Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.05  17:50

    « Re: Re: spotřeba

    to brázdič: nesmíš zapomenout, že nafťák je o dost těžší - takže ten krouťák to nedožene - jel jsem 1,4 benzínem i naftou a ten benzín ve 4 lidech měl zejména na rozjezdu výrazně navrch - stejně jsem nakonec volil 1,6-ku. A co se týče spolehlivosti tak nafťáky od toyoty zase nejsou až tak prověřený jako benzíny, kterých jezdí po světě možná 100x tolik. Jinak stále tvrdím, že si naftu koupím až na ní začnou jezdit ve F1 ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.05  17:06

    « Re: spotřeba

    To Megac: Já bych teda taky volil tu naftu. Za 3 roky se mu to vrátí a nakonec se to ještě líp a dráž prodá, tak proč benzín. Navíc ty náklady u nafty zas o tolik vyšíí nejsou. U Toyoty totiž váha vzduchu neodchází, takže je to jen o oleji. Výkon dožene krouťák a díky tomu jede Corolla v naftě lépe než benzín.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.05.05  13:07

    « spotřeba

    To sedmispáč: tak jsi psal 29.4. o koupi a 21.5. o najetých 2500 km - tzn. že když budu brát 3000km za měsíc tak za rok najedeš 36000km - pokud budeš mít spotřebu úžasných 4,5l tak ušetříš oproti benzínu 2,5l na 100km - tj cca 80,-Kč - za rok tak ušetříš 28.800,- rozdíl v ceně oproti benzínu je 50tkč, který musíš vysolit hned. To znamená že za necelý dva roky budeš na svým a to neberu v potaz vyšší náklady na servis, menší výkon, možné problémy s naftou v zimě atd. Prostě mi ten diesel pro normální ježdění nepřijde až tak dobrá volba. Co si o tom myslíš?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.05  08:32

    « Re: Corolla 1.4 D4D@66kW

    To Sedmispáč: Spotřeba z počátku klesá velmi rychle a pak se to zpomalí, ale do 10tis ti ještě klesne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.05.05  20:22

    « Corolla 1.4 D4D@66kW

    je tady někdo se stejným motorem? chtěl jsem se optat na spotřebu nafty... :-)
    po najetí cca 2.500 km klesá spotřeba z původních 6,4 na 5,4 což je sice prima, ale zdá se mi to pořád poměrně dost :?: očekával bych tak kolem 4,4 nebo 4,6 litrů na 100km
    jinak s motorem celkem spokojenost, při sólo jízdě dost slušné svezení, s postupným vytěžováním auta už nadšení klesá... ale pořád slušný zátah od nízkých otáček, pohodová jízda - někdy při rozjezdu delší reakce na plyn (nastavení motoru?) jinak svižný motor, dá se točit až do 4.000 (při záběhu sporadicky, spíše jsem jezdil doporučovaných max. 3.000 otáček a rchlost do 140 km/h ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.05.05  21:28

    « Re: Re: to petrumr

    Ještě jednou díkes.
  • « 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 19.05.05  21:05

    « Re: to petrumr

    Já sem tam měl starou adresu a nějak se to kouslo.Doufám,že foto přišlo-je to focený z lodě o 16,30+- a na pěvnině nebylo ani živáčka.Přijeli jsme z Hvaru a na nudu nechodíme,vyhledáme si samotu,ale večer zase chceme život.Já myslím,že se tam všude najde něco extra.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.05.05  20:17

    « to petrumr

    Tak jsem ti poslal ten mail a stále nic. Nezapoměl jsi na mě?
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 15.05.05  17:57

    « Bez nadpisu

    pošli mě na mail a já ti pošlu dvě fotky a z nich uvidíš tu ospalost.
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 15.05.05  17:45

    « Bez nadpisu

    tak to jo-je tam průzračnější moře,ale zato větší vlny a větr,ale kdo chce klid a večer si vyrazit,tak nevím,mě se ten ostrov zdá takovej ospalej.Já bych radil mezi Baškou a makarskou si najít penzion a pronajat si lod a zajet se tam podívat a když už tak tam zůstat.Ale pochybuju,že penzion nebo soukromí má služby jak hotel-každý den uklid,čistý ručníky,objednání zájezdů snídaně v rozmezí od-do i večeře.My se rádi koupeme bez a pochybuju,že na Bole se takový místo najde,tam moc přístupů do vody sem neviděl. :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.05.05  10:10

    « Re:

    Mě je vcelku jedno kolik to tam stojí - mě zajímá jestli je tam pěkně, čisto apod. To jestli tam má někde někdo postavený stany je mi úplně ukradený - já si chci najít kvalitní penzion hned u moře, navíc tam jedeme už za 3 týdny tak nepředpokládám žádný davy.
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 14.05.05  21:38

    « Bez nadpisu

    Já sem byl na bole výletní lodí,a musím říct,že na pevnině je to asi o 30% levnější.Zato,ale tam byli delfíni.Je tam vidět i kemp-český ze stanů z dob dávných. :'-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.05  13:13

    « Corolla 3D E12

    caute, ma tu niekto z vas corollu 3D E12, ale tu verziu pred faceliftom ( nelakovana maska) potreboval by som sa v niecom uisit..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.05  23:25

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Megac: Tak s Bolem ti asi moc neporadím. Je to ostrov hned nad Hvarem, což asi víš taky, ale z Ostrovů jsem byl jen na Hvaru a polostrovu Pelješac. Na Hvaru je ale nuda a bál bych se že na tom bude Bol ještě hůř. Na Pelješacu to bylo ještě nudnější, ale zato jsem tam zažil zemětřesení, při kterém se nám rozpadlo betonové molo téměř pod nohama. Jen tak tak jsme stačili zdrhnout. Jelikož jezdím autem tak mám zcestovanou pevninu a na Hvaru jsem byl jen jednou a to jsem jel trajektem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.05  21:47

