Japonska a něco o 3 - 4 měsících 8-s docela hrůza... domlouvali jsme se na předváděčce, ale najednou mi nebere telefony a neodpovídá na smsky, tak nevím jestli nečte tohle forum? Docela jsem zklamanej přístupem prodejce, je to stejná "slabota" (nehci být sprostý) jako v autobazarech typu AAA :shock:
    jelikož potřebuju prodat Avensise, abych měl dost na novou Corollu, tak nemůžu čekat půl roku až se soudruzi z japonska vyprdelej s objednanym modelem (neměl bych čím jezdit a matka je vážně nemocná), takže zatím nejsem pevně rozhodnut, ale pilně sjíždím německý weby a možná koupím novějšího Avensise a bude :-)
    - jsem měl jiné představy o "prodejcích" nových aut a jejich zájmu prodávat....
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.04.05  14:13

    « Re: NEW Corolla

    to Sedmispáč: no vidíš, mě se 5tidvířko zase líbí. Pokud se ti nelíbí, tak se nenech ukecat a ber 3dveřák a ať ti na něj dají ještě slevu :-)
    Ta čekací doba je asi daň za to, že se začíná proslýchat, že je Toyota kvalitní a spolehlivé auto a výroba zřejmě nestíhá :-)
    Jakou ti řekli čekací dobu ? Známý si chtěl loni na podzim koupit Corollu Verso v dieselu a řekli mu 4 měsíce, takže by auto dodali až koncem ledna nebo začátkem února. Jenže on musel utopit prachy z podnikání, tak nakonec koupil Focus C-max.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.05  23:16

    « NEW Corolla

    to Saab: ono je sice pěkný, že mi nabízí 5dvéřak za cenu 3dveřáka, ale když ten 5ti je tak hnusnej :-( Hodně se mi líbí to "sportovní kupátko" :-! to je něco! a za kolik to pak někdy prodám je mi celkem šumafuk (chtěl bych si to koupit na hodně dlouho, přece jenom je to hodně peněz).
    Štve mě, že drmolil něco o tom, že 3dvéřáky prakticky nejsou a trvalo by to děsně dlouho...to je blbý 8-s
    Ale nechci si to pak za pár let vyčítat, že jsem podlehnul a vzal to co se mi nelíbí...kdyby to jenom netrvalo tak dlouho...
    to Megac: a to když jsi si objednal, tak si platil zálohu? kolik z ceny se platí? to pak propadne, když si to nevezmeš? jak dlouho to trvá u tvého prodejce? :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.04.05  06:38

    « Re: Re: Místo v corolle

    Jo a ještě, ta sleva platí až od 11.4., takže pokud máš objednáno, tak se tě to zřejmě už netýká.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.04.05  06:36

    « Re: Místo v corolle

    to Megac: ta sleva je na Corollu Star a musíš si ji vzít na leasing, tedy až 60.000,- kč je sleva na model Star a těch 43.000,- kč je zvýhodnění leasingu (tedy nulové navýšení).
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.04.05  16:01

    « Místo v corolle

    Já jsem neměl s místem na zadních sedačkách problém - je ho tam rozhodně mnohem víc než v O II. JInak to nový verso je fakt hezký - starý bych si nekoupil, ale je to přecejenom dost velký finanční rozdíl. Jak tady mluvíte o těch 103 tísíc slevy - to jako na každou corollu a my co už máme objednáno máme smůlu?? :x
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…