Toyota Corolla
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota
-
"-- skrytý --" 06.03.07 20:52
« závada - kontrolka "navštivte servis" !
chtěl bych se s vámi podělit o nepříjemný zážitek s dobrým koncem :
nastartuju ráno auto v garáži a zjistím, že nezhasla žlutá kontrolka - "závada na motoru" :shock: poměrně dost nepříjemné zjištění.... následovalo vypnutí motoru, vizuální kontrola motoru a stavu všech kapalin, znovu nastartovat a kontrola motoru poslechem - zdá se OK, dá se jet - následovala cesta plazením do práce a dítě do školy.
na infolince Toyoty, mi sdělila ochotně slečna, že bych měl neodkladně navštívit servis, našla mi i který je nejblíž (Duba) a po konzultaci s technikem prý můžu i s autem jet (nepotřebuju odtah - pokud svíti kontrolka pouze žlutě - oranžově, dá se s autem jet, až zčervená - nutno odstavit a volat odtah Toyoty :shock: )
u Duby mě vyslechli, napojily auto na diagnostiku a zjistili, že prý v minulosti klikovka (nebo co) hodila čidlu v motoru špatné údaje - vyhodnoceno řídící jednotkou jako závada/chybné údaje -> kontrola v servisu! kontrolou zjištěno, že vše OK a kontrolka se po cca 5 nastartováních sama resetovala a vypnula ;-)
chvíli jsem poseděl v docela příjemném prostředí Autocentra Duba, okouknul vystavená auta, technik se mě zeptal, jestli mi nevadí, že auto ještě umyjí ( >:D ) a pak jsem spokojeně odjel!
ještě mi v rámci "jarní akce" nabídli jestli nepotřebuji něco na auto s 20% slevou = celkem spokojenost! jaké máte s Dubou skušenosti vy? je dobrý i na servisní prohlídky? :?: -
"-- skrytý --" 06.03.07 20:40
« Re: Jarní servisní prohlídka
ještě Saaba doplním - v rámci této jarní prohlídky lze zakoupit některé originální Toyota díly za ceny -20% týkající se podvozkových skupin - kotouče, destičky, tlumiče apod. (sám jsem využil a zakoupil brzdové destičky se slevou - po slevě levnější než neoriginál na internetu) - sleva se prý vztahuje i na další doplňky - stěrače, nosiče apod. zvažuju ještě nákup originálních Toyota příčníků (Made by Mont Blanc) za docela dobrou cenu :D -
Saab 01.03.07 11:24
« Jarní servisní prohlídka
Vážená paní, vážený pane,
dovolujeme si Vás pozvat od 1. 3. do 31. 3. 2007 do našeho autorizovaného servisu Toyota na jarní bezpečnostní prohlídku Vašeho vozu. Neváhejte a objednejte se včas na prohlídku Vaší Toyoty, při které provedeme následující úkony:
• kontrola stavu a opotřebení brzdových destiček předních kol + vyčištění
• kontrola stavu a opotřebení brzdových destiček a obložení zadních kol + vyčištění
• kontrola stavu a opotřebení brzdových kotoučů
• kontrola stavu a těsnosti brzdové soustavy (trubičky, hadice)
• kontrola stavu tlumičů pérování a výfukové soustavy (těsnost, neporušenost, koroze)
• kontrola celkového stavu podvozku (deformace, poškození, koroze)
• kontrola stavu antikorozní ochrany podvozku
• kontrola stavu pneumatik včetně rezervy + nastavení na předepsaný tlak
• kontrola množství motorového oleje a brzdové kapaliny + případné doplnění*
• seřízení chodu ruční brzdy
* Doplnění provozních kapalin a použitý materiál hradí zákazník.
To vše pouze za 99 Kč. Po prohlídce Vám bude vystaven protokol o provedení prohlídky. V případě zjištění závady doporučíme způsob opravy a nezávazně předložíme cenovou kalkulaci opravy. Rozhodnutí bude samozřejmě na Vás. -
"-- skrytý --" 26.02.07 12:35
« Bez nadpisu
Po dvoch mesiacoch od kupi vozidla sa mi zacina * dialkove otvaranie dveri, raz otvara raz nie,neviete v com je chyba?A este ci sa da nastavit napinanie pasov ,lebo sa nechcu dobre navijat a stale ich pribuchnem dvermi ,ram dveri je uz obuchany ako na dvadsatrocnom aute a to vie cloveka nastvat aj ked to neni moje auto. :( -
"-- skrytý --" 22.02.07 16:03
« Bez nadpisu
skrezl:
resil jsem to, resil jsem to dlouho ... a vysledkem je, ze to jde, ackoliv slozite, zdlouhave a draze, od nahradniho vyrobce (v mem pripade Siemens VDO) ... namontovano ale jeste nemam - vyhledove na jare (ceka na me na druhem konci republiky) -
"-- skrytý --" 15.02.07 12:22
« Re: výměna zadních destiček
2 Saab: tak jestli mohu poprosit na email, diky >:D
myslím si, že to bude jednoduché, ptal jsem se v Toyotě a "orientační" cena (asi bez DPH) je 800 - 1000,-Kč jenom za práci! To je hodně přemrštěné za cca 20 minut práce, asi si to začnu servisovat sám ;)
btw: pokud má někdo zájem pomu zaslat fotky jak jsem si nechal (na doporučení Fahrmana - dík ;-) ) předělat volant, područku a drobnosti do kůže! docela dobrá věc, velmi příjemná a ne-drahá záležitost! :D -
"-- skrytý --" 31.01.07 18:15
« Re: Re: Re: Re: LEDky
2 SaabPřímo božská cena
to jse rád, že do toho jdeš! ;-)
Už jsi zkoušel ty LEDky ?
nezkoušel, teď se zabývám koženými doplňky, nechám si očalounit do kůže ručně volant, šaltpáku a ručku, taky asi zvednout a očalounit područku! nechal jsem se inspirovat fahrmanem to budete čubrnět! :shock: -
"-- skrytý --" 25.01.07 10:59
« Re: Re: LEDky
2 Saab>...tak já ji od tebe ze solidarity koupím
ty seš fakt kamarád >:D a abys neřekl, že já ne, tak ti jí klidně tak za 450.000,-Kč nechám! super cena, ne!? ;-) je pěkně vyladěná!
Avensise jsem měl předtím, nový se mi taky líbí, ale asi by se blbě vešel do garáže ;-) i když...
ad kontrolka oleje> tu tam mám, ale kontrolka servisního intervalu tam asi nejni, nebo ještě nikdy nesvítila :D