Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.05  07:37

    « Re: Re: Re: Corollka

    To Saab: Já měl pískování skel taky a i když jsem tenkrát asi 4x přejižděl Rakouskou hranici, tak se o to nikdy nikdo nezajímal. Taky to považuji za nesmysl.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.05.05  06:46

    « Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    to mlc: to máš tu verzi s karburátorem ? Já ji taky měl, ale v trošku zdevastovaném stavu (tedy motor byl KO). O manuálu na netu nevím, ale pokud si chceš dělat nějaké opravy sám, tak se ti tak knížka může hodit. Těch 1.8 mi připadá nějak málo, já tam tuším hustil taky kolem 2,1 (už je to hodně dávno, takže se možná pletu).
    Co myslíš tím, že teploměr ukazuje málo ? Správně by měl být lehce pod polovinou (v cca 40%).
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.05.05  06:36

    « Re: Re: Corollka

    to Sedmispáč: tak gratuluji k novému přírustku.
    Já bílou Corollku a to ještě jako 3dveřák viděl (služební auta Českomoravské stav. spoř.) a nevypadá špatně. Bílá barva je super v létě kdy i ve velkých vedrech je auto max. vlažné narozdíl od ostatních, tedy plechy. Pokud je ale palubka tmavá, tak v bude v interiéru horko tak jako tak. Ale ta bílá má i své nevýhody, protože když se ti někdo otře o nárazník (což je běžné), tak se ti objeví černý podklad, který je na bílé hodně vidět :-( Znám to z vlastní zkušenosti :-(
    Klasické pískování skel jsou vyhozený peníze, protože ta společnost co to provozuje v tom měla takový bordel, že to celní správa i policie přestala kontrolovat. Brácha dělal celníka a jednou kontrolovali pískování skel na nějakém BMW a dle databáze příslušné firmy (Cebia ?) to mělo být úplně jiné auto, tak maníka okamžitě zadrželi. Ten chudák nechápal co se děje. Pak se ukázalo, že ta společnost má bordel v databázi a vzhledem k tomu, že to nebyl ojedinělý případ, tak to přestali kontrolovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  21:47

    « Re: Corollka

    to Megac: tak to je dobrý! taky jedeme s přítelkyní v červnu do Chorvatska! třeba se tam někde potkáme! :P
    ad parkovací asistent: a má ten asistent čidla i v rozích? ty by se šikly asi nejvíc...jinak vzdálenost je pak už otázkou odhadu :D
    SOL by se mi taky líbil - přeci jen jsem si taky zvykl na koženej volant a šaltpáku (příjemnější na dotyk), ale nechtělo se mi solit o tolik peněz víc a silnější motor jsem taky ani nechtěl...(škoda, že stojí koženej volant a šaltpáka dalších 13.000,-) :?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  21:36

    « Re: Corollka

    To Megac: Z Avensisu combi je taky blbej výhled, je to dost dlouhá kára, ale ačkoli mám oba nárazníky již pěkně zrychtované, tak sám mám vinu jen na jednom drobném škrábanci. Těch ostatních cca 10 škrábanců (už to ani nepočítám) je dílo ostatních. Chtěl jsem na začátku taky dát čidla, ale už na to kašlu. Ještě by mi někdo zničil ty čidla. Praha je holt Praha a to parkuji každou noc v garáži. Obvykle mi to udělají když stojím někde v centru. Škoda že není na nárazníku černý nelakovaný vystupující pás, který by to odchytil, jako to bylo u Cariny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  21:21

    « Corollka

    to sedmispáč: kupuju corollu 1.6 combi v Solu a právě tu ledovou modrou (tu chtěla nejvíce má polovička), jinak jsem si tam přihodil parkovacího asistenta - z toho kombíka je fakt špatnej výhled dozadu (ne že bych to nezvládl, ale ženské pohlaví má v tomto případě určitá omezení a nechtěl bych * sousedy ani naříkat nad odřeným autem). No hned v červnu s tím razíme do Chorvatska, tak jsem zvědav jaká bude delší cesta pro moje záda. Za ten víkend co jsem měl testovací půjčenou jsem toho až tak moc nezjistil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  21:03

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota tuning

    to Megac: OK, to je jasný, budu sem dávat všechno, aspoň trochu zajímavý pro ostatní...piš to sem taky, to platí i pro ostatní! >:D
    Zapoměl jsem se zeptat, jakej motor a vybavení kupuješ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  20:58

