Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  22:56

    « Re: Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Sedmispáč: Já jsem nepsal že jsem byl vždy na stejném místě. Psal jsem že jsem byl 3x v Tučepích a to proto, že po několikerých cestách do HR jsem usoudil, že je to nejhezčí místo, také tam je údajně nejčistší moře a Hvar je vidět naproti. Ubytování v penzionech si můžeš bohatě vybírat. Celkem platí pravidlo, že když je hezký penzion navenek, tak u něj prostě zatavíme a skouknem pokoje a když se to líbí, tak tam zakotvíme. Ceny se obvykle odlišují cca o 2 EUR na osobu za noc a to se rozhodně vyplatí. Jinak stejně skoro každý den někam jezdíme, ale spíš na jih, protože čím jede člověk výš, tím je toho méně k vidění a vše je takové průmyslové a nemá to už takové kouzlo. Jinak Chorvatsko mám projeté od Puly až po Pelješac. Vše na jih od Makarske je hezčí než to co je výš, alespoň dle mého názoru. Jo a na Hvaru jsem byl taky a je tam nuda. To je fakt tak maximálně ráno lehnout na pláž a večer se zbalit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  22:36

    « Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Brázdič: oceňuji, že na mě nenaléháš ;-) , ale nevím nevím, do hotelů jsme začali jezdit po špatných zkušenostech z ubytování v soukromí = veliká slabota 8-s Často špína, netekla pořádně voda, apod. - v hotelech je to diametrálně odlišné.....ale chápu, že pokud jsi spokojenej na jednom místě.... my jezdíme každej rok někam jinam a snažíme se poznávat nová místa :P
    Ale kouknu na mapu, jak daleko je ta Makarska od Rijeky, Crkvenice, Hvaru a dalších oblíbených míst...
    - taky jsme byli na ostrově Cres - docela dobrý, ale veliká nuda :?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  22:25

    « Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Sedmispáč: Já tě nepřemlouvám, ale možná bys to mohl někdy zkusit. Manželka taky dřív znala HR jen z hotelů a od té doby co se mnou zkusila penzion tak už nechce jinak. Hlavní problém je, že na Makarské riviéře moc velký výběr slušných hotelů není a vršech Chorvatska kde tyto hotely jsou je v porovnání s Jihem dost ošklivý. Pokud preferuješ noční život, pak bych na tvém místě opravdu volil přímo město Makarska.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  22:21

    « Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To JarinoRS: Obvykle není problém sehnat něco v místě kde se ti to prostě líbí, ale mám v záloze vždy kontakt na nějaký slušný penzionek, s jehož majiteli jsem se spřátelil. Třeba v Tučepích jsem byl už 3x a vždy v jiném penzionu. Všechny byly moc fajn. Nejlepší je jet začátkem září. Nižší ceny, teplé moře, pláže nejsou tak plné a td.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  19:52

    « Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Brázdič: každej jezdí tam, kam se mu zlíbí >:D - říká se tomu demokracie ;-) Kupříkladu my s přítelkyní máme rádi středně velká města s nočním životem, hudba, lidi a tak. Proto jezdíme, kam jezdíme a používáme služby tří - čtyřhvězdičkových hotelů, kde mi naprosto vyhovuje stravování formou švédských stolů - dáváme si to, na co máme chuť >:D
    K moři je to většinou 50 - 100m, parkování u hotelu - jezdíme na výlety a tak....pokud tobě vyhovuje penzión a Makarská, já ti to rozmlouvat nebudu :D
    Jinak máš pravdu: na Makarské v Penzionu jsem nikdy nebyl a nevím co to je za parádu. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  19:46

    « Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    Ten penzion riesis cez cestovku alebo sukromne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  19:42

    « Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Sedmispáč: Jet do Chorvatska nad Makarskou Riviéru je degradace této dovolené. Chorvatsko mám celkem projeté a nejhezčí je oblast Makarské riviéry a případně níž. Vršek se mi tuze nelíbí. Navíc bych do Chorvatska v žádném případě nejel do hotelu. Na Makarské si za podobné peníze můžeš dovolit velice pěkný penzion s terasou 8m od moře a ještě si za ty peníze můžeš chodit každý den na "Teljači a Svinjski kotlet s hranolkama, pizzu a a pod". Prostě si dáš k jídlu to na co máš chuť a sedíš si v zahrádce přímo u moře a když jdeš od moře, tak nemusíš stovky metrů do hotelu a přes recepci a dále chodbama. Prostě jen uděláš 20 kroků a jsi na pokoji. Také lidé co pronajímají penziony si tě váží a jsou velice milí. Obvykle tě před koncem pobytu ještě sami pohostí.
    Ber to jako názor, ale mám pocit že jsi na Makarské v Penzionu nikdy nebyl a nevíš co to je za parádu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  17:11

