Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.05  09:30

    « Corolla - počítač, ložisko

    petr_j : Počítač nuluji celkem často, ve městě když ho vynuluji tak mi ukazuje prvních 5 km nejdříve vyšší spotřebu cca 8.2, ale pak spotřeba klesne tak na těch 7 l, mimo město je to velice podobné jenom samozdřejmě ukazuje spotřebu nižší. Jinak ten spodní nástřik mi taky nejdříve překvapil, ale je to skutečně záměr. Jezdím teď jinou půjčenou Corollou a ta to má také a byla vyrobena v jiné továrně než ta moje.
    Megac: vadné ložisko u spojky jsem poznal podle pro mě nenormálního zvuku hlavně při volnoběhu, jako když někde něco "dře" ale velice slabě, při sešlápnutí spojky ten nepříjemný zvuk zmizel, nebo také byl slyšet při pomalejším pojíždění na 1 a 2. Tento problém se neprojevoval ráno při studeném motoru, ale až cca po 10 km jízdy. Jinak servis moji doměnku bez výhrady potvrdil. Budou se měnit díly na spojce a v převodovce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.05  09:21

    « Re: to petr

    "Co se týče množství paliva - je obecně známo že se do nádrže vejde reálně mnohem více, než udávají výrobci - týká se všech aut ( já do služební corsy natankoval 49 litrů nafty a to má nádrž na 45..." tak taky rozdiel u mna mozny nieje, mam 60l nadrz a keby som sa hodne snazil, mozno z nej urobim 62, ale pri beznom takovani, teda do rveho vypnutia zvlada cca 57l. Vyskusane, siel so az do sucha na narval som co slo a pumpa ukazala 61,5l a vyplo ma pri +/- 57l
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.05  08:34

    « To Megac

    Pokud máš spotřebu 6,9l plně vytíženého auta,tak tiše závidím,ale hlavně je vidět,že máš vpořádku palubní počítač,tak že výmluvy typu,že je to v toleranci a normální ze strany servisu neobstojí.To samé platí o palivoměru, když ukazuje půl nádrže tak natankuji jenom 22L. Nádrž má mít 55L ,tak vůbec netuším kolik ještě zbývá. Rezerva se rosvítí a v nádrži zůstává ještě asi 16L, což se mi zdá dost,(podle dotankování).Toto jsou pouze pihy na kráse jinak asi zdařilého auta,ale k dobrému jménu Coroll to nepřispěje. Ještě jeden dotaz, při podrobnějším zkoumání jsem zjistil,že spodních asi 10cm dveří ( k hrance na dveřích) je nastříkáno stejně jako prahy a část blatníku nějakou asi ochranou barvou,která vytvoří takovou pomerančovou struktůru. Je to symetricky na obou stranách,vůbec bych si toho nevšiml,ale pastoval jsem auto a spodek dveří měl jinej lesk. Doufám,že to je záměr výrobce,protože jinak celé auto je nasříkaný OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  20:57

    « to ludva

    Jak se prosím projeví vadné ložisko na spojce u corolly? Díky za odpověď.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  20:55

    « to petr

    níže jsem psal že ,¨mám průměrnou spotřebu u nový 1,6 combi (plně vytížené) podle palubního počítače 6,9 na 100 - nejezdím jak závodník, ale rozhodně to nešimrám - zkráz¨tka auto zajíždím (zatím 3000km). K tomu palubnímu počítači - tankoval jaem u stejné pumpy 2x za sebou plnou - a vždy to množství co jsem natankoval odpovídalo ukazované spotřebě, tak nevím...Co se týče množství paliva - je obecně známo že se do nádrže vejde reálně mnohem více, než udávají výrobci - týká se všech aut ( já do služební corsy natankoval 49 litrů nafty a to má nádrž na 45...
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  16:56