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota tuning

    to sedmispáč: díky za radu s tím pískováním, udělám to stejně - tedy nechám si tam vyleptat VIN ( mám to už v zakázce k autu). Jinak černá je i moje barva - ale z praktických důvodů upřednostňuji světlé barvy - nepřitahuje tak teplo ( do toho černýho auta, který stojí 2-3hoďky na sluníčku v 35 ve stínu musí být zážitek si sednout), jsi lépe vidět na silnici, na světlý barvě ty škrábance nejsou zdaleka tak vidět... Jinak doufám, že budeš průběžně popisovat získané zkušenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  20:43

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota tuning

    to Megac: ještě ad barva - ta ledová modrá je zajímavá, ale neviděl jsem jak vypadá ve skutečnosti, ale třeba ta moje červená je trochu tmavší ve skutečnosti než na webu >:D
    ale nejvíc by se mi líbila ta černá "noční obloha" to bych bral! ta je nádherná... :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  20:33

    « Re: Re: Re: Re: Re: Toyota tuning

    to Megac: ledovou modrou jsem ještě neviděl in natura - nemohu hodnotit >:D ale Avensise jsem měl jako nebeská modrá (nebo galaxy modrá? nebo nějak tak) a celkem dobrý, ale žádnej zázrak...maj tu nebeskou aspoň na webu Toyoty ve vzorníku?
    co se týká Defebdlocku - nabídli mi ho za cenu cca 2.000,-Českokreditů (což mi přišlo docela levný) a sleva u pojišťovny byla asi 7 nebo 10% (zaplatí se to za pár let), jinak na oknech mám samozřejmě VIN-MARK, sám jsem vyrobil :-) a mohu jen doporučit! Četl jsem kdysi na webu, že označená okna snižují možnost krádeže až o 96% - možná je to přehnaný, ale je fakt - co s autem, kde musím vyměňovat všechny skla? radši si ukradnu jiný.. >:D
    nevím co budeš pískovat ty, já leptal VIN auta, což mi subjektivně přišlo jako nejlepší z hlediska kontroly policajta na silnici při ukradení - ještě jsem nezažil, že by se hlídka obtěžovala volat na evidenci pískovanejch skel, ale vyleptanej VIN (hodina tvýho času a 602,- českokreditů na dobírku) si i blbej dopravák zkontroluje podle techničáku >:D
    tož tak jsem to vyhodnotil...DefendLock bych ale za cenu (někde jsem slyšel až cca 10.000,-) vyšší nekoupil, sleva od pojišťovny ho ale zaplatí 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  20:24

    « Re: Re: Re: Re: Toyota tuning

    to sedmispáč: barva je otázkou názoru (mě se ledová modrá fakt líbí), ale máš pravdu - bílou corollu jsem ještě neviděl (podle mě u nás ani nejezdí), ale červená....No nic. Ještě se chci zeptat zda jsi změnil názor na zamykání převodovky, které jsi mi sám vymlouval jako vyhozené peníze - a najednou píšeš ... + jsem chtěl nějaký drobnosti a DefendLock.... Já si nechám dělat pískování, protože mi zamykání vymluvíš a ejhle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  20:17

    « Re: Re: Re: Toyota tuning

    to Brázdič: ohledně tuningu - měl jsem kdysi známého, opravoval mi auta - a to byl velkej blázen do tuningu (tuňák) ukazoval mi Golfa IV. kde cena tuningu 2x překročila pořizovací cenu ojetýho Golfa :shock: dodnes jsem to nepochopil, např. na co jsou dobrý modrý světla u pedálů a v interiéru (mě by to za jízdy rušilo).... >:D
    jeho ale bavilo (než ho zavřeli) jezdit po městě, svítit a dělat DUC DUC na "plný koule" 8)
    dobrá stránka pro "tuňáky" - www.tuzing.com ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  20:12

    « Re: Re: RE: Spotřeba

    to Megac: červenou, jiná nebyla k dispozici a stříbrnou jsem nechtěl ani bez doplatku, neznám hnusnější barvu na autě (vypadá to jako nenatřený trubky od kamen) >:D červenou jsem vzal kvůli mámě, děsně se jí líbila, jinak bych šel klidně i do bílý (čím nenápadnější tím lepší), metalízy jsou několikrát dražší na opravy a víc lákavější pro zloděje (líbila by se mi černá - tu neměli 8-s )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  19:00

