Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  18:39

    « Re: auto

    to IT: sorry, špatně jsem se asi vyjádřil - měl jsem na mysli spíše to, že u jinejch aut byl problém s kolísáním teploty když si popojížděl v koloně + na plném slunci + teplota přes +35C + spuštěná klimatizace = některý auta měli problém s tím, že stoupala a klesala teplota v motoru jako jojo (a vrtule vepředu se to snažila zachránit) >:D
    tak asi tak.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  14:02

    « Bez nadpisu

    Také znám nešťasné majitele aut (naprostá minorita) a je to napříč značkama. A naopak max. spokojené a zase napříč značkama a je jich většina. Ne z netu (to je zavádějící, protože není statistika přispívatelů-tj. píší sem jenom spokojení? nebo nespokojení? resp. většina lidí sem nepíše vůbec nic? takže nemůžeme zobecnit) ,ale ze skutečných asi 10 servisů 10 značek od přejímacích mechaniků. A potom od mého neznačkového mechanika, který dělá všechna moderní auta.Co den, to 1-2 auta-po práci. Tento víkend dělá např. i jednoho japonce s GDI motorem, když značkový servis v Brně si neví rady, co s tím....a to majitel zaplatil roční prohlídku, ono to nejede a reklamace se nekonala=nepřišli, co tomu je. No tak mu to spraví, aby to zase jelo. Příčiny poruch jsou velice často v předešlém brutálním zacházením s autem, špatné palivo, nekvalitní oleje, nedodržování serv. intervalů a často lajdácká práce značkových servisů. Vyloženě konstrukční chyby až na výjimky zase až tak moc nejsou. Znám(už zanikli) servis a prodejnu Toyoty, kam bych nedal spravit ani starého favorita. Trh to vyřešil a šli pod kytky. To byla jedna veká tragédie. Takže je to často víc o lidech než autech. A, začíná F1, OK den!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.07.05  13:17

    « Re: auto

    Tak si přečti příspěvky na noveho renaulta megane! Já už se poohlížím po nové corollce v kombíku s d4d, vzor spolehlivosti. Znám i neštastné majitele nových aut, bohužel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  12:34

    « auto

    Prostě by se to dalo napsat možná nějak takto: Dnes se špatná auta nedělají a každý majitel je z toho svého nadšen. A je jedno, jestli má japonce či evropské.
    P.S.: Naposled se přehřívaly motory ve starých 120 tkách.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  00:10

    « Corolla 1.4 D4D

    to Megac: tak jsem se akorát taky vrátil z Chorvatska >:D a musím říct, že jsem z auta opravdu NADŠEN! Plý auto lidí a krámů (kufr málem prasknul), musel jsem si zvyknout na rozjezd (holt to není Avensis s dvoulitrovým dieselem :-) ), ale jinak velice slušný svezení! Tam i zpět cca 950km a cestovní rychlost na hranici ( i za hranicí) povolené rychlosti (= tedy 120 - 140km/h) a spotřeba 5,1 litrů nafty! Paráda! Nepřehřívá se to, je to živý, klimatizuje to OK, hudba taky dobrá, velmi obratné a snadno ovladatelné auto! Slušné sedačky >:D
    negativa: chybí bederní opěrka (není u SOL?), na palubce není nijak signalizováno uzamčení vozidla (centrálem, za jízdy), vzhledem k výšce mé postavy (188cm), jsem musel svépomocí "vyoperovat" podpěru levé nohy u řidiče (nevyhovující posed = práce na 2min) >:D
    poznámka: fascinuje mě, ža motor D4D jezdí skoro jako benzín, vůbec nekouří (to jsem ještě u dieselu neviděl), a ta spotřeba... >:D
    rád zodpovím event. dotazy...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.05  20:05

    « Re: lišty

    A má cenu japonským soudruhům o těchhle věcech psát? V jakémsi plátku se chlubili, jak je Corolla synonymum pro neustálé a nekonečné zlepšování, a přitom takový krok zpět ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.05  14:17

    « lišty

    Barevné lišty přece plní ochrannou fci - na dveřích, nárazníku, a proto není nic praktičtějšího, aby byly v barvě karosérie... To je prostě logika výrobce-konstruktéra postavená na hlavu. Ukázková blbost, jak nemá ochranný prvek vypadat. Potom je lepší, aby tam žádná lišta nebyla. Výhodu to má pro servis - který profituje z toho, že některým zákazníkům odrané či oprýskané lišty vadí... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.05  13:22

    « Re: Re: Re: Re: Gumová chránítka na nárazníky, koberečky ...