    « Bez nadpisu

    ludva:Počítač u Corolly je hodně jednoduchý. Má tři funkce,okamžitou spotřebu, průměrnou spotřebu a průměrnou rychlost. Průměrná rychlost a okamžitá spotřeba je na nic. Průměrná spotřeba je dobrá ,ale kdyby nekecala.Při každým tankování nuluju počítač a jak jsem psal liší se to o 1L/100km. Ve městě mám udávanou 9,2l/100,počítač ukazuje 10,5L a tankuju 9,4L. Jestli jezdíš ve městě za 7,1L tak je to zázrak,pokud je to zkutečně tak. Nuloval jsi už počítač??? Já nuluju počítač při každým tankování,abych věděl kolik ještě ujedu,protože funkce dojezdu chybí a palivoměr ukazuje taky nějak divně.Pokud ne tak, když ujedeš 500Km a budeš mít na počítači průměr 6,5L/100 a pak ujedeš ve městě 70Km, tak sa Ti spotřeba zvedne třeba jen na 7L/100Km.Ohledně otáček při řazení.
    Ze začátku jsem taky řadil jak čerstvej absolvent autoškoly,ale už jsem si zvykl.Je pravda ,že 1.6VVTi ty otáčky tak nedrží jak 1.4VVti,ale ve vyších otáčkách kolem 5tis. když řadíš tak to ani moc nespadne. Prý to dělají 16ventilové. motory.Mám ještě R19 to je 8 ventil a tam sundáš nohu z plynu a hned to spadne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  15:12

    « Bez nadpisu

    Petr_j : Corollu jsem si vybral ze stejných důvodů jako Ty, spolehlivost a celkový dojem kvality, který za pár let potěší víc než nějaké "líbivé" výstřelky. Corolla má kvalitní plasty, sedadla, dobré a praktické vyřešení zavazadlového prostoru a další příjemné drobnosti, které konkurence alespoň pro mě postrádá. Velkou konkurencí pro Corollu byla nová Octavie, která je velice povedená, ale rozhodla cena a menší atraktivita Corolly.
    Co se týče samotných zkušeností s Corollou Combi tak mám podobné, palubní počítač ukazuje tak nějak zvláštně, hlavně průměrná spotřeba, která se stále podle počítače pohybuje po najetí cca 1000 km ( město + dálnice + okrsky) mezi 6.3 - 7.0 l / 100km i když najedu třeba 70 km jenom po městě tak se na udávaných cca 8,4l nedostanu ani náhodou (max. 7.1 l/100 km) což je super, ale ještě i vzhledem k počtu naj. km docela divné (mám 1.4 VVTi). Jinak jsem spotřebu ještě neměřil. Jediné na co si musím zvykat je držení otáček při řazení, prý tento jev je záležitostí hlavně 1.4 VVTi u 1.6 to prý takové není.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  13:27

    « corolla combi 1.6 VVti_kvalita

    Také vlastním " bezproblémový " vůz Corolla Combi 1.6 VVTi. Auto jsem kupoval s ohledem na jeho pověst a " bezporuchovost". Zatím má najeto cca 7 tisíc a na nějaké hodnocení je brzy. Nicméně pár poznatků s tímto vozem. První co jsem nechal vyměnit byla přístrojovka,už z výroby byla škráblá nic moc to nebylo ,ale u novýho auta to vadí. Servis vše vyměnil na výbornou. Spasování plastů na autě za půl mega by mohlo být trochu pečlivější,ale po shlédnutí vnitřků ford focus,Nisan Almera,Opel astra,Octavia jsem rád,že vlastním Toyotu. Závady se projevily zatím tyto
    v zimě se zasekával ovladač topení v závislosti na teplotě,teď si to sedlo a už to 2 měsíce nedělá.Trochu se odlepuje tapeta na panelu topení.Palubní počítač
    ukazuje průměrnou spotřebu o 0,3-2L/100Km větší než je skutečnost. Poslední dobou je to o 1L/100Km.Palivoměr je taky trochu nemocný, při polovině ukazatele je ještě v nádrži 35L , přičemž by nádrž měla mýt 55L.
    To jsou všechno drobnosti i když zamrzí,ale záruka je 3 roky a uvidíme jak se k tomu servis postaví. Myslím,že kvalita made in japan už je minulostí co se corolly dělají v Turecku a používají součástky vyrobené v EU.Teď pozitiva, auto je nenápadný a
    myslím,že zloděje taky moc nazajímá.Motor 1.6 VVTi je tak akorát. Skousne i nižší otáčky,ale nejraději má 4tis. a výš,ale pak ta spotřeba.
    Byl jsem docela mile překvapen spotřebou,průměrně jezdím za 7,8L/100Km, zdá se to dost,ale při mém způsobu jízdy a krátkých trasách po Praze je to celkem příznivé.Jezdím ještě R19 1.7i a tam mám spotřebu 9L/100Km. V autě zatím nic nevrže a funguje jak má. Motor je ještě syrový ,ale už se pomalu rozjíždí a je to radost se pořádně svést. Na žádný závody to není ,ale i tak jízdní vlastnosti mě mile zaskočily. Musím zaťukat motorově zatím Ok až na ty drobnosti s počítačem.Pokud má někdo podébné zkušenosti nebo jiné informace o Corrole nechť se s námi o ně podělí. Toyotaclub je zaměřen na staší ročníky a info o nových autech tam je poskrovnu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.07.05  10:12