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    to brázdič: chtěl jsem se zeptat, když máš toliko zkušeností s ubytováním v Chorvatsku - jestli by jsi nemohl napsat něco o Bolu (doporučení, co se tam dá dělat...)
  • 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 13.05.05  18:53

    « Bez nadpisu

    Je to na ta komora termostatu na dvou 6 matkách pod rozdělovačem,kup to a ukaž jim techničák at to nepopletou.O tym chorvatsku tu- cenu jsem platil za dvě osoby-viz cesta do chorvatska.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.05  10:51

    « Re: Re: Termostat

    Termostat najdeš v komoře u hlavy motoru a horní hadici chlazení spojující hlavu s chladičem. Žádný "univerzální" není, musíš volit podle typu auta, motoru, roku výroby atd. Pokud nedovírá nebo je "líný", průtok chlad. kapaliny je příliš velký, čímž dochází jednak k příliš pomalému zahřívání studeného motoru, jednak k nedosahování jeho provozní teploty, což mu samozřejmě velmi škodí. Kromě toho to špatně topí do kabiny, což samozřejmě vadí v zimě, jinak si ale někteří lidé "podchlazeného" motoru třeba ani nevšimnou. Teploměr na přístrojovce je samozřejmě jen jakýmsi indikativním ukazetelem, nikoli přesným měřákem v pravém slova smyslu. Znovu opakuji: důležitá je SKUTEČNÁ teplota chlad. kapaliny, nikoli poloha ručičky teploměru, byť ta by v každém případě měla řidiči přinejmenším naznačit, že něco není v pořádku!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.05  10:42

    « Re: Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Sedmispáč: Ceny se rok od roku nepatrně zvedají, ale když jsme tam byly loni, tak jsme platili jsme 11 EUR za osobu na noc za mimořádně pěkný penzionek. V ošklivějším s menším výhledem na moře, ošklivějším pokojem a vzdáleností cca 70m od moře chtěli jen 9 EUR a ještě nabízeli snídani >:D Vlastně nás celá dovolená včetně stravy a dopravy vyšla zhruba na 6 tis na osobu, ale tentokrát jsme tam byli mimo sezónu až poslední týden v září. Takhle pozdě jsem tam byl poprvé. Někde mám napsané ceny na tento rok, protože již máme zarezervovaný zase jiný penzionek (opět Tučepi >:D ) ale nějak je nemohu najít. Tentokrát pojedeme na konci srpna, což je ještě hlavní sezóna a mám pocit že má stát ubytování 22 EUR, tudíž jednou tolik co v září. Mě osobně to září děsně vyhovovalo, protože nemám rád velká vedra, ale pro manželku bylo po ránu chladno. Teplota se obvykle vyhoupla až po 11hodině, když se slunce přehouplo přez tamní skalní masiv. U ní se ale není čemu divit, je to totiž klasická ženská, které je všude zima >:D
    Nejezdím do Chorvatska kvůli tomu že je to laciné, ale mám rád když jedu na dovolenou a vím že si nepřivezu sračku, že mě tam nebudou oblejzat manželku Arabáci a tyk mě v poslední době docela vadí letecká doprava našich cestovek, kdy člověk přijde na letiště 2 hodiny před odletem, pak zjistí že se letadlo zdrželo, pak doba odbavování, pak se čeká na povolení k odletu a td. Taky jsem již cestoval letecky s EXIM TOURS a TRAVEL SERVIS z Tunisu 28 hodin, což už bych nikdy nechtěl zažít. Za tu dobu člověk zvládne cestu Praha Tučepi a zpět autem a ještě něco vidí :-) Z dovolené jsem si přivezl otřesný zážitek na tamní 4 hvězdičkový hotel, sračku a ještě jsem omarodil skoro celodenní čekání v letištní hale s klimatizací, po té co nám odbavili tašky s teplejším oblečením.
    Docela ale chápu, že když tvá přítelkyně nerada cestuje autem, že jezdíš na vršek Chorvatska. Dolů je to přecejen cca 250-300km navíc. Dokonce ani loňská dálnice moc nepomohla, protože byly zácpy, ale my letos jedeme od čtvrtka do čtvrtka a to se cestuje bez zácp v pohodě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.05.05  08:48

    « Re: Termostat

    To petrumr: A to je nějaký univerzální termostat? Já zatím ani nevím, kde ho v autě najdu. 8-s A co to tedy znamená, když mi ten teploměr ukazuje tak málo? Že to chladí moc, nebo se na to nejde spoléhat...? Dneska si jdu koupit příručku, tak snad budu o něco chytřejší... :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.05  23:30

    « Re: Re: Re: Re: CR => Chorvatsko

    To Brázdič: lehce jsi mě navnadil >:D kouknu schválně do mapičky Chorvatska a až tam budem, koukneme se i kousek dál na jih... jinak už to máme objednané a zaplacené, takže letos je již rozhodnuto, ale napřesrok...maybe...who knows...? >:D
    Když on je problém s polovičkou, že strašně nerada cestuje autem, nebaví jí to, takže buď musí spát (nebo řídit, aby se zabavila >:D ) a autobusem já jezdit již léta odmítám...
    btw: na kolik tě tak přijde pokoj/osobu/den ? Nám vychází hotel s PP (švéďáky) tak na +/- 7.000 - 8.000 za týden (7 dní) :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…