    « Re: Re: RE: Spotřeba

    to sedmispáč: a máš bílou nebo červenou základní barvu? Tyhle bych nevzal ani zadarmo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  17:13

    « Re: Re: Toyota tuning

    Ta Sedmispáč: Mě ta tuningovaná Corola ohromila, ale sám na to taky nejsem. Je mi 30 a tyhle věci mě neberou už pár let, ale hrozně rád se na to dívám. Na tuningu je smutné to, že se za cenu změny designu degradují některé užitečné vlastnosti a ještě to stojí hromadu peněz. Zejména nízké spoilery a nízkoprofily bych si nikdy nedal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  14:38

    « Re: Toyota tuning

    to Brázdič: no koukal jsem na to a můžu říct, že to moc nechápu :?: asi jsem na to moc starej (36), ale mě to příjde jako dost úchylná zábava - vevnitř je to pořád "jenom" Corolla, na západě auto pro studenty a chudý učitelky apod. (stejně jako třeba Golf) - u nás pro chudý pracující (já) nebo bohatý mladý ;-)
    ty spojlery jsou dost naprd. urval bych při prvním parkování u chodníku, nehledě na zničení při vlastní jízdě po našich "silnicích" (spíše tankodromy) - ještě jakž tak snad ty litý kola jsou docela hezký, ale nizkoprofilový gumy se k nám taky nehoděj (strašně trpí podvozek), ale vysloveně hezký se mi zdaj třeba zadní světla ty úplně průsvitný.
    ještě ten Avensis je docela hezkej, ale ta Corolla....nic moc :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.05.05  14:29

    « Re: RE: Spotřeba

    to Brázdič: s přídavným topením dám vědět až budu mít příležitost vyzkoušet >:D jinak v manuálu spíš píšou jak nepoužívat a čeho se vyvarovat.
    jinak k tý masce - mě se zase líbí ta modernější, ten starší "uhlák" mě moc nenadchnul :-) (otázka vkusu)
    jinak musím říct, že mě celkem dostalo věstavěné rádio s CD, který umí přehrát nejen CD-DA, ale i CD-R a dokonce CD-RW a disponuje čtením CD TEXTu => paráda! >:D a hraje pěkně, jenom tam mám jenom 4 repro, asi přikoupím na garančce ještě jeden pár a dám namontovat.
    to Megac: no cena katalogová byla cca 495.000 + jsem chtěl nějaký drobnosti a DefendLock = celkem cca něco málo pře 500.000 - a platil jsem po slevě asi 462.000,-Kč >:D suma sumárum = sleva 40.000 - to už mi přišlo docela dobrý.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  12:56

    « Toyota tuning

    Znáte tuhle stránku? Jsou tam moc povedený kousky.
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  12:17

    « Re: Re: RE: Spotřeba

    To Sedmispáč: To přídavné topení mám také a je to dost znát. Tuším že jsem v manuálu vyčetl, že doporučují zapínat přídavné topení když se pohybuje teplota pod +6 stupňů. Já to tak používám, ale docela mě překvapuje, že to není znát na zvýšené spotřebě a přitom to topí na naftu. Jsem zvědav na tvé další poznatky. Mě se Corola 5D moc líbí, ale vadila by mi na ní ta nový maska. Mě se hrozně líbila ta před faceliftem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.05.05  11:13

    « Re: Re: Corolla 1.4 D4D

    to sedmispáč: Takže tě nakonec přemluvili na 5D. Zajímalo by mě jestli těch 40tkč jsi dostal jako čistou slevu z ceníkové ceny, nebo je to včetně nějakých doplňků? Taky by mě zajímalo u koho jsi to kupoval a na jakých jsi to dostal gumách? Jinak krouťák mají nafťáky vždy vyšší, ale výkon bych nehledal jen ve výši krouťáku a ono 66kW a 81kW 100% poznáš. No a pokud jsem se ohlížel po rovnoceném dieselu 2.0D4D tak to vyšlo cca o 100 litříků dráž a za to je už hodně moc benzínu (3700l - to projedu tak za rok až dva) 8-s Při tomhle srovnání jsem volil osvědčenou 1.6.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…