    « spolehlivost

    Ludva: to naštve ale nepodaří se komukoliv. Prostě smůla. Kdybych byl rýpavý tak řeknu, že když si přešteš na NEWS, tak zjistíš, že ve Francii jsou lidé nejspokojenější s japonci, takže jim kazíš průměr....ale to by bylo hodně nefér takže to beru zpět a doufám, že to servis napraví. Chci tím říci, že občas se nepodaří auto každému, že o kvalitu se snaží všichni.
    Loni jsem také měl chuť na Toyotu, proč nekoupil Avensise jsem tu psal, v případě Corolly Combi jsem akorát tipoval, co bude víc zpackané. Toyota vyrobená v Turecku nebo Laguna ve Francii? Ten zmetek z Francie zatím funguje. Takže je to asi o štěstí. Nevím...Ať ti to dobře dopadne a autíčko jezdí. Ono nakonec bude. OK den!
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.05  07:21

    « Corolla - kvalita

    Tak jsem také jedním zatím spíš z nešťastných majitelů nové Corolly Combi, auto se mi moc líbí, ale bohužel mám dost pech. Za tři týdny provozu cca 1000 km jsem nechal seřídit příčku volantu - byla nakřivo, opravit vrzající plasty ve dveřích a teď řeším takovou lahůdku výměna ložiska na spojce + další dílý s tím související. Já i prodejce jsme z toho dost špatní, prý se nikdy ničím podobným nesetkali. Jediné co funguje na výbornou je přístup prodejce, který alespoň vyvažuje pokaženou reputaci Toyoty a tak doufám, že už snad bude teď všechno OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.07.05  06:55

    « Re: Re:

    Jo a to buď ještě rád, že jsi nezažil servis Toyota v Hruškách. Já tam kdysi když jsem si koupil svou první Corollu nechal udělat první výměnu svíček apod a pak jsem zjistil, že mi tam dali svíčky pro americký model bez katu (já měl evropský s katem) apod., no děs. Taky když jsem zjistil, že je v háji karbec, tak to odmítli opravit, že se toho bojí. Nakonce mi ho seřídili v neznačkovém servise za pomoci videokamery >:D Museli si nahrát jak se rozdělává a pak si to pouštět pozpátku, aby ho dali dohromady, protože to tam byla samá hadička :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.07.05  06:49

    « Re:

    Hmm, na jednu stranu je to škoda. Já v Hukru v Brně nakupoval orig. náhradní díly, vycházeli tam o dost levněji než v C&K. Jinak s jejich servisem jsem taky nebyl moc spokojenej. Nevlastní pobočku v HO náhodou C&K ?
    To se ti ani nedivím žes tam to auto nekoupil, já bych udělal to samé. Jinak v HO to byli původně prodejci Hyundaie a po krachu přešli na Toyoty.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.07.05  17:28

    « Re: Re: Re: Corolla

    8)
    Aj ja >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.07.05  17:27

    « Re: Re: Corolla

    to pierce: bol som :(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.07.05  16:50

