Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.04.05  12:41

    « Re: Re: RE: Oprava

    Ta oprava stála 40.340,- kč. Materiál např. kapota 1.850,- kč, nárazník 1.125,- kč, chladič 3.734,- kč, ventilátor chladiče 2.000,- kč (použitý !!!), světla 1.700,- kč (2 ks), blinkry 480,- kč/kus. Spousta věcí je použitá. Nejvíc mě překvapila cena toho starého ventilátoru, celkem pálka vzhledem k ostatním dílům.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.04.05  12:32

    « Re: RE: Oprava

    to Sedmispáč: kolik mi toho pojišťovna (Česká pojišťovna) proplatí ještě nevím, včera jsem jim posílal fakturu. Údajně by mi to měli proplatit tak do 14 dní. Teoreticky bych nemusel doplácet nic, u většiny dílů je uvedeno, že jsou použité, takže tam nemůžou amortizaci odečítat a u nových dílů by mi měli odečíst max. 20% ceny. Jak to dopadne se teprve uvidí. Údajně je Česká pojišťovna celkem bezproblémová, nejhorší je prý Česká podnikatelská pojišťovna.
    Tak to teď nebudeš nedočkavostí celý týden pořádně spát >:D
    Kamarád měl havarijní u Allianzu a jednou vlastní vinou boural a Allianz si chválil, prý to bez problémů rychle vyřídili a proplatili. Ta zkušenost je ale tak 8 let stará, takže jak je na tom Allianz teď nevím.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.05  09:57

    « RE: Oprava

    to Saab: tak to máš zase dobrý! >:D hele kolik zaplatila pojištovna z povinnýho ručení tý ženský? musel jsi něco doplácet ze svýho? jen abych měl představu...
    btw: jinak jsem si nakonec vybral pětidvířko (poněvadž se mi nechce čekat tak dlouho) s motorem 1.4 D4D 66kW (po zkušební jízdě jsem byl docela nadšenej - jezdí to fakt moc pěkně) - tak už jí mám objednanou, měla by bejt někdy příští týden >:D tak se těším - s Avensisem jsme se nakonec domluvili tak, že ho nebudu opravovat a cenu setrvačníku mi odečtou od výkupní ceny = celkem dobrý, aspoň mi ubydou starosti...tak teď řeším kde a jak to auto pojistit, aby mi ho hned někdo nečajznul (asi u Allianz - povinný ručení + havarijní - jenom proti krádeži, živlu a vandalismu = cenově to vychází docela dobře) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.04.05  06:27

    « Oprava

    Tak už zase jezdím, ve středu jsem si vyzvednul Corollu v servise. Dali mi na ni novější masku a přední narazník z modelu po faceliftu, takže agresivnější vzhled byl vystřídán střízlivějším. No hlavně že jezdí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.05  11:32

    « Re: Re: Re: Toyota u tsusho

    to Mitsi: no bylo to tak, že to začalo tak nějak jako rachotit při rozjezdu a klepat v motoru (pod motorem), odvezl jsem to k jistemu obskurnimu blbovi (doporučen známým, že je šikovnej a dělal u Toyoty a Volkswagenu) - ten diagnostikoval, že je "v *" spojka - tak jsem sehnal celou sadu "Opti-Fit" a vyměnila se celá sada - vypadalo to, že to bude OK, ale začalo to dělat zase - zvuky jsou skoro stejný jako předtím - někdy už když to startuje tak děsnej rachot, někdy celkem potichu, ale dost to drnčí a rachtá. když se rozjíždíš pomalejc a taháš to otáčkama nahoru (popojíždění v kolonách) :'-( při vyšších rychlost to celkem jde, ale když nastartuješ studenej motor, tak se auto klepe jako pes kdyz je mu zima 8-s
    tak jsem se na toho původního "opraváře" vyprdl, poněvadž to spojkou samotnou být nemohlo a zašel k Dubovi -ten říkal jednoznačně setrvačník (resp. odchází tlumení mezi setrvačníkama) = výměna.
    tak asi tak
    P.S. jo a výběr tý Opti-Fit spojkový sady (lamela, přítlačák a ložisko) jsem tenkrát konzultoval s technikem v Toyota CZ a vybíralo se podle VIN auta, tak tam by snad problém bejt neměl. asi se objednám k tomu Dolákovi a nechám to vyměnit komplet, tak jak navrhujou, sice děsná palba, ale nevím o nikom, kdo by to udělal levnějc a ve slušný kvalitě :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.05  09:15