    Nevím, jak by to mělo přesně fungovat, myslel jsem, že někdo už něco takového na auto dával a že třeba poradí.
    Taky moc nechápu, proč jsou na těch nových Corollách ty ochranné lišty v barvě karoserie, když přec faceliftem byly černé, které navíc vypadaly líp.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.07.05  11:21

    « Re: Re: Re: Gumová chránítka na nárazníky, koberečky ...

    Dotaz - to se to jako nalepí na lak? Je to jenom na zadek nebo i na boky - já už mám škrábaneček na tý lakovaný ochraný liště u dveří - na trajektu je holt málo místa :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.05  10:22

    « Re: Re: Gumová chránítka na nárazníky, koberečky ...

    Tak nakonec jsem vzal nějaké polské tkané v Carrefouru, asi za tři stovky. Účel taky splní.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.05  09:33

    « Bez nadpisu

    to Megac: z Praheee :-) k ty Astre, ja jsem jenom napsal, ze je to mooc pekny auticko, ne ze jsem s ni byl spokojen :-), zkratka to auto se mi libi zvlast v ty 3dv verzi, ale zpatky uz bych ho rozhodne nechtel (holt se to sralo a tak se neda nic delat, nemam auto jako kasicku na penize). Jinak ja ji mel s 1,4 16V, takze diesely nemuzu srovnavat. A na Jiloviste jsem s tim jezdil taky, dokonce tam byla i kupovana jako nova.
    to Rubiko: no a prave proto jsem si nakonec oktavku nekoupil... ja myslim, ze k tomu cos o ni napsal se neda nic dodat, snad jen toliko, ze tohle riziko musi colovek zvazovat predevsim ve mestech, na vesnicich, kde ma auto pekne garaz a nikdy neparkuje na ulici, tak snad, ale jinak. NE! A k tem negativum, zatim nemuzu slouzit, o zadnych nevim .... nastesti :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  15:11

    « Re: To rubiko

    Naopak, corolla se mi prave libi ze je takova obycejna, nic provokativniho, cim nenapadnejsi tim lepsi. Ta snad nebude lakat corkare. Kolega z prace ma oktavku 2 mesice, dvakrat pokus o vykradeni, nasledne zaslepeni zamku a minuly tyden tam nekdo hodil cihlu a vyrval Symph. CD.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  14:44

    « To rubiko

    S negativy na toyotu je to opravdu těžké, ale každé auto i toyota nějaké problémy mít může - ovšem mi osobně doma máme prastarého starleta 1990, kterého řídil každý kdo měl i neměl řidičák a dnes má téměř 500tisíc najeto a to auto vlatně nic nepotřebovalo - tedy oprava byla když to pubertální bratr nabořil, ale jinak to auto jezdilo jak fík (1,3 16v 55kW- o tom si v letech 1985-1992, kdy se vyrábělo, mohla nechat Evropa jenom zdát). Takže negativem možná je že to není to nejkrásnější auto na světě, ale zase se bude líbit i po 5 letech narozdíl od dnešních renaultů, které zaujmou, ale po čase se okoukají a ..... Zkrátka zkus po oplu jakéhokoli japonce a už se k německýmu autu nevrátíš - to je jasné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  14:26