    « chlazení

    viados: Docílit stabilní teploty chladící kapaliny(ne vody) je obecně technický problém u každého motoru, např., aby některé místo nebylo přehřáté, nebo podhlazené. Princip spalování na to nemá zásadní vliv. Bloky se z Al slitin dělají i u ropáků. Pokud je problém s chlazením, není to vina konstrukce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.07.05  16:34

    « Re: Corolla

    Ja na tie staršie ročníky síce moc nepopíšem, ale sa rád pochválim, že som si kúpil Corollku TS vo fantastickom satve 3 roky strarú a 67000km. 193 koníkov je absolútne fantastických a nedá sa zahanbiť ani pred BMW 3,0 - osobne vyskúšané na D1 Praha - Brno :)))
    Lubos, nebol si pred časom majiteľom 307 ako ja??? >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.07.05  15:16

    « Přehřívání

    Já tedy nejsem žádnej odborník, ale selským rozumem bych řekl, že na kolísání teploty má určitě vliv, je-li to benzíňák nebo nafťák (ten je účinnější - menší problém s chlazením) a je-li blok z hliníku či litiny. Takže docílit stabilní teploty chladící vody u litinového diesla (reguluje se to skoro samo - přeháním ;o)) je určitě snazší než u hliníkového benzíňáku, kde to při popojíždění v koloně bez vypínání a zapínání vrtule asi nepůjde.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  14:18

    « Bez nadpisu

    Přesně tak a měl ještě jedno malé zastoupení v HO, ale vztahy byly nějaké neprůhledné(pro nás z vnějšku). Nicméně mi stačil prodejce, když nabízel Avensise. Během asi 3 dnů, co jsme se rozmýšleli měl 3 vyrianty ofic. cen. Např. do modelu, který měl mlhovky v sérii mi nabízel mlhovky zdarma,aj. špeky,jako ESP(po evropsku) - jeden den to tam bylo, druhý den ne, měl v tom naprostý guláš, testovací jízda na náledí s vyplým ABS, tachometr neukazoval rychlost, km nepřibývaly atd. To mi jako seriozní moc nepřišlo. A ty řeči klem, když jsem to vzal celé doma v klidu, tak, seč osobně považuji a snad tím moc nepopudím, Avensise za nejlepší auto v dané třídě, tak jsem to raději vzdal a koupil asi horší, ale tihle mne dost odradili. Nějak jsem si nedovedl představit, že 3 roky tam budu muset skrz záruku jezdit. Třeba se mýlím, ale když netušil ani co prodává, tak jsem se logicky ptal sám sebe, jaký asi bude servis. Nicméně mít poblíž nějakého normálního prodejce, tak do Avensise jdu. Corolla snad Verso, ta je hezká. Jinak mi moc nesedla. Ale je určitě dobrá. Na rozdíl od toho servisu. Já to pak hledal ze zoufalství na netu, ale Toyota to neměla nějak moc aktuální,jeich inf. se rozcházely s inf. prodejce. Takže jsem nebyl schopen zjistit, co to auto vlastně bude doopravdy mít. Už je to historie. Ale je škoda, že hloupí lidé kazí názor na určitě dobré auto. Tak třeba příště. :!:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.07.05  12:22

    « Re:

    to IT: Hukr krachnul ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  20:18

    « Bez nadpisu

    Ona tam bývá pojistka pro případ, že se popojíždí v koloně a je vedro: aby se motoru odlehčilo, kompresor klimatizace se samočinně vypne. Problém může být, že nemrznoucí směs je namíchána na příliš nízký bod tuhnutí a v létě se to projeví problémy s chlazením při extr. zatížení(což kolona v HR je). Nebo zanesený chladič. Ale pokud je vše OK, tak problém nemůže nastat (pokud tam někdo neleje vodu z vodovodu, např.). Jo, ještě tam může být směs, která do daného motoru nepatří-je to týden, co byl v parádě motor po zásahu značkového servisu-dali tam majiteli cosi, co se nám nepodařilo identifikovat a motor se hřál jak blázen, ale rozhodně to nebyla směs, která tam měla být. A jsem zase u těch lidí a jejich šlendriánu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…