    « Re: Re: Re: Toyota u tsusho

    Nevidím v tom problém! V čem ale problém vidím, to je dynamické vyvážení kompletu setrvák/přítlačák. Tohle ale bude problém vždy, když začneš s těmito díly "hýbat"...
    PS: Jestli právě tohle není prapůvodní příčinou Tvých problémů (poté, co jsi mi sdělil, že se měnil přítlačák)?!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.05  08:55

    « Re: Re: Toyota u tsusho

    to Mitsi: jéé, hele Mitsi, a když teda vyměním setrvák za neodpruženej, ale bude odpružená lamela, nedal by se použít přítlačák ze "starý" spojky? je tam vyměněná totiž asi jenom měsíc, sice to byl Opti-Fit (repasovaná spojka přímo od Toyoty s plnou zárukou), ale jinak mi zbyde a co s ní budu dělat? snad, že bych se zeptal v tom servisu, jestli by mi za ní něco neodečetli nebo aspoň za ní nedali nějaký jiný díly...chjo, do háje, zase vyhozený peníze :?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.04.05  08:49

    « Re: Re: Re: Re: Toyota u tsusho

    Přesně tak! Na některé části by mělo být "odpružení" (tedy správně "tlumič torzních kmitů"). Ale nezbytné to není - nemusí být totiž vůbec nikde: je to spíše o uživatelském pohodlí než o funkčnosti v technickém slova smyslu. Zato v žádném případě nemůže být "odpružení" na více, než pouze jedné součásti spojkového ústrojí!!!
    PS: Tady se neguje pravidlo "vice prouzek, vice Adidos" (Somy atd.)...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.05  23:14

    « Re: Re: Re: Toyota u tsusho

    to Mitsi: tak to moc nechápu, tady je buď dvouhmotový s odpružením nebo dvouhmotový bez odpružení (aspoň tak mi to bylo řečeno) - myslím, že to maj vykoumaný tak, že místo Avensis spojky a setrváku tam dají Corolla setrvák a spojku s tím, že vlastně Toyota dávala stejný motor D4D/81 kW (1 CD FTV) v té době jak do Avensise, tak i do Coroll. ;-)
    ale samozřejmě pravdu budeš mít zřejmě i ty, protože když nebude odpruženej setrvačník, tak musí bejt tlumič na spojce :shock:
    je to tak?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.05  23:08

    « Re: Re: Re: Toyota u tsusho

    Platí tato zásada: na jednohmotový setrvačník patří spojková lamela s tlumičem torzních kmitů, na dvouhmotový naopak lamela bez tlumiče.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.05  21:03

    « Re: Re: Toyota u tsusho

    to Saab : tak jsem vyzkoušel AutoBenex, AutoŠtangl, Elit a prakticky asi všechny Toyoty v Praze a středočeském kraji - jediný použitelný se mi zdá - Toyota Dolák v Příbrami (nebo tak nějak se jmenuje) - kde jde prý udělat úprava "TAXI" (určené prý pro časté rozjezdy a kratší cesty po městě) - kdy se vymění dvouhmotový setrvačník s odpružením za dvouhmotový bez odpružení a k tomu určenou spojkou (celý komplet cca 26.000 s daní) - vyjde to nejlevněji a mají to tam prý už odzkoušené, že to funguje :-)
    někdo je tu snad kdysi doporučoval - že tam byl spokojenější než v Praze - tak si to ještě promyslím a asi se tam objednám (nenapadá mě nic jinýho - díl z vrakoviště se mi moc nechce, chci s autem jěště jezdit a ne se zabít)
    má někdo lepší nápad? zkoušel už někdo výše popsané? jinak orig.cca 36.000,- bez spojky - hodně drahé! :x
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.05  18:13