    « Re: CR => Chorvatsko

    to Brázdič: tak tam jsem ještě nebyl ;-) jezdíme vždycky do slušnejch hotelů s polopenzí, v Crkvenici taky nebylo zas tak moc lidí, celkem pěkný - taky jenom na kraj Chorvatska, na ten vršek, dolu ke splitu ani nejezdíme 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  17:08

    « Re: Re: CR => Chorvatsko

    Já mám nejraději Tučepi. Je to hned vedle města Makarska přímo na Makarské riviéře, není tam tolik přelidněno a je tam stejně hezky. Hezčí kout Chorvatska vyjma Plitvických jezer jsem nepoznal.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  17:05

    « Re: CR => Chorvatsko

    To Megac: letos Rabac >:D byly jsme loni v Crkvenici...taky moc pekny!
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.05.05  07:07

    « CR

    To sedmispáč: a kamže vlastně jedete do toho Chorvatska?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.05.05  00:16

    « Re: Re: Re: Corolla a přídavné topení

    Zalezi od teploty, niekedy nestaci ani 20 minut, aby bola rucicka teplomeru v strede. Ale tu pisem o nezavislom kureni, nie iba o pridavnom (takze bez pustenia motora). Mne sa zapina automaticky, ak je pod 5°C, alebo si ho zapnem sa a je pravda, ze rozdiel je viditelny.
    Dym sice nevidno, ale ked k tomu clovek rano pride, tak tam nejaky naftovy zapach urcite je, ale nic strasne. Skoro to nepocut, iba to niekde pri motore bzuci, skor pocut vetraky, ked to vhana teply vzduch dovnutra >:D .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.05  21:58

    « Re: Re: Corolla a přídavné topení

    to Brázdič: ale já o motoru nic nepsal, psal jsem, že je slyset huceni pod autem (tak nekde jako asi pod sedadly ridice a spolujezdce), dle manualu je tam nekde vyfuk od pridavneho topeni (huceni neni asi spravny vyraz, spis jakoby syceni?) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.05  21:53

    « Re: Corolla a přídavné topení

    To Sedmispáč: Já jsem žádný zvuk z pod motoru neslyšel a to jsem se na to soustředil. Asi je motorový prostor Avensisu lépe odhlučněný. Určitě mi funguje, protože je to v zimě dost znát, přesně jak píšeš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.05  21:47

    « Re: Re: Corolla a přídavné topení

    to Megac: asi tak nějak (manuál ke Corolle uvádí, že k nastartování přídavného topení dojde do 75 sekund), ne na nic nečekám a jedu hned, když to nepoužiju, tak to trvá (zahřátí motoru) o dost déle, s přídavným topením je skoro vidět ručičku, jak popolejzá po stupnici nahoru :-)
    většinou totiž nastartuju, chvíli obíhám auto (otírám boční okna), pak popojíždím o pár bloků dál, vyzvedávám dalšího člověka a až pak vyjíždím normálně dál... zdá se, že se plně projeví tahle záležitost hlavně v zimě, až bude třeba -20 C :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.05  21:02

    « Re: Corolla a přídavné topení

    to sedmispáč: to znamená, že to začne pracovat za 1-2 minuty od zmáčknutí toho knoflíku? Čekáš těch 5 minut a až pak jedeš?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.05  19:57

    « Corolla a přídavné topení

    to Brázdič: tak jsem teď několikrát vyzkoušel přídavné topení v Corolle a tak referuji jak jsem slíbil = zmáčnu knoflík a tak asi za 1,5 - 2 min to blafne a trosku jako huci pod autem (slyset jenom venku, ani to nesmrdi nekouri - nic), spotreba nijak nezvysena, ohreje to chladici soustavu a motor do 5 minut na provozní teplotu. :shock:
    subjektivně se mi to jeví jako hodně dobrá věc pro chladná rána (testováno při teplotách kolem + 5 C) - vřele doporučuji ostatním Toyotářům! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 10.05.05  19:06

    « Bez nadpisu

    mlc-ten problém sem měl taky a na volnoběh z kopca asi 5km to spadlo na nulu,koupil jsem termostat za 293 a po výměně stačí ujet ani ne kilometr a ručička je trošku pod půlkou.G-car v kromclu-tam mají vše na druhý den,třeba filtr hned. :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.05.05  17:08

    « autorádio Corolla

    Máte někdo zkušenosti s připojením externího MP3 přehrávače nebo měniče disků do zabudovaného autorádia v Corolle ? Má toto rádio vstup pro externí zdroj signálu ? Lze si nechat CD měnič připojit jinde než v autorizovaném servisu a jaký to má vliv na záruku ?
    Díky za odpovědi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.05.05  09:10

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Toyota Corolla 1.3 (1989)

    Na teploměr se vykašli, směrodatná je pouze skutečná teplota v chlad. systému. Proto vyndej termostat, povař ho v kastrolku a na teploměru sleduj, jak se při vzestupu a a následném sestupu teploty chová. Pozor, důležité jsou nejen teploty, při nichž otevírá / zavírá, ale také velikost "otevřené díry" a rychlost reakce na změny teploty média!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…