    « Re: to Megac

    Tech 485 za terru včetně klima, litáku, koberecku, a zamku je jeste ok. Prave se hrozim dne kdy se Astra prestane spolehlive slouzit. A corrolku bych si chtet nejakych 6 - 7 let nechat. Cca 25tis/rok. V dieslu bych ji chtel hlavne kvuli pohodlnejsi jizde a spotreba je take prijemna vec. Po precteni recenze na auto.cz jsem jeste vice nahlodan, nejaka negativa mate?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  14:19

    « Re: to Megac

    Jejej a odkud pak jsi - jestli se mohu zeptat?
    Píšeš že s astrou jsi byl spokojen a pak že k opelu máš automatickou nedůvěru - prosím vysvětli. Já s oplem musím jezdit a žádnou radost z toho nemám. Diesel u opla je proti 1,4D4D asi tak o 10 let zpět - je to uřvaný běs. Jinak každý opel z těch 6-ti nových kousků co jsem odjezdil měl desítky závad, ale astra 1,6 to byl opravdu děs - chvíli jsem myslel že si pronajmu byt někde v Jílovišti abych to do servisu neměl daleko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.05  14:05

    « to Megac

    he he, tak to jsme na tom stejne, ja ji kupoval taky ve Falkenau :-) a Astru G jsem pred trema tydnu prodaval. Je pravda, ze je Corolla lepsi predevsim vevnitr, ale nebyt toho, ze se astra zacala sypat, tak asi jeste chvili nemenim, mel jsem ji v 3dv a bylo to moooc pekny auticko
    vybava: Terra + klima, lity kola, mlhovky, tkany koberecky, zamek razeni ...
    jinak jediny srovnatelny auto na trhu je alespon podle meho nazoru Octavia I Combi. Nepocitam francouzsky, italsky, spanelsky korejsky auta + musim rict Opel, k tem mam automatickou neduveru. Corolla to nakonec vyhrala, protoze se nekrade narozdil od Octavek a navic je tam vic mista pro posadku (sice min pro zavazadla, ale kdo by vozil v kufru vzduch, ze?)
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  13:14

    « To rubiko

    Rovnou podlahu to opravdu má a protože jsem dlouhý čas jezdil s astrou G jako služební tak si myslím že s corollou si budeš připadat jako v ráji. Jinak buď rád, že olej ti to žere až teď - nám žrala litr na 1500km už po 80tkm. Jinak se slevama se dá dělat lecos - např. i u tery je nyní klimatizace zdarma - mě nabízeli, že pokud klimošku nechci tak mi tu cenu odečtou - takže to bylo myslím o nějakých 20tis níž - já osobně si auto bez klimy ( v mým případě digi) už nedokážu představit. Já osobně kupoval u Brožovskýho v Sokolvě a maximální spokojenost s přístupem - dokonce mi zavolali že jsem si auto objednal sice minulý týden kdy akce na liťáky nebyla, ale že považují ¨za správné " mi to nabídnout ...zkrátka působilo to na mne velmi seriózně( zejména když to porovnám s arogantníma borcema u opla).
    to Skrezl: a za tu cenu co píšeš jsi tam měl jäkou výbavu ( vím že máš Teru - ale co tam skutečně bylo - klimoška, mlhovky...???)
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  13:03

    « to Rubiko

    Po sklopení sedadel vznikne rovná podlaha. Ta akce s tím dieslem se podle mě týká pouze Toyoty Tsuscho Praha, na ofic. stránkách Toyoty nic o této akci není, tak nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  12:02

    « Re: to Rubiko

    Ještě jsem se chtěl zeptat, po sklopení sedaček vznikne rovná plocha? Astra to má, už jsem pár nocí jsem absolvoval:-) S mojí výškou 173 to není problém :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.05  11:58

    « Re: to Rubiko

    Tak tak, take jsem slysel o akci diesel za cenu benalu. Proto těch 460 by mohlo někde projít, přeci jenom mám už stařenku Astru rok 99 G caravan 1.6 16v, nalítáno přes 200, už je zralá na repas přední napravy, zadní komín je v haji, žere to ojel. Tak ted už jen přemluvit manželku, ta se bojí splátek, máme 2 měsíční malou.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…