    « Globalizace

    mitsi: jo, globalizace se nezastaví a mám pocit, že zákazníkům je to docela jedno, z čeho jsou auta poskládána, kdo a kde je vyrábí, mně tedy určitě. Mne zajímá, jestli se mi auto trochu líbí, nejaká akt.+pas.bezp., jestli jezdí nebo nejezdí, pohodlí pro osádku(např. sedadla a vnitřní hlučnost), kufr stačí kolem 400 l, kolik stojí atd., protože je to spotřební zboží, nic víc, seč beru, že jsou i auta jen tak pro radost, že nemusí být moc účelná, ale jsou zase krásná, mají image....svět musí být pestrý a rozmanitý
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.05  15:36

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    Honda donedavna pouzivala od Isuzu 1.7 diesel, ale 2.2 i-CTDi je uz vlastna vyroba. Od buduceho roku by sa vsak aj ten mal vyrabat v UK, takze to mozno s kvalitou dopadne rovnako ako s ostatnymi komponentmi, ktore si nevyrobila doma (v JP).
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 13.04.05  08:52

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    to Mitsi: to je hold úděl globalizace, např. Honda používá diesely od Isuzu vyráběné v Polsku a tytéž motory dodává Isuzu i Opelu :-)
    Tak to vypadá, že se globalizace vyhla snad už jen Toyotě, ikdyž ani tady člověk nemá jistotu. Vlastně příchodem modelu Aygo určitě nemá, viz diesel od PSA :o
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 13.04.05  08:44

    « Re: Re: Toyota u tsusho

    to Sedmispáč: zkus Elit nebo jestli znáš někoho kdo jezdí často do Rakouska, tak mu řekni ať se zeptá v Toyotě v Rakousku, tam jsou náhradní díly na Toyotu mnohdy podstatně levnější než u nás. Takhle to s náhradními díly řeší např. Toyota Hukr Brno kdy se jim vyplatí do Rakouska zajet, přihodí si k tomu marži a ještě jsou levnější než "česká" Toyota v Praze :o
    Ne všechno tam ale vyjde levněji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.05  08:40

    « Re: Re: Toyota u tsusho

    To Sedmispáč: Mě se zase stará maska Coroly před faceliftem moc líbí, ale nelíbí se mi ta nová. Dokonce až tak moc, že když jsem před měsícem vybíral nové auto pro manželku, tak jsem váhal i nad novou Corolou, poněvadž ojetá nestojí o moc méně než nová. V každém případě jsem ale zvažoval, že jestli koupím novou, tak na ní seženu starší černou přední masku a prohodím to. Je vidět že každý má jiný vkus.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  22:12

    « Re: Toyota u tsusho

    to Saab: nezdála se bouraná, i když jsem jí moc neprohlížel ;-) jak mi o ní vyprávěl, tak jsem se hned otočil a vočumoval další :P Jinak se taky přiznám, že se mi nelíbí maska týhle Coroly "před faceliftem" vypadá to jako dvířka od kamen, taková tmavá díra jak na uhlí... :shock:
    btw: nemáte někdo nějakej kontakt na druhovýrobce součástek pro Toyotu? zdá se, že mám trochu smůlu, v mým Avensisu mě jaksi "opouští" dvouhmotnostní setrvačník (změkčování) a v originále stojí bratru 30.000,- (nepotěšilo..)? :x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  09:23

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    Když blíže juknete do útrob Mazdy 6, tak tam najdete možství čidel, ECUs atd. se znakem Mitsubishi. Žádné Dendo či Mazda, ale Mitsubishi! Svět se zbláznil! Nebo že by opravdu "globalizace", kdy dva konkurenční výrobci si vlastně konkurují jen naoko, ale ve skutečnosti skvěle spolupracují...?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 12.04.05  07:00

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: NEW Corolla

    Hmm, tak FAW dělá zřejmě všechna auta pro číňany. Dokonce i pro Toyotu vyrábí model LandCruiser :-)
    Jiank Toyota vyrábí motory mimo Polska i ve Francii a Anglii. V Polsku budou vyráběny i nové motory 2.2 D-4D.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 12.04.05  06:34

    « Re: Toyota u tsusho

    to Sedmispáč: tak to jo, já myslel, že je to ten silnější diesel. A vypadala bouraná nebo ta fotka klame ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…