Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.05.05  08:39

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    To Saab: Takže jsem se zaměřil na ten teploměr. Prvních pár minut se drží úplně na nule, když jedu na krátkou vzdálenost po městě, je tak na 10-15%, a při delší cestě se (odhadem) drží tak na 20-25%.
  • « 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 07.05.05  20:25

    « Re:

    Diky saabe,je to tam dobře napsaný v to autobenexu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.05.05  11:55

    « Bez nadpisu

    Pro zájemce o dobře zajetou Corollu nabízím přenechání leasingu dobře zajetého nově faceliftovaného 3dv. hatchbacku 1,4 (71 kW) šedé granitové metalízy se 6 airbagy, klima, ABS,CD, centrál ... Najeto má po 10 měsících provozu 15 tis. km a je ve 100 % stavu (mj. garážovaná). Odstupné cca 150 tis. a zbývají dva roky leasingu po 10 800 vč. pojistek. Více info na 724 105067
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.05.05  06:35

    « Re:

    to petrumr: s inet obchodem ND na Toyoty bude problém, protože by se neuživil a bylo by to hodně složité. Bez VINu totiž většinu dílů nejde určit, tedy alespoň značkových. Já měl před nedávnem havárku a blbej blinkr do předního nárazníku dodali správný až na potřetí, protože Toyota každou chvíli měnila jeho uchycení. Ale termostat by mohl být bez problému, pak jedině zkusit se kouknout na inet stránky Elitu, Autobenex apod. jestli prodávají i přes internet.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.05.05  06:27

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    to mlc: přesně to lze zjistit podle velkého techničáku, tam by mělo být uvedeno odkud je to dovezeno. Jinak změna roku výroby a přetočený tachometr je snad standard při dovozu aut :(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.05.05  06:25

    « Re: otáčky

    to Mamutko: tak to bude zřejmě normální, já mám 1.3ku a koukal jsem kolik mi to po nastartování točí a mám tam 1.500 otáček.
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 05.05.05  20:53

    « Bez nadpisu

    Víte o nějakým internetovým obchodě na toyotucorollu,kde bych sehnal thermostat? na 4efe-mám ji týden a někdy nejde teplota navrch podle očekávání. :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.05.05  15:36

    « Re: Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    To Saab: Řekl bych, že z Německa. Ale v ČR jsem podle TP už třetí majitel... Mimochodem, na ten mail mi dnes také odpověděli (takže říjen 1985 je "sichr"), jen jim to pár dní trvalo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.05.05  13:38

    « otáčky

    Tie otáčky nahodí také vysoké vždy. Po čase klesnú na okolo 700, ale pri tom štarte je to dosť nepríjemné.
    Aj tak vďaka!
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.05.05  13:28

    « Pojišťovna

    Tak už mám peníze od České pojišťovny na kontě. Fakturu jsem jim poštou poslal 20.4. a peníze dorazili na konto 2.5. a zaplatili vše do poslední koruny, takže jsem velmi spokojen :-) Možná přejdu od Allianzu k České pojišťovně :o
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.05.05  13:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    to mlc: Tak tohle sviňstvo se změnou roku výroby se tady normálně toleruje :-( Přitom by stačilo kdyby na DI při dovozu auta požadovali potvrzení o roku výroby od dovozce, v Toyotě ho vyjedou na počkání.
    Z jaké země to máš dovezeno ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.05.05  16:15

    « Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    To Saab: Hmm, tak už to mám i potvrzené. Původně jsem zkoušel napsat do Toyoty, ale to se zatím neozvali, tak jsem před chvílí volal na olomouckou pobočku. Velice ochotně mi na počkání zjistili né moc radostný údaj 10/85 (což je proti techničáku pořádný rozdíl). 8-s
    Zatím jsem nikam nejel, ale při nejbližší příležitosti si na ten termostat dám pozor. Zatím díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.05.05  13:14

    « Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    to mlc: zkoušels volat do Toyoty na ten rok výroby ? U toho chlazení vyzkoušej termostat, jestli funguje jak má.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.05.05  13:13

    « Re: Otáčky pri studenom motore

    Pokud byla v noci tuhá zima a auto stálo venku tak ano, po chvilce by měli jít otáčky dolů. Pokud to neklesne, tak je někde problém.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.05.05  10:41

    « Otáčky pri studenom motore

    Ja len 1 otázočku. Mám Corolu 1,6 WG. Pri naštartovaní začne motor dosť hučať a otáčky sú okolo 2000. Je to normál?
    Vďaka!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.05  09:36

    « Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    Ku*va drát, podle téhle stránky ([odkaz] máš asi pravdu... :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.05.05  08:59

    « Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    Tak 2E-E by měla mít vstřikování a 2E jen karbec. Vstřikování se dělalo od srpna 1990. Ale je tu ještě jiný problém, Corolla vyráběná v letech 1987 - 1992 byla označena EE90, takže jestli tam máš EE80, tak by mělo jít o Corollu s rokem výroby 1985 - 1987. Chceš-li znát bližší informace, tak zavolej nejbližšímu prodejci Toyoty jestli by ti sdělil dle VINu rok výroby. Já tu mou Corollu taky kupoval jako rok výroby 1991 a když jsem si zavolal do Toyoty (Hukr Brno), tak mi řekli, že byla vyrobena v květnu 1989 :-(
    Od té doby když chci koupit ojetou Toyotu, tak přijdu k autu, zavolám do Hukra a řeknu jim VIN a oni mi řeknou měsíc a rok výroby.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.05  08:52

    « Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    To Saab: Jestli se nemýlím, tak 2E. Já doufám, že jsem nenaletěl, alespoň těch 210 tKm mi připadá reálných (bez přetočení). Kromě toho to mám kupovaný přes kámoše, kterému věřím.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.05.05  08:31

    « Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    to mlc: máš na motoru napsáno 2E nebo 2E-E ? Podle roku výroby by měla mít karburátor, vstřikování bylo myslím až 1990 nebo 1991. Ten karbec je pěkně složitý, když mi museli přebrušovat blok motoru (auto mělo přes 250tis a bylo v dezolátním stavu), tak si rozdělání karburátoru museli natočit videokamerou, aby to pak podle záznamu mohli složit dohromady :shock:
    Tu tyčku oleje stačí jen vytáhnout, zkus trošku víc zabrat. Tak to zřejmě chladí víc než by měla.
    Já s tím autem taky začínal, jenže já naletěl podvodníkům a pak jsem byl rád, že jsem se jí zbavil (stočený tachometr, motor v háji atd.).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.05  08:02

    « Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    To Saab: Asi bez, ale nejsem si tím vůbec jistý (typ motoru EE-80). Jo, já tam dávám 2,1, podle doporučení předchozího majitele. U toho teploměru se mi zdálo, že je dost nízko (tak cca 20-25%). Tady ve starých příspěvcích jsem si přečetl, že by to mohlo něčemu vadit, ale od té doby jsem toho moc nenajezdil, tak jsem ten teploměr nemohl překontrolovat. Včera jsem také konečně našel, kde to má pojistky, zato nevím, jak vytáhnout tu tyčku na měření oleje (větší silou nebo je tam nějaký závit)? Je to moje první auto a moje zkušenosti se pohybují lehce nad 0%... :?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…